Sardynia. Trekking na rajskiej wyspie

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
15 dni2 200 + 450EURO

O wyprawie

SARDYNIA. TREKKING NA RAJSKIEJ WYSPIE

Sardynia to druga co do wielkości (po Sycylii) wyspa na Morzu Śródziemnym. Jej stolicą jest Cagliari. Nazywana jest kontynentem w miniaturze – znajdziemy tu wszystko: morze, góry, jeziora, rzeki, piękne plaże i skalne urwiska. Od maja do października temperatura rzadko spada poniżej 25 stopni Celsjusza, więc jest to raj dla osób, które kochają wspaniałą, słoneczną pogodę. Na wyspie znajduje się wiele gór i płaskowyżów, a wybrzeża są wysokie i skaliste. Sardynia słynie też z wiecznie zielonych zarośli, które dodają jej klimatu. Wyspa uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie.

Program wyjazdu:

Jeżeli nie macie pomysłu na spędzenie ostatnich dni lata to zachęcamy wybrać się z nami na Sardynię! Ta włoska wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym (po Sycylii) to najcieplejsze miejsce we Włoszech, które oferuje ponad 300 słonecznych dni w roku. Sardynia nazywana jest kontynentem w miniaturze – znajdziemy tu wszystko: morze, góry, jeziora, rzeki, piękne plaże i skalne urwiska. Od maja do października temperatura rzadko spada poniżej 25 stopni Celsjusza, więc jest to raj dla osób, które kochają wspaniałą, słoneczną pogodę. Na wyspie znajduje się wiele gór i płaskowyżów, a wybrzeża są wysokie i skaliste. Sardynia słynie też z wiecznie zielonych zarośli, które dodają jej klimatu.

Sardynia jest wyspą skalistą. Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma wybitnymi cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami, wieloma przesmykami i piaszczystymi plażami oraz z mniejszymi wyspami nieopodal wybrzeża. Przeważającą część wyspy zajmują góry i płaskowyże. Roślinność to głównie makia, wiecznie zielone zarośla. W celu wykorzystania tego niepowtarzalnego potencjału przygotowaliśmy dla Państwa 10 całodniowych górskich tras trekkingowych poprowadzonych w większości w północnej i wschodniej części wyspy oraz w obszarze Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gennargentu. Zostały one zaplanowane w taki sposób, aby w trakcie naszego pobytu zwiedzili Państwo wszystkie ważniejsze atrakcje i kultowe miejsca wyspy oraz mieli również chwilę oddechu dla siebie i czas na plażowanie na kilku sardyńskich plażach.

W podróż na Sardynię udamy się autokarem. Na samą wyspę dostaniemy się promem z Livorno do Olbii. Nasza morska przeprawa będzie trwała ponad 8 godzin. Dla uczestników zapewniliśmy 4 osobowe kabiny wewnętrzne z łazienkami (dla chętnych istnieje możliwość zamówienia na promie posiłków – za dodatkową opłatą). Podczas całego pobytu będziemy poruszać się autokarem. W trakcie trekkingów przejdziemy najpiękniejszymi szlakami na wyspie, które w przeważajacej części poprowadzone zostały w obszarze Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gennargentu. Na Sardynii odwiedzimy granitowe pasma skalne w rejonie Gallura i odpoczniemy na jednej z plaż wybrzeża Costa Smeralda, przemierzymy Costa Paradisco (Rajskie Wybrzeże), dotrzemy do najdalej na północ wysuniętego fragmentu Sardynii – Przylądka Testo oraz wapiennego masywu Tuttavista słynącego z licznych jam, grot, jaskiń i krasowych form i pomnika przyrody Sa Preta Istampata (Dziuray Kamień). Nie pominiemy wąwozu Gorropu – jedego z najgłębszych kanionów w Europie oraz tras w masywach górskich tj.: Bianci i Femini, Limbara (trzeci co do wysokości na wyspie), Sopramonte (z jego najwyższym szczytem Punta Corrasi (1463 m)), Gennargentu ze zdobyciem najwyższego szczytu Sardynii – Monte Marmora (1833 m). Nie zabraknie także plaż, w tym tej unzawanej za najpiękniejszą na Sardynii – Cala Goloritze (znajduje się ona na terenie Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gennargentu, a ze względu na jej piękno oraz otoczenie wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Miłośnicy kultury, zabytków i historii będa mieli okazję poczuć klimat małych sardyńskich miasteczek. Dotrzemy między innymi do: San Pantaleo, Sante Teresa Gallura, Galitelli, Orosei, Orgosolo, Cala Gonone, Santa Maria Navarreze, czy Baunei.
 

 

Program

1 DZIEŃ Piątek 6.09.2024

Wyjazd w godzinach popołudniowych z Wrocławia i Świdnicy (około 16:00). 

 

2 DZIEŃ Sobota 7.09.2024

Przyjazd do Włoch. Nocleg w okolicach Livorno.

 

3 DZIEŃ Niedziela 8.09.2024

W godzinach porannych podróż promem z Livorno do Olbii. Czas trwania rejsu około 9 godzin.

Podczas przeprawy promowej do dyspozycji uczestników będą 4 osobowe kabiny wewnętrzne z łazienkami. 

W godzinach wieczornych przejazd na południe od Olbii, do miejsca zakwaterowania.

Zakwaterowanie.

Nocleg.

 

4 DZIEŃ Poniedziałek 9.09.2024

Trekking I – WIEŻE SAN PANTALEO I SZMARAGDOWE WYBRZEŻE

Na północy Sardynii w rejonie Gallura zlokalizowanych jest wiele niewielkich obszarowo granitowych pasm skalnych. Jedno z nich, które odwiedzimy, znajduje się kilka kilometrów od słynnego wybrzeża Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże). Trasa trekkingu przebiegać będzie pomiędzy fantazyjnymi formacjami skalnymi o przeróżnych kształtach w postaci okien skalnych, wież, turni, jaskiń, labiryntów. Naszą trasę zakończymy w miasteczku San Pantaleo, które leży u podnóża skalnego pasma. To małe miasteczko położone jest wśród maki i granitowych skał. W czasach bumu turystycznego zostało odkryte na nowo i zmieniło swój wygląd, i stało się miasteczkiem artystów, którzy właśnie tutaj znaleźli dla siebie miejsce. W San Pantaleo można zakupić wiele oryginalnych produktów rzemieślniczych i naturalnych produktów bio np.: lokalną ricottę, marmolady, najlepszej jakości oliwę z oliwek, miejscowe wędliny, owcze i kozie sery pecorino i caprino, miejscowe słodkości, sardyńskie nalewki np. mirto i doskonałe wina. Następnie przejedziemy kilka kilometrów nad wybrzeże Costa Smeralda zwane Szmaragdowym Wybrzeżem. Jego nazwa pochodzi od koloru krystalicznie czystego morza. Tutaj na jednej z plaż przewidujemy odpoczynek połączony z plażowaniem.

Długość trasy około 5 km. Czas przejścia około 3 godzin. Łącznie w górę 250 m, w dół 120 m.

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

5 DZIEŃ Wtorek 10.09.2024

Trekking II – MONTE TUTTAVISTA

Celem naszej wędrówki będzie wejście na szczyt Tuttavista (806 m). W regionie Baronii, około 5 km od wybrzeża, góruje samotne wzgórze Tuttavista zwane „zielono-białym stożkiem”. Jest to wapienny masyw z licznymi jamami, grotami, jaskiniami i innymi formami krasowymi. Trasę zaczynamy w starym średniowiecznym miasteczku Galitelli. Ma jedno z lepiej zachowanych centrów historycznych na Sardynii. Znajdują się tu liczne kościoły, a w katedrze św. Piotra znajduje się cykl romańskich fresków. W drodze na szczyt zobaczymy pomnik przyrody Sa Preta Istampata, czyli Dziurawy Kamień. To ogromna skała z otworem o średnicy 40 m. Na samym szczycie znajduje 11 metrowy krzyż w figurą Chrystusa. Ze szczytu schodzimy do miejscowości Orosei. Choć liczy ona tylko 7 tyś mieszkańców jest największym miastem regionu Baronii. W miasteczku znajdziemy wiele zabytków, wśród nich kościół San Giaccomo Maggiore uważany za jedną z najpiękniejszych świątyń na Sardynii. Okolice Orosei znane są z pięknych, piaszczystych plaż. Jeżeli wystarczy czasu po wędrówce odwiedzimy jedną z nich.

Długość trasy około 18 km. Czas przejścia około 7 godzin. Łącznie w górę 1010 m, w dół 1010 m.

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

6 DZIEŃ Środa 11.09.2024

Trekking III – CALA SISINE I CALA LUNA

Celem tekkingu będzie nadmorska trasa w górach Gennargentu. Trasę zaczniemy w nadmorskiej miejscowości Cala Gonone, skąd wynajętą łódką przepłyniemy do Cala Sisine, pięknej piaszczystej plaży. Miejsce to znajduje się w sercu Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gennargentu. Park ten swoim zasięgiem obejmuje zatokę Orosei, a także najwyższe góry na terenie Sardynii Gennargentu. Trasa wielokrotnie odbija od wybrzeża, by znowu doprowadzić nas do kolejnej bajowej zatoki z piaszczystą plażą. Po drodze zobaczymy atrakcje turystyczną – łuk skalny Arcu de Lupiru, potem wspaniałą zatokę Cala Luna (Zatoka Księżycowa). Następnie odwiedzimy jaskinię Grotta del Bue Marino z bogatą szatą naciekową. Jaskinia ta uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Europie. Następnie dotrzemy do zatoki z malutką piaszczystą plażą Cala di Fuigi, a wycieczkę zakończymy w nadmorskiej miejscowości Cala Gonone. Alternatywnie (w przypadku złych warunków pogodowych uniemożliwiających wynajęcie łódek) przejście doliną Codula Ilune.

Długość trasy około 17 km. Czas przejścia około 7 godzin. Łącznie w górę 870 m, w dół 860 m.

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

7 DZIEŃ Czwartek 12.09.2024

Trekking IV – COSTA PARADISO I PRZYLĄDEK TESTA

Trekking będzie podzielony na dwie trasy poprowadzone wybrzeżem morza. Pierwsza z nich to przejście poprzez Costa Paradiso (Rajskie Wybrzeże). W drugiej części odwiedzimy przylądek Capo Testa. W regionie Gallura krótki odcinek wybrzeża pomiędzy Isola Rossa a Porto Bello nazywany jest Costa Paradiso (Rajskim Wybrzeżem). Nazwę swą zawdzięcza krystalicznie szmaragdowej wodzie morskiej, w której odbijają się fantazyjnie uformowane skały w odcieniach czerwieni i różu. Jak dodamy do tego jeszcze zieloną śródziemnomorską makię i białe piaszczyste plaże tworzy się niesamowity wachlarz kolorystyczny. Około 10 km trasa poprowadzona jest poprzez klify i plaże tej rajskiej krainy.

Długość trasy około 10 km. Czas przejścia około 5 godzin. Łącznie w górę 260 m, w dół 380 m.

Następnie przejedziemy do miasteczka Santa Teresa Gallura, skąd zrobimy kilkukilometrową trasę na skalisty przylądek Capo Testa. Miejsce to położone jest na samym czubku wyspy, kilkanaście kilometrów od Korsyki i należy do obowiązkowych miejsc, jakie trzeba odwiedzić będąc na Sardynii. Półwysep budują granitowe skały o różnorodnych kształtach nadanych przez erozję i odcieniach. Pomiędzy wysokie skały wcina się woda morska tworząc liczne zatoki. U podnóży skał znajduje się kilka plaż, zaś przez cały teren przylądka prowadzi szlak spacerowy.


Długość trasy około 12 km. Czas przejścia około 4 godzin. Łącznie w górę 380 m, w dół 370 m.

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

8 DZIEŃ Piątek 13.09.2024

Trekking V – PEDRA LONGA I PUNTA GIRADILI 

Trasa trekkingu składa się z części poprowadzonej klifowym wybrzeżem, a następnie w głąb masywu górskiego. Podczas tego trekkingu zobaczymy kolejny region Sardynii – Oligastrię i południowe krańce Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gennargentu. Zaczynamy w miejscowości Santa Maria Navarreze, by wysokim, klifowym wybrzeżem dotrzeć do Pedra Longa. To charakterystyczna wapienna iglica skalna wystająca z morza na wysokość 128 metrów. Dalszą część trasy wykorzystuje pierwszy etap Selvaggio Blu jednego z najsłynniejszych i najtrudniejszych szlaków pieszych Sardynii. Wejdziemy tym szlakiem prawie 600 m do góry do rozwidlenia. Stąd już niewielkim podejściem wejdziemy na szczyt Punta Giradili (732 m). To charakterystyczny szczyt wznoszący się niemal nad taflą morza. Ze szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Orosei. Ze szczytu udamy się leśnym odcinkiem, by zejść do miejscowości Baunei. To małe górskie miasteczko i jedna z piękniejszych miejscowości Sardynii rozłożonych tarasowo w górach Gennargentu.

Długość trasy około 19 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę 1370 m, w dół 900 m.

 Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

9 DZIEŃ Sobota 14.09.2024

Trekking VI – MASYW LIMBARA

Dość długa trasa górska w paśmie Limbara, która oferuje jedyne w swoim rodzaju widoki.
Granitowe szczyty osiągają tu wysokość powyżej 1300 m n.p.m. czyniąc te góry trzecim co do wysokości pasmem górskim na Sardynii. Limbara charakteryzuje się mnogością granitowych skał. Znajdziemy tutaj jedyne w swoim rodzaju granitowe krajobrazy z różnorodnymi formami skalnymi i wspaniałe widoki z odsłoniętych szczytów we wszystkich kierunkach. Pierwsza część trasy poprowadzi nas przez leśną dolinę, gdzie znajduje się kilka wodospadów i kaskad. Potem osiągniemy najwyższe szczyty takie jak: Punta Gjucantinu (1334 m) z kościółkiem Madonna della Neve i najwyższy szczyt pasma Punta Sa Berritta (1362 m), w okolicy którego znajduje się dawna baza amerykańska NATO. Druga część trasy to masyw Monte Biancu i Femmini. Tu także zobaczymy wychodnie granitowe. Jest to dawny teren związany z tradycją pasterską. Pamiątkami i pozostałościami po niej są pozostawione mieszkalne jaskinie pasterzy w zwane grotami.

Długość trasy około 20 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę 1050 m, w dół 1030 m.

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

10 DZIEŃ Niedziela 15.09.2024

Trekking VII – KANION GORROPU

Celem naszej wycieczki będzie dotarcie do wąwozu Gorropu, jednej z najciekawszych atrakcji Sardynii. Jest on położony u stóp masywu Monti del Gennargentu w centralnej części Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gennargentu. Sąsiaduje z najwyższym szczytem Sardynii, czyli masywem La Marmora. Jest to jeden z najgłębszych kanionów w Europie. Jego ściany dochodzą nawet do 500 m wysokości. Mierzy sobie 1,5 km długości i powstał w wyniku erozyjnej działalności płynącej jego dnem rzeki Rio Flumineddu oraz górskich potoków wypływających z serca masywu Supramonte. Malownicze tereny wąwozu są obszarem rezerwatu przyrody Gola di Gorropu. Aby dojść do kanionu musimy pokonać 4 km trasę schodząc jednocześnie 700 m w dół. Wstęp do wąwozu jest płatny (5 euro) i wyznaczone tu trasy mają trzy stopnie trudności. Powrót do drogi jezdnej będzie wymagał podejścia 500 m w górę. Alternatywnie powrót wynajętymi taksówkami (dodatkowo płatne).

Długość trasy około 16 km. Czas przejścia około 8 godzin. Łącznie w górę 1090 m, w dół 1270 m.
Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

11 DZIEŃ Poniedziałek 16.09.2024

Trekking VIII – CALA GOLORITZE

Celem naszej wędrówki będzie dojście do zatoki z niewielką plażą Cala Goloritze uznawaną za jedną z najpiękniejszych plaż na Sardynii. Znajduje się ona na terenie Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gennargentu, a ze względu na jej piękno oraz otoczenie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest ona położona u podnóża imponującego klifu, który tworzą białe, częściowo porośnięte roślinnością skały, a charakterystyczną dominantą jest imponująca iglica Aguglia di Cala Golotritze (wstęp 6 euro). Trasę zaczynamy na płaskowyżu Golgo, gdzie musimy się dostać wynajętymi busami (dodatkowo płatne). Proponujemy ją w dwóch wersjach. Pierwsza to kilkukilometrowe zejście w dół do zatoki Cala Goloritze (ok. 4 km), druga jest dłuższa i bardziej wymagająca i poprowadzi nas przez szczyt Punta Salinas (446 m), z którego roztaczają się widoki na zatokę Cala Goloritze i góry Gennargentu oraz zatokę Orosei. Po czasie wolnym na plaży powrót na płaskowyż Golgo i powrót wynajętymi busami do Baunei (dodatkowo płatne).

Trasa krótsza:
Długość trasy około 8 km. Czas przejścia około 3 godzin. Łącznie w górę 490 m, w dół 480 m.

Trasa dłuższa:
Długość trasy około 11 km. Czas przejścia około 5 godzin. Łącznie w górę 700 m, w dół 700 m.

Przejazd do miejsca noclegowego.

Nocleg.

 

12 DZIEŃ Wtorek 17.09.2024

Trekking IX – MONTE CORASSI. W KRAINIE SARDYŃSKICH MURALI

Celem naszej wędrówki będzie masyw górski Sopramonte z jego najwyższym szczytem Punta Corrasi (1463 m) położonym w obszarze Parku Narodowego Zatoki Orosei i Gennargentu oraz dwa górskie miasteczka Oliena i Orgosolo. Zaczynamy wędrówkę w miejscowości Oliena. Miasteczko to położone jest dosłownie pod ścianą masywu Sopramonte. Nazwę swą zawdzięcza gajom oliwnym porastającym okolicę. Słynie z misternie wykonanych strojów ludowych oraz murali zdobiących mury budynków. Aby dostać się na płaskowyż musimy pokonać prawie 800 m przewyższenia. Po dotarciu do grzbietu czeka nas jeszcze przejście wzdłuż krawędzi masywu na szczyt Monte Corassi. Zejście w drogę powrotną u podnóża ściany masywu. Wracamy z powrotem do Olieny. Przejazd autokarem do miejscowości Orgosolo. To kolejne malownicze miasteczko położone u stóp gór Supramonte. Słynie ono przede wszystkim z licznych murali zdobiących ściany budynków. Jest ich tu około 150. Jedną z najciekawszych niematerialnych ciekawostek miasta oraz całej okolicy jest canto a tenore, czyli sardyński tradycyjny śpiew chóralny wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Orgosolo to również miasto urodzenia i śmierci błogosławionej Antonni Mesiny, której szczątki znajdują się w podziemiach jednego z tutejszych kościołów.

Długość trasy około 16 km. Czas przejścia około 7 godzin. Łącznie w górę 1100 m, w dół 1100 m.

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

13 DZIEŃ Środa 18.09.2024

Trekking X – NA DACHU SARDYNII – MONTE MARMORA

Planując trekkingi na Sardynii nie można ominąć najwyższego szczytu tej wyspy Monte Marmora. Jest to wymagająca, ale bardzo malownicza wędrówka w sercu Sardynii. Góra ta wznosi się w paśmie Gennargentu położonym w centralnej części wyspy, na wysokości 1833 m. Z jej wierzchołka roztacza się widok na całą wyspę. Trasa wiedzie przez Arcu Artilai (1660 m n.p.m.), a następnie dociera na szczyt Punta La Marmora (1833 m n.p.m.). Wzdłuż szlaku znajdują źródełka, w których można uzupełnić wodę i miejsca piknikowe, w których można odpocząć. Nazwa szczytu poświęcone jest geografowi Alberto Ferrero della Marmora, jednemu z pierwszych badaczy historii naturalnej i archeologii Sardynii.

Długość trasy około 19 km. Czas przejścia około 7 godzin. Łącznie w górę 500 m, w dół 1160 m.

Przejazd do miejsca zakwaterowania.

Nocleg.

 

14 DZIEŃ Czwartek 19.09.2024

Wykwaterowanie.

Przejazd do Olbii. 

W godzinach porannych podróż promem z Olbii do Livorno. Czas trwania rejsu – około 9 godzin.

Po przeprawie promowej wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

15 DZIEŃ Piątek 20.09.2024 

Przyjazd do Wrocławia i Świdnicy w godzinach popołudniowych

Warunki

Świadczenia zawarte w cenie:  

 • Przejazd autokarem podczas realizacji prog
 • Przeprawa promowa (Livorno-Olbia, Olbia-Livorno)
 • W trakcie przepraw do dyspozycji uczestników 4 osobowe kabiny wewnętrzne z łazienkami
 • 12 noclegów (w tym 1 tranzytowy w hostelu w Livorno)
 • 10 trekkingów górskich
 • Ubezpieczenie NNW 20000 euro i KL 15000 zł
 • Obowiązkowa opłata na UFG i TFP
 • Obsługa przewodnika górskiego na trasach pieszych
 • Opłata klimatyczna
 • Media oraz sprzątanie końcowe
 • Pościel

Cena nie zawiera:

 • Wyżywienia
 • Wydatków własnych uczestników
 • Innych biletów wstępu (m.in.  rejs statkiem, transport wynajętymi pojazdami z wąwozu Gorropu i na płaskowyż Golgo – ok. 40 euro)
 • Ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży
 • Opłaty za rezerwację miejsca w autokarze (50 zł od osoby)

 

DODATKOWE INFORMACJE

 • Wyjazd autokarem z Wrocławia i Świdnicy.
 • Przeprawa promowa z Włoch na Sardynię (Livorno – Olbia, Olbia – Livorno). W cenie wyjazdu do dyspozycji uczestników 4 osobowe kabiny wewnętrzne.
 • Dokumentem podróżnym może być dowód osobisty lub paszport.
 • Wskazane jest posiadanie ze sobą karty EKUZ.
 • Możliwość rezerwacji miejsca w autokarze (dodatkowo płatne – 50 zł od osoby). Rezerwacja będzie możliwa po 25 sierpnia.
 • Uczestnicy zostaną poinformowani o uruchomieniu zapisów drogą e-mailową. Do e-maila zostanie załączony pliki pdf z rozrysowanym schematem pojazdu i numerami miejsc. Osoby zainteresowane rezerwacją będą wskazywały numer miejsca.
 • Zakwaterowanie w apartamentach 4 osobowych z aneksami kuchennymi.
 • Wycieczka ma charakter górski i wymaga odpowiedniego przygotowania.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niektórych punktów wycieczki z powodów zmiennych warunków pogodowych lub innych nieprzewidzianych okoliczności.
 • Kolejność jak i przebieg tras może się zmienić. O kolejności tras ostatecznie decyduje na miejscu organizator lub przewodnik.
 • Realizacja programu uzależniona od warunków atmosferycznych.
 • Trasy górskie przeznaczone dla osób w każdym wieku. Wymagana kondycja do przejścia kilkunastokilometrowej trasy.
 • Trekkingi odbywają się w tzw. „wersji na lekko” tzn, że bagaże zostają w miejscu zakwaterowania. Na trasę zabieramy tylkopodręczny plecak z wyposażeniem na jednodniową wycieczkę.
 • Uczestnik nie musi brać udziału w każdym trekkingu. Może zdecydować o pozostaniu na miejscu i organizacji czasu we własnym zakresie.

PROM 

Podczas przepraw promowych (Livorno – Olbia, Olvia – Livorno) do dyspozycji uczestników będą 4 osobowe kabiny wewnętrzne z łazienkami.

ZAKWATEROWANIE:

W trakcie wyjazdu 12 noclegów: 1 tranzytowy w hostelu w Livorno (pokoje wieloosobowe) i 11 noclegów w ośrodku położonym w odległości 200 metrów od brzegu morza i piaszczystej plaży Porto Ottiolu w miejscowości Porto Ottiolu, otoczonym rozległym ogrodem z basenem, amfiteatrem i ścieżkami wysadzanymi drzewami. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w domach wakacyjnych składających się z apartamentów 4 osobowych z łóżkami pojedynczymi i małżeńskimi. W każdym z apartamentów mieści się łazienka, 1 lub 2 sypialnie, salon z jadalnią oraz doskonale wyposażony aneks kuchenny. Na wyposażeniu znajdują się m.in.: lodówka, pralka, czajnik elektryczny, piekarnik, płyta kuchenna, zestaw do parzenia kawy i herbaty. Goście mają do wyłącznej dyspozycji ogródek lub werandę. Dodatkowe udogodnienia dostępne na miejscu obejmują sprzęt do grillowania i natryski na świeżym powietrzu. Bezpłatne Wi-Fi.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sardynia. Trekking na rajskiej wyspie pochodzą od biura Piotr Żuk, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.