Sylwester w Kambodży u Khmerów

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Sylwester w Kambodży u Khmerów

 • Kolorowy Sylwester na ulicach Siem Reap
 • Znane i nieznane zakamarki Angkor Wat
 • Pływające wioski na Tonle Sap
 • Poza centrum - w kolebce khmerskiej cywilizacji
 • Aktywny relaks na rajskich plażach i wyspach
 • Najlepszy przewodnik i pasjonat Kambodży

Sylwester w Kambodży! To nasza najbardziej egzotyczna sylwestrowa propozycja, połączona ze zwiedzaniem miejsc znanych i takich, gdzie ruch turystyczny prawie w ogóle nie dociera. Nowy Rok przywitamy na kolorowej i gwarnej Pub Street w Siem Reap, a potem poznamy prawdziwą Kambodżę!

Sylwester w Kambodży u Khmerów to doskonałe połączenie odpoczynku na egzotycznych plażach z aktywnym zwiedzaniem i poznawaniem lokalnego kolorytu. Z naszym pilotem-przewodnikiem, na stałe mieszkającym w Kambodży, pokażemy Wam niesamowite świątynie buddyjskie, w tym tę najsłynniejszą Angkor Wat.

Pojedziemy na wyspę jedwabników, organiczną farmę słynnego pieprzu z Kampot, do pływających wiosek na Tonle Sap i zwiedzimy Phnom Penh. Będziemy się kąpać w wodospadach, odwiedzimy wiejską szkołę prowadzoną przez wolontariuszy i oczywiście zaliczymy plażing, smażing i snorkling nad Zatoką Tajlandzką :-)

Zapraszamy na Sylwestra i Nowy Rok do Kambodży!

Program

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

DZIEŃ 1, 29.12.2023

Pożegnanie z Europą* i wylot do ciepłego, egzotycznego "raju na Ziemi".
*Sprawdź akapit "MIEJSCE WYLOTU".

DZIEŃ 2, 30.12.2023 

Przylot do Siem Reap. Po zakwaterowaniu odpoczniemy, a pierwszy wieczór w Kambodży spędzimy na słynnej Pub street. Czas na masaże i zimne piwo w centrum popularnego kurortu.

DZIEŃ 3, 31.12.2023 

Tuk tukami, z wyspecjalizowanym przewodnikiem będziemy zwiedzać największy świątynny kompleks świata Angkor Wat. Dzień rozpoczniemy od wizyty w centrum APOPO, gdzie są trenowane szczury – saperzy, ratujące życie i zdrowie zaminowanych terenów Kambodży. Następnie odwiedzimy nie tylko popularne świątynie Ta Prohm, Bajon i Angkor Wat, lecz także dotrzemy do miejsc, które znają nieliczni. Sylwestrowy wieczór spędzimy na imprezie w jednym z zaprzyjaźnionch lokali w Siem Reap, odkorkujemy szampany na Pub Street! Wspólnie przywitamy Nowy Rok 2024!

DZIEŃ 4, 01.01.2024

Po późnym śniadaniu odwiedzimy oddaloną o 50 kilometrów od Siem Reap, zarośniętą dżunglą i wciąż odkrywaną przez archeologów świętą górę Kulen. Zobaczymy tutaj rzekę, której dno zostało wybrukowane ponad 1000 lingami. Zmęczenie nocy dnia poprzedniego zniwelujemy pływając w malowniczym 20-metrowym świętym wodospadzie, odwiedzimy znajdującą się na wierzchołku góry świątynię "odpoczywającego Buddy". Chętni będą mogli skosztować dzikich, czerwonych bananów bądź też mięsa z krokodyla lub węża.

Po zwiedzaniu i powrocie do hotelu udamy się na pokaz tradycyjnego tańca Apsary połączony z bufetem oferującym szeroki wybór kuchni khmerskiej i światowej. Wieczór na Pub Street.

DZIEŃ 5, 02.01.2024

Po śniadaniu odwiedzimy rozrzucone po jeziorze Tonle Sap pływające wioski. W trakcie rejsu będziemy podziwiać pływające osady i toczące się na wodzie życie mieszkańców. Przejazd klimatyzowanym minivanem do największego miasta w kraju, a zarazem stolicy Phnom Penh. Po drodze odwiedzimy most z epoki Angkoru Spean Praptos w Kampong Kdei. Wieczorny objazd tuk tukami po stolicy oraz kolacja w jednej z tradycyjnych, charakterystycznych dla Phnom Penh restauracyjek.

DZIEŃ 6, 03.01.2024

Zwiedzamy Phnom Penh. Odwiedzimy świątynię Wat Phnom, okryte złą sławą legendarne więzienie S21 wybudowane przez francuskich kolonizatorów, oraz Central Market - niegdyś największy targ Azji, po dziś dzień słynący z różnorodnej oferty. Wybierzemy się na usytuowaną na Mekongu Wyspę Jedwabników, gdzie tradycyjnymi metodami miejscowe tkaczki wyrabiają naturalny materiał najwyższej jakości.

DZIEŃ 7, 04.01.2024

Poranny transfer do Takeo.Takeo to malownicze tereny legendarnego Królestwa Funan oraz kolebka khmerskeiej cywilizacji. Odwiedzimy najstarszą stację archeologiczną w kraju, przez pół roku otoczoną wodą, a pół roku polami ryżowymi świątynię na wzgórzu Phnom Da. Wyjątkowo przyjazna ludność oraz oddalenie od głównych centrów turystycznych sprawiają, że w Takeo można poznać autentyczną Kambodżę oraz rytm życia jej mieszkańców. Wizyta i kolacja w wybudowanej przy pomocy wolontariuszy z Polski wiejskiej szkole im. Polskich Weteranów Misji UNTAC.

DZIEŃ 8, 05.01.2024

Poranny wyjazd do Kep. Kep to uroczy, postkolonialny francuski kurort nad Zatoką Tajlandzką. Po drodze udamy się na lunch w Sothys Peper farm – organicznej plantacji słynnego na całym świecie pieprzu z Kampot. Zobaczymy też pola solne. Wizyta na Krabim Targu w Kep.

DZIEŃ 9, 06.01.2024

Wycieczka do Kampot, ciekawego miasta nad Zatoką Tajlandzką z postkolonialną architekturą.

DZIEŃ 10, 07.01.2024

Poranny transfer motorówką na Króliczą Wyspę (Koh Tonsay)! Plażing, smażing, snorkling. Chętni skorzystają z relaksującego masażu lub wybiorą się na spacer dookoła wyspy. Wieczorny powrót motorówką do Kep.

DZIEŃ 11-12, 08-09.01.2024

Czas wolny w Kep. Wypoczynek i aktywności w kurorcie wg indywidualnych chęci. Dla grupy będą wynajęte tuk-tuki do dyspozycji na potrzeby poruszania się po miasteczku.

DZIEŃ 13-14, 10-11.01.2024

Transfer na lotnisko do Phnom Penh, wylot do Polski.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

 • bilet lotniczy w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na stałe mieszkającego w Kambodży
 • zakwaterowanie w hotelach ***/**** i bungalowach
 • zgody na wjazdy i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym Angkor Wat
 • częściowe wyżywienie: śniadania (11x), 1x kolacja w Takeo
 • uroczysta kolacja sylwestrowa wraz z napojami
 • transport lokalny zgodnie z programem, w tym tuk-tuki i transfery wodne - łodzie
 • pakiety informacyjne
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wiza 30 USD (do kupienia na lotnisku lub e-visa)
 • wyżywienie poza wymienionym powyżej (ceny niższe niż w Polsce)
 • napoje alkoholowe i napoje w miejscach, gdzie nie ma wyżywienia w cenie
 • testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

ZAKWATEROWANIE:

W miastach będziemy spać w hotelach ***/****, natomiast nad morzem będziemy spać w bungalowach.

WYŻYWIENIE:

Kambodżańska kuchnia jest jedną z najbardziej egzotycznych na świecie. Różnorodność potraw przyprawia o zawrót głowy - owoce morza, kuchnia orientalna, makarony czy egzotyczne owoce. Ceny są niższe niż w Polsce. My zapewniamy 11x śniadania, oraz kolację sylwestrową wraz z napojami i 1x kolację w Takeo.

TRANSPORT:

Po Kambodży będziemy jeździć wynajętym minivanem, łodziami dostaniemy się do pływających wiosek, będziemy sporo chodzić i zwiedzać również tuk-tukami.

GRUPA:

Jedziemy w małej grupie. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 15/16.

PILOT:

Paweł Bolek - wieloletni pilot i przewodnik po Azji Południowo-Wschodniej. Na stałe mieszka i pracuje w Kambodży.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa. Przelot do Siem Reap najprawdopodobniej z 1-2 przesiadkami. Wylot z innego miejsca po wcześniejszym ustaleniu, za dopłatą.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Sylwester w Kambodży u Khmerów pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Kambodża. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.