Zimowy Bajkał - wyprawa na lodową Syberię

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
10 dni8 990

O wyprawie

Zimowy Bajkał - wyprawa na lodową Syberię

 • Przejazd po zamarzniętym, zjawiskowym Bajkale
 • Spacer po zimowej tajdze w towarzystwie myśliwego
 • Zwiedzanie miejsc świętych dla Buriatów
 • Kąpiele w gorących źródłach i eksploracja lodowych grot
 • Wizyty w rybackich wioskach na krańcach Bajkału
 • Zwiedzanie Irkucka i Ułan Ude

Bajkał - największe jezioro świata, zamarznięte, tworzące krystaliczną taflę. Syberyjska tajga przykryta biało-śnieżnym puchem. Mistyka okolic Buriacji - szamańskie duchy, buddyjskie świętości. Wszystko to na wyciągnięcie ręki, na tygodniowej wyprawie. Przy okazji моżliwe, że jeszcze raz przeżyjemy Nowy Rok, tylko tym razem w Buriacji - Sagaalgan.

Zabierzemy Was do krainy zimy, na prawdziwą Syberię. Doświadczycie jej w pełni, choćby stąpając po mroźnej tafli jeziora Bajkał. Zobaczycie, jak w dalekiej Rosji, toczy się życie, gdy temperatura spada poniżej zera. Pokażemy Wam, że to wcale nie jest takie trudne przetrwać na Syberii i że może to być świetną zabawą. Pakujcie więc ciepłe rękawiczki, czapki, skarpetki i w drogę!

Podczas naszej wyprawy będziemy przemieszczać się mikrobusami; 6-cio osobowymi, niezniszczalnymi, rosyjskimi UAZ-ami; pociągiem w wagonie plackartnym; sankami po górze śniegu. Część trasy przemierzymy po zamarzniętym lodzie. Zamieszkamy, m.in. u mieszkańców wiosek i zobaczymy, jak żyją ludzie na Syberii. Spróbujemy lokalnej kuchni, w tym przepyszną i dostępną tylko w tej części świata rybę - omula.

Program

BAJKAŁ ZIMĄ, RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1 (piątek)

Wylot z Warszawy.

DZIEŃ 2 (sobota)

Przylot do Irkucka, miasta XIX-wiecznych przedsiębiorców, a także polskich zesłańców. Zwiedzanie historycznej części miasta, znanej z koronkowej drewnianej architektury. Wizyta w 130 Kwartale, czyli w specjalnie stworzonej strefie zabytków, gdzie zachowano i odrestaurowano dawną zabudowę. Nocleg w Irkucku.

DZIEŃ 3 (niedziela)

Przejazd do Listwianki, gdzie odwiedzimy targ rybny oraz Muzeum Bajkału. Zatrzymamy się w miejscu, gdzie Angara wypływa z Bajkału i poznamy tajemnicę Szamańskiej Skały. Po drodze zwiedzimy skansen architektury drewnianej obwodu irkuckiego, Talcy. Wieczorem powrót do Irkucka. Nocnym pociągiem przejazd do Ułan Ude.

DZIEŃ 4 (poniedziałek)

Dzień powitamy w Ułan Ude, stolicy Buriacji, gdzie przenikają się różne kultury. Zobaczymy centrum Ułan Ude i spojrzymy z dołu na największą na świecie głowę Lenina. Zwiedzimy Dacan Iwołgiński w Górnej Iwołdze, z którym związana jest mistyczna postać Chambo Lamy Itigielowa. Skosztujemy buriackiego specjału - poz / buzz, czyli pierożków z baraniną. Co najważniejsze, wraz z Buriatami będziemy świętować Sagaalgan (Сагаалган) czyli Nowy Rok. Nocleg w Ułan-Ude. 

DZIEŃ 5 (wtorek)

Zapoznanie się z unikalną kulturą i historią okolic Bajkału. Wizyta w wiosce staroobrzędowców / u szamanów / u buriackich koczowników*. Przejazd do Ust’-Barguzin.

DZIEŃ 6 (środa)

Kilkugodzinna wycieczka do tajgi syberyjskiej, na nartach myśliwskich, w towarzystwie myśliwego. Tropienie śladów zwierząt, opowieść o faunie rejonu Bajkału. Obiad przy ognisku w trasie. Nocleg w Ust'-Barguzin u lokalnych gospodarzy.

DZIEŃ 7 (czwartek)

Zatoka CziwyrkujskaGorące źródła na świeżym powietrzu i groty lodowe na wyspach. Jazda na sankach za samochodem po lodzie. Spotkanie z rybakami z małych, tradycyjnych wiosek rybackich na półwyspie Święty Nos. Spróbujemy swoich sił w tradycyjnym łowieniu ryb z przerębla. Nocleg w jurtach na lodzie*.

DZIEŃ 8 (piątek)

Wczesnym rankiem wyjazd z Ust Baruzin na Olchon. Miniemy niezwykły półwysep Święty Nos. Po drodze przylądek Choboj, Piesczana - dawny łagier. Zobaczymy niezwykłą taflę jeziora, lodowe groty.  Spacer po świętej wyspie szamanów. Zachód słońca przy Skale Szamance. Nocleg w Chużir.

DZIEŃ 9 (sobota) 

Wyjazd z wyspy Olchon. Przeprawimy się poduszkowcem do wsi Sachurta po zamarzniętym Bajkale**. Przejedziemy przez miejscowość na styku wiosek rosyjskich i buriackich ułusów (gmin). Po drodze postaramy się odzwiedzić babuszkę, która śmiga po Bajkale na łyżwach. Nocleg w Irkucku. 

DZIEŃ 10 (niedziela)

Wylot z Irkucka. Powrót do Polski.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI

 • bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
 • zakwaterowanie u rodzin oraz w pokojach wieloosobowych w hostelach bądź w zimowym obozie na lodzie*
 • wyżywienie: śniadania i obiady lub kolacje (w zależności od dnia)
 • transport: mikrobusy, samochody terenowe, poduszkowiec**, pociąg na trasie Ułan Ude - Irkuck
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych***
 • pakiety informacyjne i mapy
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

* W zależności od dostępności / możliwości.
** W zależności od warunków
.

CENA NIE ZAWIERA:

 • koszty wizy do Rosji (ok. 500 PLN)
 • pozostałe wyżywienie
 • ewentualny wynajem łyżew
 • ewentualnego spotkania z miejscowym szamanem, “opłata na rzecz rozwoju buriackiego szamanizmu".
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

Uwaga! W przypadku wprowadzenia/utrzymania ograniczeń uniemożliwiających realizację wycieczki, zwrot 100% wpłaconych pieniędzy realizujemy do 14 dni od dnia odwołania wycieczki. 


WYLOT
:

Miejscem wylotu jest WARSZAWA.

POGODA:

Nad Bajkałem panuje klimat kontynentalny. Zimą temparatury spadają do ponad minus 30°C. Jest sucho, zimno, ale przyjemnie. Tafla jeziora zamarza na przełomie stycznia i lutego. 

POZIOM TRUDNOŚCI:

Wycieczka ma charakter objazdowy, ze spacerami na zimnym, otwartym powietrzu. Zaplanowane aktywności nie wymagają szczególnego przygotowania kondycyjnego.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 16.

UWAGA:

Wyjazdy do Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego wymagają czasami od uczestnika dużej dozy cierpliwości w stosunku do szybkości lokalnej obsługi, zrozumieniu wymagań lub ustaleń czasowych. Jeżeli tylko będziemy w stanie odłączyć się od „zachodniego” poczucia czasu i obowiązkowości, wówczas wyjazd będzie przepięknym, niepowtarzalnym doświadczeniem.

INNE

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Zimowy Bajkał - wyprawa na lodową Syberię pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Rosja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.