Przez Patagonię do Iguazu

Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
25 dni12 900 + 2 120USD
25 dni12 900 + 2 120USD
25 dni12 900 + 2 120USD

O wyprawie

ARGENTYNA, BRAZYLIA, CHILE, URUGWAJ

Przez góry i lodowce do dżungli – tak w skrócie opisujemy pełną wrażeń wyprawę przez Patagonię do Iguazu! Docierasz na krańce Ziemi Ognistej, podziwiasz z bliska majestatyczne wieże Torres del Paine w Chile. Spotykasz pingwiny, tukany, lwy morskie i kolorowe papugi.

Delektujesz się orzeźwiająca kapielą pod wodami Wodospadu Iguazu, poznajesz boskie Buenos Aires oraz kosztujesz pysznych owoców morza w Urugwaju. Czekają na Ciebie niezwykle malownicze trasy, zapierające dech w piersiach widoki, Ziemia Ognista i gorące noce w Rio oraz Buenos.

Program

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU

Dzień 1 - Wylot z Polski

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

Dzień 2 - BUENOS AIRES

Buenos Aires – Paryż Ameryki Południowej. Tutaj nikt nie będzie chciał odpoczywać! Wszak jesteśmy w „boskim Buenos" :-) Zaczniemy od centrum: Avenida Nueve de Julio - największa ulica Ameryki Południowej. Następnie Plaza de Congreso oraz dom prezydenta - Casa Rosada. Na pewno nie przeoczymy Avenida la Forida, miejsca, gdzie można na żywo zobaczyć tradycyjne tango, odwiedzić liczne sklepy i restauracje. Wieczór to czas na zrzucenie ubrań podróżnika i przyodzianie czegoś bardziej odpowiedniego – przecież chcemy wtopić się w elegancki tłum jednej z najbardziej kulturalnych stolic świata. Wino, tango i czego dusza zapragnie.

Dzień 3 - SAN CARLOS DE BARILOCHE

Przelot do San Carlos de Bariloche. Spacer po mieście nazywanym często stolicą "patagońskiej Szwajcarii". Wjazd kolejką linową na szczyt Cerro Catedral. Dla chętnych zejście ze szczytu na piechotę.

Dzień 4 - SAN CARLOS DE BARILOCHE - CZARNY LODOWIEC

Wraz z lokalnym przewodnikiem, jedziemy do Parku Narodowego Nahuel Huapi (w języku miejscowych Indian "wyspa jaguarów"). Zobaczymy m.in. jezioro Mascardi, lodowiec Ventisquero Negro – czarny lodowiec. Podziwiamy osobliwą naturę niespotykaną w żadnej innej części świata. Zobaczymy także malownicze wodospady: las Nalcas i los Alerces. W ramach regeneracji sił po powrocie, udajemy się na degustacje do lokalnych, słynnych na całą Argentynę „fabryk czekolady”, gdzie wypicie gorącej czekolady to wręcz rytuał. Pobyt w Patagonii będzie również okazją do spróbowania lokalnych win, których jak twierdzą sprzedawcy, nie sprzedaje się nigdzie na północ od Bariloche.

Dzień 5 - LEGENDARNA DROGA RUTA 40

„Bo to droga jest celem” - przejazd przez patagońskie pustkowia słynną drogą nr 40. Jej przebycie to pragnienie każdego podróżnika. W argentyńskich sklepikach sprzedaje się mnóstwo różnego rodzaju gadżetów związanych z tą drogą: miniaturki znaków, oznaczających wjazd na słynną szosę, kubeczki z magiczną „40-tką”, koszulki, długopisy, breloczki itd. Na nocleg zatrzymujemy się w miejscowości Perito Moreno.

Dzień 6 - JASKINIA RĄK

Kontynuujemy przejazd malowniczą Rutą 40 przez krajobrazy Patagonii.
Wycieczka i krótki trekking do Jaskini Rąk.
Cueva de las Manos, czyli Jaskinia Rąk wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się niedaleko miejscowości Perito Moreno, w samym sercu Patagonii. Ściany groty pokryte są zagadkowymi malowidłami zwierząt i ludzkich dłoni. Uznaje się, że malowidła powstały od 9 do 13 tys. lat temu i są najstarszymi śladami człowieka w Ameryce Południowej. Wycieczka odbywa się siódmego dnia wyprawy i jest rozszerzeniem przejazdu autobusem drogą Ruta 40. Zwiedzanie połączone jest z krótkim trekkingiem przepięknym i malowniczym kanionem, na zboczach którego odkryto groty z malowidłami. Po drodze spotkamy tylko stada guanako, strusie nandu i flamingi, a z góry obserwowani jesteśmy przez majestatycznie krążące kondory.
Wieczorem wyjazd do El Chalten (nocny przejazd) – małego miasteczka, mekki wspinaczy i pieszych turystów. Zakwaterowanie w pensjonacie.

Dzień 7 - TREKKING FITZ ROY lub CERRO TORRE

Całodzienny trekking. Do wyboru dwie trasy:

OPCJA PIERWSZA - szlak wiodący nad Lago Torre i do obozu bazowego dla śmiałków marzących o zdobyciu legendarnego Cerro Torre (3128 m n.p.m) rozsławionego przez W. Herzoga w filmie „Krzyk Kamienia” (ok. 6 godzin). (Ten trekking można odbyć też 9 dnia wyprawy)
DRUGA OPCJA - to odrobinę trudniejsze podejście do obozu bazowego pod Cerro Fitz Roy i Laguny de Los Tres – punkt widokowy (całodzienny trekking ok. 8 godz. marszu). Nocujemy w pensjonacie w El Chalten. (Ten trekking jest możliwy tylko w tym dniu)

Dzień 8 - EL CALAFATE

Odpoczynek po trudach poprzedniego dnia, lub, dla chętnych, trekking nad Lago Torre i do obozu pod Cerro Torre. Wieczorem przejazd do El Calafate. Spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 - LODOWIEC PERITO MORENO

Po śniadaniu, wyjeżdżamy do Parku Narodowego Los Glaciares. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska - „kruszenia” się lodowca, a dźwięk, który się wydobywa podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. Celem szczegółowego oglądu lodowca przepłyniemy statkiem u jego podnóża.

Po południu możliwość spaceru na Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

Dzień 10 - PUERTO NATALES - CHILE

Kolejne pieczątki w paszporcie. Jedziemy do Puerto Natales – bazy wypadowej do kolejnej z największych atrakcji Patagonii. Wieczorem spacerujemy po mieście i koniecznie próbujemy owoców morza!

Dzień 11 - TORRES DEL PAINE

Jedziemy do Parku Narodowego Torres del Paine - jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii. Po drodze zwiedzamy jaskinię Cueva del Milodon, gdzie odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego. Chętni udadzą się na kilkugodzinny trekking pod majestatyczne wieże Paine.

Dzień 12 - TORRES DEL PAINE

Kolejny dzień przeznaczony na zwiedzanie malowniczego parku narodowego Torres del Paine.

Dzień 13 - PUNTA ARENAS- PINGWINY W SENO OTWAY

Jedziemy do Punta Arenas, miasta, z którego na południe wyruszali już tylko prawdziwi eksploratorzy. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku, wynajmujemy busa i jedziemy do Seno Otway - miejsca znanego z dużej kolonii pingwinów Magellana. Po drodze będziemy mogli spotkać przedstawicieli fauny patagońskiej m.in. guanako, strusie nandu i pancerniki. Wracamy do Punta Arenas i żegnamy się z Chile.

Dzień 14 - CIEŚNINA MAGELLANA – USHUAIA

Wielki dzień! Wjeżdżamy na słynną Tierra del Fuego, czyli Ziemię Ognistą. Następnie promem przez Cieśninę Magellana i dalej do Ushuaia. Wieczorem eksplorujemy najdalej na południe wysunięte miasto na świecie.

Dzień 15 - PARK NARODOWY ZIEMI OGNISTEJ

Jedziemy do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Najdalej wysunięty na południe park narodowy na świecie kusi swoją urodą, niezwykłym spokojem i pięknem. Udamy się na spacer wzdłuż brzegu jeziora Roca. Z pragnącymi zobaczyć widok morza ze szczytu Cerro Guanaco, wybieramy się na trekking. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 16 - ZIEMIA OGNISTA - KANAŁ BEAGLE

Po śniadaniu, czas udać się nieco bardziej na południe, czyli na krótki rejs po Kanale Beagle. Podczas rejsu będzie można zejść na niektóre wysepki, aby móc podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Następnie wybierzemy się na krótki trekking po wyspie, na której pozostały ślady po pierwszych mieszkańcach Ziemi Ognistej - Indianach Yahgan.

Dzień 17 - BUENOS AIRES

Wylot do Buenos Aires, gdzie odwiedzamy znane dzielnice Buenos Aires – Recoleta lub La Boca słynącą z niepowtarzalnego klimatu i stadionu Boca Juniors (tam swoją karierę rozpoczynał Maradona!). Wieczorem dla chętnych możliwość Tango Show w jednym z klubów w stolicy (koszt ok. 60-100 USD).

Dzień 18 - BUENOS AIRES - URUGWAJ

Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Po południu wycieczka promem do Urugwaju po jednej z najszerszych rzek świata (La Plata) do Colonia de Sacramento. Zwiedzanie przepięknej kolonialnej zabudowy urokliwego miasteczka. Wieczornym promem, wracamy do Buenos Aires.

Dzień 19 - WODOSPADY IGUAZU

Rano przelot do Puerto Iguazu – miasteczka na północy Argentyny. Jedziemy do Parku Narodowego Iguazú, aby podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody - ogromne wodospady Iguazu. Mimo panującego upału musimy przygotować coś przeciwdeszczowego i odpowiednią osłonę na aparat – kropelki wody pochodzące z wielkiego wodospadu dostają się wszędzie. Mamy cały dzień na spokojne eksplorowanie tego olbrzymiego parku. Dla chętnych wycieczka motorówką pod wodospad, przejażdżka ciężaróką po dżungli (ok. 60 USD). Wieczorem wracamy do miasteczka. Nocleg w hotelu.

Dzień 20 - WODOSPADY IGUAZU

Aby zobaczyć drugą stronę wodospadów, musimy przekroczyć granicę. Jedziemy do Foz de Iguaçu - miejscowości znajdującej na brazylijskim brzegu rzeki Iguazú. Tutaj zobaczymy drugie oblicze wodospadów – widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty bardziej suche. Dla spragnionych widoku z góry, możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 150 USD). Jak nam będzie mało, to w drodze powrotnej chętni mogą odwiedzić fantastyczny park ptaków występujących tylko w Ameryce Południowej. Wracamy do Argentyny do Puerto Iguazu.

Dzień 21 - RIO DE JANEIRO

Przelot do Rio de Janeiro. Wieczorem spacer po mieście niekończącej się zabawy i wszechobecnej muzyki.

Dzień 22 - RIO DE JANEIRO

Cały dzień zwiedzamy Rio de Janeiro, a szczególnie jego dwa najważniejsze wzgórza: Wzgórze Corcovado ze słynnym posągiem Chrystusa Odkupiciela oraz wzgórze Pao de Açúcar - Głowy Cukru. Jak starczy nam sił (w tym upale wszystko może się zdarzyć), odwiedzimy też monumentalną katedrę Metropolitana oraz historyczne centrum dawnej stolicy Brazylii. Opcjonalnie: lekcja samby w dzielnicy Copacabana (1h) połączonej w dalszej części wieczoru z praktyką z instruktorami w słynnych klubach rozrywkowej dzielnicy Rio (ok. 70-100 USD). Nocleg w hotelu.

Dzień 23 - RIO DE JANEIRO – PLAŻA

Copacabana, Ipanema, Leblon – do wyboru do koloru, czyli spędzamy czas jak prawdziwi Cariocas (mieszkańcy Rio) odpoczywając na jednej ze słynnych plaż. Pijemy sok prosto ze świeżego kokosa, gramy w piłkę plażową, walczymy z wysokimi falami... Dla tych co wolą piłkę w prawdziwym wydaniu, wizyta na kiedyś największym stadionie świata – Maracanie. Nocleg w hotelu.

Dzień 24-25 Powrót

Wspólna podróż powrotna do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze: Warszawa - Buenos Aires // Rio de Janeiro – Warszawa

 • bilety lotnicze (wraz z opłatami lotniskowymi) na trasach: Buenos Aires – Bariloche, Ushuaia - Buenos Aires, Buenos Aires – Iguazu, Iguazu – Rio de Janeiro

 • transfery z/na lotniska

 • 21 noclegów w hotelach w pokojach z łazienkami

 • 1 nocleg w hostelu na trasie RUTA 40 (Perito Moreno)

 • bilety autobusowe na trasie RUTA 40: Bariloche - Perito Moreno, El Chalten - El Calafate

 • bilety autobusowe na trasie El Calafate - Puerto Natales - Punto Arenas - Ushuaia

 • bilety promowe Buenos Aires - Colonia de Sacramento - Buenos Aires

 • transport do Parków Narodowych: Bariloche, El Calafate, Puerto Natales, Ushuaia

 • transport do/z wodospadów Iguazu

 • wycieczkę do jaskinii rąk z przejazdem do El Chalten

 • rejs po kanale Beagle

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: taxi itp. - ok. 310 USD

 • wyżywienia: ok. 25 - 40 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • dopłata do pokoju jednoosobowego - 930 USD

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Zakwaterowanie

Sprawdzone hotele - pokoje z łazienkami. Na trasie Ruty 40 dwa noclegi w hostelach.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

Cztery przeloty lokalne na trasach Buenos Aires – Bariloche, Ushuaia - Buenos Aires, Buenos Aires – Iguazu oraz Iguazu – Rio de Janeiro. Na dłuższych przejazdach korzystamy  z autobusów pierwszej klasy - wygodne z toaletą, dvd i klimatyzacją. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami. Do Urugwaju płyniemy promem. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu.

UWAGA: na przelotach wewnętrznych w Argentynie może obowiązywać limit bagażu rejestrowanego 15 kg. Dopłata do 23 kg na lotnisku: 650 ARS (ok. 37 USD).

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar /bluza i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Dobry środek odstraszający komary i inne owady, np.
 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach lub walizki (ewentualnie dużego plecaka) i małego plecaka. Torba ułatwia dostęp do bagażu w busie; nosimy ją tylko z busa do pokoju hotelowego. Dodatkowo zabieramy mały plecak w którym nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Śpiwór (mały, letni) -nie musi być ciepły, ważne żeby był mały. Wykorzystujemy go w autokarze w czasie przejazdów - z uwagi na pracującą klimatyzację dobrze jest się przykryć.

Informacje zdrowotne

 • Apteczka, poza lekami indywidualnymi, powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom - szczególnie potrzebny w dżungli. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień, zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże.

Pogoda

Generalnie kraje są ciepłe, temperatury wahają się miedzy 20-30°C w miastach, ale na większych wysokościach i na południu kontynentu mogą spaść poniżej 10 °C  i wtedy przydaje się polar.

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od daty wylotu).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.
 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie byłoby, gdyby jedna karta była wypukła.

Napięcie

Argentyna: Napięcie elektryczne 220 V, 50 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz I.

Chile: Napięcie elektryczne 220 V, 50 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz L.

Brazylia: Napięcie elektryczne 127 V/ 220 V, 60 Hz. Wtyczki typu C (takie jak w Polsce) oraz N.

WIZY

Argentyna

 • Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. 
 • Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu.
 • Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wyjazdu z Argentyny.

Brazylia

 • Obywatele polscy przybywający do Brazylii jako turyści na okres do 90 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku wizowego. Przy przekraczaniu brazylijskiej granicy podróżujący otrzymuje kartę wjazdu. Należy ją bezwzględnie zachować (najlepiej trzymać ją w innym miejscu niż paszport), gdyż okazanie tej karty jest niezbędne podczas kontroli granicznej przy wyjeździe z Brazylii. 
 • Paszport musi być ważny minimum 180 dni od dnia przekroczenia granicy.
 • Służby graniczne mogą żądać okazania biletu powrotnego, jak również odpowiednich środków finansowych na czas pobytu (karty kredytowe, czeki podróżne bądź gotówka).

Chile

 • Obywatele RP nie potrzebują wizy na pobyt do 90 dni. 
 • Mini­malny okres ważności paszportu przy wjeździe nie jest określony, nie ma również obowiązku okazania biletu powrotnego.

Paragwaj

 • Obywateli polskich nie obowiązują wizy, gdy udają się do Paragwaju na okres do 90 dni. 
 • Przy przekraczaniu granicy podróżny może być poproszony o okazanie biletu powrotnego.

Urugwaj

 • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich przyjeżdżających do Urugwaju na okres do 90 dni. 
 • Do przekroczenia granicy niezbędny jest polski paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 3 miesiące od daty wyjazdu z Urugwaju. 
 • Przy przekraczaniu granicy zalecane jest posiadanie biletu powrotnego.

ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

Mini Trekking - Spacer po lodowcu

Warunek uczestnictwa w dodatkowym minitrekkingu to dobra sprawność fizyczna oraz wiek 10-65 lat. Koszt około 190 USD.
UWAGA! W przypadku niewykupienia atrakcji z wyprzedzeniem nie gwarantujemy jej dostępności na miejscu.

ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

Tango Show 

Koszt około 80-100 USD.

Lot helikopterem nad Iguazu

Koszt około 150 USD.

Lekcja samby w Rio de Janeiro

Koszt około 70-100 USD.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Przez Patagonię do Iguazu pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Brazylia, Urugwaj, Chile, Argentyna. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.