Rejsy w Chorwacji - trasa zielona

Formy aktywności
Wyżywienie
składka burtowa

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Wakacyjne rejsy w Chorwacji

Wakacyjne rejsy jachtem w Chorwacji, powstały z myślą o osobach lubiących ciepłe morza, dobrą zabawę i niesamowite miejsca, stare miasta, tętniące życiem, letnie kurorty, kameralne wyspy, lazurowe zatoczki, wszystko to można odnaleźć w tym małym, śródziemnomorskim kraju.

Rejsy jachtem żaglowym w Chorwacji to doskonały sposób na spędzenie czasu wspólnie z przyjaciółmi lub na zawieranie nowych znajomości. Zwiedzanie bajecznych, morskich okolic staje się atrakcyjne i wygodne dzięki tej formie aktywnego wypoczynku. W okresie letnim, słoneczna pogoda jest niemal pewna, temperatura wody osiąga średnio do 26 stopni, dlatego trasy są tak zaplanowane, aby wykorzystać ją w stu procentach.

Rejsy jachtem w Chorwacji to ciekawy sposób na niezapomnianą, wakacyjną przygodę. Z myślą o różnorodnych gustach i upodobaniach, przygotowaliśmy cztery podstawowe, urozmaicone trasy, na których organizujemy rejsy żeglarsko-turystyczne po regionach Chorwacji.

Trasa zielona

Trasa wyważona pomiędzy tych co chcą pożeglować, a tych co chcą więcej zwiedzić zobaczyć.

Trasa zielona stanowi wypośrodkowanie pomiędzy dużą ilością żeglowania, a odpoczynku i zwiedzania. Poza jednym dniem spędzonym na intensywnej żegludze, reszta dni to maksymalnie 5-7 godzin na wodzie, a reszta przeznaczona jest na zwiedzanie, kąpiele, nurkowania.

Podczas rejsu nie jest przewidziane całonocne żeglowanie, choć może to nastąpić w przypadku niespodziewanych wypadków lub chęci załogi do takiego żeglowania. Pływając, jak sama nazwa wskazuje będzie nam towarzyszyć dużo zielonego koloru, za sprawą zalesionych obszarów Parku Przyrody Telašćica, Dugiego Otoku, wysp Archipelagu Zadarskiego, czy Rabu, jedynie Pag ze swym pustynnym krajobrazem będzie nadawał dodatkowej różnorodności naszej zielonej trasie.

Żeglujemy na jachtach cenionych marek Bavaria, Dufour, Janneau, Elan czy Beneteau.

Program

Trasa zielona

Biograd - Pag (Novalja) - Rab - Silba - Plaża Sakarun/Veli Rat - Park Przyrody "Telašćica" - Biograd

Dzień 1 sobota

Pierwszy dzień mija nam pod znakiem organizacyjnym. Po dotarciu wszystkich członków załogi na miejsce następuje zaokrętowanie i przydzielenie każdemu miejsca na jachcie. Następnie dokonujemy zaprowiantowania w miejscowym markecie. Po zakończeniu spraw organizacyjnych udajemy się do konoby (miejscowe bary), na małą imprezę integracyjną. Jeżeli zmęczenie nie doskwiera, a pora jeszcze wczesna to można wybrać się na spacer wieczorny i zasmakować uroków życia nocnego.

Dzień 2 Biograd - Novalja (niedziela)

W niedzielę kierujemy się na północ, aby dopłynąć na wyspę Pag. Wyspa ta słynie z wielu atrakcji, jedną z największych jest kompleks rozrywkowy na plaży Zrće. Miejsce to nazywane jest chorwacką Ibizą, ze względu na duży wybór klubów na plaży, w których często występują najlepsi DJe światowej sceny klubowej.

Poza stroną rozrywkową Pag słynie również ze znakomitych serów, wina i koronek oraz krajobrazów. Przewidywalne miejsce postoju to Novalja, tętniący życiem kurort letni, z ciekawą zabudową w stylu śródziemnomorskim.

Dzień 3 Novalja - Rab (poniedziałek)

Po niezapomnianej nocy na Pagu, pożeglujemy na Rab, do miasta portu o tej samej nazwie. Rab należy do jednego z najpiękniejszych miast chorwackiego wybrzeża. Charakteryzuje go średniowieczna zabudowa w stylu weneckim, wąskie uliczki i liczne wieże kościołów. Historia miasta liczy sobie ponad 2 tyś. lat, niektóre mury pamiętają jeszcze czasy rzymskie. 

Rab posiada niesamowity nastrój starego miasteczka i miejsca wczasowego, podobno sam król Anglii Edward VIII zapoczątkował tu modę na naturyzm. Szczególna atmosfera panuje wieczorem, gdy otwierają swe drzwi stare restauracje i konoby, a niedoświetlone zakamarki ulic zachęcają do wieczornych spacerów.

Dzień 4 Rab - Silba (wtorek)

We wtorek rano obierzemy kurs na południe, w stronę bardziej spokojnych i kameralnych miejsc, po drodze jeżeli pogoda pozwoli czeka nas kąpiel w ustronnym miejscu. Naszym celem będzie mała wyspa Silba, nazywana wyspą pieszych.

Nazwa ta wynika ze sposobu poruszania się, gdyż praktycznie nie ma tu ruchu samochodowego. Na Silbie są dwa kameralne porty, kilka knajpek, sympatyczni mieszkańcy i kameralne zatoczki z małymi plażami. Będąc tu, warto wejść na wieżę widokową z której możemy zobaczyć okoliczne wyspy i bezkres morza.

Dzień 5 Silba - Sakarun (środa)

O poranku opuścimy Silbę i wyruszymy w stronę północnych krańców Dugiego Otoku (Długiej Wyspy), jednakże zanim dotrzemy na miejsce zatrzymamy się na nurkowanie za pomocą maski i fajki. Miejscem podwodnej penetracji będzie wrak włoskiego frachtowca, który osiadł na mieliźnie. Nurkowanie w tym miejscu nie wymaga specjalnych umiejętności, więc każdy będzie mógł zobaczyć podwodny świat.

Po podwodnych wrażeniach popłyniemy do zatoki Sakarun, na jedną z najpiękniejszych, chorwackich plaż. Miejsce to jest idealne do odpoczynku w promieniach słonecznych. Wieczorem można odwiedzić lokalny bar na plaży lub udać się do pobliskiej wioski.

Dzień 6 Sakarun - Park Przyrody Telašćica (czwartek)

W czwartek pożeglujemy na otwarte morze i wzdłuż brzegu Dugiego Otoku, popłyniemy na przeciwległy kraniec wyspy. W miarę posuwania się na południowy wschód, brzeg będzie coraz wyższy, przy końcu wyspy ujrzymy białe, niezwykle strome klify, u których podnóża głębokość często przekracza 50m.

Na noc zostaniemy na bojce w zatoce Telašćica, która jest parkiem przyrody, gdzie będzie można pospacerować po klifach, wykąpać się w słonym jeziorze (bardzo ciepłym!), czy spotkać rodziny osiołków, szukających cienia. Na szczególną uwagę zasługuje kąpiel w słonym jeziorku, które jest bardziej słone niż Adriatyk, dzięki czemu charakteryzuje go duża wyporność, na wodzie unoszą się nawet osoby nie umiejące pływać.

Spacer po klifach, przy zachodzie słońca również pozostawia niezapomniane wrażenia. 

Dzień 7 Park Przyrody Telašćica - Biograd (piątek)

W piątek nad ranem można będzie zakosztować kąpieli w jeziorze lub wybrać się na spacer po klifach. Następnie pośród wielu wysp, pożeglujemy leniwie do portu macierzystego. Jak czas pozwoli, to zatrzymamy się w pobliżu jednej z niezamieszkałych wysp.

W zależności od preferencji załogi spędzimy wieczór w konobie lub barze na wspólnej kolacji pożegnalnej, dla wytrwałych będzie okazja, aby ostatni raz zakosztować życia nocnego w śródziemnomorskim stylu.

Dzień 8 wyokrętowanie (sobota)

W sobotę o poranku około godziny 8-9 rano nastąpi wyokrętowanie i koniec rejsu. Osoby mające powrót w późniejszych porach mogą wykorzystać dzień na plażowanie lub zwiedzanie okolic.

W zależności od warunków pogodowych, preferencji kapitana i załogi, miejsca w portach itp., trasa może ulec nieznacznej zmianie.

Warunki

Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie;
  • opieka kapitana;
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Koszty dodatkowe:

  • składka burtowa 180 €/os. (lipiec-sierpień), 160€/os. pozostałe miesiące (na wyżywienie, porty, paliwo, gaz, transit-log, sprzątanie końcowe, podatek turystyczny).
  • kaucja 200 €/os. lub 20 € kaucji i 20 € opłaty bezzwrotnej,
  • transport (do Chorwacji najlepiej dotrzeć własnym samochodem lub samolotem, aktualnie najkorzystniejsze połączenia z wielu polskich lotnisk do Zadaru lub Splitu).

Minimalna liczba na każdy rejs to 5 osób.
Ostateczna trasa rejsu zależy od warunków pogodowych, sprawności załogi i decyzji skippera.
Skipper jest zwolniony z wpłat do składki burtowej.
W wyjątkowych okolicznościach rejs może mieć swój początek i koniec w Zadarze lub Sukošanie.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rejsy w Chorwacji - trasa zielona pochodzą od biura Pasat Charter, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Chorwacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu składka burtowa. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.