Arktyczne trekkingi na lekko - Spitsbergen

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Wyprawa na Spitsbergen: trekkingi na lekko bez namiotu

 • Zielona Dolina Bjorndalen i krajobrazy Oceanu Arktycznego z ptasich
 • Wyjście na górę Sarkofagen nad norweskim Longyearbyen
 • Wspinaczka na Piramidę (937 m n.p.m.)
 • Trekking wzdłuż wybrzeża do baz naukowych
 • “Góra Stołowa” i lodowiec Jotunfonna w północnym Isfjordzie
 • Nordenskiöldfjellet - najwyższa góra w okolicy Longyearbyen!

Zapraszamy na trekkingową wycieczkę na Spitsbergen! Arktyczne trekkingi na lekko* to wycieczka dedykowana dla wszystkich pasjonatów pieszych wędrówek, realizowana bez konieczności noszenia ciężkich plecaków z pełnym wyposażeniem biwakowym! Każdego dnia zaplanowany jest całodzienny trekking i powrót na noc do hotelu/pensjonatu w Longyearbyen oraz Piramidzie.

* "Na lekko" oznacza, że trekkingi są realizowane bez konieczności noszenia ciężkich bagaży z całym dobytkiem, namiotem itd. Lekkość nie odnosi się do intensywności trekkingu. Codzienne wędrówki nie są wprawdzie bardzo wymagające, ale wymagają jednak pewnej kondycji. Zwłaszcza, że na Spitsbergenie nie spotkamy wielu wydeptanych szlaków.

Przygotowane trasy są bardzo różnorodne. Prowadzą w dolinach i wąwozach, przez płaskowyże i spiczaste wierzchołki, przez rzeki i po lodowcach, nad brzegiem morza i wgłąb lądu. Poznamy Spitsbergen od każdej strony!

Naszymi bazami wypadowymi są: stolica Longyearbyen oraz byłe radzieckie miasto-widmo Piramida. Na zmianę będziemy wychodzić na całodzienne trekkingi i na nieco krótsze trasy. Wdrapiemy się na szczyty Sarkofagen, Pyramiden i Nordenskiöldfjellet. Wejdziemy w głąb doliny Bjørndalen, pójdziemy tundrą wzdłuż wybrzeża Billefjorden.

Wycieczka jest prowadzona przez doświadczonego przewodnika, wyposażonego w broń, na wypadek spotkania z niedźwiedziem polarnym.

Zapraszamy na trekkingi na Spitsbergenie!

Program

RAMOWY PROGRAM ARKTYCZNYCH TREKKINGÓW NA LEKKO:

DZIEŃ 1-2

Przelot na Spitsbergen z przesiadką w Oslo. W zależności od przelotów, możliwe zwiedzanie Muzeum Ekspedycji Polarnych “Fram”. Kontynuacja przelotu na Spitsbergen. Zwiedzanie Longyearbyen, stolicy archipelagu Svalbard. Zajrzymy do miasteczka górników i do muzeum Arktyki. W drugiej części dnia rozgrzewkowy trekking na górę Sarkofagen (514 m n.p.m.), wznoszącą się nad miastem. Nocleg w Longyearbyen.

Dystans i przewyższenie: 8 km, +450 m, - 450 m

DZIEŃ 3

Całodzienny trekking letnią, arktyczną tundrą. Doliną Bjørndalen przejdziemy na szczyt zielonych "ptasich klifów". Przekroczymy rzekę, może uda się nam spotkać renifery i arktyczne lisy. Ze szczytu klifów zobaczymy panoramę Isfjordu i opuszczoną osadę górniczą Grumant. Nocleg w Longyearbyen.

Dystans i przewyższenie: 20 km, +600 m, - 600 m

DZIEŃ 4

Rano popłyniemy z Longyearbyen do byłego radzieckiego miasta-widma Pyramiden w północnej części Isfjordu. Trekking na górę Pyramiden (937 m n.p.m.). Strome podejście zrekompensują widoki na Petuniabuktę i lodowiec Nordenskiöldbreen. Nocleg w odnowionym byłym radzieckim hotelu Tulipan.

Dystans i przewyższenia: 10 km, + 950 m, - 950 m

DZIEŃ 5

Trekking w dzikie tereny na południe od Pyramiden. Całodzienna wyprawa ze zmieniającymi się jak w kalejdoskopie arktycznymi krajobrazami. Trekking wzdłuż Billefjordu na “Górę Stołową”, do lodowca Jotunfonna. Powrót nad dolinami rzek wpadających do Petuniabukty. Nocleg w Pyramiden.

Dystans i przewyższenia: 22 km, + 650 m, - 650 m

DZIEŃ 6

Zwiedzanie z przewodnikiem i spacery po mieście Piramida, wizyta w opuszczonym kinie, szkole, kompleksie sportowym. Trekking do stacji badawczych - trasą wzdłuż wybrzeża dojdziemy do Polskiej Stacji Polarnej "Petuniabukta". Powrót speedboat’em lub katamaranem do Longyearbyen na nocleg.

Dystans i przewyższenia: 10 km, + 150 m, - 150 m

DZIEŃ 7-8

Ostatni trekking na najwyższą górę w okolicy Longyearbyen - Nordenskiöldfjellet (1051 m n.p.m.). Czas wolny w Longyearbyen na zakupy pamiątek, ostatnie spacery. Dla chętnych wycieczka po certyfikat arktycznego morsa - żeby go otrzymać należy w całości zanurzyć się w Oceanie Arktycznym! Pożegnalna kolacja (we własnym zakresie). Przelot do Polski z przesiadką w Norwegii.

Dystans i przewyższenia: 16 km, + 1000 m, - 1000 m

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI TREKKINGOWEJ NA SPITSBERGENIE:

 • bilet lotniczy w dwie strony wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • 7x nocleg w pensjonatach/hotelach (Oslo, Pyramiden, Longyearbyen)
 • wyżywienie: 7x śniadania, 2x obiadokolacja (Pyramiden)
 • wycieczka z przewodnikiem po opuszczonym mieście Pyramiden
 • 2x rejs motorówką wraz z zapewnionymi nieprzemakalnymi ochraniaczami i/lub rejs statkiem ekspedycyjnym (w zależności od warunków i terminu wycieczki)
 • wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie
 • transfery z/na lotniska i inne niezbędne do realizacji programu
 • pakiety informacyjne
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagaży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • pozostałe wyżywienie
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • bilety wstępu (jeśli dotyczy)
 • wycieczki fakultatywne (jeśli będzie czas - zależne od rozkładu lotów)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 2500 PLN/os.
 • dopłata do pokoju dwuosobowego na cały wyjazd: 1500 PLN/os.

ZAKWATEROWANIE:

7x nocleg w pensjonacie i hotelu w pokojach 2-4 osobowych. Gwarancja pokoju 1- lub 2-osobowego za dopłatą.

WYŻYWIENIE:

W cenie wyjazdu są 7x śniadania oraz 2x kolacja w Pyramiden. Pozostałe wyżywienie w Oslo i na Spitsbergenie jest we własnym zakresie. Wyżywienie podczas trekkingów (przekąski) są we własnym zakresie, w zależności od zakupionego prowiantu (część przekąsek można przywieźć z Polski). W Longyearbyen jest wiele restauracji oraz dobrze zaopatrzony sklep, ceny są jednak wyższe niż w Polsce. W pensjonacie w Longyearbyen dostępna jest kuchnia.

POZIOM TRUDNOŚCI:

Wycieczka Arktyczne trekkingi na lekko to całodzienne trekkingi lub kilkugodzinne trekkingi połączone ze zwiedzaniem (zwykle również w formie spaceru) i przejazdami. Nosić będziemy małe plecaki z podstawowym wyposażeniem na kilka godzin trekkingu w zimnie. Zawsze na koniec dnia wracamy do miejsca zakwaterowania, w którym mamy dostęp do swoich bagaży, ciepłych pokoi i łazienki. Program jest ułożony tak, że w razie potrzeby Uczestnik może zrezygnować z trekkingu jakiegoś dnia i np. odpocząć lub zrealizować wycieczkę fakultatywną.

Większość trasy przebiega przez teren bez ścieżek czy dróg, po kamienistym podłożu, tundrze i wiecznej zmarzlinie. Niewykluczone jest brodzenie przez cieki wodne. Będziemy pokonywać dystanse od 8 km do 22 km.

Sformułowanie "na lekko" oznacza, że trekkingi są realizowane bez konieczności noszenia ciężkich bagaży z całym dobytkiem, namiotem itd. Lekkość nie odnosi się do intensywności trekkingu! Codzienne wędrówki nie są wprawdzie bardzo wymagające, ale wymagają jednak pewnej kondycji. Zwłaszcza, że na Spitsbergenie nie spotkamy wielu wydeptanych szlaków.

Jeśli nie wiesz, który wariant wycieczki na Spitsbergen wybrać, zadzwoń lub napisz do nas. Doradzimy Ci abyś jak najlepiej skorzystał z pobytu w Arktyce.

POGODA:

Surowy północny klimat, temperatura 5-10°C przez całą dobę, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8 osób, maksymalnie 15/16.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem wylotu jest WARSZAWA. Inne miejsca za dopłatą. 

INNE:

Program może się zmienić w zależności od terminu wylotu, pogody i innych czynników.

Królem Arktyki jest biały niedźwiedź. Spotkanie z tym drapieżnikiem jest bardzo mało prawdopodobne. W letnim sezonie jego występowanie ogranicza się bowiem do skutych lodem odległych terenów, które są mu niezbędne do polowania (na pewno nie w okolicy Longyearbyen). Niemniej jednak, w przypadku nieoczekiwanego spotkania z białym niedźwiedziem, podczas wszystkich pieszych wycieczek, przewodnik będzie miał przy sobie obowiązkową broń.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Arktyczne trekkingi na lekko - Spitsbergen pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.