KENIA I TANZANIA: Powitanie z Afryką

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
21 dni8 800 + 3 790USD

O wyprawie

KENIA I TANZANIA: POWITANIE Z AFRYKĄ

Podczas tej wyprawy odwiedzisz wioskę Masajów, spędzisz noc pośród sawanny, odbędziesz wycieczkę na safari w celu obserwacji lwów, antylop, słoni, żyraf i bawołów. Kilimandżaro powita Cię swym wiecznie ośnieżonym szczytem i zielonym lasem, Zanzibar ugości wśród palm i pozwoli wypocząć. Zapewniamy, że POŻEGNANIE będzie trudne...

 
Polubisz ten wyjazd za:

 • trekking na Kilimandżaro tylko dla dla naszej grupy
 • prywatne safari tylko dla naszej grupy
 • zebry, żyrafy, słonie, lwy, bawoły, dik diki…
 • niesamowite krajobrazy afrykańskiej sawanny
 • odpoczynek na plażach Zanzibaru

Program

WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO KENII I TANZANII

KENIA

1. Przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72h przed przylotem do Kenii

2. Przedstawienie certyfikatu szczepień 

3. Wypełnienie formularza https://ears.health.go.ke/airline_registration i wygenerowanie kodu QR

TANZANIA

1. Przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego nie wcześniej niż 96h przed wjazdem do Tanzanii

2. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej nie wcześniej niż 24h przed wjazdem do Tanzanii https://afyamsafiri.moh.go.tz

3. Przedstawienie zaświadczenia o szczepieniu przeciwko żółtej febrze przed wyjazdem z Kenii oraz przelotem na Zanzibar

Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.

 

1 DZIEŃ Wylot z Polski
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ NAIROBI
Rano przylot do Nairobi, przejazd do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kenii. Popołudnie spędzimy korzystając z licznych atrakcji, jakie oferują okolice miasta. Pojedziemy odwiedzić piękny, utrzymany w kolonialnym stylu dom Karen Blixen, autorki słynnej powieści "Pożegnanie z Afryką". Chętni mogą skorzystać z oferty jednego z parków tematycznych (np. spotkać się oko w oko z żyrafą lub krokodylem, posłuchać historii mieszkańców sierocińca dla słoniątek czy też obejrzeć chaty plemion żyjących na terenie Kenii). Wieczorem powrót do Nairobi, nocleg w hotelu

3 DZIEŃ SAFARI –AMBOSELI
Po śniadaniu spakujemy nasze bagaże do busa, zabierzemy ze sobą kucharza i ruszymy na spotkanie dzikiej przyrody. Naszym celem tego dnia będzie Park Narodowy Amboseli. Po krótkim lunchu wybierzemy się na popołudniowe safari - Park Amboseli to przede wszystkim miejsce życia licznej populacji słoni. Oprócz stad słoni możemy w nim spotkać większość gatunków fauny afrykańskiej. A wszystko to w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody – u stóp Kilimandżaro, najwyższej góry Afryki. O zmroku wrócimy na kemping, gdzie zjemy przygotowaną przez kucharza kolację. Nocleg.
W trakcie safari nocujemy na kampingach w dużych wygodnych namiotach wyposażonych w łóżka lub grube materace. Na kempingu są toalety oraz skromne prysznice. Wyżywienie mamy zapewnione w pakiecie.

4 DZIEŃ SAFARI - AMBOSELI –TANZANIA
Przy odrobinie szczęścia rano przywita nas widok ośnieżonego szczytu Kibo, który zazwyczaj spowijają chmury – to okazja do niepowtarzalnej sesji zdjęciowej! Po śniadaniu będziemy kontynuować fotograficzne safari w parku. Odwiedzimy też żyjących na jego terenie Masajów, którzy przywitają nas tradycyjnym tańcem i śpiewami – wraz z mieszkańcami zwiedzimy wioskę, zajrzymy do masajskich chat, poznamy podstawy masajskiej medycyny. Następnie udamy się na granicę z Tanzanią i dalej – do Moshi. Nocleg w hotelu w Moshi.

5 DZIEŃ TREKKING - KILIMANDŻARO
Przeczytaj jak zdobywa się Kilimandżaro>>
W trakcie trekkingu nocujemy w schroniskach - drewniane domki 4-osobowe, a wyżywienie mamy zapewnione w pakiecie: trzy posiłki dziennie przygotowywane przez kucharza.

Przejeżdżamy na teren Parku Narodowego Kilimandżaro i rozpoczynamy trekking najprostszą trasą zwaną "Coca-Cola Route". Na podejście mamy 3-4 godz. przez las deszczowy do schroniska Mandara Hut (2750 m n.p.m.).

6 DZIEŃ TREKKING - KILIMANDŻARO
Przejście ok. 5-6 godz. do następnego schroniska Horombo Hut (3780 m n.p.m.)

7 DZIEŃ TREKKING - KILIMANDŻARO
Dzień na aklimatyzację. Wychodzimy na krótki spacer na wysokość 4100 m n.p.m. pod drugi wierzchołek Kilimandżaro, Mawenzi i wracamy do schroniska Horombo Hut.

8 DZIEŃ TREKKING - KILIMANDŻARO
Podejście ok. 5 godz. do schroniska Kibo Hut (4700 m n.p.m.).

9 DZIEŃ TREKKING - KILIMANDŻARO
W nocy wyruszamy na szczyt. Wraz ze słońcem wchodzimy na Dach Afryki - Uhuru Peak (5895 m n.p.m.). Teraz tylko pamiątkowe zdjęcie i powrót do schroniska Horombo Hut (3780 m n.p.m.).

10 DZIEŃ TREKKING - KILIMANDŻARO
Schodzimy do podnóża masywu i przejeżdżamy do Moshi. Odpoczynek w hotelu.

11 DZIEŃ Odpoczynek
Dzień przeznaczony na odpoczynek w hotelu w Moshi.

12 DZIEŃ SAFARI - JEZIORO MANYARA
Wcześnie rano wyjedziemy w kierunku Parku Narodowego Jeziora Manyara. Po drodze mijać będziemy typowe tanzańskie wioski, Masajów pasących swoje stada oraz żyzne obszary wokół miasteczka Mto Wa Mbu, gdzie uprawia się wiele odmian bananów (między innymi gatunek czerwony). Safari w Parku Manyara Lake - przede wszystkim jest to raj dla miłośników ptaków oraz miejsce znane z wyjątkowej populacji lwów żyjących na drzewach. Park zamieszkuje też spora populacja hipopotamów. Nocleg w lodge - klimatycznym hotelu o dobrym standardzie. Wyżywienie mamy zapewnione w pakiecie: trzy posiłki dziennie przygotowywane przez kucharza.

13 DZIEŃ SAFARI - SERENGETI
Tego dnia jedziemy do Parku Narodowego Serengeti, wyjątkowego w skali świata chronionego ekosystemu, który co roku jest miejscem Wielkiej Migracji milionowego stada antylop i zebr. Ze względu na charakterystyczny krajobraz sceneria Parku wykorzystana została jako tło disnejowskiej bajki – po drodze wypatrywać będziemy lwów leniuchujących na skałach, gnu brykających beztrosko na sawannie i zabawnych antylop topi strzegących bezpieczeństwa stada z niewielkich pagórków. Wieczorem odpoczynek w obozowisku, kolacja. Nocleg na kempingu w  namiotach wyposażonych materace, na kempingu są toalety oraz skromne prysznice. 

14 DZIEŃ SAFARI - SERENGETI
O wschodzie słońca ruszymy na dalsze safari w Parku Serengeti na obserwacje budzącej się dzikiej przyrody. Podglądać będziemy polujące lwy, czujne antylopy, żyrafy kołyszące się wśród akacji. Poszukamy lampartów na drzewach i rzadko spotykanych gepardów. Obudzimy hipopotamy, wystawiające z sadzawek zaspane oczy. Dla chętnych przelot balonem nad równiną Serengeti (około 500 USD). Po porannych emocjach wrócimy do obozowiska na lunch i udamy się w drogę powrotną nad krater Ngorongoro. Nocleg na kempingu na krawędzi krateru.

15 DZIEŃ SERENGETI - KRATER NGORONGORO
NGORONGORO to pozostałość stożka wulkanicznego, niegdyś prawdopodobnie sięgającego najwyższych szczytów Ziemi! Jego eksplozja utworzyła olbrzymi krater, który dziś porastają trawy i nieliczne drzewa. Po wczesnym śniadaniu wyruszymy do wnętrza krateru – jego płaska powierzchnia rankiem staje się idealną sceną do obserwacji polowań, brawurowych ucieczek i spokojnego przeżuwania traw. Dzikie zwierzęta żyją tutaj w zamkniętym ekosystemie, którego obywatelami są między innymi rzadko spotykane nosorożce.
Po safari i lunchu wyruszymy w drogę powrotną do Aruszy. Nocleg w hotelu.

16 DZIEŃ ZANZIBAR
Przejazd na lotnisko i przelot na Zanzibar. Zakwaterowanie w bungalowach lub hotelu przy bajecznej plaży.

17 DZIEŃ ZANZIBAR
Dwa dni odpoczynku na rajskiej wyspie nad Oceanem Indyjskim. Turkusowa woda, biały piasek i smukłe palmy pozwolą Nam wypocząć po trudach podróży afrykańskimi drogami. Będziemy mieli okazję skosztować świeżych owoców morza i ryb, serwowanych po zanzibarsku.

18 DZIEŃ ZANZIBAR
Dla chętnych dodatkowo: wycieczki na nurkowanie delfinami, nurkowanie na rafie z rurką i maską lub nurkowanie z akwalungiem (dodatkowo ok. 20 - 100 USD), błękitne safari, podczas którego pożeglujecie tradycyjną zanzibarską łodzią do małych piaszczystych wysepek.

19 DZIEŃ ZANZIBAR
Dzień przeznaczony na odkrywanie wyspy i jej wyjątkowej kultury łączącej elementy arabskie, hinduskie i afrykańskie. Wycieczka do Stone Town – zabytkowej części głównego (i jedynego) miasta Zanzibaru, spacer po urokliwych uliczkach, wizyta na dawnym targu niewolników oraz w niegdysiejszym pałacu sułtana. Po drodze zatrzymamy się na pachnącej plantacji przypraw, z których słynie wyspa, by zobaczyć jak rośnie pieprz, wanilia, a przede wszystkim goździki! Tutaj również krótka lekcja wspinania się na palmę kokosową, zanzibarskiego makijażu i tajników naturalnej medycyny. Wizyta w Jozani Forest, naturalnym lesie Zanzibaru, w którym można zobaczyć m.in. endemiczne małpy Red Colobus (całodzienna wycieczka ok. 50 USD). Tego dnia chętni mogą się udać na wycieczkę na Prison Island w celu podziwiania wielkich żółwi (koszt około 15 USD).

20-21 DZIEŃ POWRÓT
Transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot do Polski dzień później. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z grupą i z pilotem. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Nairobi, Zanzibar - Warszawa oraz Moshi - Zanzibar
 • transfery z/na lotniska
 • zakwaterowanie w hotelach: 1 nocleg w Nairobii, 4 noclegi w Aruszy, 4 noclegi na Zanzibarze (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • transport prywatnym minibusem w Nairobii
 • transport do Aruszy
 • safari Amboseli w Kenii (transport, 1 nocleg w namiotach, trzy posiłki dziennie, opieka lokalnych przewodników
 • trekking na Kilimandżaro trasą Marangu (5 noclegów w drewnianych wieloosobowych domkach, 3 posiłki dziennie + woda, opieka lokalnego przewodnika, usługi tragarzy
 • safari Manyara-Serengeti-Ngorongoro w Tanzanii (transport, 2 noclegi w namiotach, 1 nocleg w lodge, trzy posiłki dziennie, opieka lokalnych przewodników)
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz kosztów transportu na miejscu (taxi, bus): ok. 90 USD
 • wizy do Kenii i Tanzanii oraz opłaty wylotowe: ok. 140 USD
 • obowiązkowych napiwków na safari i trekkingu: ok. 200 USD
 • wyżywienia (poza safari i trekkingiem) - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 20 USD; Uwaga - na Zanzibarze śniadanie w cenie!
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka:

1 000 PLN

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Nurkowanie na rafie z maską i rurką
Koszt około 20 USD.

Nurkowanie na rafie z akwalungiem
Koszt około 80-100 USD.

Obserwacja lub nurkowanie z dziko żyjącymi delfinami
Koszt około 50 USD.

Stone Town + Jozani Forest 
Koszt około 50 USD.

Wycieczka na Prison Island
Koszt około 15 USD.

Wizy - Kenia

Obywatele polscy udający się do Kenii muszą mieć wizę pobytową, którą można uzyskać aplikując na stronie https://evisa.go.ke/evisa.html.
Wypełniając wniosek nie należy stosować polskich znaków diaktrycznych. Wygenerowanie wniosku może zająć ok. 48 h. Koszt to 50 USD. Z obowiązku uzyskania wizy zwolnione są dzieci w wieku poniżej 16 lat.

Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. 
Osoby mające ważną kenijską wizę turystyczną po wizycie w Tanzanii bądź Ugandzie mogą wrócić na terytorium Kenii bez konieczności ponownego wykupienia wizy.

Tanzania

Obywatele polscy muszą posiadać wizę wjazdową do Tanzanii.

Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro).
Wizę można również uzyskać online (https://eservices.immigration.go.tz/)
Koszt wizy turystycznej to 50 USD (Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.)
Wiza turystyczna jest ważna 90 dni.
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii. 

 

 

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej KENIA I TANZANIA: Powitanie z Afryką pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.