POWRÓT WIRAKOCZY Peru

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
16 dni8 900

O wyprawie

POWRÓT WIRAKOCZY Peru

Ta wycieczka jest klasyką Peru zaprawioną kilkoma "smaczkami", które pozwolą Ci poznać lokalny koloryt odwiedzanych miejsc. Podziwiać będziesz słynne linie z Nazca, jezioro Tititaca, Kanion Colca i Machu Picchu. A to nie wszystko.

Na miłośników przyrody czeka Islas Ballestas z całym ogromem ptaków, pingwinów i lwów morskich. Na szukających mocnych wrażeń czeka zjazd na desce z wielkich wydm. Spacerujemy też ulicami Limy, Cuzco, Arequipy i Puno.

Program

POWRÓT WIRAKOCZY wycieczka do Peru

Dzień 1 - Wylot z Polski i przylot do Limy

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Zakwaterowanie w urokliwym hotelu przy kościele Św. Franciszka. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.

Dzień 2 - Lima

Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas, pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do Pisco, gdzie będziemy nocować.

Dzień 3 - ISLAS BALLESTAS - ICA

Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Tu zobaczymy tajemniczy kandelabr pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej ilości ptaków morskich. Zależnie od pory roku możemy również zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca.

Dzień 4 - NAZCA

Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD). Obalimy rozpowszechnione mity dotyczące ich powstania i wyglądu. Przejazd wygodnym, nocnym autobusem do Arequipy.

Dzień 5 - AREQUIPA

Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po całonocnej podróży zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m n.p.m. popijając herbatę z liści koki. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych, a odważni wzmocnią się sokiem z żaby. Posileni takim lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny (Santa Catalina) z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado”, czyli lokalne dania ze świnki morskiej.

Dzień 6 - KANION COLCA

Wcześnie rano wyjazd do jednego z najgłębszych na świecie kanionów - Kanionu Colca. Przejazd wzdłuż krawędzi kanionu do słynnego punktu widokowego Cruz del Condor. Tu mamy duże szanse na zobaczenie kondorów szybujących nad kanionem. Następnie możemy wybrać się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach oraz odwiedzimy kolorowy targ w Chivay. Wieczorem powrót do Arequipy.

Dzień 7 - PUNO

Przejazd do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m n.p.m.). Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Udamy się na wycieczkę do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy monumentalne "kominy" zbudowane ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. Wieczorem spacer po Puno.

Dzień 8 - JEZIORO TITICACA

Rano wycieczka na pływające trzcinowe wyspy Uros, zamieszkałe przez indiańskie plemię Aymara oraz dwugodzinna podróż motorówką na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy zaserwują nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji nad najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Powrót na nocleg do Puno.

Dzień 9 - PUNO - CUZCO

Całodzienny przejazd luksusowym autokarem malowniczą drogą do Cuzco w Peru. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie kilku ciekawych miejsc: muzeum ludu Pukara, przełęcz La Raya, świątynia Wirakoczy w Raqchi, kościół w Checacupe, kościół św. Piotra Apostoła w Andahuaylillas zwany Kaplica Sykstyńską Ameryki. W południe zjemy lunch w miasteczku Sicuani (w cenie).

Dzień 10 - CUZCO

Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków, słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi.

Osoby zainteresowane INCA TRAIL (górskim trekkingiem do Machu Picchu), mogą go rozpocząć już 10. dnia wyprawy. Dzień 11. i 12. to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 13. to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać pisemnie z dużym wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

Dzień 11 - ŚWIĘTA DOLINA INKÓW - MORAY i MARAS

Wyjazd autobusem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Następnie obok znajduje się Salineras de Maras, miejsce wód pełnych solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce magiczne, maleńkie tarasy wypełnione solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

Dzień 12 - MACHU PICCHU

Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu - wciąż kryjącego wiele tajemnic miasta Inków, położonego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupu pamiątek.

Dzień 13 - CUZCO

Wcześnie rano powrót pociągiem i autobusem do Cuzco. Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła. Dla chętnych wycieczka konna po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich.
(Powrót uczestników Inka Trail).

Dzień 14 - LIMA - MIRAFLORES

Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, gdzie zwiedzimy Miraflores - ekskluzywną dzielnicę, położoną nad brzegiem oceanu. Poznamy nowoczesną Limę. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę.

Dzień 15-16 - Powrót

Powrót do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lima - Warszawa oraz Cuzco - Lima,

 • transfery z/na lotniska w Peru

 • 13 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • śniadania 

 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa - Puno, Puno - Cuzco, Ollantaytambo - Cuzco

 • transport wynajętym busem na trasie Paracas - Ica i Arequipa - kanion Colca

 • bilety kolejowe Ollantaytambo - Aguas Calentes - Ollantaytambo

 • transport busem po Świętej Dolinie

 • bilet wstępu na Machu Picchu 

 • wycieczki: Islas Ballestas, Cementario de Chauchilla i akwedukty, wyspy Uros i Taquila, Sillustani

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa


CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdy lokalne (taxi), opłaty dworcowe i promowe: ok. 130 USD/os.

 • wyżywienia poza śniadaniami - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 20 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych


ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!


Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje z łazienkami. 

Wyżywienie

Śniadania są w cenie, na pozostałe posiłki każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy. Informacje o cenach w PERU>>> 

Transport

Na dłuższych przejazdach korzystamy z autobusów pierwszej klasy - wygodne z toaletą, dvd i klimatyzacją. W programie mamy jeden przejazd nocny z Nazca do Arequipy. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu. 

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców).
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Ochrona przed owadami (Machu Picchu "słynie" z gryzących meszek),
 • Polecamy zabranie torby podróżnej na kółkach lub walizki (ewentualnie dużego plecaka) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronne przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Śpiwór (mały, letni) - nie musi być ciepły, ważne żeby był mały. Wykorzystujemy go w autokarze w czasie nocnej jazdy - z uwagi na pracującą klimatyzację dobrze jest się przykryć.
 • Jeśli czegoś zabraknie w dużych miastach są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt).
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
 • Nie stosujemy profilaktyki antymalarycznej z uwagi na krótki czas przebywania w dżungli, jednak pewien stopień ryzyka zachorowania istnieje, dlatego decyzja jest indywidualna i zalecamy konsultacje ze swoim lekarzem. Polecamy przed wyjazdem zasięgnięcie porady lekarza w sprawie szczepień. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście).
 • Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje żółta febra. Ryzyko zarażenia nie jest duże. Szczegółowe informacje >>

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy od daty wylotu).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
 • Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Pieniądze

 • Waluta zabierana na wymianę do Peru powinna być w nowych banknotach i w bardzo dobrym stanie. Najmniejsze rozdarcie czy plama mogą spowodować odmowę wymiany w kantorze.

Napięcie

Napięcie elektryczne: 220V / 60 Hz. Gniazdka amerykańskie i europejski standard. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek. 

WIZY 

Peru

 • Obywatele polscy udający się do Peru w celach turystycznych (pobyt do 90 dni) oraz podróżujący tranzytem są zwolnieni z obowiązku wizowego. 
 • Okres ważności paszportu przy wjeździe przynajmniej 6 miesięcy.

Atrakcje dla chętnych:

Sandboarding i buggy

Szaleństwa na piasku specjalnie przygotowanym pojazdem oraz zjazdy z wydm na deskach.
Koszt około 20 USD.

Lot nad liniami Nazca

Koszt około 120 USD.

Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach. 

Koszt 30 - 80 USD.

Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco.

Koszt około 10 USD

Trekking szlakiem Inków Inka-Trail

4 dniowy trekking szlakiem Inków do Machu Picchu

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej POWRÓT WIRAKOCZY Peru pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Peru. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.