Windsurfing w Soma Bay

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Soma Bay, znana wśród miłośników kite i windsurfingu miejscowość położona jest 35 km na południe od Hurghady. To otoczone z trzech stron morzem miejsce oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w Egipcie, co sprawia, że jest to również doskonałe miejsce na wypoczynek, z dala od zgiełku i hałasu. Długa, piaszczysta plaża zachęca do kąpieli, nurkowie mogą podziwiać tu fascynujący podwodny świat, a pasjonaci windsurfingu i ktiesurfin.

Spot w Soma Bay oferuje doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu na każdym poziomie umiejętności. Jest to spot najczęściej polecane dla osób dopiero zaczynających swą przygodę z deską. Jednak równie chętnie przyjeżdżają tu doświadczeni wind- i kitesurferzy. Znajdują się tu dwa spoty: przy hotelu Palm Royale Soma Bay 5* oraz przy hotelu Caribbean World Soma Bay 5*.

W zatoce pod hotelem Palm Royale woda jest płaska, oddzielona od otwartego morza mielizną. a wiatr wieje ukośnie od brzegu co uniemożliwia dryfowanie i nie znosi na otwarty akwen. Stwarza to doskonałe warunki do nauki. Po wypłynięciu na otwarte morze spotkać można niewielką  falkę, do 1,5 m wysokości, która nadaje się do skoków.

Spot ten  jest idealny również do uprawiania kitesurfingu. To miejsce jest bardziej odsłonięte i wiatr jest nieco lepszy niż na spocie obok, przy hotelu Caribbean World 5*. Spot pod Palm Royalem, przez wielu uważany jest za najlepszy w Egipcie. Pod hotelem znajduje się niemiecka baza wind- i kitesurfingowa Surf Motion. Spot pod hotelem Caribbean World oferuje warunki do niemal każdego rodzaju windsurfingu oraz kitesurfingu na poziomie zaawansowanym. Znajduje się w małej zatoce zamkniętej po zawietrznej stronie z płaską wodą w odległości 200-300 m od brzegu.

Rano wieje w kierunku side offshore i czasem wiatr bywa porywisty. Przed południem kierunek wiatru zmienia się na wiatr wiejący wzdłuż brzegu (side shore) i zostaje mniej więcej na tym samym poziomie. Pierwsze 5-10 m płytszej wody ułatwia nam stanie na wodzie i start, a 100 m dalej znajduje się obszar płytkiej wody umożliwiający naukę nowych manewrów oraz poprawę umiejętności. Nie jest to miejsce polecane początkującym kitesurferom. Nauka prowadzona jest w lagunie o wymiarach ok. 200 x 300 m. Kursanci dowożeni są tam motorówką kiedy tylko chcą – transport trwa jedyne 5 min. 

Bazy w pobliżu:

Surf Motion Soma Bay,Planet Allsports

Program

Spot pod hotelem Palm Royale jest miejscem typowo surferskim, zawsze znajdziecie miejsce na leżaku
przy basenie, bez wstawania o 5:00 rano :-)


Po zakończeniu zajęć czas na relaks, a więc widzimy się przy basenie i pool barze...
Wieczorem kolacje tematyczne i spotkania przy drinku oraz shishy :-)
Dodatkowe atrakcje, program animacyjny, konkursy, nagrody od naszych partnerów
i sponsorów, integracja ( wspólne kolacje, drinki :-) oraz oczywiście video-analiza.
Opcjonalnie( za dopłatą) - wyjazd na nurkowanie, do wake parku, Hurghady.

Warunki

Termin imprezy: 19.09.2021 - 26.09.2021

19.09.2021 Warszawa lub Katowice - Hurghada
26.09.2021 Hurghada - Warszawa lub Katowice

Możliwe również wyloty z KTW oraz pobyty 10 i 14 dniowe ( wycena na zapytanie)
Ceny na wyloty z innych miast mogą być różne od podanych w tabeli poniżej.

Cennik:

19.09-26.09.2021

Sentido Palm Royale 5*/all incl/

Cena za os. w pok. dwuosobowym superior

3189 PLN

Cena za os. w pok. jednoosobowym superior

3943 PLN

Szkolenie windsurfingowe

850 PLN

Wypożyczenie sprzętu windsurf -komplet/6 dni

970 PLN

 *TFG- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ( obowiązek opłaty od 26.11.2016) w cenie


Pobyt, cena zawiera:

  • przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu
  • 7 noclegów w hotelu Palm Royale
  • wyżywienie-all incl
  • transfery osób: lotnisko-hotel-lotnisko
  • ubezpieczenie podstawowe
  • TFG i TFP

Szkolenie windsurfingowe z polskim instruktorem - 4 h dziennie x 6 dni w grupach max. 5-6 osobowych.
Uwaga, możliwość szkoleń 9 i 13 dniowych oraz szkoleń indywidualnych ( wycena na zapytanie).

UWAGA! Z dniem 1 września 2020 r. wszyscy Podróżni udający się do Egiptu (HRG, SSH, RMF) zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu PCR z wynikiem negatywnym. Test powinien być wykonany 72 godziny przed planowanym lotem do Egiptu. Alternatywą dla Turystów nieposiadających zaświadczenia wykonania testu PCR jest możliwość poddania się badaniom w kierunku covid-19 na lotnisku (HRG, SSH, RMF) po przylocie do Egiptu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Windsurfing w Soma Bay pochodzą od biura FunSurf, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Egipt. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Windsurfing, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.