Japonia - przez kraj wschodzącego słońca

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
16 dni5 860 + 2 450EURO
+ bilet lotniczy
20 dni5 660 + 3 090EURO
+ bilet lotniczy

O wyprawie

Japonia - przez kraj wschodzącego słońca

 • Podróż w małej grupie pod opieką doświadczonego przewodnika - znawcy tematu
 • Zabytkowe Nara i Kiōto - dawne stolice Japonii, las bambusowy i bramy torii w Fushimi Inari
 • Zamek Białej Czapli w Himeji, Zamek Wron i ogród Kōraku-en w Kanazawie
 • Położone pośród gór zabytkowe Nikkō
 • Megametropolia Tōkiō, w której mieszka 40 milionów osób
 • Stolica siogunatu Kamakura, port w Jokohamie i widok świętej góry Fudżi
 • Senne japońskie miasteczka Narita i Takayama, ogród Kenroku-en i dzieknica samurajów w Kanazawie
 • Zabytkowe Nara i Kiōto - dawne stolice Japonii, las bambusowy i bramy torii w Fushimi Inari
 • Zamek Białej Czapli w Himeji, Zamek Wron i ogród Kōraku-en w Kanazawie
 • Zatopiona w wodzie brama torii na wyspie Miyajima, Muzeum Pokoju w Hiroszimie
 • Kyushu - trzecia największa wyspa Japonii: piekła w Beppu i wulkan Aso
 • Odwiedziny na subtropikalnych archipelagach Okinawy
 • Nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie i przyklasztornym shukubō w Kōya
 • Podróże superekspresami Shinkansen, wizyty w lokalnych restauracjach

Zapraszamy do wspólnej z nami podróży przez Cesarstwo Japonii - kraj, który choć opisany i zbadany na wiele sposobów, wciąż kryje w sobie wiele sekretów. Odkryjemy kosmopolityczne Tokio, świętą górę Fudżi oraz pełną zabytków dawną stolicę Kioto. Udamy się do Hiroszimy oraz na malowniczą wyspę Miyajima. Odwiedzimy Kyushu z imponującymi ciepłymi źródłami Beppu i aktywnym wulkanem Aso. Spędzimy noc w ryokanie - tradycyjnej japońskiej gospodzie oraz w zabytkowej buddyjskiej świątyni, zakosztujemy błogich kąpieli w onsenach - ciepłych źródłach. Udamy się na przedstawienie oryginalnego teatru kabuki. Każdy dzień naszej podróży będzie okazją do poznawania oryginalnych smaków japońskiej kuchni.

Przyroda Japonii

Japonia to, wbrew stereotypom o kosmicznej technologii i industrializacji, przede wszystkim świat wspaniałej, dzikiej przyrody i niezliczonych parków narodowych. Ponad 60 procent powierzchni kraju zajmują dziewicze lasy. W naturze Japończycy dopatrują się symboliki życia, trwania i wszystkich aspektów codzienności. Zmieniające się pory roku i towarzysząca im kolorystyka od wieków stanowią inspiracje dla artystów. Kwiaty wiśni symbolizują zmienność świata, sosna - długowieczność, zaś bambus siłę i umiejętność pokonywania przeciwności losu. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy chroniące unikalną przyrodę Japonii parki narodowe Fuji-Hakone-Izu, Kōya-Ryūjin, Setonaikai i Aso Kujū. Są to miejsca, w których każdy, bez względu na wiek, czy narodowość może odpocząć od pędu codziennego życia i poczuć głęboką więź z naturą.

W kolebce samurajów

Główna wyspa Archipelagu Japońskiego - Honshū - zawsze stanowiła centrum japońskiej kultury i państwowości. Tu narodziła się potęga cesarskiego dworu, a po niej chwała samurajskich rodów. Honshū jest kwintesencją połączenia tradycji i nowoczesności, zabytki architektoniczne współistnieją tu z nowoczesnymi drapaczami chmur. Japończyków ten kontrast nie drażni, wręcz przeciwnie - jest dla nich czymś naturalnym i oczywistym. Nikogo nie dziwi widok biznesmena modlącego się w świątyni o powodzenie w interesach, czy rzędy nastolatków ustawionych w kolejce do świątynnego źródła, którego woda ma przynieść urodę. Dawną kulturę odnajdziemy nie tylko w pełnym zabytków Kioto, czy rozmodlonej Narze, lecz nawet w gigantycznym Tokio, gdzie wystarczy tylko kilka kroków, by z gwarnej dzielnicy Harajuku - centrum wszelakiej mody, przejść do Meiji Jingū, wspaniałego mauzoleum Mutsuhito - mądrego cesarza, który wprowadził Japonię w nowoczesność.

Na Kyushu - najaktywniejszy wulkan Japonii

Po podróży przez Hokkaidō i Honshū udamy się na Kyūshū, czyli trzecią co do wielkości wyspę Japonii. Jest to rejon o niewielkiej ilości miast, za to z dużą ilością atrakcji przyrodniczych, chronionych na obszarze parków narodowych i rezerwatów przyrody. W pięknie położonej uzdrowiskowej miejscowości Beppu poznamy najsłynniejsze japońskie geotermalne plamy gorąca - niezwykłe gejzery, nazywane przez lokalnych "piekłami". Kyūshū znane jest na całym świecie z licznych aktywnych wulkanów. Podczas pobytu na wyspie odwiedzimy emitujący ogromną ilość dymu i niekiedy również wyrzucający lawę Aso - jeden z najaktywniejszych wulkanów świata, równocześnie słynący z jednej z największych kalder.

Królestwo Ryukyu - rajskie wyspy Pacyfiku

Nieznany Europejczykom archipelag wysp Ryūkyū, rozciągający się w sąsiedztwie Tajwanu słynie z tropikalnej przyrody i oryginalnej kultury. Wyspy przez wieki stanowiły niezależne państwo, zwane Królestwem Ryūkyū ze stolicą na Okinawie, które dopiero pod koniec XIX wieku zostało zaanektowane przez Japonię. Unikalna kultura Ryūkyū wyrosła na styku cywilizacji Japonii, Chin i południowo-wschodniej Azji. Właśnie stąd pochodzi znana na całym świecie sztuka walki karate. Ryūkyū po dziś dzień zachowało odrębną kulturę, czego przykładem są tutejsze religie mające charakter matriarchalny. Dużą popularnością cieszy się szamanizm. Ryūkyū należą do najpiękniejszych miejsc Japonii. Subtropikalny klimat wysp sprawia, że świat flory i fauny jest wyjątkowo urozmaicony. Można znaleść tu ciekawe jaskinie, jak również skosztować niezwykłych potraw okinawskiej kuchni.

Ishigaki - smak tropików

Archipelag wysp Yaeyama, nazywany również od najważniejszej na nim wyspy Ishigaki to miejsce, które może się poszczycić zarówno wspaniałą, tropikalną przyrodą, jak i pięknymi plażami. Ishigaki przez setki lat pozostawało w izolacji od innych wysp Japonii a tutejsi mieszkańcy mówią we własnym, niezrozumiałym dla Japończyków języku. Miłośnicy relaksu będą mieć tu okazję do błogiego lub też aktywnego wypoczynku, wypełnionego, nurkowaniem lub wycieczkami pieszymi w tropikalnej dżungli. Podczas pobytu na wyspach odwiedzimy Park Narodowy Iriomote-Ishigaki, który chroni tropikalą dżunglę Okinawy, zamieszkaną między innymi przez endemiczny, odkryty dopiero przed niespełna pół wieku gatunek dzikiego, drapieżnego kota z Iriomote. Na zasiedlonej przez zaledwie 300 osób wysepce Taketomi odwiedzimy autentyczną okinawską wioskę, na którą składają się dziesiątki tradycyjnych kamiennych chat. Mieszkańcy tych rejonów tak jak przed wiekami trudnią się uprawą trzciny cukrowej i ananasów oraz rybołóstwem.

Program

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Japonii

Wylot z Warszawy do Tokio.

Dzień 2 Podróż do Japonii

Przylot do Tōkiō, przejazd do hotelu. Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

Dzień 3 Ukryte pośród gór i lasów świątynie Nikkō

Śniadanie. Przejazd do Nikkō - miasta o którym mówi się, że "jest Japonią". Miejsce to jest związane z siogunami rodu Tokugawa. Przespacerujemy się pośród malowniczego parku, odwiedzimy wpisane na listę UNESCO wspaniale zdobione świątynie i Tōshō-gū - mauzoleum sioguna Tokugawy Ieyasu. Zobaczymy słynny święty most Shinkyō - jeden z symboli Japonii. Powrót do Tōkiō. Po zmroku zawitamy do Elektronicznego miasta Akihabara (słynącego z elektroniki, gier i anime), pełnego kolorowych neonów i szalonego życia nocnego. Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

Dzień 4 Odkrywamy Tōkiō

Śniadanie. Przejazd do centrum Tōkiō. W metropolii japońskiej stolicy mieszka 40 milionów osób. Udamy się do Meiji-jingū - kompleksu świątynno-parkowego wzniesionego ku czci cesarza Mutsuhito i jego małżonki. Przejście do "szalonej" dzielnicy Harajuku –  kultowego centrum japońskiej mody, spacer po modnym deptaku Omotesando, możliwość zakupu japońskiego rękodzieła. Przejazd do budynku ratusza miejskiego (243 metry, podziwianie panoramy miasta z jednego z najwyższych pięter wieżowca). Wizyta w Shinjuku - najsłynniejszej tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. Na chwilę wstąpimy do Pachinko - japońskiego salonu gier. Nocleg w Tokio (tego dnia do wyboru: nocleg w hotelu lub w kapsule - typowo japońska atrakcja - W PRZYPADKU WYBORU NOCLEGU W KAPSULE PROSIMY O DEKLARACJĘ W MOMENCIE ZGŁOSZENIA – opcja bepłatna). Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

Dzień 5 Port w Jokohamie i magiczna Kamakura

Śniadanie. Rano przejazd do słynnego miasta portowego Jokohama. Spacer po nadbrzeżu oraz wizyta w kolorowej dzielnicy Chinatown. Wycieczka do wpisanej na listę UNESCO Kamakury - dawnej stolicy siogunatu. Zobaczymy tu mający 11 metrów posąg Buddy (Daibutsu) oraz wspaniałą, ulokowaną przy brzegu oceanu świątynię Hasedera. Powrót do Tokio. Odwiedzimy magiczną świątynię Asakusa - jedną w najstarszych w Tokio oraz przespacerujemy się kolorowym pasażem handlowym Nakamise. Spacer po sztucznej wyspie Odaiba, na której zobaczymy replikę Statui Wolności oraz imponującą panoramę miasta z widokiem Mostu Tęczowego oraz budynków Tokyo Tower i Skytree. Fakultatywnie rejs po rzece Sumidzie i podziwianie nowoczesnej zabudowy Tokio. Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

Dzień 6 Zabytkowa Narita i święta góra Fudżi

Śniadanie. Wycieczka do urokliwej, założonej w X wieku świątyni Narita-san, w której odbywają się tajemnicze rytuały ku czci ognia. Zwiedzanie świątyń i ogrodu. Przejazd do Shin Fuji, skąd przy dobrej widoczności podziwiać można panoramę wysokiej na ponad 3700 m n.p.m. góry Fudźi, która jest najwyższym i najświętszym szczytem Japonii. Wciąż czynny wulkan otaczają czcią wyznawcy religii shintō, od wieków stanowił on źródło inspiracji dla japońskich artystów w scenerii zmieniających się pór roku (najpiękniejszy widok Fuji jest wiosną i jesienią). Przejazd do położonej w górach Takayamy. Wieczorem chętni będą mieć możliwość spróbowania słynnej wołowiny Hida - przysmaku tego regionu. Nocleg w tradycyjnym ryokanie – japońskim typie gospody.

Dzień 7 Urokliwe uliczki Takayamy, ogród Kenroku-en i dzielnica samurajów w Kanazawie

Śniadanie. Rano wędrówki po starej Takayamie, znajdują się tu tradycyjne, założone między XVII a XIX wiekiem warsztaty artystyczne. Spacer zabytkową uliczką Kamisanomachi, przy której znajdują się przepięknie odnowione zabytkowe domostwa i sklepy. Miejsce to doskonale oddaje klimat "dawnej Japonii". Przejazd pociągiem do Kanazawy. Zwiedzimy tu Kenroku-en (lista UNESCO), uważany za najpiękniejszy ogród Japonii. Zbudowany w XVII wieku do 1871 roku był niedostępny dla zwiedzających. Znany jest on ze stawów, strumieni, wodospadów, mostów, herbaciarni, drzew, kamieni oraz kwiatów, które składają się na idealny japoński ogród. Przespacerujemy się również po Nagamachi - niezwykle klimatycznym dawnym dystrykcie rezydencyjnym samurajów. Nocleg w Kanazawie.

Dzień 8 Kioto - perła kultury japońskiej

Śniadanie. Przejazd do Kioto (lista UNESCO) - dawnej stolicy Japonii, pełnej wielowiekowych zabytków oraz wciąż żywej i promieniującej na cały kraj tradycji kulturowej i artystycznej. Tuż po przyjeździe do miasta zobaczymy niezwykle ciekawy budynek dworca kolejowego, wzniesiony z okazji 1100 rocznicy przeniesienia stolicy do Kioto. Poznawanie dawnej kultury Kioto rozpoczniemy od zwiedzania Kinkaku-ji, czyli Złotego Pawilonu, do dekoracji którego użyto 200 tysięcy arkuszy złota. Odwiedzimy Nijō-jō - jeden z najpiękniejszych przykładów architektury rezydencji pałacowych z czasów siogunów. Znajdują się tu między innymi uguisubari, czyli słynne "skrzypiące podłogi". Przespacerujemy się po urokliwej dzielnicy Higashiyama, a następnie odkryjemy wyjątkowy klimat kompleksu Kiyomizu-dera, który jest jednym z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego w Azji. Wieczorem udamy się do Gion – dystryktu gejsz. Poznamy tu podstawy etykiety japońskich gejsz oraz kolejne etapy ich edukacji. W godzinach wieczornych fakultatywnie będzie możliwość wzięcia udziału w pokazie artystycznym z elementami m.in. tradycyjnego japońskiego teatru, tańca gejsz, ikebany i ceremonii parzenia herbaty.

Dzień 9 Bramy torii w Fushimi Inari i dawna stolica Nara

Śniadanie. Wycieczka do zabytkowego kompleksu świątynnego Fushimi Inari (lista UNESCO), w którym znajdują się tysiące bram torii. Spacer po parku a następnie przejazd do Nary (lista UNESCO) - dawnej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast w Japonii. Po parkach i ogrodach Nary przechadzają się liczne daniele. Odwiedzimy tu las pierwotny Kasugayama, założony w VIII wieku kompleks Kasuga-taisha z około 2 tysiącami latarni, Tōdai-ji - największy drewniany budynek świata (wysokość 48 m, długość 57 m, szerokość 50 m, w jego wnętrzu podziwiać można mający 16 m posąg Buddy) oraz Kofukuji z 5-piętrową pagodą - symbolem miasta. Przejazd na nocleg do Himeji.

Dzień 10 Zamek Białej Czapli w Himeji, Zamek Wron i ogród Kōraku-en w Okayamie

Śniadanie. Zwiedzimy Zamek Białej Czapli (lista UNESCO) - najwspanialszy przykład architektury zamkowej w Japonii. Nie został on nigdy zdobyty, ani zniszczony, zachował więc całkowicie swój oryginalny kształt. Przejazd do Okayamy, gdzie zwiedzimy Kōraku-en, ogród, który posiada piękny staw, strumienie, ścieżki spacerowe oraz wzgórza, które stanowią idealne punkty widokowe. Przestronne trawniki są urozmaicone gajami śliwki, wiśni, klonu, herbaty oraz polami ryżowymi, a także wolierami z żurawiami. Przy ogrodzie wznosi się Zamek Wron, który jako jeden z dwóch w Japonii posiada czarną fasadę (pozostałe są białe). Przejazd do Hiroszimy. Wieczorem możliwość spróbowania lokalnego przysmaku: okonomiyaki. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 11 park Pokoju w Hiroszimie, wycieczka na Miyajimę

Śniadanie. Zwiedzanie Hiroszimy, przejazd do Parku Pokoju (lista UNESCO), upamiętniającego ofiary zrzuconej w 1945 roku bomby atomowej. Przeprawa promem do Parku Narodowego Setonaikai, na wyspę Miyajima, na której znajduje się zatopiona w wodzie brama torii - jeden z symboli Japonii i przepiękny shintoistyczny kompleks świątynny Itsukushima (lista UNESCO). Miyajima uważana jest za jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Japonii.  Spacer po kameralnych uliczkach, gdzie można spróbować tradycyjnej żywności i zakupić aromatyczne herbaty. Zobaczymy tu również zabytkowe fabryki niezwykle smacznych ciastek. Będzie ponadto możliwość spróbowania lokalnego przysmaku - ostryg w sake. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 12 "Piekła" Beppu

Śniadanie. Przejazd na Kyushu, trzecią co do wielkości wyspę Japonii. Kyushu to wyspa wybitnie górzysta, obfitująca w aktywne wulkany i gorące źródła. Przejazd do Beppu - kameralnego miasteczka położonego między morzem, a górami. W Beppu znajduje się dziewięć plam gorąca, nazywanych "piekłami" (jap. jigoku). Nad mającymi temperaturę niemal 100 stopni Celsjusza źródłami unosi się niesamowita ilość pary. Każde z piekieł jest całkowicie inne! Otoczone tropikalną roślinnością źródła wyglądają jak z pocztówki. Odwiedzający Beppu mogą spróbować pieczonych na skałach placków i ciastek, gotowanych w gorących wodach jajek, czy odwiedzić hodowlę krokodyli. Na terenie uzdrowiska Beppu znajdziemy wciąż gotujące się jezioro błotne oraz kolejne "piekła": Umi-jigoku ("Piekło morskie", z wodą turkusowego koloru), Oniiishibozu-jigoku ("Piekło Ogolonej Głowy Oniishi", staw, z którego wydobywają się błotne bańki, wyglądające jak ogolone głowy mnichów), Yama-jigoku ("Piekło Górskie", w którym para wydobywa się ze zbocza góry), Kagado-jigoku ("Gotujące Się Piekło", w którym zobaczymy figurę demona, przygotowuje się tu posiłki), Oniyama-jigoku ("Piekło Góry Demona", w pobliżu którego hodowane są krokodyle), Shiraike-jigoku ("Piekło Białego Stawu" z kremowo białą wodą), Chinoike-jigoku ("Piekło Krwawego Stawu", staw z intensywnie czerwoną wodą), Tatsumaki-jigoku ("Piekło Gejzer", gejzer, który co kilkadziesiąt minut wybucha fontanną wody i pary). Wieczorem fakultatywnie kąpiele termalne w odpowiednio przestudzonych wodach lokalnego onsenu. Nocleg w Beppu.

Dzień 13 Wulkan Aso, przejazd do Osaki

Śniadanie. Przejazd w rejon Aso, położonego w prefekturze Kumamoto największego aktywnego wulkanu Japonii. Jest to równocześnie jeden z największych i najprzystępniejszych do oglądania wulkanów na świecie. Aso ma wysokość 1592 m n.p.m i posiada kalderę o obwodzie ponad 100 kilometrów (jest to jedna z największych kalder wulkanicznych na świecie). Aktywny wulkan stale wydziela dym i od czasu do czasu wybucha. Wjazd autobusem, a następnie krótka wycieczka piesza w okolicy kaldery. UWAGA: w przypadku wzmożonej aktywności wulkanu dostęp do tego miejsca może być ograniczony. W takim przypadku stosujemy się do zaleceń bezpieczeństwa wydanych przez lokalne władze. W godzinach wieczornych powrót Shinkansenem na Honshū. Nocleg w Osace.

Dzień 14 Przejazd do Kōya

Śniadanie. Przejazd do otoczonej górami miejscowości Kōya (lista UNESCO), na terenie Parku Narodowego Kōya-Ryūjin, chroniącego naturalny krajobraz oraz zespół świątyń buddyjskich, siedzibę założonej w IX wieku, sekty Shingon (Sekty Prawdziwego Słowa). Wycieczka piesza na terenie parku narodowego, zwiedzanie zabytkowego cmentarza Okuno-in. Nocleg w tradycyjnym shukubō - jednym z pomniejszych zajazdów przyklasztornych w Kōya.

Dzień 15 Przejazd do Osaki

Śniadanie. Po przyjeździe do Osaki czas wolny na zakupy oraz spacer wzdłuż brzegu Pacyfiku (jeżeli czas pozwoli). Dla osób kończących wyjazd (WJK-1/WJK-3), przejazd na lotnisko w Osace i wylot do Polski (w przypadku wylotu następnego dnia, w godzinach porannych, zapewniony będzie dodatkowy nocleg w Osace). Dla osób kontynuujących wyjazd na Okinawie (WJK-2/WJK-4), nocleg w Osace.

Dzień 16 Powrót do Polski (WJK-1 i WJK-3) lub wylot na Okinawę (WJK-2 i WJK-4)

Przylot do Warszawy (WJK-1/WJK-3)
Istnieje możliwość rozszerzenia wyjazdu o pobyt na Okinawie. Symbol poszerzonego programu to WJK-2 i WJK-4. Wtedy program 21 dnia wygląda następująco.
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Osace, wylot na Ishigaki, główną wyspę archipelagu Yaeyama (zachodnie wyspy Okinawy). Mieszkańcy koralowych wysp Yaeyama (łącznie około 50 tysięcy osób) mówią we własnym języku, ich kultura bardzo różni się od tej z innych wysp Japonii. Nocleg w hotelu na Ishigaki.

Dzień 17-18 Wypoczynek na Ishigaki

Śniadania. Dwudniowy wypoczynek na pięknych plażach Ishigaki. Dla miłośników aktywnego wypoczynku fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych (diving i snorkeling z podziwianiem okazów koralowca) oraz wycieczka krajoznawcza po wyspach: Taketomi - wyspa długowieczności oraz pokryta pierwotnym lasem deszczowym dziewicza wyspa Iriomote. Nocleg na Ishigaki.

Dzień 19 Przelot do Nahy na Okinawie

Śniadanie. Przelot do miasta Naha na największej wyspie archipelagu - Okinawie. Wizyta we wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO zamku Shurijō – historycznej rezydencji władców Królestwa Ryūkyū. Zakupy okinawskich pamiątek na bazarze przy ulicy Heiwa Dōri: suszone lub zatopione w alkoholu węże morskie, brązowy cukier z rosnącej na Okinawie trzciny, przyprawy, alkohol awamori, miniaturowe banany z wyspy Shima, odzież w stylu Kariyushi (tropikalnym), tradycyjne instrumenty muzyczne, jak np. trzystrunowy sanshin, wyroby ze szkła, rękodzieło. Fakultatywnie wyjazd do trzeciego, co do wielkości na świecie oceanarium Okinawa Churaumi (w miejscowości Nago). Wieczorem możliwość spróbowania lokalnych specjałów, m.in. słynnej ryby fugu. Nocleg w hotelu w mieście Naha.

Dzień 20 Powrót do Polski

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Naha, wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: przejazdy superszybkimi pociągami shinkansen
 • Zakwaterowanie: 11 noclegów (WJK-1, WJK-3) lub 16 noclegów (WJK-2, WJK-4) w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe z łazienką), 1 nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie (pokoje 3 osobowe), 1 nocleg w świątyni (pokoje 3 i 4-osobowe)
 • Wyżywienie: 13 śniadań (WJK-1, WJK-3) lub 18 śniadań (WJK-2, WJK-4) w hotelach lub bento box
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 60 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Bilety lotnicze: Warszawa-Tokio, Osaka-Warszawa od ok. 4000 PLN (WJK-1, WJK-3); przeloty Warszawa-Tokio, Osaka-Ishigaki, Ishigaki-Naha, Naha-Warszawa od ok. 5500 PLN (WJK-2, WJK-4)
 • Kosztów uczestnictwa w programie (biletów wstępu, transportu lokalnego, opłat za wysyłkę bagażu między hotelami): 64000 JPY (WJK-1, WJK-3); 76000 JPY (WJK-2, WJK-4)
 • Wyżywienia poza wymienionym
 • Zwyczajowych napiwków: ok. 500 JPY/dzień
 • Atrakcji fakultatywnych

Liczba uczestników: 8 - 16 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 4000 PLN 

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu: 2450 EUR (WJK-1, WJK-3) lub 3090 EUR (WJK-2, WJK-4) płatna na konto wg kursu sprzedaży EUR mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w EUR podany w zakładce kontakt.

* Bilety lotnicze można wykupić po potwierdzeniu wyjazdu samodzielnie lub za naszym pośrednictwem

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Japonia - przez kraj wschodzącego słońca pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Japonia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.