Obóz dla rodzin z dziećmi na biegówkach

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

BIEGÓWKI - RODZINNE - 7 DNI

 • Uczestnicy: Rodziny z dziećmi
 • Czas trwania: niedziela - niedziela (8 dni, 7 noclegów w Pensjonacie ***)
 • Miejsce: Szklarska Poręba, Góry Izerskie.
 • Ilość osób: grupy do 10 osób

Szkoła Narciarstwa zaprasza do stawiania pierwszych kroków na biegówkach pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów całe rodziny. Jest to idealne rozwiązanie do spędzenia aktywnie czasu z rodziną na świeżym powietrzu z dala od telewizji, komputerów i smartfonów.

Podczas naszego obozu nauczymy Państwa jeździć i biegać na nartach biegowych, nauczymy prawidłowego doboru sprzętu oraz prawidłowego jego serwisowania. Nasz program jest dostosowujemy do wieku i umiejętności naszych uczestników. Specjalne grupy rodzinne będą uczyły się jazdy na nartach biegowych ze szczególnym uwzględnieniem wieku i umiejętności najmłodszych.

Zajęcia dla rodzin z dziećmi prowadzimy w 3 blokach. Łączą one naukę jazdy na biegówkach oraz zabawę z nartami biegowymi dla najmłodszych. Zajęcia trwają cały dzień, aż do zmroku. Codziennie będziemy przemierzać trasy narciarskie Gór Izerskich, a popołudniem wracać do naszego schroniska, gdzie będziemy prowadzić specjalne zajecia dla dzieci.

W trakcie turnusu realizujemy kursy i obozy przeznaczone dla dorosłych uczestników. W przypadku dwójki rodziców proponujemy aby jedno z rodziców skorzystało z kursu nauki i wycieczek organizowanego dla turnusu dorosłego, a drugi rodzic uczestniczył w tym czasie w  zajęciach z instruktorem dla dzieci ( uczestnictwo rodzica dla dzieci do lat 14 obowiązkowe ) Na kolejny dzień proponujemy zamianę ról rodziców. Nie musisz być biegaczem lub czynnym sportowcem, aby jeździć na biegówkach. Jest idealne rozwiązanie dla osób lubiących czynną formę wypoczynku.

Zapewniamy Państwu nocleg a także wyżywienie w postaci śniadania. Osoby nie mające sprzętu mają możliwość wypożyczenia profesjonalnych nart z miejscowej wypożyczalni.

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w Pensjonacie "Dom na Białej Dolinie". Pensjonat posiada dwa większe apartamenty, dwupokojowe z łóżkiem małżeńskim + jednym pojedynczym łóżkiem (można też dodać dostawkę). Ze względu na ograniczoną liczbę większych pokoi pierwszeństwo według zapisów.

CO ZAPEWNIAMY ?

 • Nocleg w pokoju dwuosobowym w Pensjonacie "Dom na Białej Dolinie"
 • Śniadanie w Pensjonacie
 • Bezpłatny parking przy Pensjonacie
 • Transfery w dwie strony Czeską Koleją na trasie Szklarska Poręba Górna - Jakuszyce
 • Codzienną jazdę na nartach biegowych (poniedziałek - piątek z instruktorem, sobota samodzielnie)
 • Doświadczonych instruktorów - przewodników
 • Naukę i doskonalenie jazdy na nartach biegowych
 • Doradztwo w doborze sprzętu - na miejscu jest kilka profesjonalnych wypożyczalni nart biegowych
 • Organizacja wycieczek krajoznawczych po okolicy
 • Zabawy integracyjne przy kominku.
 • Niezapomniane wrażenia
 • Możliwość wypożyczenia na miejscu kompletu: nart biegowych , butów , kijków ( cena ok 180 zł/ tydzień )

W trakcie zajęć dzieci uczymy:

 • jazdy na nartach, 
 • zapoznanie się z biegówkami, 
 • gry i zabawy na śniegu,
 • nauka chodzenia w rakietach śnieżnych (rakiety można wypożyczyć w schronisku), 
 • zawody w lepieniu bałwana,
 • animacje na śniegu, 
 • możliwość zorganizowania gry terenowej z wykorzystaniem GPS, radiotelefonów, map i kompasów, 
 • zjazdy na sankach,  
 • kreatywne Gry i zabawy w schronisku, 
 • pogadanka i spotkanie z Polarnikiem, naszym instruktorem - Zbyszkiem Sobiechowskim
 • Pogadanka i prelekcja  na temat minerałów 
 • Wieczorki filmowe dla najmłodszych

Góry Izerskie: specyficzny mikroklimat Gór Izerskich przybliżony do surowego klimatu północy, powoduje, że śnieg spada tu nawet w listopadzie i często leży aż do maja. Podczas trwającej tutaj blisko pół roku zimy najlepiej poruszać się na nartach biegowych lub śladowych.

W Górach Izerskich znajdują się tu najlepsze w Polsce, tereny do uprawiania narciarstwa biegowego. W Jakuszycach odbywa się corocznie długodystansowy biegi narciarski (Bieg Piastów). Świetnie przygotowane trasy, zaplecze z wypożyczalnią sprzętu, sprzyjają początkującym i zaawansowanym biegaczom.

Ośrodek Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach oferuje trasy biegowe o różnym stopniu trudności, od bardzo łatwych do bardzo trudnych, o łącznej długości ponad 100 km. Wszystkie trasy tworzą pętle w kształcie listka koniczyny łącząc się ze sobą dają możliwość łączenia tras przejazdu. Najwyżej położony punkt na trasach - 1001 m n.p.m., najniżej położony punkt na trasach - 752 m n.p.m.

Program

PROGRAM:

Niedziela

 godz. 15:00 - 18:00 Zakwaterowanie w Pensjonacie "Dom na Białej Dolinie".
godz. 18:00 - Przywitanie w Sali Kominkowej

Poniedziałek – Piątek

godz. 8.00 - Śniadanie, podczas którego ustalamy plan zajęć danego dnia.
godz. 9.00  - Spotkanie przed hotelem i rozpoczęcie dnia na Biegówkach

Codziennie będzie realizowany inny plan dnia, ustalony wspólnie z grupą i dostosowany do ich możliwości. Trasy biegowe są usytuowane już 10 min od Pensjonatu. Można też udać się na stację PKP Szklarska Poręba Górna (ok 10-15 min pieszo) skąd udamy się do Jakuszyc (ok 8 min jazdy) gdzie wypożyczamy narty i udajemy się na trasy.

Codziennie planujemy w godzinach 10:00 - 16:00 (do zmroku) zajęcia na trasach biegowych z instruktorem. W trakcie dnia będziemy się starali zrobić przerwę w jednym ze schronisk na obiad. 

Powrót do Pensjonatu codziennie ok godz 16:30.

Po zajęciach narciarskich jest możliwość zorganizaowania wieczoru we własnym zakresie. Szklarska Poręba stwarza wiele możliwości spędzenia czasu dla całych rodzin. Są tu baseny, termy, park rozrywki, i wiele innych atrakcji. 

Prosze pamiętać, że nie oferujemy animatora dla dzieci. W ofercie są uwzględnieni instruktorzy, któzy będą z Państwem spędzać czas na nartach i uczyć podstaw narciarstwa biegowego. Dzieci są pod stała opieką rodziców.

Istnieje możliwość dołączenia się jednego z rodziców do grupy dorosłych i trenowania z innymi uczestnikami.

Sobota - Niedziela

Zajęcia indywidualne.
Samodzielnne bieganie na wcześniej poznanych trasach narciarskich lub udział w wycieczkach fakultatywnych. W sobotę i niedzielę brak zajęć z instruktorem.

W niedzielę do godziny 11.00 wykwaterowanie z pokoju.
Istnieje możliwość przechowania bagażu w recepcji do godzin popołudniowych.

WAŻNE INFORMACJE:

 • W trakcie kursu możliwa wizyta w Czechach, warto zabrać ze sobą ok 400 Koron (na osobę) na obiad i coś do picia.
 • W powyższej ofercie nie przewidujemy animatora dla dzieci. W ofercie są uwzględnieni instruktorzy, któzy będą z Państwem spędzać czas na nartach i uczyć podstaw narciarstwa biegowego. Dzieci są pod stała opieką rodziców.
 • Zniżki dla dzieci tylko w przypadku dostawki do pokoju. (Pokój 2 osobowy - płatność 100%, Pokój 2 osobowy plus dostawka - płatność 2 os 100% + dziecko rabat 100 zł)

Ze względu na rodzinny charakter obozu, długość tras  i intensywność zajęć będzie dostosowana do wieku dzieci.

Przewidywane miejsca które odwiedzimy w trakcie obozu:

 • Profesjonalne ratrakowane   trasy biegowe w Jakuszycach i Górach Izerskich
 • Chatka Górzystów 
 • Schronisko Orle 
 • Izerka ( Czechy ) 
 • Harahov ( Czechy ) 
 • Schronisko Wysoki Kamień 
 • Chatka Robaczka 
 • U Rumcajsa

Dla kogo nasze obozy ?

Dla rodzin z dziećmi ( od 10 do 17 lat ) .  Od 15 lat zbieramy doświadczenia i z każdym kolejnym obozem  i sezon ulepszamy nasza propozycję. W tym roku proponujemy Państwu nowo bazę wypadową, zlokalizowaną w Szklarskiej Porębie, dzięki czemu mają Państwo możliwość zagospodarowania czasu wolnego z dziećmi na terenie Szklarskiej Poręby. 

Nasze Obozy dla rodzin z dziećmi maja wspólny rodzinny charakter. Do grupy dzieci jest dedykowany osobny instruktor. Intensywność i czas zajęć w ciągu dnia dostosowana jest do wieku, zaawansowania  i chęci dzieci .

W tym czasie dorośli albo mają zajęcia wspólnie z dziećmi, albo starsza młodzież idzie na dłuższe wycieczki z grupami dorosłymi, młodsze dzieci wracają szybciej do hotelu lub mają zajęcia na polanie Jakuszyckiej wspólnie przynajmniej z jednym rodzicem . 

Rodziny z dziećmi kwaterujemy w hotelu możliwie blisko siebie. Z doświadczenia wiemy , że dzieci  samodzielnie się ze sobą integrują popołudniami. 

Po zajęciach narciarskich jest możliwość wyjścia na basen, termy, czy do parku rozrywki. Do Szklarskiej Poręby jest 20  minut  na piechotę. Rejon Szklarskiej Poręby oferuję bardzo zróżnicowane opcje na wspólne zagospodarowanie popołudnia z dziećmi i spędzanie rodzinnego czasu wspólnego .  

Kadra 

To kadra tworzy klimat obozu i wydarzenia. Współpracujemy od wielu lat z tymi samymi Instruktorami Zbyszkiem, Robertem, Kaśką, Marzeną  i Krzyśkiem. Są to przewodnicy, polarnicy, wspinacze, sportowcy ale przede wszystkim nietuzinkowe osoby, któe są świetnymi kompanami na obozie i tworzą ten niepowtarzalny i wyjątkowy charakter naszych obozów rodzinnych . Nasze kursy i obozy są nie tylko przyjemnym wypoczynkiem, podnoszeniem kwalifikacji narciarskich- wieczorami znajdujemy też czas na wspólną rodzinną rozrywkę i integrację obozową  oraz opowieści górskie … 

Dzieciom i rodzicom na śniegu zapewniamy doskonała zabawę i podstawową naukę biegówek w miłej i przyjaznej atmosferze. 

Opieka nad dziećmi

Obóz ma charakter narciarski i jest przeznaczony dla dzieci od 10 roku życia. W przypadku dzieci, które nie będą chciały lub mogły uczestniczyć w podstawowych zajęciach z naszym instruktorem  w podstawowym zakresie - rodzic ma obowiązek opieki nad dzieckiem i instruktor ma prawo odmówić zajęć. (instruktor nie pełni roli opiekuna , to nie jest przedszkole narciarskie). Nasze turnusy, mają charakter rodzinny natomiast  od dzieci i rodziców wymagana jest dobra kondycja fizyczna pozwalająca na udział w kilkugodzinnych zajęciach fizycznych na świeżym powietrzu. Dla dzieci, które nie bedą miały ochoty na udział w zajęciach nie zapewniamy opieki.

Warunki

ZAPEWNIAMY:

 • Nocleg w Pensjonacie w pokoju z łazienką
 • Śniadanie
 • Bezpłatny parking w Pensjonacie
 • Codzienną jazdę na nartach biegowych
 • Doświadczonych instruktorów - przewodników
 • Naukę i doskonalenie jazdy na nartach biegowych
 • Doskonalenie jazdy technika biegową i klasyczna dla bardziej zaawansowanych narciarzy
 • Doradztwo w doborze sprzętu - Na miejscu jest kilka profesjonalnych wypożyczalni nart biegowych
 • Organizacja wycieczek krajoznawczych po okolicy
 • Zabawy integracyjne przy kominku.
 • Niezapomniane wrażenia
 • Możliwość wypożyczenia na miejscu kompletu: nart biegowych , butów , kijków ( cena ok 180 zł/ tydzień )

WAŻNE INFORMACJE:

W trakcie kursu możliwa wizyta w Czechach, warto zabrać ze sobą ok 400 Koron (na osobę) na obiad i coś do picia.

WYŻYWIENIE:

W cenie kursu zapewniamy Państwu śniadania w Pensjonacie "Dom na Białej Dolinie". Pozostałe posiłki są we własnym zakresie. Na trasach po których biegamy jest zlokalizowanych wiele małych klimatycznych i kameralnych restauracji górskich i schronisk, gdzie będzie możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.

ZAKWATEROWANIE:

Malownicza okolica

 Pensjonat "Dom na Białej Dolinie" położony jest w malowniczym miejscu, otoczonym z dwóch stron szczytami Karkonoszy oraz Gór Izerskich. Pensjonat spełni oczekiwania osób, które szukają ciepłego i zacisznego schronienia, jak i komfortowego miejsca odpoczynku. Doskonałe usytuowanie obiektu zachęca do skorzystania z wielu atrakcji i najciekawszych szlaków turystycznych znajdujących się w Szklarskiej Porębie.

Przyjeżdżając do Pensjonatu " Domu na Białej Dolinie" obok wypoczynku i relaksu mogą Państwo liczyć na doskonałe domowe dania serwowane przez szefa kuchni, a w wolnej chwili skorzystać z sali kominkowej z barem , sali sportowej gdzie miło spędzą czas wasze pociechy. Do dyspozycji Gości oddajemy gustowne i przytulnie urządzone pokoje, każdy z nich posiada balkon łazienkę oraz dostęp do internetu. Na terenie obiektu ogrodzony i monitorowany parking.

Relaks i wypoczynek

Dla osób pragnących nie tylko pieszych wycieczek górskich, ale także wyciszenia idealnym miejscem jest zielony teren z oczkiem wodnym obok pensjonatu. 

Dla maluchów także stworzyliśmy kącik zabaw. Ponadto na terenie całego obiektu można korzystać z internetu. W okresie zimowym specjalnie dla naszych Gości kursuje SKI bus.

Do dyspozycji Gości:                                                                                                                   

 • 60 miejsc noclegowych                                                                                                                    
 • całodobowa recepcja                                                                                                                          
 • polska kuchnia                                                                                                                                   
 • sala sportowa (atlas, rowerek stacjonarny, orbitrek, wioślarz itp.)                                                            
 • bilard, ping-pong, piłkarzyki
 • Sala Konferencyjna
 • Sala Kominkowa z barem
 • jadalnia
 • miejsca parkingowe
 • kaplica
 • wi-fi w całym obiekcie

Dodatkowo płatne:

 • SPA & Wellness (jacuzzi, sauna fińska)
 • gabinet masażu klasycznego i relaksacyjnego
 • zaplecze rehabilitacyjne                    
 • garaż (ilość miejsc ograniczona)

Ciekawe artykuły