Jordania i Petra: Sylwester i Nowy Rok na pustyni Wadi Rum

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni5 490
Wylot Z Warszawy lub Krakowa
12 dni5 990
Wylot Z Warszawy lub Krakowa

O wyprawie

Na Sylwestra i Nowy Rok zabieramy Was na wycieczkę na pustynny płaskowyż, do Petry, nad wybrzeże Morza Czerwonego, na taflę Morza Martwego.
Zabieramy Was do krainy pełnej historii i beduińskiej gościnności, wielokulturowej krainy zróżnicowanych krajobrazów. Bo różnorodność to drugie imię Jordanii!

Poznamy klimat bliskowschodniej stolicy - Ammanu, zanurzymy się w zakamarkach historii w Petrze, zasmakujemy beduińskiego życia na pustyni Wadi-Rum, gdzie pod niebem pełnym gwiazd spędzimy sylwestrową noc! Nadmorski luz dopadnie nas nad Zatoką Akaba. Poznamy ścieżki unikatowego Rezerwatu Biosfery Dana. Schłodzimy się piwem w chrześcijańskiej enklawie koegzystującej z muzułmańską społecznością.

Jedziemy na wycieczkę objazdową naszpikowaną spacerami, trekkingami i aktywnością!

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 (27.12)
Wylot z Polski bezpośrednim lotem do Ammanu. Z lotniska od razu udamy się na relaks do najniższego punktu na naszej planecie - nad Morze Martwe. Trudy podróży zrekompensuje nam odpoczynek na plaży i w basenie. Dla chętnych kąpiel, a dokładniej unoszenie się na powierzchni słonej wody, smarowanie leczniczym błotkiem, leżenie w cieniu na leżakach. Pod wieczór docieramy do Ammanu, stolicy Jordanii. Raczymy się jordańskim street foodem - spróbujemy prawdziwy falafel i hummus. Następnie nastrajamy na oczekującą nas przygodę w tradycyjnym ammańskim lokalu gdzie chętni zanurzą się w oparach "argileh" (szisza), a może nawet i w dźwiękach tradycyjnej jordańskiej muzyki.

DZIEŃ 2 (28.12)
Po śniadaniu wybieramy się na zwiedzanie stolicy Jordanii. Wejdziemy na cytadelę z której roztacza się widok na panoramę Ammanu, Zobaczmy częściowo zrekonstruowany Pałac Umajjadów, zrobimy zakupy na tradycyjnym bliskowschodnim bazarze, będzie możliwość zobaczyć lokalne meczety, zabytki z czasów rzymskich lub Narodową Galerię Sztuk Pięknych z bogatą kolekcją nowoczesnej sztuki arabskiej. Po południu udamy się do chrześcijańskiej enklawy w pobliżu Ammanu, w której odwiedzimy jedyny rzemieślniczy browar w Jordanii. Czeka nas degustacja wysokiej jakości piw z widokiem na okoliczne wzgórza. Po wieczorny przejazd z Ammanu do Petry. 

DZIEŃ 3-4 (29-30.12)
Petra - jeden z nowych siedmiu cudów świata - to pozostałość po królestwie nabatejskim, ruiny miasta powstałego 2000 lat temu, wpisanego w skalną dolinę. Eksplorując rozległy teren Petry wyjdziemy poza główne szlaki, dzięki czemu spojrzymy na najbardziej znane zabytki z innej perspektywy. To będą 2 dni pełne długich spacerów po miejscu tętniącym starożytną kulturą.

DZIEŃ 5 (31.12)
Z Petry przenosimy się niedaleko, ale jednak w całkiem inny świat. Trafiamy na pustynię Wadi-Rum pod opiekę Beduinów. Ten dzień spędzimy z wielbłądami. W otoczeniu piasków i pustynnych skalnych form, popijając beduińską herbatę, nieśpiesznie niesieni przez naszych jednogarbnych przyjaciół, docieramy do beduińskiego obozu w sercu pustyni. Po południu przy pomocy jeepów kontynuujemy poznawanie uroków Wadi Rum - niezwykłych form geologicznych, piękna piasków i skał. Wieczorem przyjazd do obozu Beduinów, gdzie czeka nas kolacja, trzask ogniska i wyścielone gwiazdami nocne niebo nad pustynią. W takich okolicznościach spędzimy sylwestrową noc

DZIEŃ 6 (1.01)
Nowy Rok rozpoczniemy od zwiedzania pustyni Wadi Rum, które znowu nabierze tempa. Wsiadamy w niezawodne japońskie jeepy i ruszamy przez piaski pustyni. Jazda bez trzymanki będzie przerywana spacerami po wydmach i do punktów widokowych, czeka nas jeden dłuższy trekking zakończony widokiem na najwyższy szczyt Jordanii i Arabię Saudyjską. Po pełnym wrażeń dniu wracamy na wieczór do beduińskiego obozu.

DZIEŃ 7 (2.01)
Znowu całkowicie zmieniamy otoczenie i trafiamy nad błękitną taflę Zatoki Akaba, będącej częścią Morza Czerwonego. W ramach odpoczynku po pustyni zanurzymy się w ciepłych wodach Morza Czerwonego. Dla chętnych zorganizujemy snorkeling nad wrakami statków, wśród mieniących się kolorami tęczy rybek. Poznajemy kolejne oblicze jordańskiej kuchni, tym razem pełne miejscowych owoców morza. Nocleg w Akabie.

DZIEŃ 8-9 (3-4.01)
Uczestnicy wariantu krótszego wczesnym rankiem udadzą się na lotnisko. Przelot do Warszawy lub Krakowa. 

Uczestnicy wariantu dłuższego wyruszą do rezerwatu biosfery Dana, największego obszaru chronionego w Jordanii, położonego na terenie kilku stref klimatycznych. Efektem tego efektem jest niespotykana różnorodność objętych ochroną form geologicznych, wielu gatunków zwierząt i roślin. Pierwszego dnia pójdziemy na krótki spacer po okolicy. Drugiego dnia wybierzemy się na całodzienny trekking w otoczeniu wysokich ścian kanionów.

DZIEŃ 10 (5.01)
Rano wyruszamy w podróż powrotną do Ammanu. Wieczorem możliwość zakupu pamiątek i ostatnie spacery tętniącymi życiem uliczkami Ammanu. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 11 (6.01)
Żegnamy się z Jordanią i bezpośredni lotem wracamy do Polski. *

* Dla uczestników wracających lotem wieczornym zostanie zaproponowany dodatkowy program zwiedzania Ammanu, lub okolic.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

• bilet lotniczy w dwie strony wraz z opłatami lotniskowymi (wylot z Krakowa lub Warszawy)

• bagaż rejestrowany 10 kg

• wariant krótszy: 5x zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w pensjonatach, domach gościnnych, 2x na pustyni w dużych wieloosobowych namiotach obozowych

• wariant dłuższy: 6x zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w pensjonatach, domach gościnnych, 4x na pustyni/w rezerwacie Dana w dużych wieloosobowych namiotach obozowych

• opiekę polskojęzycznego pilota

• wizę do Jordanii

• lokalny transport na terenie Jordanii

• wyżywienie: śniadania, kolacja 2x na pustynii, 1x w Akabie, 1x w Ammanie ( + 2x w Dana reserve i 1x w Ammanie dla wariantu dłuższego)

• degustacja piwa w jedynym jordańskim browarze rzemieślniczym

• całodniowy przejazd niezawodnymi japońskimi samochodami terenowymi po pustyni

• przejazd na wielbłądach przez pustynię

• pakiety informacyjne i mapy

• obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro

• obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

 WE WŁASNYM ZAKRESIE:
• kolacja w Petrze x3
• alkohol podczas nocy sylwestrowej

WYDATKI FAKULTATYWNE:
• snorkeling i nurkowanie w Akabie
• dodatkowy bagaż lotniczy

BILETY LOTNICZE:
Miejscem wylotu jest Kraków lub Warszawa (lotnisko w Modlinie). Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

ZAKWATEROWANIE:
Noclegi w pokojach 2-osobowych. Na pustyni w rezerwacie Dana nocujemy w przestronnych wieloosobowych obozowych namiotach.

WYŻYWIENIE:
Zapewniamy śniadania w czasie całej podróży oraz kolacje oprócz Petry. Dodatkowe przekąski w ciągu dnia we własnym zakresie. Kuchnia nie stanowi szczególnego wyzwania dla naszych żołądków. Wypiekane chlebki, hummus, warzywa we wszelakiej postaci, mięso, lokalne desery, owoce - każdy znajdzie coś dla siebie. Posiłki na pustyni proste, ale syte.

TRANSPORT:
Podróżujemy minibusami, lub taksówkami w zależności od pokonywanych odległości i liczebności grupy.

POGODA:
Spodziewajmy się temperatur na poziomie 18'C, jednak noce na pustyni mogą być chłodne, nawet poniżej 10'C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale już nie gorąco.

GRUPA:
Jeździmy w niedużych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 7.

INNE:
• Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jordania i Petra: Sylwester i Nowy Rok na pustyni Wadi Rum pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Jordania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.