Przez Patagonię do Iguazu

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU

Przez góry i lodowce do dżungli – to najkrótszy opis pełnej wrażeń wyprawy przez Patagonię do Iguazu! Dotrzesz na krańce Ziemi Ognistej, podejdziesz pod majestatyczne wieże Torres del Paine w Chile. Spotkasz pingwiny, lwy morskie, tukany i kolorowe papugi. Sprawisz sobie radosny prysznic pod Wodospadami Iguazu, poznasz boskie Buenos Aires oraz zjesz pyszne owoce morza w Urugwaju. Niezwykle malownicze trasy, zapierające dech w piersi widoki, ziemia ognista i gorące noce w Rio i Buenos czekają.

Polubisz ten wyjazd za:

 • świetnie wyważony, bogaty program
 • spektakularne górskie widoki
 • piesze wędrówki legendarnymi szlakami
 • piękne wodospady Iguazu od strony argentyńskiej i brazylijskiej
 • smaki i smaczki Buenos Aires
 • cudowne miasto Rio de Janeiro

Trasa:

 • BUENOS AIRES
 • SAN CARLOS DE BARILOCHE
 • CZARNY LODOWIEC
 • RUTA 40
 • PERITO MORENO
 • JASKINIA RĄK
 • EL CHALTEN
 • PN LOS GLACIARES
 • EL CALAFATE
 • PERITO MORENO
 • PUERTO NATALES
 • PN TORRES DEL PAINE
 • PUNTA ARENAS
 • USHUAIA
 • PN ZIEMI OGNISTEJ
 • KANAŁ BEAGLE
 • BUENOS AIRES
 • COLONIA DE SACRAMENTO
 • PUERTO IGUAZU
 • PN IGUAZU
 • RIO DE JANEIRO

Program

1 DZIEŃ Wylot z Polski

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ BUENOS AIRES

Buenos Aires – Paryż Ameryki Południowej. Tutaj nikt nie będzie chciał odpoczywać! Wszak jesteśmy w „boskim Buenos" :-) Zaczniemy od centrum: Avenida Nueve de Julio - największa ulica Ameryki Południowej. Następnie Plaza de Congreso oraz dom prezydenta - Casa Rosada. Na pewno nie przeoczymy Avenida la Forida, miejsca, gdzie można na żywo zobaczyć tradycyjne tango, odwiedzić liczne sklepy i restauracje. Wieczór to czas na zrzucenie ubrań podróżnika i przyodzianie czegoś bardziej odpowiedniego – przecież chcemy wtopić się w elegancki tłum jednej z najbardziej kulturalnych stolic świata. Wino, tango i czego dusza zapragnie. 

3 DZIEŃ SAN CARLOS DE BARILOCHE

Przelot do San Carlos de Bariloche. Spacer po mieście nazywanym często stolicą "patagońskiej Szwajcarii". Wjazd wyciągiem na jedno z okolicznych wzgórz. Dla chętnych zejście ze szczytu na piechotę.  

4 DZIEŃ SAN CARLOS DE BARILOCHE - CZARNY LODOWIEC

Wraz z lokalnym przewodnikiem, jedziemy do Parku Narodowego Nahuel Huapi (w języku miejscowych Indian "wyspa jaguarów") Zobaczymy m.in. jezioro Mascardi, lodowiec Ventisquero Negro – czarny lodowiec. Podziwiamy osobliwą naturę niespotykaną w żadnej innej części świata oraz malownicze wodospady.
W ramach regeneracji sił po powrocie możemy udać się na degustacje czekoladek słynnych na całą Argentynę. W Bariloche wypijcie gorącą czekoladę - to wręcz rytuał. Pobyt w Patagonii będzie również okazją do spróbowania lokalnych win, których jak twierdzą sprzedawcy, nie sprzedaje się nigdzie na północ od Bariloche.

5 DZIEŃ LEGENDARNA DROGA RUTA 40

„Bo to droga jest celem”  - przejazd przez patagońskie pustkowia słynną drogą nr 40. Jej przebycie to pragnienie każdego podróżnika. W argentyńskich sklepikach sprzedaje się mnóstwo różnego rodzaju gadżetów związanych z tą drogą: miniaturki znaków, oznaczających wjazd na słynną szosę, kubeczki z magiczną „40-tką”, koszulki, długopisy, breloczki itd. Na nocleg zatrzymujemy się w miejscowości Perito Moreno.

6 DZIEŃ JASKINIA RĄK

Kontynuujemy przejazd malowniczą Rutą 40 przez krajobrazy Patagonii.
Wycieczka i krótki trekking do Jaskini Rąk. 
Cueva de las Manos, czyli Jaskinia Rąk wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się niedaleko miejscowości Perito Moreno, w samym sercu Patagonii. Ściany groty pokryte są zagadkowymi malowidłami zwierząt i ludzkich dłoni. Uznaje się, że malowidła powstały od 9 do 13 tys. lat temu i są najstarszymi śladami człowieka w Ameryce Południowej. Wycieczka odbywa się siódmego dnia wyprawy i jest rozszerzeniem przejazdu autobusem drogą Ruta 40. Zwiedzanie połączone jest z krótkim trekkingiem przepięknym i malowniczym kanionem, na zboczach którego odkryto groty z malowidłami. Po drodze spotkamy tylko stada guanako, strusie nandu i flamingi, a z góry obserwowani jesteśmy przez majestatycznie krążące kondory.
Następnie przejazd do El Chalten – małego miasteczka, mekki wspinaczy i pieszych turystów. Zakwaterowanie i czas wolny.

7 DZIEŃ TREKKING FITZ ROY lub CERRO TORRE

Całodzienny trekking. Do wyboru dwie trasy:

OPCJA PIERWSZA - szlak wiodący nad Lago Torre i do obozu bazowego dla śmiałków marzących o zdobyciu legendarnego Cerro Torre (3128 m n.p.m) rozsławionego przez W. Herzoga w filmie „Krzyk Kamienia” (ok. 6 godzin). (Ten trekking można odbyć też 8 dnia wyprawy)

DRUGA OPCJA -  to odrobinę trudniejsze podejście do obozu bazowego pod Cerro Fitz Roy  i Laguny de Los Tres – punkt widokowy (całodzienny trekking ok. 8 godz. marszu). Nocujemy w pensjonacie w El Chalten. (Ten trekking jest możliwy tylko w tym dniu)
 
8 DZIEŃ TREKKING - EL CALAFATE

Odpoczynek po trudach poprzedniego dnia, lub, dla chętnych, trekking nad Lago Torre i do obozu pod Cerro Torre. Wieczorem przejazd do El Calafate. Spacer po mieście - zobaczymy Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

9 DZIEŃ LODOWIEC PERITO MORENO

Po śniadaniu, wyjeżdżamy do Parku Narodowego Los Glaciares. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska - „kruszenia” się lodowca, a dźwięk, który się wydobywa podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. Możliwość przepłynięcia statkiem u podnóża lodowca (koszt ok. 30 USD). 

Po południu możliwość spaceru na Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie). 

10 DZIEŃ PUERTO NATALES - CHILE

Kolejne pieczątki w paszporcie. Jedziemy do Puerto Natales – bazy wypadowej do kolejnej z największych atrakcji Patagonii. Wieczorem spacerujemy po mieście i koniecznie próbujemy owoców morza!

11 DZIEŃ PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE

Jedziemy do Parku Narodowego Torres del Paine - jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii. Widok ośnieżonych, granitowych szczytów górujących nad krystaliczną taflą jeziora Pehoe urzeknie każdego. Objedziemy park zatrzymując się na punktach widokowych podziwiając vistas maravillosas, zrobimy kilka krótkich trekkingów, a na koniec zwiedzimy jaskinię Cueva del Milodon. W tej jaskinii odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego.

12 DZIEŃ PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE: TREKKING DO MIRADOR LAS TORRES

Idziemy na kilkugodzinny trekking Mirador Las Torres - pod majestatyczne wieże Paine. W drodze do punktu widokowego, z którego pochodzą najbardziej rozpoznawalne ujęcia Torres del Paine, będą nam towarzyszyć piękne widoki.

13 DZIEŃ PUNTA ARENAS

Jedziemy do Punta Arenas, miasta z którego na południe wyruszali już tylko prawdziwi eksploratorzy. Fani muzeów, żeglarstwa i historii odkryć Antarktyki mogą odwiedzić jedno ze znajdujących się w mieście muzeów. W Muzeum Regionu Magellanas, prezentującego zbiory etnograficzne i archeologiczne zapoznacie się z różnorodnością kulturową tej ziemi. Polecamy także wizytę, w oddalonym od centrum Muzeum Nao Victoria, udostępniającym do zwiedzania trzy wierne repliki statków z czasów wielkich odkryć geograficznych Ferdynanda Magellana i eksploracji Antarktyki. Wieczór proponujemy spędzić przy kieliszku regionalnego wina musującego - Cava - w barze Shackleton nazwanym na cześć wielkiego badacza krainy wiecznych lodów.

14 DZIEŃ CIEŚNINA MAGELLANA – USHUAIA

Wielki dzień! Wjeżdżamy na słynną Tierra del Fuego, czyli Ziemię Ognistą. Następnie promem przez Cieśninę Magellana i dalej do Ushuaia. Wieczorem eksplorujemy najdalej na południe wysunięte miasto na świecie.

15 DZIEŃ PARK NARODOWY ZIEMI OGNISTEJ

Jedziemy do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Najdalej wysunięty na południe park narodowy na świecie kusi swoją urodą, niezwykłym spokojem i pięknem. Udamy się na spacer wzdłuż brzegu jeziora Roca. Z pragnącymi zobaczyć widok morza ze szczytu Cerro Guanaco, wybieramy się na trekking. Nocleg w Ushuaia.

16 DZIEŃ ZIEMIA OGNISTA - KANAŁ BEAGLE

Po śniadaniu, czas udać się nieco bardziej na południe, czyli na krótki rejs po Kanale Beagle. Podczas rejsu będzie można zejść na niektóre wysepki, aby móc podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Następnie wybierzemy się na krótki trekking po wyspie, na której pozostały ślady po pierwszych mieszkańcach Ziemi Ognistej - Indianach Yahgan.

17 DZIEŃ BUENOS AIRES

Wylot do Buenos Aires, gdzie odwiedzamy znane dzielnice Buenos Aires – Recoleta lub La Boca słynącą z niepowtarzalnego klimatu i stadionu Boca Juniors (tam swoją karierę rozpoczynał Maradona!). Wieczorem dla chętnych możliwość Tango Show w jednym z klubów w stolicy (koszt ok. 60-100 USD).

18 DZIEŃ BUENOS AIRES - URUGWAJ

Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Po południu wycieczka promem do Urugwaju po jednej z najszerszych rzek świata (La Plata) do Colonia de Sacramento. Zwiedzanie przepięknej kolonialnej zabudowy urokliwego miasteczka. Wieczornym promem, wracamy do Buenos Aires.

19 DZIEŃ WODOSPADY IGUAZU

Rano przelot do Puerto Iguazu – miasteczka na północy Argentyny. Jedziemy do Parku Narodowego Iguazú, aby podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody - ogromne wodospady Iguazu. Mimo panującego upału musimy przygotować coś przeciwdeszczowego i odpowiednią osłonę na aparat – kropelki wody pochodzące z wielkiego wodospadu dostają się wszędzie. Mamy cały dzień na spokojne eksplorowanie tego olbrzymiego parku. Dla chętnych wycieczka motorówką pod wodospad, przejażdżka ciężaróką po dżungli (ok. 60 USD). Wieczorem wracamy do miasteczka. Nocleg w hotelu.

20 DZIEŃ WODOSPADY IGUAZU

Aby zobaczyć drugą stronę wodospadów, musimy przekroczyć granicę. Jedziemy do Foz de Iguaçu - miejscowości znajdującej na brazylijskim brzegu rzeki Iguazú. Tutaj zobaczymy drugie oblicze wodospadów – widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty bardziej suche. Dla spragnionych widoku z góry, możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 150 USD). Jak nam będzie mało, to w drodze powrotnej chętni mogą odwiedzić fantastyczny park ptaków występujących tylko w Ameryce Południowej. Wracamy do Argentyny do Puerto Iguazu.

21 DZIEŃ RIO DE JANEIRO

Przelot do Rio de Janeiro. Wieczorem spacer po mieście niekończącej się zabawy i wszechobecnej muzyki.

22 DZIEŃ RIO DE JANEIRO

Cały dzień zwiedzamy Rio de Janeiro, a szczególnie jego dwa najważniejsze wzgórza: Wzgórze Corcovado ze słynnym posągiem Chrystusa Odkupiciela oraz wzgórze Pao de Açúcar - Głowy Cukru. Jak starczy nam sił (w tym upale wszystko może się zdarzyć), odwiedzimy też monumentalną katedrę Metropolitana oraz historyczne centrum dawnej stolicy Brazylii. Opcjonalnie: lekcja samby w dzielnicy Copacabana (1h) połączonej w dalszej części wieczoru z praktyką z instruktorami w słynnych klubach rozrywkowej dzielnicy Rio (ok. 70-100 USD). Nocleg w hotelu.

23 DZIEŃ RIO DE JANEIRO – PLAŻA

Copacabana, Ipanema, Leblon – do wyboru do koloru, czyli spędzamy czas jak prawdziwi Cariocas (mieszkańcy Rio) odpoczywając na jednej ze słynnych plaż. Pijemy sok prosto ze świeżego kokosa, gramy w piłkę plażową, walczymy z wysokimi falami... Dla tych co wolą piłkę w prawdziwym wydaniu, wizyta na kiedyś największym stadionie świata – Maracanie. Nocleg w hotelu.

24-25 DZIEŃ Przelot do Europy

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze: Warszawa - Buenos Aires // Rio de Janeiro – Warszawa
 • bilety lotnicze (wraz z opłatami lotniskowymi) na trasach: Buenos Aires – Bariloche, Ushuaia - Buenos Aires, Buenos Aires – Iguazu, Iguazu – Rio de Janeiro
 • transfery z/na lotniska
 • 21 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami
 • 1 nocleg w hostelu na trasie RUTA 40 (Perito Moreno)
 • śniadania
 • bilety autobusowe na trasie RUTA 40: Bariloche - Perito Moreno, El Chalten - El Calafate
 • bilety autobusowe na trasie El Calafate - Puerto Natales - Punto Arenas - Ushuaia
 • bilety promowe Buenos Aires - Colonia de Sacramento - Buenos Aires
 • transport do Parków Narodowych: Bariloche, El Calafate, Puerto Natales, Ushuaia
 • transport do/z wodospadów Iguazu
 • wycieczkę do jaskinii rąk z przejazdem do El Chalten
 • rejs po kanale Beagle
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: taxi itp. - ok. 350 USD
 • wyżywienia: ok. 25 - 40 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:

1 000 PLN

WIZY

Argentyna

 • Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. 
 • Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu.
 • Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wyjazdu z Argentyny.

Brazylia

 • Obywatele polscy przybywający do Brazylii jako turyści na okres do 90 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku wizowego. Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować (najlepiej trzymać ją w innym miejscu niż paszport), gdyż okazanie tej karty jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. 
 • Paszport musi być ważny minimum 180 dni od dnia przekroczenia granicy.
 • Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka)

Chile

 • Obywatele RP nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni. 
 • Mini­malny okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony, nie ma również obowiązku okazania biletu powrotnego.

Paragwaj

 • Obywateli polskich nie obowiązują wizy, gdy udają się do Paragwaju na okres do 90 dni. 
 • Przy przekraczaniu granicy podróżny może być poproszony o okazanie biletu powrotnego

Urugwaj

 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich przyjeżdżających do Urugwaju na okres do 90 dni. 
 • Do przekroczenia granicy niezbędny jest polski paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 3 miesiące od daty wyjazdu z Urugwaju. 
 • Przy przekraczaniu granicy zalecane jest posiadanie biletu powrotnego.


ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

Mini Trekking - Spacer po lodowcu

Warunek uczestnictwa w dodatkowym minitrekkingu to dobra sprawność fizyczna oraz wiek 10-65 lat. Koszt około 190 USD.
UWAGA! W przypadku niewykupienia atrakcji z wyprzedzeniem nie gwarantujemy jej dostępności na miejscu.

Wycieczka na rancho argentyńskie 

Pokazy gauchos, przejażdżki konne lub bryczkami po ranchu, obiad w formie grilla „la parilla”. Koszt około 90 USD/os.
UWAGA! Wycieczka grupowa z innymi turystami. Możliwość realizacji jedynie zamiast wycieczki do Urugwaju.  

ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

Tango Show 

Koszt około 80-100 USD.

Lot helikopterem nad Iguazu

Koszt około 150 USD.

Lekcja samby w Rio de Janeiro

Koszt około 70-100 USD.

Lot helikopterem nad Rio de Janeiro

30-minutowy widokowy lot nad Cudownym Miastem. Koszt około 330 USD/os.

Przeloty odbywają się codziennie od 9:00 rano do zachodu słońca. Do zrealizowania touru potrzeba zebrania się wymaganej liczby uczestników: minimum trzech, a maksimum czterech.
Przelot 30-minutowy, rekomendowany przez nas, odbywa się na trasie nad miejscami: Lagoa Rodrigo de Freitas - Ogród Botaniczny - Chrystus Odkupiciel - Ogród de Alah - Plaża Ipanema - Plaża Arpoador - Pedra do Arpoador - Plaża Diablo - Fort Copacabana - Plaża Copacabana - Plaża Leme - Plaża Vermelha z widokiem na Głowę Cukru - przelot nad Zatoką Guanabara - Forteca de Santa Cruz - Plaża Icaraí - Muzeum Sztuki Współczesnej w Niterói - Sambodrom - Marcanã - Puszcza Tijuca ze szczytami - Laguny Barra da Tijuca - Plaża Barra da Tijuca - Plaża Joá z widokiem na Skałę Gávea - Plaża São Conrado - Aleja Niemeyera z widokiem na fawelę Rocinha - Plaża Vidigal z widokiem na fawelę Vidigal i Górę Dwóch Braci - Plaża Leblon.

(Nie zalecamy dokonywania rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem - przede wszystkim z uwagi na niepewność warunków pogodowych.) Do wyboru są również krótsze (tańsze) loty.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Przez Patagonię do Iguazu pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Brazylia, Urugwaj, Chile, Argentyna. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.