Syjamska Dżungla - Tajlandia, Malezja

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

SYJAMSKA DZUNGLA - MALEZJA, SINGAPUR, TAJLANDIA

Podczas tej wyprawy czekają na Ciebie rajskie plaże Tajlandii i tajskie masaże. Wstąpisz też do niejednej buddyjskiej świątyni, zrobisz zakupy na pływającym targu, zaopatrzysz się w magiczny amulet oraz spróbujesz ulicznych przysmaków.

Na koniec supernowoczesne metropolie Kuala Lumpur i Singapur zupełnie zmienią Twoje wyobrażenie o życiu w dużym mieście.

Program

1 dzień WYLOT Z POLSKI

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście, który pozwoli nam "łyknąć" trochę specyficznej atmosfery Bangkoku.

3 dzień BANGKOK - SZMARAGDOWY BUDDA, WAT ARUN

Zwiedzamy stare miasto: Świątynia Szmaragdowego Buddy, Wielki Pałac, Świątynia Leżącego Buddy, rejs po rzece itd. Wieczorem przepłyniemy rzeką Chao Phraya - obejrzymy Bangkok nocą, w tym wspaniale podświetlony symbol miasta - Wat Arun. Zwiedzanie zakończymy spacerem po dzielnicy rozrywki Patpong lub kolacją w China Town.

4 dzień PŁYWAJĄCY TARG, KANCHANABURI

Uciekamy od zgiełku metropolii - wcześnie rano wyjazd na Damnoen Saduak - pływający targ. Zobaczymy niezwykłe widowisko jakim jest azjatycki targ. Potem przejazd do Kanchanaburii - miasteczka leżącego nad rzeką Kwai. Zakwaterowanie w bungalowach nad rzeką. Spacer lub wycieczka rowerowa po malowniczej okolicy, zobaczymy m.in. słynny most na rzece Kwai.

5 dzień SPŁYW BAMBUSOWYMI TRATWAMI, WODOSPADY ERAWAN

Odkrywamy okolice KanchanaburiiUdamy się na całodniową wycieczkę, spłyniemy na bambusowej tratwie oraz wykąpiemy się w pięknych, zatopionych w tropikalnej roślinności wodospadach Erewan. Na zakończenie przejedziemy słynną trasą kolejową w stronę mostu na rzece Kwai.

6 dzień AYUTTHAYA – BANGKOK

Przejazd do Ayutthayi – dawnej stolicy Tajlandii. Zwiedzimy ruiny pałaców i dawnych świątyń buddyjskich, w tym Wat Mahatat ze słynną głową Buddy wrośniętą w drzewo figowe. Popołudniu przejazd do Bangkoku. Wieczorem wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Surat Thani.

7 dzień WYSPA JAMESA BONDA – AO NANG

Z Surat Thani udamy się nad zatokę Phang Nga - jednego z większych przyrodniczych cudów Azji Południowo-wschodniej. Odwiedzimy muzułmańską wiosce na palach Ko Panyi, a także wyspę Jamesa Bonda, rozsławioną przez film Mężczyzna ze złotym pistoletem. Dalszy przejazd do Ao Nang koło Krabi.

8 dzień AO NANG - WYSPA PHI PHI

Relaks na rajskich plażach! Entuzjaści aktywnego odpoczynku mogą udać się na wycieczkę na wyspę Phi Phi połączoną z nurkowaniem na rafie.

9 dzień KOH KRADAN/KOH MOOK

Przejazd do miejscowości Trang, następnie na przystań, skąd łodzią motorową udajemy się na piękne wyspy: Koh Kradan lub Koh Mook. Relaksujemy się na plażach z ciepłą turkusową wodą, kosztujemy lokalnych potraw, bujamy w hamakach... Nocleg w bungalowach.

10 dzień KOH KRADAN/KOH MOOK - PLAŻA

Plażujemy, kąpiemy się w czystej ciepłej wodzie Morza Andamańskiego i odpoczywamy. Chętni mogą udać się na wycieczkę po okolicznych wyspach. Zobaczą m.in. Szmaragdową Jaskinię - prowadzącą do laguny zamkniętej wyniosłymi, porośniętymi dżunglą, wapiennymi ścianami (koszt wycieczki ok. 25 USD).

11 dzień KOH KRADAN/ KOH MOOK - PLAŻA

Kolejny dzień relaksu na malowniczej plaży.

12 dzień TRANG - HAT YAI - KUALA LUMPUR

Przejazd do Hat Yai, wieczorem wyjazd nocnym pociągiem do Kuala Lumpur.

13 dzień KUALA LUMPUR

Wracamy do energetycznego miasta. Zwiedzamy Kuala Lumpur: Manera - wieża telewizyjna i punkt widokowy, Petronas Twin Towers, wizyta w centrum handlowym Times Square (w środku park rozrywki pod dachem), wieczorem Chinatown, a na całej trasie towarzyszy nam rewelacyjna kuchnia malezyjska i fushion.

14 dzień JASKINIE BATU

Udajemy się autobusem miejskim do Jaskiń Batu - słynących z hinduskich uroczystości Thaipusam. Wieczorem wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Singapuru.

15 dzień SINGAPUR

Zwiedzamy niesamowite miasto-państwo – Singapur. Zobaczymy neoklasycystyczny ratusz, parlament, Victoria Hall, przejdziemy się po China Town or nad malowniczą Marina Bay, koniecznie wieczorem. Dla wielbicieli kuchni azjatyckiej też nie zabraknie atrakcji – Singapur słynie ze świetnych restauracji, a lokalne targi obfitują w stoiska z przysmakami. Nocleg w Singapurze.

16 dzień SINGAPUR - WYSPA SENTOSA

Wycieczka kolejką linową na wyspę Sentosa, gdzie odwiedzimy niesamowite oceanarium (80 m tunel z ruchomym chodnikiem pod potężnymi akwariami). Popołudniu czas wolny na ostatnie zakupy. W nocy wylot do Polski.

17 dzień POWRÓT DO POLSKI

Wspólny powrót do Polski. Na lotnisku w Warszawie żegnamy się z grupą i z pilotem. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Bangkok, Singapur- Warszawa

 • 11 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami

 • transport:

  • bilety na przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi i transport wynajętymi busami (Bangkok - Kanchanaburii - Ayutthaya - Bangkok, Surat Thani - Ao Nang, Trang - Hat Yai)

  • bilety na przejazd nocnym pociągiem Bangkok - Surat Thani, Hat Yai - Kuala Lumpur - Singapur

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi, ryksze itp.): ok. 200 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2-os. z łazienkami. Na wybrzeżu często bungalowy.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

 • Na dłuższych przejazdach korzystamy z autobusów pierwszej klasy - wygodne z toaletą, dvd i klimatyzacją.

 • W programie mamy 2 przejazdy nocne: Bangkok - Surat Tani - trasę pokonujemy pociągiem sypialnym w klimatyzowanych wagonach; oraz Trang - Kuala Lumpur - jedziemy pociągiem sypialnym lub autokarem pierwszej klasy (ok. 6 h).

 • Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami.

 • Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).

 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). 

 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).

 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.

 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 • Ochrona przed komarami i innymi owadami,

 • Polecamy zabranie walizki lub torby podróżnej na kółkach i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.

 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.

 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby)

Informacje zdrowotne

 • Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).

 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW (żółtaczka) A i B.

 • Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).

 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.

 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.

 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.

 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnym pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych nominałach. 

 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.

 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.

 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Internet

Powszechnie dostępny, nawet w małych miejscowościach.

Napięcie

Napięcie elektryczne 220 V/ 60 Hz. Gniazdka amerykański i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

WIZY

Malezja

 • W przypadku pobytu nie dłuższego niż 90 dni nie ma obowiązku posiadania wizy. 

 • Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. 

 • Nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego przy wjeździe, jednak może tego zażądać przewoźnik.

Singapur

Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Singapuru i przebywać w nim do 90 dni bez wizy. Wymagana ważność paszportu przy wjeździe wynosi minimum 6 miesięcy. Przy wjeździe na terytorium Singapuru należy mieć bilet powrotny lub na dalszą podróż. 

Tajlandia

 • Od dnia 01.08.2011 przy wyjazdach turystycznych do 30 dni, obywatele polscy są zwolnienie z konieczności posiadania wiz do Tajlandii.

 • Na granicy turyści mają obowiązek przedstawienia biletu powrotnego.

 • Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu. 

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Nurkowanie w Ao Nang

Koszt około 120 USD.

Wyspa Phi Phi - Wycieczka na rajską wyspę. 

Koszt około 40 USD.

Rollercoaster w Kuala Lumpur - Jedna z największych kolejek górskich pod dachem. 

Koszt około 10 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Syjamska Dżungla - Tajlandia, Malezja pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Tajlandia, AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.