Windsurfing w Soma Bay

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni3 549
dodatkowo koszt szkolenia i sprzętu
8 dni3 639
dodatkowo koszt szkolenia i sprzętu
8 dni3 639
dodatkowo koszt szkolenia i sprzętu

O wyprawie

Salam alejkum !!!

Zapraszamy Was do Egiptu :) gdzie spędzisz niezapomniany tydzień pod okiem Polskich instruktorów w bazie Surf Motion.

Po sezonie w Chałupach przenosimy siebie, Was oraz FunSurf'owy klimaty do Egiptu. Nie kończymy sezonu i pływamy dalej!!! Ciepła woda, palmy, stały wiatr i my!!! Soma Bay to idealne miejsce na pierwsze kroki, kontynuację szkolenia oraz podnoszenie swoich umiejętności ślizgowych jak i freestyle. Na miejscu czeka Cię masa atrakcji - losowania nagród od naszych partnerów, video - analiza ze szkolenia, foto relacja z wyjazdu i pamiątkowe zdjęcia z pływania - tak, tak wiemy, że każdy chce się mieć czym pochwalić, postaramy się uwiecznić Twoje pierwsze ślizgi,  rufę w ślizgu, czy freestyle'owe skoki. Dodatkowo zapewniamy wspólną integrację i prawdziwy surferski relaks :).

SZKOLENIA FUNSURF WINDSURFING TEAM

Zajmą się Wami doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznych, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu windsurfingu.
Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi windsurfingowi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Szkolimy na każdym poziomie, osoby w różnym wieku, osoby z predyspozycjami, jak i osoby które potrzebują trochę więcej czasu na przyswojenie windsurfingowych umiejętności. Obiecujemy bardzo szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i bezpieczne zajęcia!
Posiadamy ponad 25 lat doświadczeń w nauczaniu windsurfingu! Przez te wszystkie lata doskonaliliśmy nasze metody nauczania, dysponujemy ogromną wiedzą praktyczną i doświadczeniem, zapewniamy, że mamy najlepszych instruktorów windsurfingu w Polsce! Przez ten długi czas nauczyliśmy i przekazaliśmy naszą pasję setkom tysięcy kursantów, którzy do nas wracają każdego roku, którzy przyprowadzają do nas swoje dzieci i wnuki! Windsurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz Windsurfingowy FunSurf Team na wodzie!

Szkolenie windsurfingowe z polskim instruktorem FunSurf  - 4h dziennie przez 6 dni. Zajęcia w grupach 3-6 osobowych lub 3-10 osobowych (w zależności od poziomów zaawansowania). 
Możliwość szkoleń 9 i 13 dniowych oraz szkoleń indywidualnych (wycena na zapytanie).

MIEJSCE / SPOT

Spot w Soma Bay oferuje doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu na każdym poziomie zaawansowania. Osoby początkujące, które kochają płytką wodę w Chałupach, w Soma Bay znajdą równie przyjazną przestrzeń. Tuż obok bazy znajduje się mała zatoka z wodą do kolan, gdzie osoby początkujących i dzieci będą miały znakomity "plac zabaw", by osiągnąć bardzo szybki progres. Osoby, które nie przepadają za wchodzeniem na deskę z głębokiej wody, poczują się tutaj bezpiecznie i będą w stanie bardzo szybko podnosić swoje windsurfingowe umiejętności. 
Oczywiście średniozaawansowani i zaawansowani, również znajdą swoją wymarzoną przestrzeń z płaską, lazurową wodą. Co prawda woda na spocie dla średniozaawansowanych i zaawansowanych jest już głęboka, ale przejrzystość wody jest tak wysoka, że płynąc można swobodnie obserwować dno zatoki. Woda jest płaska, oddzielona od otwartego morza mielizną, a wiatr wieje ukośnie od brzegu co uniemożliwia dryfowanie i nie znosi na otwarty akwen. Akwen z jednej strony ogranicza molo, co jest znakomitym punktem odniesienia. Nie zdarza się zbyt często, by kogoś zwiało na molo, ale gdyby tak się działo to zapewniamy, że bardzo sprawnie działa rescue - wystarczy zamachać rękami i natychmiast podpływa do nas motorówka, gotowa do wszelkiej pomocy.  
Dla zaawansowanych, po wypłynięciu na otwarte morze czeka niewielka falka - przy dużym wietrze nawet do 1,5 m wysokości, która nadaje się do skoków. Nie jest to tylko nasza ocena, ale zdecydowanie się do niej przychylamy - windsurfingowy spot przy bazie Surf Motion przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych w Egipcie. Naszym zdaniem, może również śmiało konkurować z wieloma najlepszymi spotami windsurfingowymi i kitesurfingowymi na świecie

Ok. 100 m od hotelu znajduje baza windsurfingowo-kitesurfingowa Surf Motion. Hotel Palm Royale oraz spot jest miejscem typowo surferskim, z  super klimatem i znakomitą przyjazną atmosferą.  Jeśli  będziecie chcieli się zrelaksować, poopalać się lub po prostu odpocząć to zawsze znajdziecie miejsce na leżaku, bez wstawania o 5:00 rano.  I co ważne, zdecydowanie nie ma konieczności rozstawiania parawanu, by zająć miejsce, czy to na spocie, czy nad zatoką :). 

SPRZĘT

Pływamy na najnowszym sprzęcie topowych firm: Deski JP Australia i Żagle Neil Pryde.Sprzęt na każdym poziomie zaawansowania. Rezerwacja sprzętu - deskę mamy do dyspozycji przez 6 dni, żagle dopieramy w zależności od aktualnej siły wiatru - możesz bez ograniczeń wymieniać.

Program

Spot pod hotelem Palm Royale jest miejscem typowo surferskim, zawsze znajdziecie miejsce na leżaku
przy basenie, bez wstawania o 5:00 rano :-)

Po zakończeniu zajęć czas na relaks, a więc widzimy się przy basenie i pool barze...
Wieczorem kolacje tematyczne i spotkania przy drinku oraz shishy :-)
Dodatkowe atrakcje, program animacyjny, konkursy, nagrody od naszych partnerów
i sponsorów, integracja ( wspólne kolacje, drinki :-) oraz oczywiście video-analiza.
Opcjonalnie( za dopłatą) - wyjazd na nurkowanie, do wake parku, Hurghady.

Warunki

TERMINY

Wylot 03.02.2022  Warszawa lub Katowice lub Rzeszów lub Wrocław lub Poznań lub Gdańsk ✈ => Hurghada.  Przylot 09.02.2022 Hurghada ✈ => Warszawa lub Katowice lub Rzeszów lub Wrocław lub Poznań lub Gdańsk

Możliwe są również pobyty 10 i 14 dniowe (wycena na zapytanie). Ceny na wyloty z innego miasta niż Warszawa, mogą się minimalnie różnić od podanych w tabeli poniżej.

CENNIK

Hotel Sentido Palm Royale 5*. Szkolenie. Wypożyczenie sprzętu:

Cena za os. w pokoju dwuosobowym superior, all inclusive, przelot w dwie strony - cena głowna wyjazdu PLN/os.

Cena za os. w pokoju jednoosobowym superior, all inclusive, przelot w dwie strony - od 4495 PLN

Szkolenie windsurfingowe 6 dni x 4h dziennie w grupie z instruktorem FunSurf - 950 PLN/os.

Wypożyczenie sprzętu windsurfingowego - komplet (deska + dowolny pędnik dobierany do aktualnych warunków wiatrowych panujących na spocie) + rescue (asekuracja z motorówki) /6 dni - 1220 PLN

Cena nie zawiera:

 • ubezpieczenia wypożyczonego sprzętu - opłata dodatkowa w bazie 45 euro/6 dni (ubezpieczenie nie jest obowiązkowe). W przypadku uszkodzenia żagla/deski ubezpieczenie pokrywa szkody do 150 euro. Ubezpieczenie nie obejmuje złamania statecznika, obowiązuje gdyby doszło do złamania bomu/masztu.
 • wypożyczenia pianki - opłata dodatkowa w bazie 30 euro/6 dni
 • wypożyczenia trapezu - opłata dodatkowa w bazie 50 euro/6 dni
 
 
Cena za os. w pokoju dwuosobowym superior, all inclusive, przelot w dwie strony cena głowna wyjazdu PLN/os.
Cena za os. w pokoju jednoosobowym superior, all inclusive, przelot w dwie strony  od 4495 PLN
Szkolenie windsurfingowe 6 dni x 4h dziennie w grupie z instruktorem FunSurf 950 PLN/os.

Wypożyczenie sprzętu windsurfingowego - komplet (deska + dowolny pędnik dobierany do aktualnych
warunków wiatrowych panujących na spocie) + rescue (asekuracja z motorówki) /6 dni.
Cena nie zawiera:
- ubezpieczenia wypożyczonego sprzętu - opłata dodatkowa w bazie 45 euro/6 dni (ubezpieczenie nie jest obowiązkowe). W przypadku uszkodzenia żagla/deski ubezpieczenie pokrywa szkody do 150 euro. Ubezpieczenie nie obejmuje złamania statecznika, obowiązuje gdyby doszło do złamania bomu/masztu.
- wypożyczenia pianki - opłata dodatkowa w bazie 30 euro/6 dni
- wypożyczenia trapezu - opłata dodatkowa w bazie 50 euro/6 dni

1220 PLN

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Ceny na poszczególne terminy i miejsca wylotu mogą się różnić od cen podanych powyżej. Jeśli jesteś zainteresowany/a tym wyjazdem, prosimy o wypełnienie formularza (na dole strony), a my bardzo szybko prześlemy aktualną ofertę i wszelkie niezbędne informacje.

Pobyt - cena zawiera:

 • przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu
 • 7 noclegów w hotelu Palm Royale
 • wyżywienie - opcja All Inclusive
 • transfery osób: lotnisko>hotel>lotnisko
 • ubezpieczenie podstawowe
 • opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy)

Pobyt - cena nie zawiera:

 • wizy egipskiej - należy ją zakupić po przylocie do Egiptu na lotnisku - cena 25 USD

Dodatkowe informacje:

 • jeśli posiadasz swój własny sprzęt windsurfingowy - możesz go zostawiać w przechowalni w bazie Surf Motion. Opłata za przechowalnię sprzętu windsurfingowego 6 dni (komplet: 1 deska i maks. 2 otaklowane żagle) + rescue (nie można wykupić tylko przechowalni bez rescue) wynosi 100 euro/6 dni. Jeśli zgłosisz nam chęć przechowywania własnego sprzętu podczas dokonywania rezerwacji na wyjazd, wtedy jako klient FunSurf zapłacisz za przechowalnię + rescue 90 euro/6 dni  (płatne w bazie Surf Motion na miejscu). Jeśli przebywasz 2 tygodnie opłata będzie wynosiła 180 euro. 

ZAKWATEROWANIE

SENTIDO PALM ROYALE SOMA BAY 5*
Ten wysokiej klasy hotel to idealne miejsce na wymarzony urlop! Zlokalizowany jest tuż przy długiej, piaszczystej plaży, a przed budynkiem rozprzestrzenia się palmowy, zielony ogród. Lazurowe morze, odkryte baseny, komfortowe i przestronne pokoje, atrakcyjne centrum SPA, bogate zaplecze sportowe (kitesurfing, windsurfing, nurkowanie i inne), to gwarancja udanego wyjazdu w niepowtarzalnej atmosferze.

Na terenie hotelu znajduje się 5 restauracji, 7 barów, centrum SPA, 2 baseny odkryte i 1 kryty. Dzięki położeniu przy samym kite spocie i bazie, hotel ten jest perfekcyjny dla kitesurferów. Przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta o długości 1200m z bezpłatnymi leżakami, parasolami, ręcznikami oraz dostępem do baru.

UWAGA - SPRAWDŹ PASZPORT!
W przypadku wjazdu do Egiptu konieczny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź dokładnie datę ważności swojego paszportu. Znane są nam przypadki, że osoby pakujące się na wyjazd, kilka godzin przed wylotem orientowały się, że mają nieważny paszport. Wiąże się to z szukaniem na własną rękę osoby, która chciałyby polecieć na ten wyjazd, z dodatkowymi opłatami za zmianę osoby na bilecie lotniczym. A jeśli tak operacja się nie uda dochodzi do utraty całej kwoty, która została wpłacona za dany wyjazd. 

UWAGI DOT. SZCZEPIEŃ:
Osoby będące w pełni zaszczepione na co najmniej 14 dni przed wylotem do Egiptu nie mają obowiązku przedstawiać negatywnego wyniku testu RT-PCR. Muszą one posiadać zaświadczenie zaszczepienia, które  zawiera informację o rodzaju szczepionki, ilości przyjętych dawek, dacie przyjęcia ostatniej dawki oraz kod QR. Zaświadczenie przyjęcia szczepionki pobierzesz z Internetowego Konta Pacjenta zakładka Certyfikaty - Pobierz kod QR. Należy je pobrać będąc w Polsce, gdyż logowanie na Konto Pacjenta będąc już w Egipcie, wiąże się z opłatami miejscowego operatora telefonii komórkowej - dot. transmisji danych. 

Wszyscy Podróżni nie spełniający powyższego warunku, udający się do Egiptu (HRG, SSH, RMF) zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym (przetłumaczonym na język angielski lub język arabski). Test powinien być wykonany 72 godziny przed planowanym przylotem do Egiptu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Windsurfing w Soma Bay pochodzą od biura FunSurf, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Egipt. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Windsurfing, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.