Rafting Słowenia Soca 4 dni

Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
4 dni1 599
4 dni1 699
4 dni1 699

O wyprawie

Rafting Słowenia 4 dni

Po wielu latach - na Waszą prośbę - uruchamiamy opcję weekendową dla Doliny Socy w Słowenii!

Tych z Was, którzy z różnych względów nie mogą poświęcić Słowenii całego tygodnia, polecamy zajrzeć tam na 3 noclegi, spłynąć dwa najciekawsze odcinki rzeki Soca i wcisnąć tam jeszcze 1-2 atrakcje dodatkowe. Nocujemy w klimatycznym hostelu, pokoje wieloosobowe, możliwe dwuosobowe za dopłatą.

Jeśli zaś planujecie dłuższy urlop obejmujący nie tylko pływanie,  a dodatkowo chcecie skorzystać z naszego transportu, to polecamy wersję 7-dniową, która daje nam nie tylko więcej pływania, ale także więcej czasu na dodatkowe atrakcje (zipline, kanioning) w tej przepięknej krainie.

 W pigułce:

 • Błękitna Soca - perła Alp Julijskich
 • 2 dni raftingu
 • jezioro Slap Virje i wodospad Boka
 • Bovec - górska stolica Słowenii
 • opłaty za rzekę i park narodowy
 • Triglavski Park Narodowy
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • idealny dla początkujących - poradzą sobie wszyscy!:)
 • ognisko na zakończenie wyjazdu:)

"Wyjazd życia! Świetna zabawa, cudowne widoki, szansa na spróbowanie czegoś nowego :)" Joanna

Program

Dzień 1 - czwartek - przyjazd do Słowenii

W opcji 4-dniowej obowiązuje dojazd własny. Z południowej granicy Polski to 7 - 8 h. Po drodze można zatrzymać się w Czechach lub Austrii na nocleg lub zwiedzanie (Wiedeń). Weekendowy rafting w Słowenii można tez połączyć z wypadem do Chorwacji lub Wenecji (100 km).

Zameldowanie w hostelu w Bovcu możliwe od godz. 17:00. W przypadku wcześniejszego przyjazdu polecamy przejść się po tym urokliwym miasteczku; przy głownym placu znajdziemy restaurację, pub, sklepy i kramy, a także informację turystyczną z darmowymi mapami okolicy. 

Dzień 2 - PIĄTEK - Szkolenie i pierwsze raftingowe kroki na wodzie

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Mierzymy wszystko i już po chwili ruszamy nad rzekę!:) Zaczynamy od szkolenia z techniki wiosłowania i procedur bezpieczeństwa. Błękitna Soca oferuje kilka odcinków, my – z racji pierwszego dnia – wybieramy sekcję spokojniejszą, choć nie pozbawioną bystrzy i bardzo malowniczą. Po południu proponujemy półgodzinny spacer na platformę widokową pod wodospadem Boka. Alternatywnie lub w uzupełnieniu można skorzystać z płatnych atrakcji, np. zipline (59 euro)

Dzień 3 - SOBOTA - trudność idzie w górę

Zbiórka rano, ok godz. 10:00 i wyjazd na drugiej pływanie. Ubzrojeni w nowe umiejętności mierzymy się z kolejnym, bystrzejszym już nieco odcinkiem rzeki Soca. Rzeka zwęża się, a w jej korycie przybywa przeszkód. Będzie się działo! W drugiej części dnia polecamy 2 h trekking nad urokliwy wodospad z jeziorkiem Slap Virje. Alternatywnie lub w uzupełnieniu można skorzystać z płatnych atrakcji, np. kanionigu (52 euro).

Dzień 4 - NIEDZIELA

Rano przed odjazdem warto np. wjechać gondolą na Kanin (ponad 2500 m n.p.m.) i przjeść się na grań (granica słoweńsko-włoska). Całość można zamknąć w czasie 2,5 h, pierwsza kolejka startuje przeważnie 8:00-8:30. Osoby udające się w stronę Chorwacji mogę odwiedzić jedną z dwóch najsłynniejszych kompleksów jaskiniowych w Słowenii: Postojną Jamę lub Jamy Skocjańskie.

Warunki

W cenie:

 • 2 dni aktywności, 2 dni spływu rzeką Soca
 • 3 noclegi w pokojach (szczegóły poniżej w: "noclegi")
 • wodospad Boka, Slap Virje
 • nowoczesne kanadyjki pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka pilota oraz wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (możliwy w wersji 7-dniowej)
 • dodatkowych opcji noclegowych
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)

Noclegi

Nocujemy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich.

Naszym podstawowym lokalem w trybie 4-dniowym jest Hostel Bovec, oferujący pokoje 4, 6 i 8 osobowe. Rezerwujemy pokoje na wyłączność dla naszej grupy. Za dopłatą (150 - 300 zł/os. ) istnieje opcja pokoju dwuosobowego lub apartamentu z własną łazienką (na zapytanie). W pozostałych przypadkach - jak to w hostelu - łazienki dzielone.

Hostel posiada dobrze wyposażoną kuchnię oraz salę kominkową - jadalnię. Na zewnątrz jest taras z pieknym widokiem, do dyspozycji także grill.

W obiekcie jest dobrej jakości, bezpłatne WiFi. Do centralnego placu miastseczka jest 300 m.

Dojazd własny

Podstawową opcją dojazdu jest transport własny. Jeśli zależy Ci na imprezie z opcją busa z Polski, rozważ 5-dniową Austrię lub 7-dniową Słowenię.

Dla grupa zorganizowanych (od 5-6 osób) możemy zorganizować dedykowany transport na każdą z naszych imprez, w tym 4-dniową Słowenię.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting Słowenia Soca 4 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.