MEKSYK: Ukryte Królestwo Majów

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
16 dni8 400 + 1 790USD

O wyprawie

MEKSYK: UKRYTE KRÓLESTWO MAJÓW

Wyprawa do Meksyku, królestwa Majów, podczas której zobaczysz najpiękniejsze ruiny dawnych cywilizacji: Teotihuacan, Palenque, Chichen Itza, Tulum. Odwiedzisz fascynujące miasta: od gigantycznej stolicy po te urocze, kolonialne - San Cristobal i Oaxaca. Pojedziesz konno do indiańskiej wioski i poznasz współczesnych Majów na Jukatanie. Spróbujesz, jak smakują prawdziwe tacos i guacamole, dowiesz się, czym się różni mezcal od tequili, a także nacieszysz się słońcem na cudnych plażach nad Morzem Karaibskim.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodne przejazdy prywatnym busem
 • bogaty program zwiedzania najpiękniejszych regionów
 • kolorowe miasteczka i prawdziwą dżunglę
 • różnorodność kulinarną wyjazdu

Trasa:

 • MEXICO CITY
 • TEOTIHUACAN
 • OAXACA
 • TEHUANTEPEC
 • KANION SUMIDERO
 • SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
 • PALENQUE
 • CAMPECHE
 • UXMAL
 • IZAMAL
 • PISTE
 • CHICHEN ITZA
 • TULUM
 • CANCUN

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO MEKSYKU

1. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej https://www.vuelaseguro.com/home 

2. Linie lotnicze mogą wymagać przedstawienia certyfikatu szczepień lub negatywnego wyniku testu PCR 

Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.

 

1 DZIEŃ PRZYLOT DO MEXICO CITY

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot z Polski i przylot do Mexico City wieczorem. Jeśli sił nam starczy, spacer po historycznym centrum Zocalo. 

2 DZIEŃ MEXICO CITY - TEOTIHUACAN

Rano jedziemy do Teotihuacán, co można przetłumaczyć jako "miejsce, w którym ludzie stają się bogami". Zwiedzimy ruiny tego największego starożytnego miasta Meksyku. Przejdziemy się Aleją Umarłych i zobaczymy dwie najstarsze budowle: piramidę Słońca i piramidę Księżyca, by odkryć na nowo potegę cywilzacji azteckiej. Po południu będziemy poznawać smaki kuchni meksykańskiej, poczynając od taco al pastor - niekwestionowanego króla meksykańskiego street foodu. 

3 DZIEŃ MEXICO CITY: ZWIEDZANIE

Zwiedzanie miasta zaczniemy od Centro Historico wpisanego na listę UNESCO: Zocalo – plac Konstytucji z przepiękną katedrą z XVIII-wiecznymi dzwonnicami, Palacio Nacional, którego wnętrza zdobią olbrzymie murale Diega Rivery, ruiny Templo Mayor – świątyni Azteków, która była miejscem m.in. koronacji czy składania ofiar. Następnie zobaczymy Bellas Artes, a z 44 piętra Torre Latinoamericana będziemy podziwiać jedną z największych aglomeracji świata. Jeśli czas na to pozwoli przespacerujemy się Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec, gdzie odwiedzimy Muzeum Antropologiczne. Jeśli nie jesteś fanem muzeów - spokojnie, to muzeum jest uznawane za jedno z najlepszych na świecie. Muzeum oferuje bogatą wystawę artefaktów związanych z kulturami Meksyku: rzeźby, biżuterię i rękodzieło. Nocny przejazd busem rejsowym do Oaxaca. 

4 DZIEŃ OAXACA: ZWIEDZANIE

Miasteczko Oaxaca słynie z licznych galerii sztuki i sklepów z rękodziełem. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na spacer po zabytkowym centrum miasta Plaza de Armas, znajdującego się na liście UNESCO. Spróbujemy lokalnych przysmaków, takich jak tlayuda czy kurczaka z mole - słynnym gęstym czekoladowym sosem, a dla odważnych - chapulines, czyli smażone koniki polne. Na Mercado Benito Juárez zaopatrzymy się w cokolwiek dusza zapragnie! Wieczór spędzimy w słynnych kantynach przy mezcalu czy micheladzie. 

5 DZIEŃ OAXACA: RUINY MONTE ALBAN - TEHUANTEPEC

Tego dnia będziemy zwiedzać niezwykłe atrakcje stanu Oaxaca w górach Sierra Madre del Sur. Rano udamy się do pobliskich ruin Monte Albán, starożytnej stolicy Olmeków i Zapoteków, położonych 2000 m n.p.m., na sztucznie zniwelowanym wzgórzu, z którego rozpościera się widok na miasto i okoliczne góry. Następnie poznamy tajniki produkcji mezcalu w jednej z lokalnych rodzinnych fabryk mezcalu (z degustacją oczywiście!). Po południu przejazd w kierunku Pacyfiku. Nocleg w Tehuantepec. 

6 DZIEŃ PRZEJAZD DO SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - KANION SUMIDERO

Bardzo wcześnie rano przejazd do San Cristobal de las Casas w stanie Chiapas (śniadanie w formie lunch box). Po drodze zatrzymamy się w zapierającym dech w piersiach Kanionie Sumidero – urwistym wąwozie wypłukanym przez dziką rzekę Rio Grialva, gdzie czeka nas spływ łodzią w kanionie. W trakcie wycieczki będziemy wypatrywać krokodyli i małp oraz różnych gatunków ptaków. Następnie będziemy podziwać kanion z góry, z punktów widokowych. Wieczorem dojazd do San Cristobal de las Casas. 

7 DZIEŃ SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - WIOSKI INDIAŃSKIE

Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach, które ma wyjątkowy urok. Zobaczymy zabytkowe kościoły i będziemy chłonąć lokalny klimat na malowniczej starówce oraz odwiedzimy bogaty w wyroby rzemieślnicze targ, na którym można spotkać rdzennych mieszkańców stanu Chiapas. Po południu udamy się na wycieczkę do wiosek indiańskich - San Juan de Chamula i Zinancantan. Tutaj poznamy lokalnych Indian, zobaczymy ich domy i niesamowite obrzędy w lokalnym kościółku.

8 DZIEŃ SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Dzień wolny na powolne rozkoszowanie się najbardziej idiańskim stanem Meksyku. Dla miłośników kulinarnych eksperymentów -  lekcje gotowania meksykańskich potraw, a dla bardziej aktywnych wycieczka do rezerwatu przyrody La Selva del Ocote, gdzie podziwiać będziemy niesamowite formalcje skalne, zejdziemy w dół wąwozu, by tam podziwiać spektakuarne wodospady i zażywać w nich orzeźwiających kąpieli. Spróbujemy także sił w canyoningu! (wycieczki dodatkowo płatne)

9 DZIEŃ PALENQUE: RUINY MAJÓW

Rano przejazd widokową górską drogą do Palenque. Po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć dwa malownicze wodospady: efektowny Misol-Ha oraz lazurowe kaskady Agua Azul, gdzie po krótkiej kąpieli i chwili relaksu udamy się w dalszą podróż. Zwiedzanie Palenque - ruin zatopionego w dżungli miasta Majów, stanowiącego jedną z największych atrakcji Meksyku. 

10 DZIEŃ CAMPECHE: ZATOKA MEKSYKAŃSKA

Przejazd do Campeche, prawdopodobnie najbardziej kolorowego miasteczka Meksyku, słynącego z tortilli z mięsem rekina. Miasto stanowi doskonały przykład baroku kolonialnego. Spędzimy leniwe popołudnie wędrując uliczkami miasta, podziwiając architektoniczne perełki, a wieczór spędzimy na plaży w promieniach zachodzącego słońca nad Zatoką Meksykańską. 

11 DZIEŃ UXMAL - IZAMAL - PISTE

Rano przejazd do Uxmal, najpiękniej zdobionego miasta Majów na Jukatanie. Odróżniają go od najsłynniejszych jukatańskich stref archeologicznych piękne zdobienia i inny styl architektoniczny o nazwie Puuc. Zobaczmy m.in. Pałac Gubernatora, Piramidę Wróżbity i Dom Mniszek. Następnie pojedziemy w kierunku Piste, zatrzymując sie po drodze w Izamal, jednokoorowym miasteczku, w którym rządzi kolor żółty i nazywanym przez mieszkańców "Żółte Miasto". 

12 DZIEŃ RUINY W CHICHEN ITZA - CENOTE IK KIL

Rano idziemy na zwiedzanie ruin Chichen-Itza - zdecydowanie najpiękniejszego i najlepiej odnowionego z miast Majów i Tolteków na Jukatanie. Jego tajemnicze budowle odkrywamy jeszcze zanim dotrą tutaj tysiące turystów przybywających codziennie na jednodniową wycieczkę z ośrodków turystycznych Jukatanu. Przejazd do Cenote Ik Kil - jednej z wielu krasowych studni Jukatanu. Tutaj wykąpiemy się w kryształowo czystej wodzie i bajkowej scenerii. Następnie przejazd do Tulum. 

13 DZIEŃ TULUM: RUINY MAJÓW

Zwiedzamy malowniczo położone nad brzegiem morza ruiny miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na przepięknej plaży. Biały piasek, niebieska woda i cień palm... po prostu relaks.

14 DZIEŃ TULUM: ODPOCZYNEK

Odpoczynek na karaibskiej plaży! 

15-16 DZIEŃ POWRÓT DO POLSKI

Transfer na lotnisko w Cancun i wylot do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Mexico City oraz Cancun - Warszawa
 • transfery lotniskowe
 • przejazd międzymiastowy rejsowym autobusem nocnym na trasie Mexico City - Oaxaca
 • prywatny transport busem podczas pozostałej części wyprawy
 • 13 noclegów w hotelach ze śniadaniami (pokoje 2 os. z łazienkami)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach typu taxi,metro itp.: ok. 140 USD
 • wyżywienia: ok. 20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych
 • lokalnych przewodników
 • zwyczajowych napiwków (w tym dla kierowcy autobusa)

Zaliczka: 1 000 PLN

Wielkość grupy: 6 - 12 osób

Atrakcje dla chętnych:

 • Nurkowanie z maską i rurką - Koszt 10-20 USD.
 • Nurkowanie z akwalungiem - Koszt około 120 USD.
 • Park wodny Xcaret - Koszt około 100 USD.

Wizy - Meksyk

 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nieprzekraczających 180 dni. 
 • Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej MEKSYK: Ukryte Królestwo Majów pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Meksyk. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.