Majówka na jachcie w Chorwacji

Formy aktywności
TerminCena
8 dni2 380
Rejs 9: Split - Wyspa Hvar - Split
8 dni2 380
Rejs 10: Split - Dubrovnik - Split
8 dni2 340
Rejs 11: Split - Zadar - Split

O wyprawie

Zapraszamy na majówę w Chorwacji!

Podczas 7-mio dniowego rejsu pokażemy Wam najpiękniejsze miejscarejonu naszej żeglugi w tym Dubrovnik! Rejs jachtem to oferta dla każdego, co oznacza, że nie musisz posiadać żadnyh uprawnień ani doświadczenia żeglarskiego.
Rejsy organizujemy w kameralnych grupach 8 -10 osobowych na jachtach jednokadłubowych.

Oferowane przez nas rejsy na jachcie w Chorwacji kierujemy do wszystkich chętnych, niezależnie od doświadczenia i umiejętności żeglarskich. Jest to również idealny akwen dla turystów wybierających się na rejs jako alternatywa dla typowych wycieczek hotelowych czy też objazdowych. Chorwacja to kraj, który posiada wyjątkowo urozmaiconą linię brzegową, z niezliczoną ilością uroczych zatoczek, wysp, małych portów oraz odosobnionych, malowniczych przystani rybackich. Właśnie to sprawia, że osoby wybierające się na rejsy rodzinne na jachcie, tak często wybierają Chorwację. Regionami, które najczęściej odwiedzają żeglarze są przede wszystkim Dalmacja Środkowa i Dalmacja Południowa.

Rejsy na jachcie – Chorwacja? Czy to dobry pomysł?
W organizacji rejsów turystyczno - stażowych na wodach Chorwacji posiadamy wieloletnie doświadczenie. Rejsy te, kierujemy do wszystkich, niezależnie od posiadanego doświadczenia żeglarskiego. Oferowane przez nas rejsy w Chorwacji są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, początkujących żeglarzy oraz tych, którzy chcieliby szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

Tym, którzy po raz pierwszy wybierają się na rejsy żeglarskie do Chorwacji oferujemy trasę Split - Zadar - Split lub Split - Wyspa Hvar - Split. Podczas trwania rejsu, w każdym z odwiedzanych miejsc jest czas wolny, który można wykorzystać na np. na zwiedzanie okolicy, kąpiele słoneczne oraz wodne bądź też kosztowanie kuchni chorwackiej.
Chorwacja to również akwen dla bardziej wytrawnych żeglarzy - dla nich przygotowaliśmy rejsy na trasie Split - Dubrovnik - Split. Jest to najdłuższa z oferowanych tras, wymagająca nocnej żeglugi.
Tym, co zachwyca wszystkich odwiedzających Chorwację, są miasta z bardzo dobrze zachowanymi zabytkowymi budowlami, wąskimi uliczkami oraz restauracjami, w których można skosztować wyśmienite owoce morza. Jednym z najbardziej znanych miast, jest zabytkowy Dubrownik, zwany także "Perłą Adriatyku" oraz Trogir, urzekający swą tajemniczością. Rejsy w Chorwacji to także idealna okazja, aby zobaczyć niezwykłe cuda chorwackiej przyrody. Na szczególną uwagę zasługuje Park Narodowy Krka, w którym można podziwiać bogatą roślinność oraz niesamowite wodospady na rzece Krka.
Po zakończonym rejsie istnieje możliwość uzyskania opinii, która będzie stanowić niezbędną dokumentację stażu na morzu. Dla wszystkich chętnych, przygotowaliśmy także możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności.

Program

Rejs 1: Split - Dubrovnik - Split
Termin: 30.04 - 07.05.2022
Liczba dni: 7
Cena: 1 715 PLN

(długość trasy ok. 294 mile)

Split
Dubrovnik
Wyspa Mljet
Wyspa Korcula
Wyspa Hvar
Sv. Klement
Wyspa Brac
Split

Rejs 2: Split - Wyspa Hvar - Split
Termin: 02.07 - 09.07.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 460 PLN

(długość trasy ok.150 mil)

Split
Drvenik Veli - Blue Lagoon
Wyspa Vis - Komiza
Wyspa Bisevo - Błękitna Grota
Wyspa Vis - Stiniva
Wyspa Hvar - Stari Grad
Wyspa Brac - Złoty Róg
Wyspa Brac - Milna
Split

Rejs 3: Split - Zadar - Split
Termin: 09.07 - 16.07.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 460 PLN

(długość trasy ok.160 mil)

Split
Primosten
Skradin - Wodospady na rzece Krka
Sibenik
Kornati
Telascica
Zadar
Vrgada
Drvenik Veli - Blue Lagoon
Split

Rejs 4: Split - Dubrovnik - Split
Termin: 16.07 - 23.07.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN

Rejs 5: Split - Wyspa Hvar - Split
Termin: 23.07 - 30.07.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN

Rejs 6: Split - Zadar - Split
Termin: 30.07 - 06.08.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN

Rejs 7: Split - Dubrovnik - Split
Termin: 06.08 - 13.08.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN

Rejs 8: Split - Zadar - Split
Termin: 13.08 - 20.08.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 640 PLN

Rejs 9: Split - Wyspa Hvar - Split
Termin: 20.08 - 27.08.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 380 PLN

Rejs 10: Split - Dubrovnik - Split
Termin: 27.08 - 03.09.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 380 PLN

Rejs 11: Split - Zadar - Split
Termin: 03.09 - 10.09.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 340 PLN

Rejs 12: Split - Wyspa Hvar - Split
Termin: 10.09 - 17.09.2022
Liczba dni: 7
Cena: 2 340 PLN

Warunki

CENA REJSU ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW, pościel, Wi-Fi, ponton z silnikiem zaburtowym, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA: wyżywienia, paliwa, opłat portowych, sprzątania końcowego/transit log oraz opłaty klimatycznej, które są pokrywane ze wspólnej kasy jachtu po ok. 160 EUR/os . Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Kaucja zwrotna: 100 EUR/os., zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli armator nie dokona żadnych potrąceń.

JACHT
Rejsy odbędą się na jachcie jednokadłubowym np .typu Bavaria 46 Cruiser (lub innym podobnej klasy). Jacht wyposażony jest w: dwa koła sterowe, elektryczną windę kotwiczną, autopilot, GPS z plotterem. Jacht posiada 4 kabiny dwuosobowe.

TRANSPORT
Autokar:
Dla uczestników rejsów oferujemy transport autokarowy w promocyjnej cenie 500 PLN/os. za przejazd w obie strony.

Samolot: bezpośrednie połączenia z Warszawy oraz Katowic w sezonie 2022 do Splitu oferuje linia WizzAir.
Samochód: Osoby wybierające się do Chorwacji własnym samochodem na czas rejsu mogą zostawić auto na parkingu znajdującym się przy marinie lub na prywatnych parkingach, które udostępniają lokalni mieszkańcy. Koszt postoju auta na parkingu przy marinie: 50 EUR/tydzień. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca na parkingu.

UCZESTNICY
Rejsy Chorwacja, to usługa, którą kierujemy zarówno do początkujących żeglarzy jak i osób posiadających doświadczenie żeglarskie. Nasze rejsy mają charakter turystyczno-stażowy i od naszych uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, natomiast jest ono mile widziane. Osoby chętne mogą doskonalić swoje umiejętności żeglowania podczas rejsu. Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe. Podział załóg dokonywany jest na kilka dni przed rejsem. Po zakończonym rejsie uczestnicy mogą otrzymać opinię z rejsu, gdzie wypływane godziny wliczają się do stażu na morzu. Chętne osoby mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISSA.

WYŻYWIENIE NA JACHCIE
Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie. Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej kasy jachtu. Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi. Uczestnicy wybierają się często na wspólne posiłki do lokalnych restauracji i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą.

CO ZABRAĆ NA REJS
Poniżej znajduje się lista rzeczy ważnych i przydatnych, które warto zabrać na rejs:
dokumenty (ważny paszport lub dowód osobisty), niezbędne lekarstwa, waluta lub karta płatnicza, obuwie na jasnej podeszwie, nieprzemakalna kurtka, cieplejsza bluza, długie spodnie, letnia odzież, ulubioną muzykę, ładowarka do telefonu, aparat fotograficzny z ładowarką lub zapasowymi bateriami, krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy, ręcznik kąpielowy oraz ręcznik plażowy.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Majówka na jachcie w Chorwacji pochodzą od biura Globtourist, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.