Toskania - Rejs po Italii

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Toskania. Majówka -Rejs po najpiękniejszej części Italii. Nowy jacht.

Formuła:

Rejs relaksacyjny/ „easy-sailing”

Gdzie:

Włochy (Toskania)

Trasa: 

Marina di Punta Ala– Archipelago Toscano (Giglio,Elba, Capraia) – Marina di Punta Ala

Loty/transfery:

Ryanair do PIZA (PSA) bezpośrednio z WMI, KRA, GDA oraz z  Wiednia, Pragi i Berlina (easyjet/ryanair) + transfer do mariny ok. 130 km (kolej/tranport publiczny). 

lub

Ryanair/Wizzair >Rzym Ciampino lub Fumicino z KRA, POZ, WMI, WRO, KAT, WA + tranfer do mariny ok. 230km (kolej/transport publiczny)

Jacht:

Jedno-kadłubowy Sun Odyssey 519 /2019r.

(15,75 m)/ 2019r.  6 kajut 2 os./3 łazienki.  Wydzielona kabina kapitana Duży, wygodny i dobrze utrzymany jacht. Wyposażenie jachtu: Rolowany grot i genua. 220 V cable, Autopilot, Battery charger, Bimini top, Bow thruster, CD radio, Cockpit cushions, Cockpit shower, Cockpit table, Dinghy, Double wheel steering, Echo sounder, Electric refrigerator, Electric windlass, GPS plotter, Hot water, Plotter in cockpit, Solar panel, Speedometer, Sprayhood, TVHF, ind station.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszam do rezerwacji BARDZO serdecznie.

Program

Trasa: 

Marina di Punta Ala– Archipelago Toscano (Giglio,Elba, Capraia) – Marina di Punta Ala

Warunki

Cena rejsu:       

  • Koja w kajucie dwu-osobowej > 2500zł
  • Koja w kajucie dwu-osobowej z prywatną łazienką > 2800zł

Terminy płatności:

Zaliczka 500 zł przy zgłoszeniu + dopłata na 45 dni przed rejsem. Kasa jachtowa płatna na burcie. 

Kasa jachtowa:

ok. 150 -200 euro od osoba. Zgodnie ze zwyczajem w rejsach żeglarskich  Uczestnik zobowiązany jest do wpłaty składki do kasy jachtowej. Z tego budżetu pokrywane są wydatki na wyżywienie, opłaty za mariny, paliwo do jachtu, pościel, końcowe sprzątanie jachtu. Kapitan jest wyłączony z wpłaty do kasy jachtowej i pozostaje na utrzymaniu załogi.

Kaucja za jacht:

Zgodnie ze zwyczajem w rejsach żeglarskich uczestnicy solidarnie pokrywają wymaganą przez armatora kaucję za jacht  na pokrycie m.in ewentualnych strat/zniszczeń w wynajmowanym jachcie. Łączna kwota to 2500 euro ( na osobę od 230 euro). Gdy przy zwrocie sprzętu nie będzie uwag - kaucja jest zwracana. Kaucja może być wnoszona gotówką lub jako blokada na karcie płatniczej/kredytowej.  Opcjonalnie można wykupić ubezpieczenie kaucji która redukuje kaucję za jacht zwykle do 500 euro.

Opcjonalne wydatki (do uznania uczestników):

silniczek przyczepny do pontonu, genaker

Klimat/pogoda:  

Dane klimatyczne dla Punta Ala dla maja na podstawie wieloletniej statystyki. Maksymalna temperatura powietrza w cieniu: 23 st. C ; minimalna temperatura: 12 st. C . Temperatura wody: 18 st.

Ciekawe artykuły