Via ferraty Austria 4 dni

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
4 dni1 899
4 dni1 999
4 dni1 899

O wyprawie

Via ferraty Austria 4 dni

Emocjonujące szlaki rozpięte nad malowniczymy górskimi jeziorami. Przeżyj z nami niepowtarzalną przygodę kilka godzin jazdy z polskiej granicy. Oferujemy kompletny sprzęt i szkolenie z jego użytkowania. Dobrane przez nas ferraty są odpowiednio długie, przy dobrej proporcji podejścia i samego ubezpieczonego szlaku. Przewidywane trudności pozwalają na udział osób początkujących.

Nocujemy w klimatycznej górskiej chacie, w apartamentach ze wszystkimi niezbędnymi wygodami:) Możesz dojechać samodzielnie lub wybrać się z naszymi instruktorami busem z Katowic.

Atrakcje wyjazdu:

 • Via ferrata Traunstein - B
 • Via ferrata Hans - B
 • Via ferrata Katrin - B/C
 • 3 noclegi w pokojach 2-4 osobowych
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • doświadczenie górskie (trekkingowe) wymagane

Program

Dzień 1 - CZWARTEK

Spotykamy się w czwartek godz. 16:45 na Dworcu PKS w Katowicach. Jedziemy busem lub autokarem do Austrii przez Czechy. Na miejscu w kwaterze powiniśmy być ok. 23:30. Nocujemy w apartamentach z aneksami kuchennymi, pokoje 1-4 osobowe. Więcej na ten temat w zakładce "Noclegi".

Dzień 2 - PIĄTEK

Rozpoczynamy naszą przygodę od ferraty położenej nad jeziorem Traun. Podejście na jej początek zajmie nam ok 20 minut. Rozpoczniemy od instrukcji używania sprzętu i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Sama ferrata jest bardzo atrakcyjna widokowo, jednoczesnie jest bardzo dostępna, gdyż klasyfikuje się ją na przełomie A/B. Będzie miejscami pionowo, ale wtedy pomogą stopnie i klamry, nie trzeba mieć techniki wspinacza, by sprawnie pokonywać napotykane przeszkody. Przeprawa przez ferratę potrwa ok 3 godzin, co jest stosunkowo długim czasem, lecz w końcu po to tu przyjechaliśmy. Po wypięciu się z ostatniego stanowiska rozpoczenimy powrót do parkingu, który zajmie ok 2 h.

Dzień 3 - SOBOTA

Kolejny pełny dzień spędzimy na dość długiej ferracie, położonej w sąsiedztwie poprzedniczki. Hernlersteig jest wyceniana na stopień B, co oznacza, że będzie bardziej regularnie, nadal jednak przystępnie także dla początkujących. Widoki ponownie będą zapierać dech w piersiach, a czas spędzony w górach wyniesie łącznie nawet 6 godzin.

Dzień 4 - NIEdZIELA

Na ostatni dzień zaplanowaliśmy coś wyjątkowego: Wchodzimy na poziom B/C, będzie więc trudniej, intensywniej, jednoczesnie zaś sama ferrata nie jest zbyt długa, łącznie jej przejście i powrót do parkingu zajmie nam 2,5 h. Idealnie, żeby ok 12:00 być już na trasie powrotnej do Polski, gdzie rozpoczniemy planowanie kolejnych wypadów ferratowych :)

Warunki

W cenie:

 • 3 noclegi w pokojach 2-4 osobowych
 • 3 x via ferraty w rejonie Bad Ischl*
 • sprzęt: kask, uprząż, lonża z absorberem i karabinki
 • szkolenie z korzystania ze sprzętu ferratowego
 • opieka instruktora
 • ubezpieczenie NW i KL
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

* pierwszym wyborem są via ferraty z programu; czynniki pogodowe bądź techniczne (zamknięty szlak) mogą spowodować zmianę programu na alternatywną ferratę.

Cena nie obejmuje:

 • ewentualnych kosztów wyciągów
 • wyżywienia
 • dojazdu (opcja dodatkowa +500 zł)

Nocelgi

Nocujemy w klimatycznej górskiej chacie z widokiem na góry. W zależności od liczebności grup zajmujemy jeden duży bądź kilka apartamentów. Każdy z nich dysponuje świetnie wyposażonym aneksem kuchennym, salonem z TV, łazienką, ręcznikami i pościelą dla gości.

Do dyspozycji naszej są pokoje w większości dwuosobowe zarówno z łóżkami pojedynczymi jak i podwójnymi. Jesli chcesz mieć pewność co do dostępności zakwaterowania w danym terminie - napisz do nas.

Dojazd

BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w czwartek o godz. 16:45 na Dworcu PKS w Katowicach, ulica Sądowa 5. Na miejscu jesteśmy standardowo po ok 7 h jazdy, czyli ok godz. 23:00. Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 21:00. Koszt dojazdu z Katowic to 500 zł, z Wiednia zaś 400 zł w obie strony.

DOJAZD WŁASNY

Każdy uczestnik może wybrać opcję dojazdu własnego. Osoby, które wybrały się na miejsce dojazdem własnym muszą liczyć się z koniecznością podróżowania swoim samochodem do lokalnych atrakcji, jak również na start poszczególnych ferrat. (meta jest w punkcie startu).

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Via ferraty Austria 4 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wspinaczka, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.