Arktyczne trekkingi na lekko - Spitsbergen

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni8 990
WYCIECZKA BLISKA POTWIERDZENIA

O wyprawie

Wyprawa na Spitsbergen: trekkingi na lekko bez namiotu

 • Zielona Dolina Bjorndalen i krajobrazy Oceanu Arktycznego z ptasich
 • Wyjście na górę Sarkofagen nad norweskim Longyearbyen
 • Wspinaczka na Piramidę (937 m n.p.m.)
 • Trekking wzdłuż wybrzeża do baz naukowych
 • “Góra Stołowa” i lodowiec Jotunfonna w północnym Isfjordzie
 • Nordenskiöldfjellet - najwyższa góra w okolicy Longyearbyen!

Zapraszamy na trekkingową wycieczkę na Spitsbergen! Arktyczne trekkingi na lekko to wycieczka dedykowana dla wszystkich pasjonatów pieszych wędrówek, realizowana bez konieczności noszenia ciężkich plecaków z pełnym wyposażeniem biwakowym! Każdego dnia zaplanowany jest całodzienny trekking i powrót na noc do hotelu/pensjonatu w Longyearbyen oraz Piramidzie.

Przygotowane trasy są bardzo różnorodne. Prowadzą w dolinach i wąwozach, przez płaskowyże i spiczaste wierzchołki, przez rzeki i po lodowcach, nad brzegiem morza i wgłąb lądu. Poznamy Spitsbergen od każdej strony!

Naszymi bazami wypadowymi są: stolica Longyearbyen oraz rosyjskie miasto-widmo Piramida. Na zmianę będziemy wychodzić na całodzienne trekkingi i na nieco krótsze trasy. Wdrapiemy się na szczyty Sarkofagen, Pyramiden i Nordenskiöldfjellet. Wejdziemy w głąb doliny Bjørndalen, pójdziemy tundrą wzdłuż wybrzeża Billefjorden.

Wycieczka jest prowadzona przez doświadczonego przewodnika, wyposażonego w broń, na wypadek spotkania z niedźwiedziem polarnym.

Zapraszamy na trekkingi na Spitsbergenie.

Program

RAMOWY PROGRAM ARKTYCZNYCH TREKKINGÓW NA LEKKO:

DZIEŃ 1-2

Przelot na Spitsbergen z przesiadką w Oslo. W zależności od przelotów, możliwe zwiedzanie Muzeum Ekspedycji Polarnych “Fram”. Kontynuacja przelotu na Spitsbergen. Zwiedzanie Longyearbyen, stolicy archipelagu Svalbard. Zajrzymy do miasteczka górników i do muzeum Arktyki. W drugiej części dnia rozgrzewkowy trekking na górę Sarkofagen (514 m n.p.m.), wznoszącą się nad miastem. Nocleg w Longyearbyen.

Dystans i przewyższenie: 8 km, +450 m, - 450 m

DZIEŃ 3

Całodzienny trekking letnią, arktyczną tundrą. Doliną Bjørndalen przejdziemy na szczyt zielonych "ptasich klifów". Przekroczymy rzekę, może uda się nam spotkać renifery i arktyczne lisy. Ze szczytu klifów zobaczymy panoramę Isfjordu i opuszczoną osadę górniczą Grumant. Nocleg w Longyearbyen.

Dystans i przewyższenie: 20 km, +600 m, - 600 m

DZIEŃ 4

Rano popłyniemy z Longyearbyen do rosyjskiego miasta-widma Pyramiden w północnej części Isfjordu. Trekking na górę Pyramiden (937 m n.p.m.). Strome podejście zrekompensują widoki na Petuniabuktę i lodowiec Nordenskiöldbreen. Nocleg w odnowionym byłym radzieckim hotelu Tulipan.

Dystans i przewyższenia: 10 km, + 950 m, - 950 m

DZIEŃ 5

Trekking w dzikie tereny na południe od Pyramiden. Całodzienna wyprawa ze zmieniającymi się jak w kalejdoskopie arktycznymi krajobrazami. Trekking wzdłuż Billefjordu na “Górę Stołową”, do lodowca Jotunfonna. Powrót nad dolinami rzek wpadających do Petuniabukty. Nocleg w Pyramiden.

Dystans i przewyższenia: 22 km, + 650 m, - 650 m

DZIEŃ 6

Zwiedzanie z przewodnikiem i spacery po mieście Piramida, wizyta w opuszczonym kinie, szkole, kompleksie sportowym. Trekking do stacji badawczych - trasą wzdłuż wybrzeża dojdziemy do Polskiej Stacji Polarnej "Petuniabukta". Powrót speedboat’em lub katamaranem do Longyearbyen na nocleg.

Dystans i przewyższenia: 10 km, + 150 m, - 150 m

DZIEŃ 7

Ostatni trekking na najwyższą górę w okolicy Longyearbyen - Nordenskiöldfjellet (1051 m n.p.m.). Czas wolny w Longyearbyen na zakupy pamiątek, ostatnie spacery. Dla chętnych wycieczka po certyfikat arktycznego morsa - żeby go otrzymać należy w całości zanurzyć się w Oceanie Arktycznym! Pożegnalna kolacja (we własnym zakresie).

Dystans i przewyższenia: 16 km, + 1000 m, - 1000 m

DZIEŃ 8

Pożegnanie z Arktyką, przelot do Polski z przesiadką w Oslo.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI TREKKINGOWEJ NA SPITSBERGENIE:

 • bilet lotniczy w dwie strony wraz ze wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitem wagowym linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • 7x nocleg w pensjonatach/hotelach (1x Oslo, 2x Pyramiden, 4x Longyearbyen)
 • wyżywienie: 7x śniadania (Oslo, Longyearbyen, Pyramiden), 2x obiadokolacja (Pyramiden)
 • wycieczka z przewodnikiem po opuszczonym mieście Pyramiden
 • 2x rejs motorówką wraz z zapewnionymi nieprzemakalnymi ochraniaczami i/lub rejs statkiem ekspedycyjnym (w zależności od warunków)
 • wynajem obowiązkowej broni w celu zapewnienia bezpieczeństwa grupie
 • transfery z/na lotniska i inne niezbędne do realizacji programu
 • pakiety informacyjne i mapy
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagaży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • pozostałe wyżywienie
 • bilety wstępu (jeśli dotyczy)
 • wycieczki fakultatywne (jeśli będzie czas - zależne od rozkładu lotów)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 2500 PLN/os.
 • dopłata do pokoju dwuosobowego na cały wyjazd: 1500 PLN/os.

ZAKWATEROWANIE:

7x nocleg w pensjonacie i hotelu w pokojach 2-4 osobowych. Gwarancja pokoju 1- lub 2-osobowego za dopłatą.

WYŻYWIENIE:

W cenie wyjazdu są 7x śniadania oraz 2x kolacja w Pyramiden. Pozostałe wyżywienie w Oslo i na Spitsbergenie jest we własnym zakresie. Wyżywienie podczas trekkingów (przekąski) są we własnym zakresie, w zależności od zakupionego prowiantu (część przekąsek można przywieźć z Polski). W Longyearbyen jest wiele restauracji oraz dobrze zaopatrzony sklep, ceny są jednak wyższe niż w Polsce. W pensjonacie w Longyearbyen dostępna jest kuchnia.

POZIOM TRUDNOŚCI:

Wycieczka Arktyczne trekkingi na lekko to całodzienne trekkingi lub kilkugodzinne trekkingi połączone ze zwiedzaniem (zwykle również w formie spaceru) i przejazdami. Nosić będziemy małe plecaki z podstawowym wyposażeniem na kilka godzin trekkingu w zimnie. Zawsze na koniec dnia wracamy do miejsca zakwaterowania, w którym mamy dostęp do swoich bagaży, ciepłych pokoi i łazienki. Program jest ułożony tak, że w razie potrzeby Uczestnik może zrezygnować z trekkingu jakiegoś dnia i np. odpocząć lub zrealizować wycieczkę fakultatywną.

Większość trasy przebiega przez teren bez ścieżek czy dróg, po kamienistym podłożu, tundrze i wiecznej zmarzlinie. Niewykluczone jest brodzenie przez cieki wodne. Będziemy pokonywać dystanse od 8 km do 22 km.

Jeśli nie wiesz, który wariant wycieczki na Spitsbergen wybrać, zadzwoń lub napisz do nas. Doradzimy Ci abyś jak najlepiej skorzystał z pobytu w Arktyce.

POGODA:

Surowy północny klimat, temperatura 5-10°C przez całą dobę, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6 osób, maksymalnie 15.

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem wylotu jest WARSZAWA. Inne miejsca za dopłatą.

INNE:

 • Program może się zmienić w zależności od terminu wylotu, pogody i innych czynników.
 • Królem Arktyki jest biały niedźwiedź. Spotkanie z tym drapieżnikiem jest bardzo mało prawdopodobne. W letnim sezonie jego występowanie ogranicza się bowiem do skutych lodem odległych terenów, które są mu niezbędne do polowania (na pewno nie w okolicy Longyearbyen). Niemniej jednak, w przypadku nieoczekiwanego spotkania z białym niedźwiedziem, podczas wszystkich pieszych wycieczek, przewodnik będzie miał przy sobie obowiązkową broń.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Arktyczne trekkingi na lekko - Spitsbergen pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Norwegia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.