Via ferraty Dolomity 8 dni

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
8 dni2 599

O wyprawie

Via ferraty Dolomity 8 dni

Kurs poruszania się po via ferratach. Wspinaczka wysokogórska w bezpiecznych warunkach dla niemal każdego. Umocnione, żelazne drogi górskie Via Ferraty w Dolomitach, pozwolą Ci cieszyć się wspinaczką wysokogórską, w super bezpiecznych warunkach. Polscy instruktorzy z uprawnieniami wspinaczkowymi, zaprezentują Wam skuteczne techniki poruszania się po tych szlakach.

W pigułce:

  • 7 noclegów na kempingu z pełną infrastrukturą
  • min. 4 dni szkoleniowe na ferratach
  • 2 dni restowe - zwiedzanie / trekking
  • termy z basenami zewnętrznymi
  • kompletny sprzęt
  • opieka wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki 
  • ubezpieczenie w cenie
  • rejon Val di Femme - malownicze włoskie Dolomity

"Mega wyjazd. Moc wrażeń, adrenaliny niezapomniane i zapierające dech w piersiach widoki. Szczególne podziękowania dla instruktora, Przemka za zorganizowanie nam cudownego pobytu, stworzenie świetnej atmosfery i danie poczucia bezpieczeństwa. :-) Było perfekcyjnie, bardzo fachowo. Jeden z najlepszych jak dotąd wyjazdów wakacyjnych."

Program

Program tygodniowej eskapady na ferraty w Dolomitach:

Via Ferrata z włoskiego – "żelazna droga"

Via Ferrata z włoskiego – "żelazna droga" to coś więcej niż szlak turystyczny – to droga wspinaczkowa wyposażona w system stałej asekuracji – stalowych lin i niezbędnych ułatwień w bardziej wymagających miejscach: klamry, drabiny, wykute stopnie. Ferrata pozwoli Ci się dostać w miejsca niedostępne dla zwykłego turysty, pozwoli pokonać śmiałe linie wytyczone niedostępnymi ścianami i graniami.

Dobra kondycja i silne nogi

To wszystko bez ponoszenia zbytniego ryzyka, bowiem, by doświadczyć emocji wspinaczek po ferratach, nie trzeba przyswajać złożonych zagadnień techniki wspinaczkowej, ani posiadać masy drogiego sprzętu. Wystarczy krótkie szkolenie i podstawowy sprzęt – uprząż, lonża z absorberem energii, kask. Ostrzegamy jednak, lepiej dobrze przygotować sie do wyjazdu i zawczasu zadbać o bardzo dobrą kondycję i silne nogi.

Teren wysokogórski

Należy pamiętać, że ferraty poprowadzone są w terenie wysokogórskim (ponad 2500 m n.p.m) i dobrze wybierać się na nie z doświadczonym instruktorem, który nie tylko pomoże dobrać ich trudność i długość tak, by stopniowo zdobywać kondycję i doświadczenie, ale także w razie potrzeby zastosuje dodatkowe systemy asekuracyjne i zabezpieczy odwrót w razie nieprzewidzianych wypadków. Nasze wyjazdy zawsze obstawiają profesjonaliści, dbający o Wasze bezpieczeństwo.

Dzień 1 - przejazd na kemping we Włoszech

Wyjazd z Dworca PKS w Katowicach o godz. 8:45. Przejazd malowniczymi górskimi trasami. Dojazd na miejsce ok. godz. 22:00. Nocleg.

Dzień 2 - Szkolenie wstępne i Ferrata Roda de Vael

Ferrata Roda de Vael - Wycieczka zajmuje około 6-7h. Poruszamy się po ferracie, która wyprowadza nas na szczyt (o tej samej nazwie co żelazna perć) o wysokości 2800 m n.p.m. z malowniczymi widokami. Podczas pięknego zejścia ćwiczymy autoratownictwo na ferratach.

Dzień 3 - trudności wzrastasją, czyli Ferrata Col Rodella

Ferrata Col Rodella - krótka, ale intensywna wycieczka na ten znajdujący się nad Canazei szczyt, sprawdzi jak radzicie sobie w trudniejszym terenie i przygotuje na następne dni. Wycieczka trwa około 2-3h.

Dzień 4 - z głową w chmurach, czyli Ferrata Piz da Lech

Ponownie wychodzimy ponad chmury, tym razem Ferrata Piz da Lech, wyprowadza na szczyt o tej samej nazwie niemal na 3000m. Ładne widoki i moc wrażeń zapewniona. Wycieczka trwa około 6-7h.

Dzień 5 - Sella Ronda, czyli jedna z ferrat masywu Selli

Dziś, w zależności od warunków pogodowych oraz kondycji grupy spróbujemy zaatakować wspaniałą ferratę, znajdująca się na północnych zboczach masywu Selli. Przepiękna i interesująca ferrata, z ciekawym wodospadem w połowie długości. Ukoronowanie naszych przygód. Długość przejścia około 6h.

Dzień 6 - 7 dzień restowy lub atrakcje we własnym zakresie

Po wyczerpujących 4 dniach, przyda się coś lżejszego. Region oferuje mnóstwo atrakcji. Możemy np. wynająć rowery i zmierzyć się z jednym z licznych szlaków dla jednośladów. Na pewno nie warto zbyt wcześnie urywać się z tego przepięknego rejonu!

Niesamowitym przezyciem jest również wizyta w termach z basenem zewnętrznym z widokiem na góry!

Dzień 8 - powrót do Polski

Rano wyruszamy z powrotem do kraju. Szacowana maksymalna godzina powrotu do Katowic to 23:00.

Warunki

W cenie:

  • 7 noclegów na Camping Miravalle Val di Fassa (namioty własne)
  • kurs ferratowy obejmujący 4 różne szlaki ferratowe
  • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
  • kompletny sprzęt: kask, uprząż, lonżę z absorberem, dodatkowe akcesoria
  • możliwość zwiedzania okolicznych zabytków architektury i przyrody

Cena nie obejmuje:

  • możliwych kosztów wyciągów (ok. 5 euro za wjazd) 
  • wstęp do basenów termalnych (14 euro za 3h)
  • ewentualnych innych opcji noclegowych (apartamentów)
  • dojazdu (płatny dodatkowo + 450 zł)
  • wyżywienia (szczegóły w zakładce noclegi)

Noclegi

Camping Miravelle - w cenie

Camping położony w górskiej miejscowości Campitello di Fassa, 3 km od centrum Canazei, na wysokości ponad 1400 metrów n.p.m. Otoczony górami i tyrolską architekturą, odsłania niesamowite widoki od pierwszych promieni słońca. Miejsce jest bardzo zielone, kaskadowe ułożenie terenu, otoczony górskim strumykiem.

Na terenie kempingu znajdują się wysokiej jakości, nowe, bezpłatne sanitariaty (na wyposażeniu m.in. suszarki do włosów; przestronne i intymne: każda toaleta jest osobnym pomieszczeniem).

Na miejscu kawiarnia i restauracja, ale też ogólnodostępna jadalnia i kuchnia (symobliczne 1 euro do puszki za korzystanie z kuchenek).

Na kempingu korzystac można z wygodnych, zadaszonych wiat i kamiennych palenisk grillowych. W odegłości kilkusetmetrów liczne sklepy, w tym sklep garmażeryjny:), w którym nabyć można pyszne gotowe dania.

Uwaga: możliwe tez noclegi własne - wówczas odejmujemy od ceny wyjazdu 400 zł.

Dojazd

Kup bilet na lot Wizzairem z Warszawy do Wiednia (w niedzielę) i z powrotem (w następną niedzielę), a my zapewnimy Ci transfer do Włoch w dobrej cenie (+300 zł). Jeśli jesteś z Katowic wsiądź do naszego busika w środę rano (+400 zł) lub - jeśli jesteś z Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Łodzi sprawdź połączenie Flixbusa, a my odbierzemy Cię z dworca autobusowego w Wiedniu (+300 zł). Wszystkie opcje transportowe wybieramy podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.

SAMOLOTEM na ferraty

wylot przylot
z Warszawy do Wiednia niedziela, godz. 13:15 niedziela, godz. 14:40

*transfer godz. 14:30. Dojazd na miejsce ok godz. 22:00.

... i SAMOLOTEM DO DOMU

z Wiednia do Warszawy niedziela, godz. 15:15 niedziela, godz. 16:35

** wyjazd z Włoch ok godz. 5:00; na lotnisku maksymalnie o 13:30.

NA ferraty BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w niedzielę o godz. 8:30 na Dworcu PKS w Katowicach, wyjazd 8:45. Na miejscu  jesteśmy o godz. 22:00.  Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 22:00

TRANSFER Z DWORCA AUTOBUSOWEGO w WIEDNIU

Większość flixbusów z Polski przyjeżdża na Vienna International Busterminal Wien Erdberg (Bus Terminal VIB)
W niedzielę odbierzemy Cię stamtąd o godz. 14:15, a w kolejną niedzielę odwieziemy na godz. 13:30.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Via ferraty Dolomity 8 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wspinaczka, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.