Królestwo Majów - MEKSYK

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
16 dni8 500 + 1 250USD

O wyprawie

Królestwo Majów - MEKSYK 

Wyprawa do Meksyku, królestwa Majów, podczas której zobaczysz najpiękniejsze ruiny dawnych cywilizacji: Teotihuacan, Chichen Itza, Palenque, Tulum. Odwiedzisz fascynujące miasta, zaczynając od gigantycznej stolicy Mexico City po te urocze, kolonialne: San Cristobal i Oaxaca.

Pojedziesz konno do indiańskiej wioski i poznasz współczesnych Majów na Jukatanie oraz w Chiapas. Zasmakujesz prawdziwego tacos i guacamole. Dowiesz się, czym się różni mezcal od tequili, a także nacieszysz się słońcem na cudnych plażach nad Morzem Karaibskim.

Program

1 dzień MEXICO CITY

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot z Polski i przylot do Mexico City. Po zakwaterowaniu spacer po centrum historycznym. Udamy się na Zocalo - główny plac miasta oraz do katedry.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień MEXICO CITY - TEOTIHUACAN

Wycieczka do Teotihuacan - największego starożytnego miasta Meksyku, znanego z piramidy Słońca i piramidy Księżyca.

3 dzień MEXICO CITY

Zwiedzanie Muzeum Antropologicznego i targu rzemiosła. Wieczorem wyjazd do Oaxaca.

4 dzień OAXACA - MONTE ALBAN

Monte Alban - ruiny starożytnego miasta Zapoteków, położone na wzgórzu (ok. 2000 m n.p.m.), z którego rozpościera się widok na miasto i okoliczne góry. Po południu zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu.

5 dzień OAXACA - HIERVE EL AGUA - EL TULE

Całodniowa wycieczka do Hierve El Agua - pięknych, skamieniałych wodospadów. Krótki trekking wokół źródeł i strzelistego klifu (możliwość kąpieli!). Następnie przejazd i zwiedzanie fabryki mezcalu. Zobaczymy także El Tule - najstarsze drzewo obu Ameryk - o obwodzie pnia sięgającym 58 m! Wieczorem wyjazd do San Cristobal de las Casas.

6 dzień SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS

Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach, które ma wyjątkowy urok. Zabytkowe kościoły, malownicza starówka, bogaty w wyroby rzemieślnicze targ, na którym spotkamy rdzennych mieszkańców stanu Chiapas.

7 dzień SAN JUAN CHAMULA

Wycieczka do indiańskiej wioski San Juan de Chamula. Jest to ośrodek unikalnych obrządków religijnych. Wizyta w miejscowym kościele zawsze pełnym Indian. Indianie modlą się i odprawiają swoje tajemnicze obrzędy wśród palących się wszędzie świec. Osoby zainteresowane jazda konną mogą udać się do wioski na koniach.

8 dzień PALENQUE

Do Palenque pojedziemy widokową górską drogą. Po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć dwa malownicze wodospady: efektowny Misol-Ha oraz lazurowe kaskady Agua Azul, gdzie po krótkiej kąpieli i chwili relaksu udamy się w dalszą podróż. Zwiedzanie ruin zatopionego w dżungli miasta Majów, stanowiącego jedną z największych atrakcji Meksyku. Wieczorem wyjazd do Meridy.

9 dzień MERIDA

Merida - spacer po mieście, a potem przejazd lokalnym autobusem przez Jukatan do Chichen-Itza. Zakwaterowanie w hotelu. W wiosce zaopatrujemy się rękodzieła współczesnych Majów.

10 dzień CHICHEN ITZA

Rano zwiedzanie ruin Chichen-Itza - zdecydowanie najpiękniejszego i najlepiej odnowionego z miast Majów i Tolteków na Jukatanie. Jego tajemnicze budowleodkrywamy jeszcze zanim dotrą tutaj tysiące turystów przebywających codziennie na jednodniową wycieczkę z ośrodków turystycznych Jukatanu. Przejazd do Cenote Ik Kil - jednej z wielu krasowych studni Jukatanu. Fascynująca kąpiel w bajkowej scenerii, później przejeżdżamy do Tulum.

11 dzień TULUM

Zwiedzamy malowniczo położone nad brzegiem morza ruiny miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na przepięknej plaży. Biały piasek, niebieska woda i cień palm... po prostu relaks.

12 dzień TULUM

Odpoczynek na karaibskiej plaży!

13 dzień PLAYA DEL CARMEN

Przejazd do Playa del Carmen - to już typowy kurort wakacyjny. Ale i taki Meksyk warto zobaczyć. Plażowanie, zakupy i mnóstwo turystów.

14 dzień PLAYA DEL CARMEN

Ostatni dzień spędzamy zgodnie z indywidualnymi potrzebami, a więc zakupy, plaża, odpoczynek lub jedna z wycieczek: nurkowanie na rafie koralowej lub w cenotach(podwodne jaskinie powstałe na skutek wymywania przez deszcz wapiennych skał); wyprawa do rezerwatu Sian Kaan - rejs łodziami motorowymi, podglądanie fauny morskiej i ptactwa wodnego (możliwość spotkania delfinów, manatów, żółwi morskich itd.); albo Xcaret - ekoarcheologicznego parku wodnego (rafy koralowe, podziemne rzeki, budowle Majów, ogród motyli, jaskinia nietoperzy, fauna i flora Karaibów, delfinarium (koszt całodniowej wycieczki ok. 100 USD).

15 dzień CANCUN

Wylot z Cancun do Mexico City, przesiadka i wylot do Polski.

16 dzień PRZYLOT DO POLSKI

Wspólny powrót do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i pozostałymi uczestnikami podróży. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Meksyk // Cancun - Warszawa

 • ransfery z/na lotniska w Meksyku

 • 11 noclegów w hotelach (pokoje z łazienkami)

 • przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi (Mexico City – Oaxaca, Oaxaca – San Cristobal,  Palenque - Merida, Merida - Pist, Piste - Tulum) i busami (San Cristobal - Palenque)

 • wycieczki do:

  • Teotihuacan

  • Hierve del Agua

  • San Juan de Chamula

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 140 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 • lokalnych przewodników

 • zwyczajowych napiwków

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele, pokoje 2os. z łazienkami. W Tulum bambusowe chatki na plaży lub pokoje 2os. w kompleksie hotelowym przy plaży.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

W programie mamy 3 przejazdy nocne. Korzystamy z autobusów liniowych pierwszej klasy - są one bardzo dobre, wygodne (klimatyzacja, toaleta, dvd) i bezpieczne. Czas przejazdów: Mexico City - Oaxaca ok. 7 h, Oaxaca - San Cristobal ok.11 h, Palenque - Merida ok. 8 h. Pozostałe przejazdy realizujemy wynajętymi busami. W miastach jeździmy taksówkami i metrem.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).

 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). 

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady,

 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka lub miękkiej walizki) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do pokoju hotelowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).

 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.

 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.

 • Dodatkowo potrzebujemy około: 15 - 20 USD/dziennie na jedzenie, oraz około: 50 -100 USD na pamiątki.

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.

 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.

 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.

 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.

 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie

Napięcie elektryczne 110 V, 60 Hz. Wtyczki typu A i B. Gniazdka dostosowane są do wtyczek nieposiadających bolców. Niezbędna jest specjalna przejściówka

WIZY

Meksyk

 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nieprzekraczających 180 dni. 

 • Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe do Meksyku wynosi 6 miesięcy. 

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Nurkowanie z maską i rurką

Koszt 10-20 USD.

Nurkowanie z akwalungiem

Koszt około 120 USD.

Park wodny Xcaret

Koszt około 100 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Królestwo Majów - MEKSYK pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Meksyk. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.