Peru - fotowyprawa

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
16 dni11 850 + 850USD

O wyprawie

Peru - fotowyprawa

 • Kanion Colca – królestwo kondorów
 • Arequipa – klasztor jak barokowe miasto
 • Titicaca – podniebne jezioro w sercu Andów
 • Cuzco – kolonialne kościoły na inkaskich murach
 • Święta Dolina Inków – miejsce, gdzie czas zatrzymał się pięćset lat temu
 • Tęczowe Góry – niezwykłe góry pomalowane w paski
 • Machu Picchu – najpiękniejszy widok świata

Wyprawa do Peru to spełnienie fotograficznych marzeń. Wspaniałe andyjskie krajobrazy, przejrzyste górskie powietrze i jedyna w swoim rodzaju kultura, w której unikatowa cywilizacja Inków przeplata się z kolonialną potęgą Hiszpanii. Zaczniemy od starej Limy, w dużej mierze stworzonej przez… polskich architektów. W Arequipie zobaczymy najcenniejszy klasztor obu Ameryk i sfotografujemy wulkan El Misti płonący światłem zachodzącego słońca, a w sąsiednim kanionie Colca będziemy uchylać się przed szybującymi tuż nad głową kondorami. Kolejne dni fotowyprawy to wschody i zachody słońca nad jeziorem Titicaca, dostojna architektura Cuzco oraz Machu Picchu w zabójczym porannym świetle. A na deser zostawimy sobie świt nad amazońską dżunglą – widok czerwieniejących nad palmami mgieł zostanie nam w pamięci na zawsze.

Andyjskie morze

Titicaca jest drugim pod względem rozmiarów jeziorem Ameryki Południowej i największym na świecie na takiej wysokości (ponad 3800 m n.p.m.). Duża wysokość to krystaliczne powietrze i wspaniałe widoki na Andy, również boliwijskie. Będziemy je podziwiać z punktów widokowych na wyspie na środku akwenu – oczywiście o wschodzie i zachodzie słońca. Odwiedzimy też słynne wyspy z trzciny – w środku dnia, bo statywów na nich się nie rozstawi…

Miasto ukryte pod niebem

Olśniewającą panoramę Machu Picchu zna każdy. Warto mieć w zanadrzu kilka trików, które pozwolą nad sfotografować ją na własny sposób. Poznamy je, kiedy będziemy witali pierwsze światło dnia w najlepszym miejscu widokowym. Oczywiście Machu Picchu to nie tylko jeden widok – nieśpieszny spacer pośród ruin pozwoli nam skomponować dziesiątki kadrów.

Program

Dzień 1 Przelot do Peru

Przelot z Warszawy do Limy, z przesiadką w którymś z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2 Metropolia na rozgrzewkę

Cały dzień spędzimy w Limie. Będziemy fotografować starówkę z dostojnym Plaza Mayor i kamienice z charakterystycznymi krytymi balkonami z drewna. Wieczorem czeka na nas atrakcja-niespodzianka (bardzo fotogeniczna!).

Dzień 3 U stóp wulkanu

Rankiem polecimy do Arequipy, gdzie zakwaterujemy się w hotelu i ruszymy na fotograficzny podbój miasta. Relatywnie niewielka wysokość ułatwi nam aklimatyzację przed dalszą trasą. Hitem będzie Monasterio de Santa Catalina, z sekwencją pięknych, zacisznych dziedzińców i uliczek niczym w miniaturowym mieście. Wieczorem sesja w punkcie widokowym na idealny stożek wulkanu El Misti.

Dzień 4 Przywitanie z kanionem

Kanion Colca został rozpropagowany przez polskich kajakarzy, którzy jako pierwsi w historii pokonali jego dziewicze bystrza. W ich ślad pójdą polscy fotografowie, którzy zrobią tu takie zdjęcia, jakich nikt przed nimi nie zrobił! Z Arequipy dojedziemy tu autobusem.

Dzień 5 Kondory nad przepaścią

O wschodzie słońca usadowimy się na punkcie widokowym ponad kanionem Colca. Zmieniająca się gra świateł na skałach to wdzięczny temat fotograficzny, ale tego ranka pierwszym miejscu będą kondory. Zobaczymy je szybujące tuż nad nami, a także poniżej – w czeluściach kanionu. W dzień będziemy fotografować malownicze wioski ponad przepaścią, a wieczorem wrócimy do Arequipy.

Dzień 6 Podróż do Puno

Przed południem zregenerujemy siły w Arequipie, a następnie ruszymy w stronę Puno nad jeziorem Titicaca. Po drodze będziemy mijać urocze zielone górki wyglądające trochę jak w… Szkocji. Na zachód słońca zatrzymamy się przy tajemniczych wieżach Sillustani.

Dzień 7 Skarby Titicaca

Dziś eksplorujemy „morze Andów”. Po śniadaniu popłyniemy do słynnych trzcinowych wysp Urosów – miejsce to, choć nieco skomercjalizowane, jest bardzo fotogeniczne, a stąpanie po sprężynującej warstwie trzciny stanowi przeżycie samo w sobie. Po południu dopłyniemy do „stałej” wyspy, gdzie czeka nas bajeczny zachód słońca.

Dzień 8 W stronę Cuzco

Na dobry początek dnia podejdziemy (wygodną drogą) na wschód słońca na jednym z dwóch wzgórz dominujących nad wyspą. Po śniadaniu wrócimy statkiem do Puno, a następnie pojedziemy do Cuzco. Wieczorem czeka nas powitanie z inkaskim „pępkiem świata”.

Dzień 9 Andyjski klejnot

Cuzco to jedno z najbardziej niezwykłych miast na Ziemi. Hiszpanie byli tak oczarowani jego urodą, że pozostawili inkaskie mury, dobudowując do nich własne świątynie. Wszystkie te skarby obejrzymy podczas całodniowego spaceru po mieście, a statywy będziemy rozstawiać w najlepszych punktach widokowych przy najlepszym świetle.

Dzień 10 Tęczowe góry

Jeden z krajobrazowych hitów Peru dostępny jest w ramach całodniowej wycieczki z Cuzco. Wybierzemy się na nią żeby zobaczyć słynne góry w kolorach tęczy (albo – jak wolą niektórzy – przekrojonej czerwonej kapusty). Widoki są zgoła nieziemskie, podobnie jak zdjęcia, które tego dnia zrobimy…

Dzień 11 Podróż przes Święta Dolinę

Dziś czeka nas przejazd przez Świętą Dolinę Inków, z ruinami licznych budowli w zniewalająco pięknym krajobrazie. Znajdziemy tu setki wspaniałych motywów fotograficznych. Wieczorem dotrzemy do odciętego od świata miasta Aguas Calientes. Machu Picchu jest już tuż tuż…

Dzień 12 Spełnienie marzeń - Machu Picchu

Jeszcze w nocy wsiądziemy w autobus, który zawiezie nas do Machu Picchu. Kiedy zza gór wyjrzy słońce, nasze statywy będą już rozstawione na wzgórzu z panoramicznym widokiem najpiękniejszego miasta Inków. Resztę dnia spędzimy na eksploracji Machu Picchu i okolic.

Dzień 13 Święta Dolina po raz drugi

Powrót z Machu Picchu do Cuzco. Po drodze ponownie będziemy chłonąć wspaniałe krajobrazy Świętej Doliny. Wieczorem relaks w Cuzco.

Dzień 14 Nad Andami do Limy

Przelot z Cuzco do Limy. Wieczór w stolicy. Dla chętnych wieczorna impreza przy drinku pisco sour – specjalności peruwiańskiej stolicy.

Dzień 15 - 16 Powrót do kraju

Śniadanie, pożegnanie z Limą i przelot do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa-Lima-Warszawa oraz Lima-Arequipa, Cuzco-Lima, przejazdy lokalne: łodzią, pociągiem i wynajętym busem
 • Zakwaterowanie: w hotelach 3*, 4* (pokoje 2 osobowe) oraz w lodgach, na wyspie Amantani w domach Indian
  Dopłata do pokoju 1-osobowego: 390 USD (ilość ograniczona)
 • Wyżywienie: dwa posiłki dziennie - śniadanie oraz kolacja lub obiad. Na wyspie Amantani 3 proste posiłki przygotowane przez miejscowych kucharzy.
 • Opiekę polskiego pilota
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia: poza wymienionym obok, napojów do posiłków
 • Biletów wstępów: ok. 150 USD
 • Napiwków dla miejscowych przewodników ok. 30 USD
 • Wydatków natury osobistej

Liczba uczestników: 8-12 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 3000 PLN - pobierana po potwierdzeniu możliwości realizacji wyjazdu

Pierwsza część ceny: 11 850 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, drugą część: 850 USD należy zabrać na pokrycie części wydatków na miejscu.

UBEZPIECZENIE W TRAKCIE WYJAZDU

W trakcie wyjazdu uczestnicy ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel (zakres standard) w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy:

KL - Koszty Leczenia - do 50 000 EUR

NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 15 000 PLN

BP - Bagaż Podróżny - do 2 000 PLN

MSZ - INFORMACJE I OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

Przed dokonaniem zgłoszenia na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, jak również informacje dotyczące:

 • wymaganych dokumentów podróży
 • bezpieczeństwa
 • zdrowia i zalecanych szczepień
 • przepisów celnych

Czym jest fotoekspedycja?

Fotoekspedycja to wyjazd dla zaawansowanych fotografów. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzeb rosnącej grupy osób, które oczekują podróży perfekcyjnie przygotowanej pod kątem fotografowania, a nie jest im potrzebna obsługa fotograficzna w postaci szkoleń i warsztatów. Wyjazd odbywa się z jednym przewodnikiem, który doskonale zna odwiedzany teren i wie, które miejsca najlepiej prezentują się w świetle porannym, a które w wieczornym. Na plenerach mamy zawsze dużo czasu – tym się różnimy od standardowych wycieczek, na których osoby fotografujące nie mogą w spokoju zrobić zdjęć, bo „grupa już idzie”. My nigdzie się nie spieszymy. Dzięki temu każdy może przywieźć do domu niepowtarzalne ujęcia najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Jak wygląda program fotoekspedycji?

Program wyjazdu podporządkowany jest fotografowaniu. Paradoks naszych programów polega na tym, że podróżujemy wolniej niż grupa turystyczna, ale nasze dni są bardziej intensywne i wypełnione działaniem. Najważniejsze dla nas jest znalezienie się w najpiękniejszych miejscach wtedy, kiedy oświetla je najpiękniejsze światło. Najczęściej takie światło występuje o wschodzie i zachodzie słońca, dlatego trzeba być przygotowanym na wczesne wstawanie i późne kładzenie się spać. Program opracowany jest co do godziny – precyzja jest tu ważniejsza niż przy zwykłym wyjeździe turystycznym, bo słońce na nas nie poczeka i nie wzejdzie godzinę później :) Na początku wyjazdu każdy Uczestnik otrzymuje od przewodnika taką godzinową rozpiskę żeby miał jasne rozeznanie w programie.

Jak wygląda standard fotoeskpedycji?

Nie jesteśmy masochistami. Przeciętny dzień podczas fotoekspedycji jest znacznie dłuższy niż na zwykłym wyjeździe. Zaczyna się przed wschodem słońca, a kończy po zachodzie, co oznacza, że jesteśmy na nogach bardzo długo. Dlatego śpimy w wygodnych hotelach i podróżujemy wynajętymi specjalnie dla nas nowoczesnymi busami. Coś nam się od życia należy ;)

Małe grupy

Fotoekspedycje odbywają się w grupach od 8 do 12 osób. Takie grupy są bardziej mobilne, a podczas plenerów nie wchodzimy sobie w kadr. W małej grupie osób łatwiej też o stworzenie twórczej atmosfery i wzajemną wymianę fotograficznych doświadczeń.

Kto z nami jedzie?

Fotoekspedycje prowadzi Sławomir Adamczak, autor koncepcji fotowypraw organizowanych przez nasze biuro oraz twórca programów wielu z nich. Sławek przed wyjazdem dokonuje rekonesansu w terenie, dzięki czemu może bezbłędnie prowadzić grupę w miejsca najbardziej wartościowe pod względem fotograficznym. Jest bardzo doświadczonym fotografem i jego zdjęcia zdobią wiele publikacji o tematyce podróżniczej, a także katalogi z ofertą naszego biura. Sławek jest też autorem kilkudziesięciu przewodników turystycznych dla wydawnictwa Pascal oraz innych wydawnictw polskich i zagranicznych, a także współautorem popularnej encyklopedii geograficznej, która ukazała się na rynku amerykańskim. Bieżące informacje o swoich podróżach i nowych wyprawach fotograficznych umieszcza na swoim blogu: www.okfoto.pl

Kto może wziąć udział?

Każdy kto czuje, ze taka formuła podróżowania jest dla niego. Z doświadczenia wiemy, że pasjonaci fotografowania potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę na wyjeździe, wzajemnie „zarażając się” entuzjazmem podczas kolejnych plenerów i pogawędek o ustrzelonych kadrach. Taka twórcza atmosfera pozwala każdemu poszerzyć swoje fotograficzne horyzonty i spojrzeć na konkretne tematy w zupełnie inny sposób. Zaskakujące, jak różne zdjęcia potrafią zrobić różne osoby w tym samym miejscu! Nie trzeba być bardzo zaawansowanym fotografem. Wystarczy sprawny aparat (najlepiej lustrzanka albo bezlusterkowiec), statyw i pasja fotografowania. Znakomita większość Uczestników naszych wyjazdów zapisuje się na kolejne. Podziwianie wspaniałych miejsc i fotografowanie ich w najlepszym świetle oraz panująca w grupie atmosfera potrafią uzależnić ;)

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Peru - fotowyprawa pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Peru. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.