GRUZJA: U stóp Kaukazu

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

GRUZJA: U STÓP KAUKAZU

Trasa naszego wyjazdu po Gruzji stawia na górskie krajobrazy Kaukazu i odkrywanie historii i wielokulturowości tego pięknego kraju. Spędzimy dużo czasu na świeżym powietrzu podziwiając okolice podczas pieszych wędrówek, przejazdów samochodami 4x4 lub wycieczek konnych. Rozsmakujemy się w lokalnych specjałach i pobuszujemy na kolorowych straganach. Jeśli urok górskich wiosek i zabytkowej zabudowy jest Wam bliższy niż nowoczesna miejska dżungla - dołączcie do nas! Jak zawsze możecie liczyć na małą grupę i dodatkowe "smaczki" w programie.

Polubisz ten wyjazd za:

 • zróżnicowany program
 • trekkingi w oszałamiających górach Kaukazu
 • lokalne smaki i smaczki
 • kameralną grupę

Trasa:

 • TBILISI
 • MCCHETA
 • GERGETI: CMINDA SAMEBA
 • SIGHNAGHI
 • OMALO
 • TBILISI
 • GORI
 • UPLISCICHE
 • MESTIA
 • USZGULI
 • JEZ.KORULDI
 • TBILISI

Program

1-2 DZIEŃ PRZELOT Z POLSKI - TBILISI: ZWIEDZANIE GRUZIŃSKIEJ STOLICY

Wylot z Polski i przylot do Gruzji.  Spacer po zabytkowym mieście Tbilisi. Zwiedzanie rozpoczniemy od największej prawosławnej świątyni na Kaukazie, soboru Św. Trójcy. Następnie wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, zwaną "gruzińskim Kremlem", skąd rozpościera się piękny widok na stolicę.
Spacerując pośród kolorowych domów zejdziemy do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych, w których bywało wielu słynnych pisarzy i poetów. Zobaczymy również synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, katedrę Syoni z pięknymi freskami, awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati. Wieczorem udamy się do lokalnej restauracji na Wieczór Gruziński - kolację z pokazem tradycyjnych ludowych tańców i narodowymi śpiewami.  

3 DZIEŃ TBILISI - MCCHETA - GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA - KAZBEGI

Po przedpołudniowym spacerze po miescie wyruszymy do Stepantsmindy. Po drodze zatrzymamy się w pierwszej stolicy Gruzji -  Mchcecie, przechadzając się wąskimi uliczkami będziemy podziwiać średniowieczną architekturę. Mieszczą się tutaj gruzińskie zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W samym sercu Mcchety mieści się jeden z najważniejszych zabytków sakralnych w Gruzji: Sweti Cchoweli, a także świątynia Samtawro.
Następnie przejedziemy słynną Gruzińską Drogą Wojenną podziwiając piękne krajobrazy Kaukazu, monastyr Jvari (UNESCO) i XVII-wieczny kompleks architektoniczny Ananuri. Po przyjeździe do Stepantsmindy znanej jako Kazbegi nocleg w pensjonacie.  

4 DZIEŃ KAZBEGI: TREKKING, CERKIEW CMINDA SAMEBA

Dziesiaj wybraamy się na malowiczy trekking doliną Truso lub pod dające orzeźwienie wodospady Gveleti. Następnie wybierzemy się pod słynną świątynię Cminda Sameba (Świętej Trójcy). Tajemnicza cerkiew usytuowana jest na szczycie góry, na tle majestatycznego Kazbeku (5047 m.n.p.m). Przy odrobinie szczęścia chmury odsłonią szczyt i uczynią pejzaż niezwykle pocztówkowym. 

5 DZIEŃ SIGHNAGHI: MIASTO MIŁOŚCI

Przejazd do regionu Kachetii, słynącego z gościnności i tradycji winiarskich. Zatrzymamy się w urokliwym Sighnaghi, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami, unikalnymi murami obronnymi, wieżami i brukowanymi uliczkami. To piękne, najmniejsze miasto Gruzji znane jest również jako “miasto miłości”.

OPCJA DLA CHĘTNYCH: Po spacerze chętni mogą wziąć udział w warsztatach robienia czurczcheli czyli „gruzińskiego snickersa” (koszt ok. 15 EUR). Wieczorem możemy wybrać się również na degustację lokalnych win w urokliwych knajpkach (koszt ok. 15 EUR). 

6 DZIEŃ SIGHNAGHI, BODBE, TBILISI

Poranek i część dnia spędzimy w Sighnaghi, odwiedzimy Bodbe i źródełko świętej Nino. Po południu udamy się do Tbilisi. Wieczór i noc w stolicy. 

7 DZIEŃ SKALNE MIASTO UPLISCYCHE - GORI - KUTAISI

Wyjedziemy z Tbilisi w kierunku regionu Górnej Swanetii. Po drodze zatrzymamy się w pobliżu Gori, gdzie zwiedzimy starożytne skalne miasto Upliscyche (UNESCO). Jest to dawna siedziba władców, centrum religii przedchrześcijańskiej i jeden z najważniejszych zabytków Kaukazu, datowany na ponad 3000 lat. Następnie krótki spacer po głównym placu Gori, gdzie możecie zobaczyć dom rodzinny Stalina.

8 DZIEŃ POZNAJEMY OKOLICE MESTII

Wczesnym rankiem wyruszymy do Mestii. Przyjazd po południu. Mestia to malownicze, wysokogórskie miasteczko słynie z kamiennych wież obronnych oraz różnorodnych szlaków pieszych, które zapraszają do spacerów i odkrywania okolicy. Resztę dnia spędzimy poznając to wspaniałe miejsce będące zaproszeniem do wyjścia na szlaki Swanetii. 

9 DZIEŃ USHGULI: WIOSKA ZAGUBIONA W GÓRACH

Przejedziemy w kierunku drugiego, najbardziej znanego miasta Swanetii - Ushguli. Po drodze przystanek i wjazd na jedną z najwyższych przełęczy Kaukazu - Zagaro (2623 m n.p.m.).
Następnie zwiedzimy malowniczo położone Uszguli wpisane na listę UNESCO. Wioska znajduje się u stóp najwyższej góry Gruzji i trzeciego najwyższego szczytu Kaukazu - Szchary (5068 m n.p.m.). Słynie ona z charakterystycznych wież mieszkalno-obronnych, które już od XII w. zamieszkują te same rody. Do dziś przetrwało ponad 200 zabytków tego typu. Trekking dla chętnych z  Ushguli pod Lodowiec Shkhara.  

10 DZIEŃ TREKKING SWANETIA JEZIORKA KORULDI

Ten dzień to spełnienie marzeń dla osób kochających góry. Odbędziemy trekking do malowniczych jeziorek Koruldi. Trasa wymagająca. Wieczorem odpoczynek w Mestii. 

11 DZIEŃ WODOSPAD SHDUGRA

Wodospad Shdugra znajduje się na końcu doliny Shikhra w gminie Becho – 20 km na zachód od Mestii. tam pójdziemy na dzisiejszy trekking. To najpiękniejszy wodospad w Gruzji. 

12 DZIEŃ MESTIA - JASKINIA PROMETEUSZA - KUTAISI

Całodzienny przejazd z Mestii do Tbilisi. Po drodze zatrzymamy się, by zwiedzić Jaskinię Prometeusza - jedną z największych i najpiękniejszych w Europie. Ciekawe, pięknie oświetlone formy naciekowe uruchomią naszą wyobraźnię. Przyjazd do Kutaisi późnym wieczorem. 

OPCJA DLA CHĘTNYCH: W zależności od poziomu wody będzie również możliwość odbycia krótkiego rejsu podziemną rzeką (koszt ok. 5 EUR).

13 DZIEŃ POWRÓT

Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Warunki

Cena obejmuje:

TRANSPORT:

 • bilety lotnicze z Polski do Gruzji
 • transfery z/na lotnisko w Gruzji
 • prywatny transport busem wg programu
 • przejazd samochodami 4x4 do Uszguli

ZAKWATEROWANIE:

 • 11 noclegów: w Tblisi i Sighnaghi w hotelu lub w apartamentach (pokoje 2 os. z łazienką), w pozostałych lokalizacjach w pensjonatach (pokoje 2-os.)

WYŻYWIENIE:

 • 11 śniadań
 • wieczór Gruziński - kolacja z pokazem tańców w lokalnej restauracji

BILETY WSTĘPU:

 • Upliscyche
 • muzeum Stalina
 • Jaskinia Prometeusza
 • kolejka linowa w Tbilisi

POZOSTAŁE:

 • opieka pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałego wyżywienia
 • biletów wstępu do miejsc zwiedzanych w czasie wolnym, transportu lokalnego w miastach (taxi itp.), zwyczajowych napiwków: ok. 50 EUR/os.
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

1 000 PLN

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Degustacja win w Sighnaghi

Koszt ok. 15 EUR/os.

Warsztaty kulinarne w Sighnaghi

Koszt ok. 15 EUR/os.

Przejażdżka konna po okolicy Omalo

Koszt ok. 20 EUR/os./1 godz.

Rejs łódką w Jaskini Prometeusza

Koszt ok. 5 EUR/os.

Indywidualny pobyt w Batumi nad Morzem Czarnym

11 DZIEŃ: MESTIA - BATUMI

Po śniadaniu przejazd do Batumi - Perły Morza Czarnego (5-6 godz.). Po zakwaterowaniu w hotelu czas na samodzielne zwiedzanie miasta i odpoczynek.

12-13 dzień: ODPOCZYNEK W BATUMI

Czas wolny. Odpoczynek nad Morzem Czarnym. Czas na zwiedzanie nowoczesnej części miasta z bulwarem nadmorskim, Piazzy, statui Medei, portu Batumi, Wieży Alfabetu, ruchomej rzeźby Ali i Nino. Chętni mogą spędzić czas aktywnie w Aquaparku lub spacerując po położonym na wzgórzu ogrodzie botanicznym. Nocleg w hotelu.

14 dzień: POWRÓT DO POLSKI

Przejazd do Tbilisi (6-7 godzin). Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Koszt 280 EUR/os. (przy 2 osobach)

Cena obejmuje: prywatny przejazd na trasie Mestia - Batumi - Tbilisi, 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu 4* w Batumi.

Chęć pobytu w Batumi należy zgłosić przy zapisie, ponieważ każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wycieczki w podanym terminie i cenie. Pobyt wymaga przedłużenia wyprawy o 2 dni.

Wizy - Gruzja

Od stycznia 2011 r obywatele Polscy mogą wjechać do Gruzji w ruchu bezwizowym oraz przebywać na terenie kraju do 365 dni.

Przekraczać granicę można zarówno na paszporcie, jak i dowodzie osobistym.

Okres ważności paszportu przy przekraczaniu granicy winien wynosić co najmniej 6 miesięcy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej GRUZJA: U stóp Kaukazu pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Gruzja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.