Weekend na nartach Backcountry - Jakuszyce

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
2 dni399
1 dni199
2 dni399

O wyprawie

WEEKEND NA NARTACH BACKCOUNTRY

 • Uczestnicy: dorośli
 • Czas trwania: 1 lub 2 dni
 • Miejsce: Góry Izerskie - Jakuszyce
 • Ilość osób: grupy 5 osobowe

Narciarstwo backcountry to nowa forma spędzenia aktywnego czasu w górach, w okresie zimowym. To aktywności usytuowana między narciarstwem biegowym, na przygotowanych trasach a skituringiem, czy narciarstwie zjazdowym. W Polsce znane jest od wielu lat, jako narciarstwo przełajowe.

Niemniej w tamtych czasach sprzęt, którym dysponowali narciarze, nie dawał tych wszystkich możliwości, jak lekkość, wygoda i komfort. Dziś jest inaczej. Narty backcountry idealnie nadają się do przemieszczania poza wyznaczonymi trasami, czyli dają możliwość kontaktu z przyrodą, zimową atmosferą gór.

Narty backountry idealnie sprawdzą się w polskich górach za wyjątkiem skalistych Tatr, tam oczywiście polecamy zaopatrzyć się w narty skiturowe. Natomiast narty backcountry nadają się do przemieszczania po Górach Izerskich i Karkonoszach, na rzadko uczęszczanych, nieprzygotowanych ścieżkach, szlakach narciarskich, czyli bezpośrednio w lasach.

Zapraszamy do zapisów !

Program

PROGRAM:

Sobota

godz. 9.00  Zbiórka koło wypożyczalni Salomon "Stacja Jakuszyce" koło PKP Jakuszyce,
godz. 9.00 - 9.30 Wypożyczenie nart i omówienie planu dnia z instruktorem.
godz. 10.00 - 16.00 Zajęcia poza trasami na terenie Gór Izerskich lub Karkonoszy
ok godz. 16.00 Koniec zajęć i zdanie nart w wypożyczalni

Niedziela

godz. 9.00 - Spotkanie koło wypożyczalni Stacja Jakuszyce i odbiór nart
godz. 9.30 - 14.00 Zajęcia poza trasami na terenie Gór Izerskich lub Karkonoszy
godz. 14.00 Zdanie nart w wypożyczalni, koniec zajęć z instruktorem

Warunki

ZAPEWNIAMY:

 • Doświadczonych instruktorów - przewodników
 • Naukę i doskonalenie jazdy na nartach backcountry
 • Doradztwo w doborze sprzętu
 • Organizacja wycieczek krajoznawczych po okolicach Gór Izerskich i Karkonoszy
 • Niezapomniane wrażenia
 • Możliwość wypożyczenia na miejscu kompletu sprzętu (45 zł/os. dzień lub 90 zł/os. weekend)

DODATKI:

 • Wypożyczenie nart - 45 zł/os. dzień lub 90 zł/os. weekend

UWAGA!

proszę pamiętać o:

Warto zabrać ze sobą ciepłe napoje, kanapki, batony energetyczne. Proszę pakować je w lekkie plecaki, tak aby ręce podczas jazdy na nartach były wolne.

Trasa 1 Trasa przeznaczona dla osób średnio zaawansowanych oraz początkujących z Jakuszyc do Chatki Górzystów, trasa poza szlakiem, czas dojścia do Chatki około 3-4 h, czas na ciepły posiłek, powrót inna trasą w zależności od kondycji i chęci grupy.

Trasa 2 Trasa przeznaczona dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych z Jakuszyc na Halę Szrenicką, powrót może być do Jakuszyc, w zależności od zmęczenia grupy lub wyciągiem ze Szrenicy do Szklarskiej Poręby.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Weekend na nartach Backcountry - Jakuszyce pochodzą od biura Szekla, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Narty biegowe, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.