Sylwester w Puszczy Białowieskiej

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i obiadokolacje

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Białowieski Park Narodowy utworzono jako pierwszy taki obiekt w Polsce w 1947 roku, ale ochrona Puszczy sięga czasów Jagiellonów, którzy w niej polowali. Świadczy to o wyjątkowych walorach tego obszaru. To tutaj oko w oko spotkać można żubra - króla puszczy - i wiele rzadkich gatunków ptaków, dla których Puszcza jest najważniejszą ostoją w unijnej części Europy (m. in. sówczkę, dzięcioła trójpalczastego i białogrzbietego).

 

 • Świt w Puszczy Białowieskiej
 • Tropienie żubrów
 • Puszczańskie uroczyska - Kosy Most, Wysokie Bagno, Żebra Żubra
 • Białowieża - parki i stara, drewniana zabudowa

Tętno pierwotnej puszczy

We wschodnich rubieżach naszego kraju znajduje się unikalny kompleks leśny, będący ostatnim w Europie fragmentem nizinnego lasu naturalnego. Jego wartość doceniono wpisując go na listę światowego dziedzictwa UNESCO - jako jedyny taki obiekt przyrodniczy w Polsce. Puszcza Białowieska jest także najstarszym polskim parkiem narodowym. W trakcie naszej wycieczki będziemy mieli możliwość posłuchania "tętna pierwotnej puszczy" wędrując ścieżką przez rezerwat ścisły parku narodowego. Na szlaku napotkamy wiele gatunków roślin i zwierząt, których nie znajdziemy poza tym obszarem.

Program

Dzień 1 Przejazd z Warszawy do Parku Białowieskiego

Wyjazd z Warszawy o godz. 8:00 spod Pałacu Kultury (parking przed Kinoteką). Przejazd do Parku Białowieskiego. Pierwsze spacery po puszczy a potem przejazd na nocleg do "Sioło Budy" - które będzie naszą bazą wypadową.

Dzień 2-3 Wędrówki przez puszcze i bagna

Dwa dni krótkich wędrówek po Puszczy Białowieskiej - obserwacje żubrów, sów, dzięciołów. Będziemy tropić puszczańskie zwierzęta pośród bagin i puszcz. Wycieczka do obrębu ochronnego Białowieskiego Parku Narodowego. Na objazd puszczy pojedziemy busem a w wybranych najciekawszych miejscach powędrujemy pieszo. 

Dzień 4 Kosy Most i zalew Siemianówka. Sylwester przy ognisku

Tego dnia rano czeka nas wycieczka nad zalew Siemianówka i do uroczyska Kosy Most. Wieczorem czeka nas kolacja przy ognisku sylwestowym i "zabawa w strojach terenowych" ;)

Dzień 5 Sylwester

Rano  nie będziemy zrywać się zbyt wcześnie, śniadanie będzie trochę później, aby odespać sylwestrową noc. Ale na spacer oczywiście też się wybierzemy; każdy przyrodnik powinien zacząć Nowy Rok obserwacajami :) 

Dzień 6 Kraina Otwartych Okienic

Śniadanie. Jeszcze spacer po Puszczy, a potem przejazd do Warszawy przez krainę otwartych okiennic. Powrót do Warszawy koło 19:00.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: 2 osobowe pokoje w pensjonacie Sioło Budy
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 4 obiadokolacje
 • ognisko sylwestrowe z kiełbaskami, smalcem (tez wege) bigosem, grzanym winem i ciastem
 • Transport: bus
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: NNW
 • Składki: TFG - 2 PLN, TFP - 2 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza wymienionym
 • pokój 1 -osobowy /liczba pokoi ograniczona/
 • dojazd i transport własny na miejscu cena do uzgodnienia


Liczba uczestników: 8 - 18 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 400 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sylwester w Puszczy Białowieskiej pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.