Madera - W poszukiwaniu wielorybów

Formy aktywności
Wyżywienie
Przygotowywane samodzielnie w kuchni jachtowej
TerminCena
8 dni640EURO
+ składka do kasy jachtowej
8 dni640EURO
+składka do kasy jachtowej
8 dni690EURO
+składka do kasy jachtowej

O wyprawie

Madera. W poszukiwaniu wielorybów.

Atuty oferty

  • Oryginalna trasa. Żegluga po całym archipelagu Madery+ocean. Czyli doświadczysz i zobaczysz więcej.
  • Komfort. Prywatny jacht, wygodne kabiny, brak przepełnienia ludźmi oraz  aż 4 łazienki  czyli każda kabina ma swoją łazienkę.
  • Kapitan i właściciel (armator) w jednej osobie - zatem brak ryzyka niekompetencji skipera.


Formuła: 
Rejsy szkoleniowo-turystyczny. Bez nocnej żeglugi.

Kiedy: grudzień -styczeń 2023/2024:

Gdzie: Madera (Archipelag/Portugalia)

Trasa: ok. 120 mil/25 godz. stażu: Madera>Porto Santo>Desertas>Madera.

Wyżywienie: Przygotowywane rotacyjnie przez uczestników z produktów zakupionych lokalnie.

 

Archipelag Madery

Rejs żeglarski po archipelagu wysp wiecznej wiosny. Doświadczysz różnorodnych  aktywności: żeglowania, trekkingów, plażowania, zwiedzania, degustacji, "clubbingu". Rejs o charakterze relaksacyjnym - bez sztormowania i nocnych przelotów. Żeglowanie szybkim, dużym i komfortowym jachtem.

Dla kogo:

Oferta jest skierowana dla osób chcących aktywnie wypoczywać oraz lubiących kontakt z naturą. Uczestnicy stanowią załogę jachtu i podlegają kapitanowi. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Wiek 18+.

Klimat/pogoda:  

Dane klimatyczne dla Madery/Funchal dla miesiąca [grudzień]: maksymalna temperatura powietrza w cieniu: 20 st. C ; minimalna temperatura: 15 st. C . Temperatura oceanu: 19 st. C. Źródło: www.weather-and-climate.com

Program

Ramowy program:

1- dzień [postój w porcie].

Przyjazd do mariny Calheta (ok. 33 km od Funchal). Spotkanie organizacyjnie o godz. 16:00 w tawernie mariny. Omówienie programu rejsu, losowanie kabin, wybór osób funkcyjnych, założenie kasy jachtowej. Kwaterowanie a następnie prowiantowanie. Szkolenie intro cz.1. Czas wolny.

2 -dzień [ok. 30 mil/6 godz. żeglugi].

Po śniadaniu przygotowanie statku do wyjścia w morze.  Szkolenie intro część 2.  Żegluga wzdłuż Madery i cumowanie w marinie w Quinto do Lorde.  czas wolny. Polecamy spacer /trekking ku Ponta de São Lourenço.

3- dzień [ok. 30 mil/6 godz. żeglugi].

Po śniadaniu przygotowanie statku do wyjścia w morze. Po odprawie w marinie żegluga do wyspy Porto Santo.  Cumowanie w porcie/lub na kotwicy . Wieczorne zwiedzanie okolicy.

4- dzień [ok. 30 mil/6 godz. żeglugi].

Po śniadaniu przygotowanie statku do wyjścia w morze. Żegluga do Ilhas Desertas lub Enseada de Abra (w zależności od warunków meteo).  Nocleg na kotwicy.

5- dzień [ok. 20 mil/4 godz. żeglugi].

po śniadaniu przygotowanie statku do wyjścia w morze. Żegluga do Funchal i cumowanie w marinie . Wieczorne zwiedzanie miasta. 

Uwaga: w przypadku braku dostępności miejsca w porcie postój w marinie Quinte do Lorde.

6- dzień [postój w porcie].

Fakultatywne zwiedzanie Madery.  Całodniowa wycieczka objazdowa po wyspie z polskim przewodnikiem. Program wycieczek: Madera-Ryszard Baraban

7- dzień [ok. 20 mil/4 godz. żeglugi].

Po lunchu przygotowanie statku do wyjścia w morze. Żegluga do Calheta i cumowanie w marinie . Kolacja kapitańska i podsumowanie rejsu.

8 - dzień [postój w porcie]

Ostatnie wspólne śniadanie i wymustrowanie z jachtu do godz. 09:00

 

UWAGA - w zależności od warunków meteo trasa rejsu może być modyfikowana.

Warunki

Cena obejmuje:  

  • zakwaterowanie na jachcie  w kabinie 2 osobowej z prywatną łazienką,
  • usługę kapitana,
  • podstawowe szkolenie żeglarskie,

Cena nie obejmuje: :

  • przelotu, transferów i transportu na lądzie, wycieczek i biletów wstępu,
  • składek do kasy jachtowej:

Kasa jachtowa: (ok. 150 +50 euro) płatna na burcie:

  • Kasa jachtowa (aprowizacja): ok. 150 euro od osoby. Zgodnie ze zwyczajem w rejsach żeglarskich  Uczestnik zobowiązany jest do wpłaty składki do kasy jachtowej. Z tego budżetu pokrywane są wydatki na wyżywienie, środki czystości, opłaty za mariny, paliwo do jachtu i dinghy.
  • Kasa jachtowa (transit-log): 50 euro od osoby.  Obejmuje: ubezpieczenie kaucji za jacht, pościel, ręczniki, końcowe sprzątanie jachtu, silnik do pontonu.

Kapitan jest wyłączony z wpłaty do kasy jachtowej i pozostaje na utrzymaniu załogi. 

 

Jacht:

Beneteau 50 /1996. Jednostka prywatna. Wszystkie kabiny z indywidualnymi łazienkami.

Loty:  

Nasze rejsy są od: [środy do środy] aby umożliwić optymalne wykorzystanie dostępnych i najtańszych połączeń lotniczych. Pierwszą i ostatnia noc spędzamy w marinie Calheta, przez co dla chętnych jest możliwość wymustrowania już we wtorek i złapania wieczornego lotu do Katowic.

Tam: bezpośrednio z Katowic, Warszawy i Londynu z WizzAir oraz z Berlina z EasyJet do Madery/Funchal.
Powrót: bezpośrednio z Madery/Funchal do Katowic, Warszawy i Londynu z WizzAir, oraz do Berlina z easyjet.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Madera - W poszukiwaniu wielorybów pochodzą od biura Travel Yachting, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu Przygotowywane samodzielnie w kuchni jachtowej. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.