Spitsbergen: polarna wyprawa dla dzieci i rodziców

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
7 dni8 990

O wyprawie

Wycieczka na Spitsbergen: polarna wyprawa dla dzieci i rodziców

 • Dedykowany program dla dzieci i ich opiekunów
 • Arktyka dla dzieci w teorii i praktyce
 • Eksploracja miasta-widma Piramida
 • Spotkania z naukowcami na krańcu świata
 • Nauka poruszania się w arktycznym terenie
 • Lodowce, niebieskie kry i dzień polarny!
 • Przygoda życia na Spitsbergenie

„Polarna wyprawa” to jedyna taka rodzinna wycieczka na Spitsbergen dla Ciebie i Twojego dziecka! Odkryjecie razem sekrety Arktyki, a Ty w oczach swojego dziecka staniesz się prawdziwym polarnikiem!

Program jest przygotowany tak, by Twoje dziecko odkryło swój Spitsbergen, a Ty zostaniesz arktycznym SUPER-TATĄ lub podbiegunową SUPER-MAMĄ :-) W tej funkcji wesprze Cię oczywiście nasz pilot, który świetnie zna spitsbergeński świat.

Poznamy północną przyrodę. Wybierzemy się do muzeum Arktyki w Longyearbyen, a po teorii czas na praktykę! W terenie nauczymy się wypatrywać niedźwiedzie polarne i biełuchy. Dowiemy się wszystkiego o reniferach, maskonurach, fokach i liskach polarnych. Kto wie, może przy odrobinie szczęścia uda się nam zobaczyć wszystkie te zwierzęta.

Pójdziemy na spacer bezdrożami tundry, by nauczyć się poruszania w arktycznym terenie i poczuć klimat dalekiej północy. Podpłyniemy do gór lodowych o bajecznych kształtach oraz do wielkich lodowców, które z hukiem cielą się i wpadają do morza.

Wyeksplorujemy arktyczne miasto-widmo Piramida (Pyramiden), opuszczoną rosyjską osadę górniczą i skansen radzieckiego życia na Spitsbergenie oraz współczesną stolicę Longyearbyen. Wpadniemy z wizytą do naukowców w jednej z Polskich Stacji Polarnych, aby dowiedzieć się co nieco o arktycznych badaniach naukowych i zobaczyć, jak bardzo praca potrafi być interesująca!

A wszystko to podczas dnia polarnego, gdy słońce nigdy nie zachodzi... Zapraszamy na Spitsbergen małych podróżników!

Zapraszamy do zapisów !

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1-2

Przelot na Spitsbergen z przystankiem w Oslo. Przesiadkę wykorzystamy na wizytę w Muzeum Ekspedycji Polarnych FRAM (Frammuseet). To prawdziwy raj dla dzieci i dorosłych oraz najlepsze wprowadzenie do Arktyki! Znajdują się w nim interaktywne ekspozycje oraz statek „z przeszłości”, do którego można wejść i na własnej skórze poczuć klimat dawnych wypraw!

Na Spitsbergen dotrzemy w nocy, choć dalej będzie jasno jak w dzień :-) Następnego dnia zaczniemy poznawanie Spitsbergenu od arktycznej stolicy - Longyearbyen. Zagramy z dziećmi w grę miejską „Tropem niedźwiedzi polarnych”. Po drodze zwiedzimy najważniejsze atrakcje, m.in. super ciekawe Svalbard Museum, ośrodek dla emerytowanych psów zaprzęgowych i pozostałości kopalń. Wstąpimy do szkoły, zobaczymy najdalej na północ wysunięty urząd pocztowy oraz stację benzynową i poznamy wszystkie zawiłości mieszkania na Spitsbergenie.

Wieczorem, dla chętnych, kolacja w najbardziej na północ wysuniętej restauracji świata „Kroa: Na Samom Krayu Sveta”.

DZIEŃ 3

Dziś dzień pieszych ekspedycji polarnych! Nauczymy się, jak się przygotować na wyprawy w polarnych warunkach, dlaczego poza miastami przewodnik musi mieć broń oraz poznamy bogactwo spitsbergeńskiej fauny i flory. Przed nami spacer bezdrożami arktycznej tundry z pięknymi widokami! W zależności od warunków atmosferycznych i kondycji małych uczestników wycieczki, wybierzemy się:

 • na wyprawę na górę Sarkofagen, z której rozciąga się wspaniały widok na stolicę i Adventfjorden
 • w podróż do przepięknej doliny Bjørndalen połączony z piknikiem
 • lub na wycieczkę na górę Foxtoppen, położoną jeszcze kawałek za ostatnią czynną kopalnią nr 7

DZIEŃ 4

Morska przeprawa do krainy przeszłości. Po śniadaniu wsiądziemy na statek ekspedycyjny i po Morzu Arktycznym popłyniemy w głąb Billefjordu. Z pokładu statku będziemy podziwiać strzeliste klify zatoki Skansbukta i wspaniałe arktyczne krajobrazy. A przez lornetkę będziemy wypatrywać renifery, niedźwiedzie polarne i biełuchy.

Cel naszej morskiej podróży to miasto-widmo Pyramiden (Piramida). Opuszczona rosyjska osada górnicza - skansen radzieckiej potęgi Północy - to jeden wielki „plac zabaw” dla dzieci. Daje możliwość eksploracji w pełni wyposażonego domu kultury, kina, szkoły, kompleksu sportowego z basenem i pozostałości przemysłu górniczego.

Pełen emocji dzień zakończymy kolacją i noclegiem w Piramidzie w hotelu Tulipan.  

DZIEŃ 5

Rano, gdy będzie dobra pogoda (warunek konieczny) pójdziemy na kilkukilometrowy spacer tundrą do Polskiej Stacji Badawczej „Petuniabukta", Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Złożymy wizytę naukowcom i dowiemy się, jak wygląda ich praca na dalekiej Północy. (Podczas gorszej pogody krótsza wycieczka po okolicy miasta z wizytą w tajemniczym domu z butelek.)
 
Do Longyearbyen wrócimy statkiem, podpływając po drodze do gigantycznego lodowca Nordenskiöldbreen. Ma około 15 km długości i 4 km szerokości. Zobaczymy również zieloną "ptasią górę" Diabas.

DZIEŃ 6-7

Ostatni dzień na Spitsbergenie to dzień wycieczek fakultatywnych. A atrakcji jest sporo, np.:

 • całodzienna wycieczka do Barentsburga
 • 2 tony szczęścia” - całodzienne foto-safari do kolonii morsów
 • lżejsze trekkingi przyrodnicze w okolicy Longyearbyen
 • wycieczka quadem po Adventdalen (dla dzieci od 8 lat)
 • wycieczka psimi zaprzęgami (dla dzieci od 12 lat)
 • kajakami po Adventfjord lub konno przez tundrę (dla dzieci od 12 lat)

W zależności od rozkładu lotów, wylot do Polski w nocy lub następnego dnia rano, z krótką przesiadką w Oslo.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych dla opiekuna
 • bagaż podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych dla dziecka
 • opiekę polskojęzycznego pilota i przewodnika arktycznego, wyposażonego w obowiązkową broń
 • częściowe wyżywienie: śniadania, 1x obiad na statku, 1x obiadokolacja w Piramidzie
 • nocleg w Longyearbyen i w Piramidzie w pokojach czteroosobowych (pokoje dwuosobowe za dopłatą)
 • transport lokalny zgodnie z programem
 • rejs statkiem do/z Piramidy
 • bilety wstępu (Muzeum FRAM i Svalbard Muzeum, zwiedzanie Piramidy)
 • wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie
 • pakiety informacyjne
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie nieujęte w cenie wyjazdu
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

Fakultatywne wycieczki i bilety wstępu (całodzienna wycieczka statkiem ekspedycyjnym do Barentsburga - ok. 800 PLN / 350 PLN dziecko; 3 h przejażdżka psim zaprzęgiem - ok. 400-500 PLN / 200-350 PLN dziecko; 3,5 h na quadach po Adventdalen - ok. 600 PLN; 6-7 h kajakiem do Adventfjord - ok. 400-600 PLN / 250-500 PLN dziecko).

GRUPA:

Jest to wyjazd rodzinny - zapraszamy rodziców (dziadków lub opiekunów) z dziećmi! Jeździmy w małych grupach, do 16 uczestników. Minimalna liczba uczestników: 8.

DZIECI NA SPITSBERGENIE:

Warunki panujące na Spitsbergenie nie są przeszkodą dla najmłodszych do odbycia podróży. Zapewnienie odpowiedniego programu oraz dostosowanie się do wszelkich zasad bezpieczeństwa sprawia, że wyjazd jest przeznaczony nawet dla najmłodszych podróżników. 

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Inne miejsce po wcześniejszym ustaleniu za dopłatą.

WYŻYWIENIE:

Śniadanie: szwedzki stół zapewniony w cenie noclegu. W cenie jest również obiad na statku i typowa górnicza kolacja w Piramidzie. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W centrum Longyearbyen znajduje się supermarket i kilka restauracji. Ceny wyżywienia są wyższe niż w Polsce. Istnieje możliwość korzystania z kuchni w domu gościnnym.

ZAKWATEROWANIE:

W domu gościnnym oddalonym o 2 kilometry od centrum miasta Longyearbyen i w hotelu w Piramidzie. Nocleg w pokojach czteroosobowych (za dopłatą pokój 2-osobowy). Do dyspozycji kuchnia z jadalnią i pokojem gościnnym oraz wspólne prysznice i toalety na korytarzu. Możliwość zakupu napojów.

Ze względu na limitowaną ilość miejsc noclegowych na Spitsbergenie, w sytuacji gdy nie zgłosi się podzielna przez 4 liczba uczestników tej samej płci, nie możemy zagwarantować pokoi wyłącznie dla kobiet/mężczyzn.

POGODA:

Surowy północny klimat, temperatura 5–10°C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki). W okresie wakacyjnym jest dzień polarny - słońce nie zachodzi przez całą dobę.

INNE:

Program dni może być dostosowany do aktualnej sytuacji meteorologicznej.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Spitsbergen: polarna wyprawa dla dzieci i rodziców pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.