Rejsy w Chorwacji - trasa czerwona

Formy aktywności
Wyżywienie
składka burtowa
TerminCena
8 dni1 910
8 dni2 090
8 dni2 260

O wyprawie

Wakacyjne rejsy w Chorwacji

Wakacyjne rejsy jachtem w Chorwacji, powstały z myślą o osobach lubiących ciepłe morza, dobrą zabawę i niesamowite miejsca, stare miasta, tętniące życiem, letnie kurorty, kameralne wyspy, lazurowe zatoczki, wszystko to można odnaleźć w tym małym, śródziemnomorskim kraju.

Rejsy jachtem żaglowym w Chorwacji to doskonały sposób na spędzenie czasu wspólnie z przyjaciółmi lub na zawieranie nowych znajomości. Zwiedzanie bajecznych, morskich okolic staje się atrakcyjne i wygodne dzięki tej formie aktywnego wypoczynku. W okresie letnim, słoneczna pogoda jest niemal pewna, temperatura wody osiąga średnio do 26 stopni, dlatego trasy są tak zaplanowane, aby wykorzystać ją w stu procentach.

Rejsy jachtem w Chorwacji to ciekawy sposób na niezapomnianą, wakacyjną przygodę. Z myślą o różnorodnych gustach i upodobaniach, przygotowaliśmy cztery podstawowe, urozmaicone trasy, na których organizujemy rejsy żeglarsko-turystyczne po regionach Chorwacji.

Trasa Czerwona

Typowa trasa rekreacyjna, na wakacyjne pływanie w Chorwacji, z dużą ilością postojów w zatoczkach, zwiedzania portów, miasteczek.

Prowadzi nas po najbardziej urokliwych miejscach środkowej Dalmacji, będąc jednocześnie trasą o charakterze rekreacyjnym, a więc dużą ilością postojów na kąpiel, zwiedzanie, odpoczywanie. Jest zaplanowana tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

W miesiącach letnich będzie dużo postojów w zatoczkach na kąpiel i nurkowania z maską, nie zabraknie zwiedzania zabytkowych miasteczek jak Šibenik, Skradin czy Primošten, wielbicieli uroków przyrody z pewnością zachwycą Kornaty oraz Wodospady Krka, tym co poszukują nocnych wrażeń może przypaść do gustu Biograd, Primošten lub Vodice.

Żeglujemy na jachtach cenionych marek Bavaria, Dufour, Janneau, Elan czy Beneteau.

Program

Trasa czerwona

Biograd - Vodice - Wodospady Krka - Šibenik - Primošten - Archipelag Šibenicki - Park Narodowy "Kornati" - Biograd

Dzień 1 sobota

Pierwszy dzień mija nam pod znakiem organizacyjnym. Po dotarciu wszystkich członków załogi na miejsce następuje zaokrętowanie i przydzielenie każdemu miejsca na jachcie. Następnie dokonujemy zaprowiantowania w miejscowym markecie. Po zakończeniu spraw organizacyjnych udajemy się do konoby (miejscowe bary), na małą imprezę integracyjną. Jeżeli zmęczenie nie doskwiera, a pora jeszcze wczesna to można wybrać się na spacer wieczorny i zasmakować uroków życia nocnego.

Dzień 2 Biograd - Šibenik/Vodice (niedziela)

O poranku, zaraz po wspólnym śniadaniu i szkoleniu wypływamy z portu do popularnej miejscowości Vodice, która słynie z nocnego życia w śródziemnomorskim stylu. Vodice łączą w sobie klimat starego miasteczka rybackiego z życiem letnich kurortów.

W zależności od dostępności w portach, czasem płyniemy od razu do Šibenika.

Dzień 3 Šibenik/Vodice - Skradin (poniedziałek)

Nieopodal Vodic znajduje się ujście rzeki Krka do morza, stanowi ono również bramę do portu Šibenik. Płynąc w górę rzeki mijamy fort na wodzie, bunkry dla małych okrętów, farmy muli, majestatyczne mosty, oraz strome skały wyżłobione przez prąd rzeczny.

Trzy godziny później docieramy do starego portu Skradin. Stąd statkiem udajemy się do Parku Narodowego Krka, aby podziwiać przepiękne wodospady kaskadowe. Niezwykłą atrakcją jest możliwość kąpieli w wyznaczonym miejscu, w bezpośredniej bliskości głównego wodospadu. Park oferuje kilka dodatkowych atrakcji, m.in. ścieżka tematyczna poświęcona wykorzystywaniu siły prądu rzecznego przez człowieka. Można podziwiać też pozostałości najstarszej elektrowni wodnej w Europie. 

Po powrocie z Parku warto pospacerować po Skradinie, nazywanym miasteczkiem zakochanych. W okolicy portu znajduje się wiele dobrych restauracji, wieczorem warto wstąpić do konoby (miejscowa tawerna), aby spróbować miejscowych przysmaków w postaci wina, rakiji, serów lub szynki dojrzewającej Pršut. Na wytrwałych czeka tawerna w miejscowej marinie, gdzie często można posłuchać muzyki granej na żywo.

Dzień 4 Skradin - Primošten (wtorek)

We wtorek rano opuszczamy Skradin płynąc w dół rzeki, aby zwiedzić piękny Šibenik. Miasto zachwyca niezwykłym położeniem na wzgórzu, warto wybrać się na spacer do twierdzy górującej nad miastem, aby zobaczyć niezwykłą panoramę. Najważniejszym zabytkiem Šibenika jest zabytkowy kościół św. Jakuba, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO za względu na unikalną konstrukcję, nie wykorzystującej zaprawy spajającej.

Po spacerze wypływamy z rzeki Krka i płyniemy na południe, w zależności od warunków atmosferycznych i dostępności w pocie, noc spędzimy w starym miasteczku Primošten, które słynie z wyjątkowych win i od niedawna również okoliczne winnice zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Dzień 5 Primošten -  Archipelag Šibenicki (środa)

Środa upłynie nam pod znakiem relaksu i odpoczynku, udamy się na wyspy Archipelagu Šibenickiego, gdzie zobaczymy prawdziwe życie wyspiarzy, wolne, bezstresowe, tego dnia nie będziemy się nigdzie śpieszyć, żeby coś zobaczyć lub zwiedzić.

Każdy będzie miał dużo czasu aby zasmakować kąpieli słonecznej lub wodnej, pospacerować, skosztować wyspiarskiej kuchni, lub poszukać muli na kolację.

Dzień 6 Archipelag Šibenicki - Kornati (czwartek)

W czwartek udamy się do słynnego Parku Kornati, który tworzy grupa wysp, stanowiąc prawdziwy labirynt morza i kamieni. Jest on zarazem najbardziej zagęszczonym archipelagiem na Morzu Śródziemnym, znany w głównej mierze dzięki swojemu niezwykłemu ukształtowaniu powierzchni.

Archipelag nigdy nie był zaludniony na większą skalę. Za czasów rzymskich swoje wille mieli tu bogaci mieszkańcy dzisiejszego Zadaru, w średniowieczu obszar dzielili między siebie rybacy i pasterze z Murteru i z portu Sali na Dugim Otoku. Do dni dzisiejszych jest to teren prywatny, należący do potomków owych pasterzy i rybaków. Współcześnie zajmują się głównie turystyką, goszcząc żeglarzy w swych restauracjach, gdzie można zjeść zawsze świeże ryby złowione przez miejscowych rybaków.

Archipelag odróżnia się tym, że jest odseparowany od cywilizacji, nie ma tu bieżącej wody, prądu, a zasięg telefonii komórkowej można znaleźć tylko w nielicznych miejscach. Dodatkową atrakcją są dzikie owce żyjące na wyspach oraz bogate życie podwodne. Od strony otwartego morza, można podziwiać niezwykle uformowane klify.

Noc spędzimy w jednym z porcików restauracyjnych, lub na kotwicy w jednej z zatok.

Dzień 7 Kornaty - Biograd (piątek)

W piątek opuścimy Kornaty i będziemy się kierować powoli do portu w którym zakończymy rejs. Po drodze zatrzymamy się na kąpiel, złapiemy ostatnie promienie słońca, aby nabrać sił na wieczór pożegnalny.

W zależności od preferencji załogi spędzimy wieczór w konobie lub barze na wspólnej kolacji pożegnalnej, dla wytrwałych będzie okazja, aby ostatni raz zakosztować życia nocnego w śródziemnomorskim stylu.

Dzień 8 wyokrętowanie (sobota)

W sobotę o poranku około godziny 8-9 rano nastąpi wyokrętowanie i koniec rejsu. Osoby mające powrót w późniejszych porach mogą wykorzystać dzień na plażowanie lub zwiedzanie okolic.

W zależności od warunków pogodowych, preferencji kapitana i załogi, miejsca w portach itp., trasa może ulec nieznacznej zmianie.

Warunki

Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie;
  • opieka kapitana;
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Koszty dodatkowe:

  • składka burtowa 170 €/os. (lipiec-sierpień), 150€/os. pozostałe miesiące (na wyżywienie, porty, paliwo, gaz, transit-log, sprzątanie końcowe, podatek turystyczny).
  • kaucja 200 €/os. lub 20 € kaucji i 20 € opłaty bezzwrotnej,
  • transport (do Chorwacji najlepiej dotrzeć własnym samochodem, autokarem lub samolotem, aktualnie najkorzystniejsze połączenia z wielu polskich lotnisk do Zadaru lub Splitu).

Minimalna liczba na każdy rejs to 5 osób.
Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.
Skipper jest zwolniony z wpłat do składki burtowej.
W wyjątkowych okolicznościach rejs może mieć swój początek i koniec w Zadarze lub Sukošanie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejsy w Chorwacji - trasa czerwona pochodzą od biura Pasat Charter, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu składka burtowa. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.