Niesamowita Japonia

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Niesamowita Japonia

 • Podróż w małej, kameralnej grupie
 • Egzotyczna dalekowschodnia kultura i kuchnia
 • Najpiękniejsze Parki Narodowe Japonii
 • Ultranowoczesne, tętniące nocnym życiem metropolie
 • Senne klimatyczne miasteczko Narita i ukryta w górach Takayama
 • Olśniewające blaskiem dawnej kultury Nikko, Kamakura, Kioto i Nara
 • Hiroszima i sąsiednia wysepka Miyajima z zatopioną w wodzie bramą tori
 • Podróże superszybkimi pociągami - Shinkansen
 • Widoki majestatycznej świętej góry Fudżi

Zapraszamy do wspólnej z nami podróży przez Cesarstwo Japonii - kraj, który choć opisany i zbadany na wiele sposobów, wciąż kryje w sobie wiele sekretów. Odkryjemy kosmopolityczne Tokio, stolice siogunów: Nikko i Kamakurę oraz ogromny port w Jokohamie. Staniemy pod świętą górą Fudżi oraz odwiedzimy senne tradycyjne miasteczka: Narita i Takayama. Poznamy pełną zabytków dawną stolicę Kioto ze Złotym Pawilonem, świątynią Kiyomizudera i dzielnicą gejsz Gion. Odwiedzimy Hiroszimę i sąsiednią wysepkę Miyajima słynącą z zatopionej w wodzie bramy tori. Dotkniemy dawnej kultury w Narze - najdawniejszej japońskiej stolicy. Każdy dzień naszej podróży będzie okazją do poznawania oryginalnych smaków japońskiej kuchni.

Przyroda Japonii

Japonia to, wbrew stereotypom o kosmicznej technologii i industrializacji, przede wszystkim świat wspaniałej, dzikiej przyrody i niezliczonych parków narodowych. Ponad 60 procent powierzchni kraju zajmują dziewicze lasy. W naturze Japończycy dopatrują się symboliki życia, trwania i wszystkich aspektów codzienności. Zmieniające się pory roku i towarzysząca im kolorystyka od wieków stanowią inspiracje dla artystów. Kwiaty wiśni symbolizują zmienność świata, sosna - długowieczność, zaś bambus siłę i umiejętność pokonywania przeciwności losu. Przyroda jest niezwykle ważnym źródłem inspiracji nie tylko dla dawnych japońskich artystów, ale również dla niemal wszystkich współczesnych nam mieszkańców tego kraju.

W kolebce samurajów

Główna wyspa Archipelagu Japońskiego - Honsiu - zawsze stanowiła centrum japońskiej kultury i państwowości. Tu narodziła się potęga cesarskiego dworu, a po niej chwała samurajskich rodów. Honsiu jest kwintesencją połączenia tradycji i nowoczesności, zabytki architektoniczne współistnieją tu z nowoczesnymi drapaczami chmur. Japończyków ten kontrast nie drażni, wręcz przeciwnie - jest dla nich czymś naturalnym i oczywistym. Nikogo nie dziwi widok biznesmena modlącego się w świątyni o powodzenie w interesach, czy rzędy nastolatków ustawionych w kolejce do świątynnego źródła, którego woda ma przynieść urodę. Dawną kulturę odnajdziemy nie tylko w pełnym zabytków Kioto, czy rozmodlonej Narze, lecz nawet w gigantycznym Tokio, gdzie wystarczy tylko kilka kroków, by z gwarnej dzielnicy Harajuku - centrum wszelakiej mody, przejść do Meiji Jingu, wspaniałego mauzoleum Mutsuhito - mądrego cesarza, który wprowadził Japonię w nowoczesność.

Japonia od kuchni

Nasza podróż przez Japonię będzie polegać na odkrywaniu nie tylko najważniejszych atrakcji turystycznych, ale również miejsc mało znanych, gdzie cudzoziemcy zaglądają rzadko. Odwiedzać będziemy nie tylko najbardziej znane zabytki kulturowe i historyczne, związane z bogactwem tradycyjnej kultury, ale także ulokowane nieco na uboczu miasteczka jak Narita czy Takayama, gdzie poczuć można wyjątkową atmosferę "prawdziwej Japonii". Zawitamy ponadto do popularnych wśród współczesnych Japończyków miejsc rozrywki, jak choćby szalonego Maid Cafe, dzielnicy czerwonych latarni Shinjuku, czy salonu gier Pachinko. Bardzo dużo uwagi na naszej wyprawie poświęcimy również tradycyjnej japońskiej kuchni. Każdego dnia przewodnik będzie wskazywać lokalne restauracje, w których będzie można popróbować tradycyjnych japońskich dań w najlepszym wydaniu, tak więc nasza wyprawa będzie mieć również aspekt kulinarny.

Program

Dzień 1 Przelot do Japonii

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Japonii z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Dzień 2 Świątynie i ogrody Narity

Po przylocie przejazd do centrum Narity. Wizyta w urokliwym japońskim miasteczku oraz w zabytkowej świątyni Naritasan, związanej z kultem ognia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 3 Metropolia Tokio

Rano przejazd do Tokio. Wizyta w kompleksie Meijijingu, poświęconym panującemu na przełomie XIX i XX wieku cesarzowi Matsuhito (zwanemu Meiji). Spacer dzielnicą mody Harajuku i modnym pasażem handlowym Omotesando. Możliwość zakupu tradycyjnego japońskiego rękodzieła. Przejazd do budynku ratusza miejskiego (podziwianie panoramy miasta z jednego z najwyższych pięter wieżowca). Wizyta w Shinjuku - najsłynniejszej tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. Na chwilę wstąpimy do Pachinko - japońskiego salonu gier. Wizyta na sztucznej wyspie Odaiba, z której zobaczyć można Most Tęczowy oraz Tokio Tower, które są niekwestionowanymi symbolami japońskiej stolicy. Fakultatywnie (30 EUR) rejs po rzece Sumidzie i podziwianie nowoczesnej zabudowy Tokio. Odwiedzimy magiczną świątynię Asakusa - jedną w najstarszych w Tokio oraz przespacerujemy się kolorowym pasażem handlowym Nakamise. Nocleg w Tokio (tego dnia do wyboru: nocleg w hotelu lub w kapsule - typowo japońska atrakcja - W PRZYPADKU WYBORU NOCLEGU W KAPSULE PROSIMY O DEKLARACJĘ W MOMENCIE ZGŁOSZENIA – opcja bepłatna).

Dzień 4 Port w Jokohamie i malownicza Kamakura

Rano przejazd do słynnego miasta portowego Jokohama. Spacer po nadbrzeżu oraz wizyta w kolorowej dzielnicy Chinatown. Wycieczka do wpisanej na listę UNESCO Kamakury - dawnej stolicy siogunatu. Zobaczymy tu mający 11 metrów posąg Buddy (Daibutsu) oraz wspaniałą, ulokowaną przy brzegu oceanu świątynię Hasedera. W godzinach wieczornych powrót do Tokio.

Dzień 5 Ukryte pośród gór i lasów świątynie Nikko

Rano przejazd do Nikko - miasta o którym mówi się, że "jest Japonią". Miejsce to jest związane z siogunami rodu Tokugawa. Przespacerujemy się pośród malowniczego parku, odwiedzimy wpisane na listę UNESCO wspaniale zdobione świątynie i mauzoleum sioguna Tokugawy Ieyasu. Zobaczymy słynny święty most Shinkyo - jeden z symboli Japonii. Powrót do Tokio. Po zmroku zawitamy do Elektronicznego miasta Akihabara (słynącego z elektroniki, gier i anime), pełnego kolorowych neonów i szalonego życia nocnego.

Dzień 6 Góra Fudżi - symbol Japonii

Rano opuszczamy Tokio i udajemy się w okolice świętej góry Fudżi (3776 m n.p.m.) - najwyższego w całym kraju szczytu - niekwestionowanego symbolu Japonii. Jeśli pogoda będzie dopisywać - podziwianie widoku góry. Wieczór wolny na spacery po okolicy. Nocleg w hotelu lub za dopłatą 100 EUR od osoby nocleg w ryokanie - tradycyjnym japońskim hotelu z onsenami tj. gorącymi źródłami. W PRZYPADKU WYBORU NOCLEGU W RYOKANIE PROSIMY O DEKLARACJĘ W MOMENCIE ZGŁOSZENIA).

Dzień 7 Senne uliczki Takayamy

Przejazd przez położone w centralnej części wyspy Honsiu góry. Zawitamy do sennego miasteczka Takayama, w którym znajdują się tradycyjne, założone między XVII a XIX wiekiem warsztaty artystyczne. Spacer zabytkową uliczką Kamisanomachi, przy której znajdują się przepięknie odnowione zabytkowe domostwa i sklepy. Miejsce to doskonale oddaje klimat "dawnej Japonii".

Dzień 8 Park Pokoju w Hiroszimie

Przejazd pociągiem lokalnym, a następnie Shinkansenem do Hiroszimy. Po przyjeździe do miasta przejedziemy do Parku Pokoju (lista UNESCO), poświęconego pamięci ofiar bomby atomowej, która została zrzucona na to miasto w sierpniu 1945 roku. Zobaczymy tu między innymi A Bomb Dome - budynek, nad którym wybuchła bomba oraz pomnik dziecięcych ofiar Hiroszimy.

Dzień 9 Brama tori na Miyajimie, zabytkowe Kioto

Wcześnie rano wycieczka na Miyajimę. Odwiedzimy tu zabytkową świątynię Itsukushima (lista UNESCO), przy której znajduje się zatopiona w wodzie czerwona brama tori - symbol Japonii. Początki świątyni sięgają VI wieku. Przejazd do Hiroszimy, a następnie podróż Shinkansenem do Kioto - dawnej stolicy i miejsca o wyjątkowej wartości kulturowej dla Japończyków. Najważniejsze obiekty architektoniczne Kioto wpisane są na listę UNESCO. Wizyta w świątyni Kiyomizudera, która powstała pod koniec VIII wieku. Spacer gwarnymi uliczkami, gdzie poczuć można unikalną atmosferę dawnej Japonii. Odwiedzimy Gion - słynny dystrykt gejsz. W godzinach wieczornych fakultatywnie będzie możliwość wzięcia udziału w pokazie artystycznym z elementami m.in. tradycyjnego japońskiego teatru, tańca gejsz, ikebany i ceremonii parzenia herbaty (koszt biletu: 25 EUR - DEKLARACJA NAJPÓŹNIEJ NA 3 DNI WCZEŚNIEJ).

Dzień 10 Złoty Pawilon, zamek Nijo i Nara

Dalsze zwiedzanie najważniejszych zabytków Kioto. Zobaczymy świątynię zen Kinkaku-ji (Złoty Pawilon) - jeden z najsłynniejszych obiektów w Japonii oraz zamek Nijo, w którym znajdują się słynne "skrzypiące podłogi". Przejazd do Nary (lista UNESCO), która była stolicą Japonii wcześniej niż Kioto. Spacer do najważniejszych obiektów Nary (świątynie Kasuga Taisha i Todaiji), kapliczki shinto. Miasto słynie z licznych danieli, które spacerują po tutejszych parkach. Przejazd do Osaki.

Dzień 11 Zamek w Osace i bramy tori Fushimi Inari

Poranny spacer po Osace - mieście słynącym z pięknych parków. Odwiedzimy słynny zamek w Osace, jeden z najpiękniejszych przykładów architektury obronnej w Japonii. Wizyta w niezwykłym kompleksie bram tori Fushimi Inari (lista UNESCO) - jego początki sięgają 711 roku. Przejazd do Tokio i wylot do Polski (w przypadku wylotu następnego dnia, w godzinach porannych, zapewniony będzie dodatkowy nocleg w Tokio).

Dzień 12 Powrót do Polski

Przelot do Polski. Przylot do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach klasy turystycznej i hostelach (pokoje 2-osobowe)
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 60 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Przelot: Warszawa-Narita-Warszawa ok. 4000-5000 PLN
 • Kosztów uczestnictwa w programie: biletów wstępu, transportu lokalnego, opłat za wysyłkę bagażu między hotelami - ok. 96000 JPY
 • Wyżywienia (minimum 20 EUR dziennie)
 • Zwyczajowych napiwków ok. 7000 JPY
 • Opcjonalny nocleg w ryokanie - 150 EUR/os

Liczba uczestników: 8 - 16 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu: 1450 EUR płatna na konto wg kursu sprzedaży EUR mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w EUR podany w zakładce kontakt. 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Niesamowita Japonia pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Japonia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.