Rejs katamaranem po Karaibach - idealny sposób na jesienno-zimową depresję!

Formy aktywności

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Kiedy za oknem szaro, buro i ponuro, marzymy o pięknych widokach! My jesteśmy od tego, aby te marzenia zrealizować.
Karaiby to nasza specjaność, jesteśmy tam każdej zimy od nastu lat, znamy je jak własną kieszeń i chcemy się dzielić naszym zdybytym doświadczeniem w tym rejonie. Musyka reggae, karaibskie drinki i białe piaszczyte plaże, na ktorych zjemy pysznego lobstera to tylko przedsmat tego co nas czeka. Nie zastanawiaj się! Na pewno jest to rejs dla Ciebie!
Rejsy odbęd się na wygodnym katamaranie Lagoon 42, każda kabina ma swoją łazenkę.

Rejs na Karaibach
Karaiby to nietuzinkowe miejsce, które sprawi, że będą to Twoje niezapomniane wakacje. Wybierając się na rejs jachtem w tym pięknym rejonie, sięgasz po jeszcze więcej ekscytujących wrażeń i przeżyć, które na zaw sze pozostaną w Twojej pamięci. Fantastyczna pogoda, turkusowa woda, rajskie wyspy jako stały element pejzażu, zapierające dech w piersiach zakątki, egzotyczna kuchnia oraz idealne warunki dla żeglowania i uprawiania sportów wodnych. Życie na Karaibach płynie w rytmie muzyki reggae, z dala od zatłoczonych plaż i zgiełku wakacyjnych kurortów. Wypłyń z nami w rejs po Wyspach Karaibskich i daj się zakochać w tym wyjątkowym miejscu!

Rejs na Karaibach - proste żeglowanie w idealnych warunkach
Karaiby to rejon szczególnie ceniony przez żeglarzy. Dlaczego? To z pewnością zasługa panujących tam warunków - stabilna pogoda (optymalne warunki zapewnia okres od listopada do maja), stałe wiatry wiejące ze wschodu ze średnią prędkością 15 - 25 węzłów (w skali Beauforta są to odpowiednio 4-6 stopni) oraz komfortowa temperatura powietrza w granicach 25-30 stopni Celsjusza. Malownicze krajobrazy, przyjemnie ciepła i krystalicznie czysta woda oraz bogata podwodna flora i fauna, sprawiają, że Karaiby to istny raj na ziemi.
Rejs jachtem lub katamaranem będzie idealnym rozwiązaniem m.in. dla osób nieuprawnionych do samodzielnego sterowania łodzią. Wypoczynek w formie rejsu sprawdzi się doskonale także w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie skompletować całej załogi, by wyczarterować jacht. Koniecznie warto tutaj dodać, że żeglowanie na Karaibach jest nadzwyczaj proste. Odległości między wyspami zazwyczaj nie przekraczają kilkudziesięciu mil. Optymalne warunki pogodowe, piękne zatoki, czy też zachwycające rafy koralowe powodują, że Karaiby określane są mianem Żeglarskiego raju ("Sailing Paradise").

Rejs na Karaibach - katamaran
Decydując się na rejs na Wyspach Karaibskich, masz okazję odbyć wspaniałe wakacje na pokładzie komfortowego katamaranu. Żeglowanie na katamaranie w rejonie Karaibów daje tutaj nieco większą wygodę, a zanurzenie katamaranu (ok. 1,2 m) zdecydowanie usprawnia poruszanie się na płytszych obszarach.

Program

Żeglowanie po Karaibach - proponowana trasa

Podczas obu proponowanych rejsów będziemy eksplorować Karaiby pomiędzy Gwadelupą a Tobago Cays. Na San Vincent odwiedzimy zatokę Wallilabou, gdzie powstawały sceny do filmu "Piraci z Karaibów". Tobago Cays jest z kolei fantastycznym miejscem do nurkowania, zatem będzie to niepowtarzalna okazja, aby poznać świat podwodny Wysp Karaibskich. Będąc na Union Island, z pewnością warto wspiąć się na leżące niedaleko portu wzgórza i podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Natomiast Moustique, nazywana Wyspą Bogaczy, ze względu na liczne rezydencje milionerów i gwiazd z całego świata, to przede wszystkim oaza spokoju i odosobnienia, zatem idealne miejsce na wypoczynek. Na piaszczystej plaży Bequia rozpalimy ognisko z liści palmy kokosowej, w którym upieczemy owoc chlebowca i tak powstanie nasza karaibska kolacja.

Trasa północna - 10 dni
Martynika - Guadelupa - Martynika (długość trasy 230 mil)

 • Martynika
 • Dominika
 • Les Saintes
 • Guadelupa
 • Gosier
 • Petite Terre
 • Marie Galante
 • Martynika

Trasa południowa - 11 dni
Martynika - Tobago Cays - Martynika
(długość trasy 270 mil)

 • Martynika
 • Union
 • Petit Saint Vincent
 • Palm Island
 • Mayerau
 • Tobago Cays
 • Canouan
 • Mustique
 • Bequia
 • Saint Vincent - Zatoka Piratów
 • Saint Lucia
 • Martynika

Warunki

KOSZT TRANSPORTU LOTNICZEGO OKOŁO 3 000 PLN (linie lotnicze AIR FRANCE, połączenie z Warszawy lub Berlina na Martynikę).

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skipera, realizację rejsu i programu, pościel i ręczniki, podatek VAT, ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych i administracyjnych, sprzątania końcowego, transferu z lotniska oraz opłat za transport.

Koszty wyżywienia, paliwa, lokalnych opłat administracyjnych i opłat portowych załoga pokrywa ze wspólnej kasy jachtu ok. 200 EUR/os. Jest to kwota orientacyjna i może być zmienna w zależności od miejsca postoju jachtu, warunków podczas żeglugi oraz liczby uczestników. Składkę jachtową załoga pokrywa w dniu zaokrętowania (skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu). W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie również pobrane ubezpieczenie kaucji: 440 EUR do podziału na całą załogę (ok. 55 EUR/os. przy pełnym składzie) oraz kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 750 EUR na całą załogę (ok. 94 EUR/os. przy pełnym składzie). Kaucja zwrotna zostanie zwrócona po zakończonym rejsie, jeśli armator nie dokona żadnych potrąceń. Sprzątanie końcowe: 190 EUR do podziału na całą załogę (ok. 24 EUR/os. przy pełnym składzie). Sprzątanie końcowe za rejs w terminie 18 - 28.01.2022: 220 EUR do podziału na całą załogę (ok. 27 EUR/os. przy pełnym składzie)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejs katamaranem po Karaibach - idealny sposób na jesienno-zimową depresję! pochodzą od biura Globtourist, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.