Majówka w Jordanii - Petra, Amman, pustynia Wadi Rum

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Majówka w Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi

 • Petra - jeden z nowych siedmiu cudów świata
 • Eksploracja pustyni Wadi Rum z Beduinami, na wielbłądzie i jeepem
 • Zwiedzanie z degustacją jedynego browaru w Jordanii
 • Snorkeling w Morzu Czerwonym w Zatoce Akaba
 • Morze Martwe - stanąć w najniższym punkcie na naszej planecie
 • Niespotykana różnorodność Parku Narodowego Dana
 • Amman, stolica Jordanii. Hummus, falafel i szisza
 • Wiza, bilety wstępu i kolacje w cenie wycieczki!

Na przedłużony majowy weekend zabieramy Was na pustynny płaskowyż, do Petry, nad wybrzeże Morza Czerwonego, na taflę Morza Martwego. Zabieramy Was do krainy pełnej historii i beduińskiej gościnności, wielokulturowej krainy zróżnicowanych krajobrazów. Bo różnorodność to drugie imię Jordanii!

W ciągu 10 dni poznamy klimat bliskowschodniej stolicy - Ammanu, zanurzymy się w zakamarkach historii w Petrze, zasmakujemy beduińskiego życia na pustyni Wadi-Rum. Nadmorski luz dopadnie nas nad Zatoką Akaba. Poznamy ścieżki unikatowego Rezerwatu Biosfery Dana.

Schłodzimy się piwem w chrześcijańskiej enklawie koegzystującej z muzułmańską społecznością. Jedziemy na wycieczkę objazdową naszpikowaną spacerami, trekking.

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1

Wylot z Polski do Ammanu. Z lotniska od razu udamy się na relaks do najniższego punktu na naszej planecie - nad Morze Martwe. Trudy podróży zrekompensuje nam odpoczynek na plaży i w basenie. Dla chętnych kąpiel, a dokładniej unoszenie się na powierzchni słonej wody, smarowanie leczniczym błotkiem, leżenie w cieniu na leżakach. Pod wieczór docieramy do Ammanu, stolicy Jordanii. Raczymy się jordańskim street foodem - spróbujemy prawdziwy falafel i hummus. Następnie nastrajamy się na oczekującą nas przygodę w tradycyjnym ammańskim lokalu gdzie chętni zanurzą się w oparach "argileh" (szisza), a może nawet i w dźwiękach tradycyjnej jordańskiej muzyki.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wybieramy się na zwiedzanie stolicy Jordanii. Wejdziemy na cytadelę z której roztacza się widok na panoramę Ammanu, Zobaczmy częściowo zrekonstruowany Pałac Umajjadów, zrobimy zakupy na tradycyjnym bliskowschodnim bazarze, będzie możliwość zobaczyć lokalne meczety, zabytki z czasów rzymskich lub Narodową Galerię Sztuk Pięknych z bogatą kolekcją nowoczesnej sztuki arabskiej. Po południu udamy się do chrześcijańskiej enklawy w pobliżu Ammanu, w której odwiedzimy jedyny rzemieślniczy browar w Jordanii. Czeka nas degustacja wysokiej jakości piw z widokiem na okoliczne wzgórza. Powrót do Ammanu i kolejna odsłona kulinarnej wycieczki przez Jordanię. Poźniejszym wieczorem dla chętnych wyjście do lokalnego pubu.

DZIEŃ 3-4

Rozpoczynamy naszą podróż na południe Jordanii, wybierając piękną widokowo Jordan Valley Highway poprowadzoną wzdłuż brzegu Morza Martwego. Po drodze odwiedzimy ujście Wadi Al-Mujib, rezerwat przyrody, gdzie chętni będą mogli skorzystać z możliwości kanioningu na słynnej Siq Trail, trasie wyznaczonej po dnie kanionu którego ściany sięgają do kilkudziesięciu metrów. Wieczorem dojazd do rezerwatu biosfery Dana, największego obszaru chronionego w Jordanii, położonego na terenie kilku stref klimatycznych. Efektem tego efektem jest niespotykana różnorodność objętych ochroną form geologicznych, wielu gatunków zwierząt i roślin. Pierwszego dnia pójdziemy na krótki spacer po okolicy. Nocleg w pobliżu rezerwatu Dana. Drugiego dnia wybierzemy się na całodzienny trekking w otoczeniu wysokich ścian kanionów. Wieczorem dojazd do Petry i zakwaterowanie. Dla chętnych wyjście do lokalnej restauracji.

DZIEŃ 5-6

Petra - jeden z nowych siedmiu cudów świata - to pozostałość po królestwie nabatejskim, ruiny miasta powstałego 2000 lat temu, wpisanego w skalną dolinę. Eksplorując rozległy teren Petry wyjdziemy poza główne szlaki, dzięki czemu spojrzymy na najbardziej znane zabytki z innej perspektywy. To będą 2 dni pełne długich spacerów po miejscu tętniącym starożytną kulturą.

DZIEŃ 7

Z Petry przenosimy się niedaleko, ale jednak w całkiem inny świat. Trafiamy na pustynię Wadi-Rum pod opiekę Beduinów. Ten dzień spędzimy z wielbłądami. W otoczeniu piasków i pustynnych skalnych form, popijając beduińską herbatę, nieśpiesznie niesieni przez naszych jednogarbnych przyjaciół, docieramy do beduińskiego obozu w sercu pustyni. Po południu przy pomocy jeepów kontynuujemy poznawanie uroków Wadi Rum - niezwykłych form geologicznych, piękna piasków i skał. Wieczorem przyjazd do obozu Beduinów, gdzie czeka nas kolacja, trzask ogniska i wyścielone gwiazdami nocne niebo nad pustynią.

DZIEŃ 8

Zwiedzanie pustyni  Wadi Rum znowu nabierze tempa. Wsiadamy w niezawodne japońskie jeepy i ruszamy przez piaski pustyni. Jazda bez trzymanki będzie przerywana spacerami po wydmach i do punktów widokowych, czeka nas jeden dłuższy trekking zakończony widokiem na najwyższy szczyt Jordanii i Arabię Saudyjską. Po pełnym wrażeń dniu wracamy na wieczór do beduińskiego obozu.

DZIEŃ 9

Znowu całkowicie zmieniamy otoczenie i trafiamy nad błękitną taflę Zatoki Akaba, będącej częścią Morza Czerwonego. W ramach odpoczynku po pustyni zanurzymy się w ciepłych wodach Morza Czerwonego. Dla chętnych zorganizujemy snorkeling nad wrakami statków, wśród mieniących się kolorami tęczy rybek. Poznajemy kolejne oblicze jordańskiej kuchni, tym razem pełne miejscowych owoców morza. Nocleg w Akabie.

DZIEŃ 10

Żegnamy się z błękitem Zatoki Akaba i wyruszamy w podróż powrotną do Ammanu. Możliwość zakupu pamiątek, czas na fakultatywne zwiedzanie i ostatnie spacery tętniącymi życiem uliczkami Ammanu. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 11

Żegnamy się z Jordanią i wracamy do Polski.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony wraz z opłatami lotniskowymi
 • bagaż rejestrowany 10 kg o wymiarach 55x40x20 cm (większy bagaż za dopłatą - jeśli ktoś jest zainteresowany dokupieniem większego bagażu prosimy o informację w momencie rezerwacji wycieczki)
 • 7x zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w pensjonatach, domach gościnnych, 2x na pustyni w dużych wieloosobowych namiotach obozowych, 1x w pokojach/namiotach w Rezerwacie Dana
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • wizę do Jordanii
 • lokalny transport na terenie Jordanii
 • wyżywienie: śniadania 10x, kolacja 2x na pustyni i 1x w Rezerwacie Dana, 1x w Akabie, 3x w Ammanie
 • degustację piwa w jedynym jordańskim browarze rzemieślniczym
 • dwudniowy wstęp do Petry
 • całodniowy przejazd niezawodnymi japońskimi samochodami terenowymi po pustyni
 • przejazd na wielbłądach przez pustynię
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • kolacja w Petrze x3
 • testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1000 PLN/os.
 • dodatkowy bagaż lotniczy
 • wybór miejsc w samolocie (Ryanair przydziela miejsca losowo)
 • snorkelling w Akabie (około 8 JOD)
 • nurkowanie w Akabie (od 35 JOD)
 • kanioning w Wadi Mujib (około 20 JOD)
 • wstęp nad Morze Martwe (około 20 JOD)

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem wylotu jest port lotniczy Warszawa Modlin. Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w pokojach 2-osobowych. Na pustyni i w rezerwacie Dana nocujemy w kilkuosobowych obozowych namiotach.

WYŻYWIENIE:

Zapewniamy śniadania w czasie całej podróży oraz kolacje oprócz Petry. Dodatkowe przekąski w ciągu dnia we własnym zakresie. Kuchnia nie stanowi szczególnego wyzwania dla naszych żołądków. Wypiekane chlebki, hummus, warzywa we wszelakiej postaci, mięso, lokalne desery, owoce - każdy znajdzie coś dla siebie. Posiłki na pustyni proste, ale syte.

TRANSPORT:

Podróżujemy minibusami, lub taksówkami w zależności od pokonywanych odległości i liczebności grupy.

POGODA:

Przełom kwietnia i maja jest już okresem bardzo ciepłym w Jordanii, ale nie ekstremalnie gorącym. Wskazywany jako jeden z lepszych momentów na odwiedzenie tego kraju. Jedynie nocą na pustyni może być chłodniej, temperatura może spaść do kilkunastu 'C.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

INNE:

Do Jordanii wymagany jest paszport, ważny przez 6 miesięcy od ostatniego dnia wycieczki.

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Majówka w Jordanii - Petra, Amman, pustynia Wadi Rum pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Jordania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.