Rejs na Mazurach – letnie żagle (7 dni) DLA SINGLI

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni1 099
8 dni1 099
8 dni1 099

O wyprawie

Uwielbiasz żeglować? Koronawirus pokrzyżował Ci plany wakacyjne? Rozwiązanie w postaci całego tygodnia na Mazurach jest właśnie dla osób takich jak Ty • Zaufaj ekipie, która na organizacji rejsów zjadła już nieraz zęby – organizując wyjazdy na ponad 200 osób • Poznaj najciekawsze zakątki i poczuj mazurski klimat (pod wodzą wilków morskich)

Najważniejsze atuty wyjazdu, w skrócie:

nie jest wymagane absolutnie żadne doświadczenie żeglarskie, acz można je zdobyć
Znacząca ilość osób (ok 100- w zależności od terminu wyjazdu) – grupowe atrakcje, program animacyjny, imprezy w reżimie sanitarnym (bal maskowy)
Mamy najlepszych, doświadczonych sterników i łódki najmłodsze stażem (do 8 lat)
Znika problem braku odpowiedniej ilości osób do łódki – tworzymy grupy wyjazdowe
Mazury dla singli – doskonała przygoda w grupie jachtów

Wyjazdy na 100 osób (w zależności od terminu). Dużą flotylla 15-17 jachtów, barwne wieczory w tawernach oraz chwile refleksji przy ognisku z gitarą (prowadzący), harmonijką (skipper) i innymi instrumentami (uczestnicy)! Prawdziwy klimat Mazur, prawdziwy efekt integracji – tylko z nami. Nasi skipperzy to ludzie, którzy pracowali na morzach, przepłynęli Atlantyk i mają w rękawie więcej opowieści niż babcia czy dziadek podczas Wielkanocy.

Mazury – szlak Wielkich Jezior

Zapraszamy na rejs jachtami w Krainie Tysiąca Jezior. Wypoczynek na łonie natury na szklaku wodnym WJM to doskonała propozycja dla wszystkich, bez względu na płać czy wiek. Nie potrzebne jest żadne doświadczenie, ani umiejętności gdyż oferujemy kompleksowe usługi sterników. Nasza baza startowa znajduje się w Wilkasach nieopodal Giżycka – najlepiej skomunikowanego z resztą Polski miasta na Mazurach.

Nasz narodowy skarb – szlak WJM służy od kilku pokoleń Polakom oraz turystom zagranicznym, którzy szukają ukojenia, nieskazitelnej przyrody oraz spokoju (ten najlepiej zaznać w miesiącach poza sezonem). Możliwości żeglugi jest wiele. Największe akweny (co za tym idzie najsilniejsze wiatry) to północ mazur, bardziej kameralne, śródleśne jeziora, pełen atrakcyjnych miejsc biwakowych znajdziemy na ich południu.

Program

Program imprezy (7 dni)

Sobota/Niedziela: przejazd na Mazury, integracja w autokarze i w porcie po przyjeździe, wyjście na wodę lub impreza powitalna
Poniedziałek- piątek:
 pływanie, późno wieczorna integracja (ogniska, śpiewanie)
Sobota/Niedziela: pływanie do 12, zdanie jachtów i podróż powrotna do Warszawy.

Warunki

Świadczenia w cenie:

 • transport naszym autokarem na Mazury (Wawa)
 • opieka pilota i animatora, cięty dowcip i riposta
 • rezerwacje miejsc w portach dla naszej grupy
 • transfery i obsługa opiekuna (kierowcy) na miejscu (m.in dowóz na zakupy)
 • czarter jachtu klasy turystycznej mazurskiej
 • zakwaterowanie na jachtach (7 noce), podstawowe szkolenie żeglarskie
 • eksploatację jachtu – paliwo, naprawy, ubezpieczenie na trasie
 • opiekę profesjonalnego sternika, który poduczy sztuki żeglarskiej
 • realizację trasy rejsu zgodnie z warunkami pogodowymi i planem
 • wspólne ogniska wieczorne, gitarzysta
 • impreza integracyjna w jednym z portów (Zęza Sztynort)
 • bogaty program animacyjno-zapoznawczy
 • bilety wstępu do miejsc i atrakcji regionu.

Dodatkowo płatne:

 • rozszerzone ubezpieczenie KL i NNW, OC w cenie 20 zł/os,
 • opłaty portowe,
 • 100-150 zł – jacht do sprzątania,
 • prowiant na jacht – kupowany wspólnie (zrzutka ok 75 zł),
 • kaucja zwrotna za jacht 500 zł / całość – czyli dzielone prze ilość uczestników (zwykle 6-8 osób na jacht),

Transport własny
Miejsce i godzina zbiórki w dniu rozpoczęcia rejsu: Port Royal, Giżycko, w godzinach 22 (środa). Parking jest dostępny na miejscu (płatny 10 zł /doba).

Jachty na których pływamy –  Twister 800n/ Maxus 26 (x 10 jednostek)

Są to dostosowane do standardów turystyki wodnej jednostki cieszące się największym uznaniem na Szlaku Jezior Mazurskich. Doskonałe warunki nautyczne, małe zanurzenie jak i przestronne wnętrza sprawiają, że odniosły one tak spektakularny sukces na akwenach śródlądowych w Polsce.

Rejs zaczyna się i kończy koło Giżycka. Trasa rejsu obejmuje część Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W trakcie rejsu Uczestnicy mają okazję zobaczyć niezapomniane krajobrazy oraz zwiedzić ciekawe miejsca – jachty cumują zarówno w dużych, znanych portach żeglarskich, jak i w małych, urokliwych oraz spokojnych przystaniach. Dodatkowo Uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia z lądu siedziby wojsk lądowych w Mamerkach, śluzy nieukończonego Kanału Mazurskiego (Leśniewo Górne), który miał połączyć Mazury z Bałtykiem.

Rozkład koi wymaga dwóch osób w jednym pomieszczeniu – pozwalamy wybrać takie osoby spośród pozostałych uczestników, nie narzucamy niczego z góry.

Autokar

Dystans przejazdu wynosi około 270 km w każdą stronę.

Wyjazd z: Warszawa, niedziela ok 15:00, Metro Młociny, stacja Amic Energy
Miasta po trasie przejazdu busa: Wyszków, Łomża
Przyjazd: port czarteru, Węgorzewo godzina ok 20:00

Powrót Węgorzewo- Warszawa
niedziela godz. 14:00 – Planowy wyjazd z Mazur
ok. godz. 22:30 – Przyjazd na Metro Młociny

Nauczeni doświadczeniem przejazd organizujemy przejazd autokarem najwyższej klasy ***!

Przydatny ekwipunek wyjazdowy

Kurtka przeciwdeszczowa (sztormiak), spodnie przeciwdeszczowe, latarka, przynajmniej dwie pary butów na gumowej, elastycznej podeszwie, ciepłe ubranie (bawełniane), nakrycie głowy (czapka z daszkiem), okulary przeciwsłoneczne z filtrem, krem do opalania z dużym filtrem UV, klapki pod prysznic, śpiwór, poduszka, strój kąpielowy, dowód osobisty lub inny dokument tożsamości oraz dobry humor. Wszystko należy zapakować w miękką torbę lub plecak (bez stelaża).

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejs na Mazurach – letnie żagle (7 dni) DLA SINGLI pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.