Diamenty Namibii

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
16 dni2 950 + 1 850EURO

O wyprawie

Diamenty Namibii

 • Pustynia Namib (UNESCO): kanion Sesriem, Martwa Dolina, wydma nr 45
 • Swakopmund - kolonialne miasteczko
 • Wybrzeże Szkieletów zwane przez portugalskich żeglarzy „bramą do piekieł”
 • 200-tysięczna kolonia uchatek karłowatych na Cape Cross
 • Spitzkoppe - Matterhorn Afryki
 • Petroglify w Twyfelfontein (UNESCO)
 • Damara Living Museum
 • Pustynne słonie w rezerwacie Palmwag
 • Wioska koczowniczego plemienia Himba
 • Plemię ludu Herero
 • Wodospady Epupa na granicy z Angolą
 • 2-dniowe safari w Parku Narodowym Etoszy
 • Nocleg na farmie gepardów
 • Spacery po płaskowyżu Waterberg

6 NOCLEGÓW W KOMFORTOWYCH LODŻACH i 7 NOCLEGÓW NA CAMPACH POD ROZGWIEŻDŻONYM NAMIBIJSKIM NIEBEM!

Odkryj z nami największe atrakcje Namibii! Będziemy podziwiać bezkresne, nieskażone cywilizacją krajobrazy, wysokie wydmy Pustyni Namib oświetlone zachodzącym słońcem, ukryte wśród skał malunki Buszmenów. Poznamy plemię Himba, które jako jedno z nielicznych w Afryce żyje jak przed wiekami. Odwiedzimy farmę gepardów, kolonię uchatek karłowatych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, a w poszukiwaniu dzikich zwierząt wyruszymy na ekscytujące safari w Parku Narodowym Etoszy.

Diamnetowy boom

Niezamieszkałe wybrzeże Namibii było przez marynarzy nazywane Wybrzeżem Szkieletów. Przez długi czas nikt nie wiedział, że właśnie pod tymi piaskami ukryte są wielkie pokłady diamentów. Przez miliony lat Orage River wpływająca do Atlantyku, przynosiła na plażę diamenty z głębi lądu. Dopiero w 1908 r. pracownik zatrudniony przy budowie kolei jako pierwszy podniósł z ziemi błyszczący kamyk i tak rozpoczął się istny diamentowy szał. W przeciągu kilku miesięcy na namibijskie wybrzeże ściągnęły rzesze poszukiwaczy szczęścia i powstała jedna z najnowocześniejszych kopalni diamentów.

PN Etoszy, Pustynia Namib

Olbrzymie tereny Parku Narodowego Etoszy przemierzają liczne stada antylop i zebr, żyrafy i słonie oraz idące ich tropem drapieżniki - lwy, hieny, gepardy, likaony. Jest to największy w Namibii i jeden z największych parków w Afryce. W Namibii znajduje się również jeden z najstarszych obszarów pustynnych na świecie - pustynia Namib. Obejrzymy tu wydmy o niebywałej wysokości (ponad 300 m), które o zachodzie słońca nabierają intensywnie pomarańczowej barwy. Podróżując na północ kraju przekroczymy zwrotnik Koziorożca, dotrzemy na wybrzeże Oceanu Atlantyckiego i do wspaniałych wodospadów Epupa przy granicy z Angolą.

Himba, Herero, Damara

Piękne kobiety Himba są wizytówką Namibii. Swój dzień rozpoczynają od półgodzinnego okadzania ciała i smarowania się mieszanką ochry, tłuszczu i roślin. Dzięki temu ich skóra nabiera czerwonawego koloru. Półnagie kobiety Himba zobaczymy zarówno w tradycyjnych wioskach, jak i w supermarketach w stolicy kraju. Konkurować z nimi mogą jedynie kobiety z drugiego namibijskiego plemienia - Herero. Do dziś noszą wiktoriańskie suknie i chusty na głowach zaplecione tak aby tworzyły krowie rogi. Dla Herero bowiem najpiękniejszym zwierzęciem jest właśnie krowa i ich strój ma nawiązywać do tego ideału urody.

Program

Dzień 1-2 Przelot do Afryki, zwiedzanie Windhuk i przejazd w kierunku pustyni Namib

Przylot do stolicy Namibii. Przejażdżka po Windhuk, wymiana pieniędzy, zakupy.
Opuszczamy Windhuk i wyruszamy w drogę do Sesriem na pustyni Namib. Już pierwszego dnia wyprawy zobaczymy dlaczego Namibia nazywana jest krajem kontrastów. Zostawimy za sobą nowoczesne miasto, jakim jest Windhuk, dla zapierających dech w piersiach widoków spotykanych po drodze. Ten nieskażony cywilizacją krajobraz to niesamowita, nieograniczona niczym przestrzeń ciągnąca się aż po horyzont. Niski drzewostan na sawannie i brak drzew na pustyni pozwala nam podziwiać widoki, których nie zobaczymy nigdzie indziej.
Wieczorem dojeżdżamy do urokliwej lodży. Pierwsza wspólna kolacja.

Dzień 3 Pustynia Namib (UNESCO): kanion Sesriem, Martwa Dolina, wydma nr 45

Wyruszamy w kierunku pustyni Namib. Po drodze zatrzymamy się na słynną szarlotkę w Solitair. Popołudniu wjedziemy dżipami w głąb Parku Narodowego Namib-Naukluft. Przespacerujemy się dnem kanionu Sesriem. Wejdziemy na szczyt słynnej wydmy - Dune 45 i będziemy podziwiać wspaniałe widoki w promieniach zachodzącego słońca. Wieczorem kolacja pod rozgwieżdżonym niebem.

Dzień 4 Wschód słońca w Martwej Dolinie, szarlotka w Solitaire i przejazd nad Atlantyk (welwiczja przedziwna)

O wschodzie słońca dotrzemy do "Martwej Doliny" (Deadvlaai), z dna której sterczą kikuty wyschniętych drzew. Jest to najczęściej fotografowany widok w Namibii. Pustynię Namib będziemy przemierzać drogami szutrowymi. Podczas podróży spotkamy dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy. Będziemy zatrzymywać się na punktach widokowych, a jako że nasza wyprawa to "off the beaten track" to także od czasu do czasu będziemy zjeżdżać z utartych turystycznych szlaków. Zobaczymy jedną z najbardziej niezwykłych roślin – welwiczię przedziwną. Gatunek endemiczny, z wyglądu nikt by nie zgadł, że jest to roślina spokrewniona z naszą sosną.
Po drodze na wybrzeże Atlantyku przekroczymy zwrotnik Koziorożca. Na wieczór dotrzemy do Swakopmund - namibijskiego kurortu nadmorskiego.

Dzień 5 Swakopmund - miasteczko nad Oceanem Atlantyckim

Zwiedzanie kolonialnego miasteczka Swakopmund, spacery po piaszczystej plaży, odpoczynek. Dla chętnych rejs w poszukiwaniu wielorybów, delfinów, fok, pelikanów**, safari na pustyni Namib w poszukiwaniu "Little Five" (żmija karłowata, gekon, kameleon, jaszczurka oraz pająk biała dama)** lub lot widokowy nad wybrzeżem i pustynią Namib**.

Dzień 6 Kolonia uchatek na Cape Cross i góra Spitzkoppe

Przejazd wzdłuż słynnego z silnych prądów i zdradliwych mielizn Wybrzeża Szkieletów. Nie bez powodu zwane przez portugalskich żeglarzy „bramą do piekieł”. Do dziś przybrzeżne płycizny straszą rdzewiejącymi szkieletami okrętów. Pierwszy przystanek będzie tuż przed Henties Bay, gdzie zobaczymy wrak statku, który osiadł tam całkiem niedawno. Kolejny przystanek to Cape Cross z dwustu tysięczną kolonią uchatek karłowatych. Cape Cross jest znany również z krzyża postawionego tu przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w 1486 roku. Zostawiamy chłodne wybrzeże i wyruszamy w głąb lądu. Nocleg zaplanowaliśmy w Spitzkoppe, które jest nazywane Matternhornem Afryki, ponieważ wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Mimo że wznosząca się na wysokość prawie 1800 m n.p.m. Spitzkoppe nie jest najwyższą górą w Namibii, to ze względu na zdumiewającą sylwetkę ne pewno najbardziej znaną. Położona w środku niekończącej się równiny jest widoczna z bardzo daleka. Nocleg na pięknym campingu wśród skał. Niezwykłe krajobrazy Spizkoppe będziemy podziwać w pierwszych i ostanich promieniach słońca.

Dzień 7 Malunki naskalne w Twyfelfontein (UNESCO), kobiety Herero, Damara Living Village

W drodze na północ Namibii zaczną pojawiać się wioski ludu Herero. Kobiety tego plemienia do dziś noszą wiktoriańskie suknie i chusty na głowach zaplecione tak aby tworzyły krowie rogi – symbol Herero.
Wizyta w Twyfelfontein (UNESCO), gdzie będziemy podziwiać naskalne rysunki Buszmenów. Po drodze odwiedzimy również wioskę ludu Damara. Nocleg na terenie rezerwatu Palmwag.

Dzień 8 Rezerwat Palmwag

W rezerwacie Palmwag mamy szansę na spotkanie pustynnych słoni. Występuje tu także największa populacji czarnych nosorożców w Afryce, ale żeby je zobaczyć trzeba mieć trochę szczęścia. Wieczorem dojedziemy do Opuwo. Nocleg w lodży z pięknym widokiem.

Dzień 9 Wizyta w wiosce plemienia Himba, wodospady Epupa

Poranna wizyta w wiosce Himba. Wioski Himba w północnej część kraju różnią się od tych spotykanych gdzie indziej. Nasza wizyta nie będzie zaplanowana. Nikt też na nas nie będzie czekał. Po prostu poszukamy odpowiedniej wioski, w której zostaniemy przyjęci. Popołudniu wyruszamy do wodospadów Epupa. Jest to bajkowe miejsce leżące z dala od turystycznych szlaków. Będziemy mijać malownicze wioski, coraz częściej spotykać przepiękne kobiety Himba i zatrzymywać się na zdjęcia przy olbrzymich baobabach. Rzeka Kunene jest otoczona różnorodnym drzewostanem i skałami, a przy czerwonym świetle zachodzącego słońca tworzy przepiękny krajobraz. W rzece żyją krokodyle.

Dzień 10-12 2-dniowe safari w Parku Narodowym Etoszy

Przejazd do największego w Namibii parku narodowego - PN Etoszy. Popołudniowe safari po parku. Żyje tutaj 114 gatunków ssaków i 340 gatunków ptaków! Na eksplorację parku i obserwacje dzikich zwierząt będziemy mieli prawie dwie doby. Noclegi na campach z widokami na wodopoje dla zwierząt.

Dzień 13 Wizyta na farmie gepardów

Nocleg na farmie opiekującej się gepardami, gdzie można pogłaskać oswojone „koty”, a także uczestniczyć w karmieniu na wpół dzikich gepardów.

Dzień 14 Płaskowyż Waterberg

Spacer na Płaskowyżu Wateberg, który wznosi się na wysokość 400 metrów ponad otaczający horyzont. Będziemy podziwiać piękne zielone krajobrazy, zupełnie nietypowe dla reszty Namibii.

Dzień 15-16 Powrót do Polski

Wylot z Windhuk do jednego z europejskich portów. Powrót do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: samochody terenowe
 • Noclegi w Windhuk, Swakopmund i Opuwo - hotele lub lodże w pokojach 2-os. z łazienkami (5 noclegów), pozostałe w
 • namiotach na łóżkach typu "kanadyjka" (8 noclegów)
 • Wyżywienie: wszystkie śniadania oraz posiłki przygotowywane przez miejscowego kucharza w kuchni obozowej
 • Sprzęt kempingowy
 • Opiekę polskiego przewodnika oraz miejscowego przewodnika/kierowcy
 • Wstępy do odwiedzanych obiektów i parków narodowych
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2 000 PLN
 • Składki na TFG: 13 PLN, TFP: 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Przelot: Warszawa-Windhuk-Warszawa (od ok. 5000-6000 PLN, aranżujemy bilety dla klientów)*
 • Wyżywienia: tylko podczas pobytu w Swakopmund i Windhuk (ok.100 EUR)
 • Dodatkowych zakupów, przekąsek, napojów itp (ok. 50-80 EUR)
 • Wizy do Namibii (ok. 450 PLN)
 • Napiwków dla miejscowych przewodników i kierowcy (60 EUR)
 • Dodatkowych atrakcji wg programu

Liczba uczestników: 6 - 15 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2950 PLN

Dopłatę należy uregulować do 30 dni przed wyjazdem. Część ceny wyjazdu 1790 EUR płatna na konto wg kursu sprzedaży EUR mBanku z dnia dokonywania wpłaty lub bezpośrednio na nasz rachunek w EUR.

Atrakcje opcjonalne, na koszt Uczestnika:

 • rejs w poszukiwaniu wielorybów, delfinów, uchatek, pelikanów - ok. 65 EUR
 • safari na pustyni Namib w poszukiwaniu "Little Five" - ok. 50 EUR
 • lot widokowy nad wybrzeżem i pustynią Namib (2h15min) - ok. 350 EUR

*Bilet lotniczy można wykupić po potwierdzeniu wyjazdu samodzielnie lub za naszym pośrednictwem

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Diamenty Namibii pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Namibia, AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.