Wycieczka do Jordanii - Petra, Amman, pustynia Wadi Rum

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
11 dni8 990
WYCIECZKA POTWIERDZONA
12 dni8 990

O wyprawie

Wycieczka do Jordanii: Petra, Amman, pustynia Wadi Rum i trekkingi

 • Petra - jeden z nowych siedmiu cudów świata
 • Eksploracja pustyni Wadi Rum z Beduinami, na wielbłądzie i jeepem
 • Zwiedzanie i degustacja w jedynym browarze w Jordanii
 • Snorkeling w Morzu Czerwonym w Zatoce Akaba
 • Morze Martwe - najniższy punkt na naszej planecie
 • Amman, stolica Jordanii. Hummus, falafel i szisza
 • Wiza, bilety wstępu i kolacje w cenie wycieczki!
 • Madaba i najstarsza mozaikowa mapa Ziemi Świętej

Wycieczka do Jordanii z Barents.pl to podróż pełna atrakcji, niezwykła. Zabierzemy Was na pustynny płaskowyż i bezkres pustyni Wadi Rum, do Petry i Ammanu, na wybrzeża Morza Czerwonego i Morza Martwego, do krainy pełnej historii i beduińskiej gościnności. Bo różnorodność to drugie imię Jordanii!

Poznamy klimat bliskowschodniej stolicy - Ammanu, zanurzymy się w zakamarkach historii w Petrze, spróbujemy beduińskiego stylu życia na pustyni Wadi Rum. Na nadmorski relaks zatrzymamy się nad Zatoką Akaba. Poznamy unikatowy Rezerwat Biosfery Dana. Schłodzimy się piwem w chrześcijańskiej enklawie, koegzystującej z muzułmańską społecznością, w Ammanie.

Zobaczymy wszystko, co warto zobaczyć w Jordanii! Nasza wycieczka objazdowa do Jordanii wypełniona jest spacerami, trekkingami i aktywnością, a jednocześnie program jest dostosowany do ludzi w każdym wieku i różnej kondycji, dając np. możliwość wyboru stopnia trudności spacerów. Zapraszamy! 

 

Program

WYCIECZKA JORDANIA - RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1

Wylot z Polski do Ammanu. Bezpośrednio z lotniska przejazd na relaks do najniższego punktu na naszej planecie - nad Morze Martwe. Trudy podróży zrekompensuje nam odpoczynek na plaży i w basenie. Dla chętnych kąpiel, a dokładniej unoszenie się na powierzchni słonej wody, smarowanie leczniczym błotem, leżenie w cieniu na leżakach. Pod wieczór docieramy do Ammanu, stolicy Jordanii. W menu jordański street food - prawdziwy falafel i hummus. Wieczór w tradycyjnym ammańskim lokalu, gdzie chętni zanurzą się w oparach "argileh" (szisza), a może nawet i w dźwiękach tradycyjnej jordańskiej muzyki.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Jordanii. Wejdziemy na cytadelę, z której roztacza się widok na panoramę Ammanu. Zobaczmy częściowo zrekonstruowany Pałac Umajjadów, zrobimy zakupy na tradycyjnym bliskowschodnim bazarze, będzie możliwość zobaczenia lokalnych meczetów, zabytków z czasów rzymskich lub Narodowej Galerii Sztuk Pięknych z bogatą kolekcją nowoczesnej sztuki arabskiej. Pod wieczór na kolację kolejna odsłona kulinarnej wycieczki przez Jordanię. Dla chętnych wyjście do wieczorem do lokalnego browaru w Ammanie.

DZIEŃ 3-4

Jedziemy na południe Jordanii, wybierając piękną widokowo Jordan Valley Highway, poprowadzoną wzdłuż brzegu Morza Martwego. Po drodze odwiedzimy ujście Wadi Al-Mujib, rezerwat przyrody, gdzie chętni spróbują sił na kanioningu* na słynnej Siq Trail, trasie wyznaczonej po dnie kanionu, którego ściany sięgają kilkudziesięciu metrów. Wieczorem dojazd do rezerwatu biosfery Dana. Jest to największy obszar chroniony w Jordanii, położony na terenie kilku stref klimatycznych, czego efektem jest niespotykana różnorodność objętych ochroną form geologicznych, wielu gatunków zwierząt i roślin. Pierwszego dnia pójdziemy na krótki spacer po okolicy. Nocleg w pobliżu rezerwatu Dana. Drugiego dnia wybierzemy się na całodzienny trekking w otoczeniu wysokich ścian kanionów. Wieczorem dojazd do Petry i zakwaterowanie. Dla chętnych wyjście do lokalnej restauracji.

DZIEŃ 5-6

Petra to jeden z nowych siedmiu cudów świata, pozostałość po królestwie nabatejskim - ruiny miasta powstałego 2000 lat temu, w skalnej dolinie. Zwiedzając rozległy teren Petry wyjdziemy również poza główne szlaki, dzięki czemu spojrzymy na najbardziej znane zabytki Petry z innej perspektywy. To będą 2 pełne dni zwiedzania Petry - miejsca tętniącego starożytną kulturą.

DZIEŃ 7

Z Petry przenosimy się niedaleko, ale jednak w całkiem inny świat. Na najpiękniejszą pustynię Wadi Rum, pod opiekę Beduinów. Ten dzień spędzimy z wielbłądami. Otoczeni przez marsjański krajobraz Wadi Rum, popijając beduińską herbatę, nieśpiesznie niesieni przez naszych jednogarbnych przyjaciół, dotrzemy do beduińskiego obozu w sercu pustyni. Po południu jeepami kontynuujemy poznawanie wyjątkowej Wadi Rum - jej niezwykłych form geologicznych, kolorowych piasków i skał. Wieczorem dojazd do obozu Beduinów, gdzie zjemy kolację przy trzasku ogniska i pod rozgwieżdżonym niebem. Nocleg w namiotach.

DZIEŃ 8

Zwiedzanie pustyni Wadi Rum nabierze tempa. Wsiadamy w niezawodne japońskie jeepy i ruszamy przez piaski pustyni. Jazda bez trzymanki będzie przerywana spacerami po wydmach i do punktów widokowych. W ciągu dnia zrobimy też jeden dłuższy trekking zakończony widokiem na najwyższy szczyt Jordanii i Arabię Saudyjską. Po pełnym wrażeń dniu wracamy na wieczór do beduińskiego obozu. Nocleg w namiotach.

Dla chętnych zdobycie najwyższego szczytu Jordanii i Arabii Saudyjskiej Dżabal Umm ad-Dami.

DZIEŃ 9

Znowu całkowicie zmieniamy otoczenie i przenosimy się nad błękitną taflę Zatoki Akaba, nad Morze Czerwone. Odpoczynek nad morzem, dla chętnych snorkeling nad wrakami statków, wśród mieniących się kolorami tęczy rybek. Poznamy kolejne oblicze jordańskiej kuchni, tym razem pełne miejscowych owoców morza. Nocleg w Akabie.

DZIEŃ 10-12

Żegnamy się z błękitem Zatoki Akaba i wyruszamy w podróż powrotną do Ammanu. Po drodze odwiedzimy Madabę, gdzie znajduje się mozaika z najstarszym udokumentowanym kartograficznym przedstawieniem Ziemi Świętej (z VI w.). Będziemy podziwiać widoki z Góry Nebo - góry Mojżesza - miejsca kultu dla pielgrzymów, legenda głosi, że to właśnie z niej Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Ostatniego dnia czas wolny w Ammanie – zakup pamiątek, spacery po tętniących życiem uliczkach stolicy. Możliwy fakultatywny wyjazd na północ kraju do Dżerasz i Adżlun, zwiedzanie ruin dawnego rzymskiego miasta Gerasa, tzw. „Pompei Bliskiego Wschodu” oraz średniowiecznej fortecy Kalat-al-Rabat oferującej widoki na zielone wzgórza doliny Jordanu. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji. Poranny przelot do Polski.

*Kanioning na Siq Trail w Wadi Mujib jest otwarty od 1 kwietnia do 31 października. Może to ulec zmianie np. w przypadku zbyt wysokiego/niskiego stanu wody. Wstęp tylko dla osób od 18 roku życia.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI DO JORDANII:

 • bilet lotniczy do/z Jordanii wraz z opłatami lotniskowymi
 • bagaż rejestrowany 10 kg o wymiarach 55x40x20 cm (większy bagaż za dopłatą - jeśli ktoś jest zainteresowany dokupieniem większego bagażu prosimy o informację w momencie rezerwacji wycieczki)
 • 7x zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w pensjonatach, domach gościnnych, 2x na pustyni w dużych wieloosobowych namiotach obozowych, 1x w pokojach/namiotach w Rezerwacie Dana
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • lokalnego jordańskiego przewodnika
 • trekking po rezerwacie Dana z miejscowym przewodnikiem
 • wizę do Jordanii
 • lokalny transport na terenie Jordanii
 • wyżywienie: śniadania 10x, kolacja 2x na pustyni i 1x w Rezerwacie Dana, 1x w Akabie, 3x w Ammanie, 1x lunch w dniu przylotu do Jordanii
 • dwudniowy wstęp do Petry
 • wstęp do zabytków - Cytadela w Ammanie, Amfiteatr, Góra Nebo, Mozaika w Madabie 
 • całodniowy przejazd niezawodnymi japońskimi samochodami terenowymi po pustyni
 • przejazd na wielbłądach przez pustynię
 • rejs łodzią z lunchem w Akabie
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • kolacja w Petrze x3
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1000 PLN/os.
 • dodatkowy bagaż lotniczy
 • wybór miejsc w samolocie (Ryanair przydziela miejsca losowo)
 • nurkowanie w Akabie (od 35 JOD)
 • kanioning w Wadi Mujib (około 20 JOD)
 • wstęp nad Morze Martwe (około 20 JOD)
 • ew. zwyczajowe napiwki

WYLOT:

Miejscem wylotu jest Warszawa lub Kraków. Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w pokojach 2-osobowych. Na pustyni i w rezerwacie Dana nocujemy w kilkuosobowych, obozowych namiotach.

WYŻYWIENIE:

W czasie całej podróży do Jordanii zapewniamy śniadania oraz kolacje (oprócz kolacji w Petrze). Dodatkowe przekąski w ciągu dnia we własnym zakresie. Kuchnia nie stanowi szczególnego wyzwania dla naszych żołądków. Wypiekane chlebki, hummus, warzywa we wszelakiej postaci, mięso, lokalne desery, owoce - każdy znajdzie coś dla siebie. Posiłki na pustyni są proste, ale syte. Jordania jest bardzo przyjaznym miejscem dla wegetarian.

TRANSPORT:

Podróżujemy minibusami lub taksówkami w zależności od pokonywanych odległości i liczebności grupy.

POGODA:

Kwiecień to okres jeszcze przed najcieplejszymi miesiącami. Spodziewajmy się temperatur na poziomie 16-25°C. Noce na pustyni mogą być chłodniejsze, z temperaturami spadającymi nawet do 10°C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale jeszcze nie gorąco.

Październik to już okres po największych upałach w Jordanii. Spodziewajmy się temperatur na poziomie 18-25°C, jednak noce na pustyni mogą być chłodne, nawet poniżej 10°C. W Akabie temperatury mogą być trochę wyższe, jest to idealny czas do odwiedzenia tego miejsca, gdyż jest bardzo ciepło, ale już nie gorąco.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalna 15/16.

INNE:

 • Do Jordanii wymagany jest paszport, ważny przez 6 miesięcy od ostatniego dnia wycieczki.
 • Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wycieczka do Jordanii - Petra, Amman, pustynia Wadi Rum pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Jordania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.