Pod niebem Namibii

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

NAMIBIA roadtrip

Ta wyprawa do Namibii to przygoda w formie kameralnego roadtripu. Będziemy podziwiać harmonijne krajobrazy pustyni Namib i Dead Valley, zobaczymy jeden z największych kanionów świata - Fish River Canyon, i poznamy historię kraju w mieście duchów Kolmanskop. Złapiemy oddech nad Oceanem Atlantyckim, by ruszyć w dalszą drogę - na spotkanie z oryginalną kulturą i dziedzictwem Namibii: odwiedzimy plemię Himba, wioski Herero oraz living museum ludu Damara. Po lekcji historii i kultury udamy się na prawdziwą lekcję biologii - obserwację dzikich zwierząt w Parku Narodowym Etosha.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę roadtripu
 • zobaczenie słynnego Dead Vlei
 • safari w Etoshy

Program

1 DZIEŃ Wylot

Wylot z Polski do Windhoek w Namibii.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

2 DZIEŃ Windhoek

Przylot na międzynarodowe lotnisko Hosea Kutako w Namibii. Przejazd z lotniska do centrum stolicy - Windhoek; objazdowe zwiedzenie najważniejszych punktów miasta (stary dworzec, Christ Church, Parliament Garden).

3 DZIEŃ Keetmanshoop - Fish River Canyon

Odebranie samochodów, wspólne zakupy jedzeniowe i wyjazd w stronę Fish River Canyon. Tego dnia mamy do przejechania długi dystans by jak najszybciej znaleźć się na południu Namibii, jednak po drodze zatrzymamy się na posiłek w Keetmanshoop - małym miasteczku farmerów. Jeśli czas pozwoli zjedziemy z trasy by zobaczyć Quiver Tree Forest. Po obiedzie powinniśmy być gotowi na dalszą drogę w stronę naszego campingu w pobliżu Fish River Canyon. Z radia będą płynąć afrykańskie rytmy, a i droga z olbrzymią przestrzenią dookoła da nam czas na przestawienie się z europejskiego pędu w afrykański luz. Fish River Canyon (Kanion Rzeki Rybnej) jest drugim co do wielkości kanionem na Świecie, największym na kontynencie afrykańskim.
Wieczorem będziecie mogli podziwiać Krzyż Południa na niebie.

4 DZIEŃ Fish River Canyon - Luderitz

Nasz camping wybraliśmy blisko bramy wjazdowej do parku, by rano mieć możliwość zrobienia cudownych zdjęć podczas wschodu słońca.
Po porannej wizycie w Kanionie udamy się do najstarszego miasta Namibii – Luderitz. Znajduje się tu port, leżący na jednym z najmniej przyjaznych wybrzeży Afryki. Trasę uatrakcyjnią nam dzikie konie w rejonie Aus, które lubią podchodzić do asfaltowej drogi zasypywanej fragmentami przez piasek pustyni. Na noc zatrzymamy się w guest house w Luderitz. Zobaczymy tam osiemnastowieczną niemiecką architekturę, zjemy pyszne owoce morze na kolację i będziemy mogli podziwiać szalejący ocean nocą (w tym rejonie dość silnie wieje, warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni strój).

5 DZIEŃ Miasto duchów Kolmanskop - pustynia Namib

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie miasta duchów czyli Kolmanskop. Jeśli będziecie mieć szczęście może uda Wam się znaleźć diament ;) Legalnie będzie Wam trudno go wywieźć - tym bardziej warto odwiedzić muzeum, w którym można poznać metody przemytnicze stosowane w czasach świetności tego miasta. Następnie udamy się w rejon najpiękniejszej pustyni Afryki i najstarszej pustyni świata – Namib. Słynie ona z niezwykłego krajobrazu, wypełnionego zaskakującymi formami skalnymi, najwyższymi wydmami świata, a wszystko w przeróżnych odcieniach czerwieni.

6 DZIEŃ KANION SESRIEM

Dalszy przejazd przez pustynię. Popołudniu dojeżdżamy na camping na obrzeżach pustyni Namib, wspólne grillowanie i wieczorne słuchanie afrykańskich opowieści. Przed zachodem słońca zwiedzimy kolejny kanion - Sesriem. Tym razem udamy się na spacer do jego koryta.

7 DZIEŃ Pustynia Namib - wydmy - Swakopmund

Wczesna pobudka i wjazd do Parku Narodowego Namib-Naukluft. Bramy otwierane są jeszcze przed świtem dlatego nie pośpimy za długo, ale poranną pobudkę wynagrodzi wyjątkowy wschód słońca w magicznej scenerii najstarszej pustyni świata. Przespacerujemy się wśród najwyższych wydm pustyni, w tym słynnej Dune 45. Wspólne śniadanie przygotujemy sobie w miejscu z przepięknymi widokami przy Dead Valley. Po południu przejazd w stronę wybrzeża do Swakopmund przez Kuiseb Pass z licznymi punktami widokowymi.

8 DZIEŃ Swakopmund - wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim

Dzień na odpoczynek, który każdy może wykorzystać w ulubiony dla siebie sposób - wylegując się na plaży i mocząc stopy w zimnym oceanie lub korzystając z możliwości odwiedzenia muzeum kamieni szlachetnych, oceanarium lub parku węży. Tego dnia będzie możliwość wykupienia fakultatywnie: rejsu po oceanie (koszt ok. 40 EUR), wyprawę w poszukiwaniu pustynnej „małej piątki” (koszt ok. 40 EUR) lub, dla zainteresowanych codziennym życiem miejscowych, można odbyć kulturalną wycieczkę po jednej z dzielnic Swakopmund. Wieczorem odwiedzimy znaną na wybrzeżu restaurację by spróbować tutejszych owoców morza.

9 DZIEŃ Swakopmund - Zatoka Hentis - Cape Cross - Spitzkoppe

Rano opuścimy miasto by przejechać drogami solnymi  w okolicę Zatoki Henties, gdzie będziemy mogli podziwiać najbardziej kojarzony z wybrzeżem szkieletów wrak statku, a w mieście szubienice. Tego dnia zobaczymy również Cape Cross, który znany jest z kolonii uchatek oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diogo Cao. Pożegnamy ocean i udamy się szutrową drogą w stronę Spitzkoppe, gdzie w otoczeniu pięknych skał spędzimy popołudnie na campingu. Korzystając z lokalnych przewodników (Buszmenów) będzie można wybrać się na krótki trekking po górach by zobaczyć malowidła naskalne wykonane przez lud San (dla chętnych. koszt ok. 10 EUR). Wieczór przy ognisku.

10 DZIEŃ Spitzkoppe - wioski Herero - skalne rysunki - Damaraland

Ruszamy w dalszą drogę pod osłoną chłodu poranka. W trakcie przejazdu zobaczymy pierwsze wioski ludu Herero. To dobra okazja do zakupu lokalnych wyrobów. Odwiedzając Twyfelfontein udamy się na wspólny spacer po górach do miejsca, które zasłynęło z rysunków naskalnych i zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Również tego dnia udamy się z wizytą do living museum ludu Damara, gdzie młode pokolenie przybliży nam dawne tradycje, śpiewy i tańce. Będzie to świetna okazja do wspólnych tańców w afrykańskich rytmach. Po południu udamy się na camping i wieczorne ognisko. 

11 DZIEŃ Damaraland - przejazd przez rezerwat - Opuwo

Ruszamy w drogę do największego miasta tego regionu - Opuwo, gdzie zapoznamy się z kultura tutejszych ludów. Zanim jednak tam dotrzemy przejedziemy przez olbrzymi rezerwat dzikich zwierząt. Trasę będziemy pokonywać spokojnie, gdyż może się zdarzyć, iż zebry lub żyrafy, korzystając z przywileju pierwszeństwa, wejdą nam na drogę. W zależności od chęci grupy, zrobimy postoje w lokalnych sklepikach. Malowniczą górzystą trasą dotrzemy do Opuwo - miasta, w którym mieszają się różne kultury, a widok kobiety Himba spacerującej z Herero po ulicy jest codziennością.

12 DZIEŃ Epupa - wizyta u Himba - Góry Zebrowe

Odwiedzimy plemię Himba w ich wiosce nieopodal wodospadów Epupa. Będzie okazja do zawarcia ciekawych znajomości i kupienia Himbowego rękodzieła. Popołudniu udamy się na spacer po Górach Zebrowych. Wieczorem zrelaksujemy się na campingu przy szumie wodospadów.

13 DZIEŃ Wizyta u gepardów

Wczesnym rankiem opuścimy nasze miejsce noclegowe w sąsiedztwie rzeki Kunene i wzgórz Angoli, cofniemy się do Opuwo, zatankujemy samochody i udamy się na farmę, na której para miłośników gepardów przeznaczyła znaczną część swojej ziemi dla tych pięknych kotów, a znaczną część swojego życia na ich ratowanie. Dowiemy się jak i dlaczego postanowili pomóc tym przepięknym wielkim kotom, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy i samych kuracjuszy - gepardy, które z różnych względów nie przetrwałyby już na wolności i znalazły permanentne schronienie na farmie. Popołudniowy relaks w basenie na campingu i wieczór przy ognisku.

14 DZIEŃ Park Narodowy Etosha

Poranek na farmie zawsze jest pełen ciekawych odgłosów perliczki, tukany to stali mieszkańcy tego miejsca. Pożegnamy ich i po śniadaniu udamy się do największego w Namibii parku ze zwierzętami. Park Narodowy Etosha zajmuje ponad 22 tys.m2, a w jego wnętrzu znajduje olbrzymia przestrzeń solniska, która po deszczu sprawia wrażenie olbrzymiego jeziora. Mieszka w nim ponad 140 gatunków ssaków i niewątpliwie robi na odwiedzających duże wrażenie. Nocleg na campingu.

15-16 DZIEŃ Park Narodowy Etosha

Podczas kolejnych dni zwiedzania parku przydadzą się lornetki i sokoli wzrok. Safari będzie przeplatane pobytami w zamkniętych strefach wypoczynkowych dla ludzi. Wieczorem możemy podglądać zwierzęta przy oczku wodnym. Nocleg na campingu.

17 DZIEŃ Meteoryt Hoba - Waterberg

Opuszczając rejon Etoszy udamy się do jednego z najważniejszych historycznie miejsc dla Namibijczyków - Waterberg. Po drodze zjedziemy na farmę, gdzie znajduje się największy znany meteoryt w całości - meteoryt Hoba. Ten imponujący meteoryt żelazny szacuje się na masę ponad 60 ton!
Waterberg kojarzy się tutejszej ludności z buntem przeciw kolonizacji, heroiczną walką i niesamowitą odwagą. Tego dnia udamy się na spacer po płaskowyżu by podziwiać rozpościerające się z niego widoki, a przy kolacji poznamy historię tego miejsca.

18 DZIEŃ Waterberg - Windhoek - wylot

Rano pakujemy się i jedziemy do stolicy, by po wspólnym obiedzie udać się na lotnisko i pożegnać z Namibią. Wylot.

19 DZIEŃ Powrót

Przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Windhoek - Warszawa
 • transfery z/na lotnisko w Namibii
 • 6 noclegów w lodgach i guesthousach
 • 10 noclegów na campingach (w namiotach)
 • wyżywienie: 16 śniadań, 14 lunchboxów (przeważnie kanapki), 11 kolacji
 • transport na całej trasie wg programu (lokalny kierowca, samochód typu Toyota Land Cruiser)
 • sprzęt kampingowy: śpiwory, poduszki, pościel i prześcieradło,
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • ewentualne przejazdy w miastach: ok. 50 EUR
 • wizy do Namibii (od ok. 75 EUR)
 • pozostałego wyżywienia
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:

1 000 PLN

Transport

Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem, a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to pełną swobodę i niezależność.

Wyżywienie 

W lodgach mamy zapewnione śniadania. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodne z jego potrzebami. Podczas noclegów na campingach dysponujemy kuchenkami i sprzętem turystycznym - będzie możliwość przygotowywania posiłków.

WIZY - NAMIBIA

Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. Przekraczając granicę w porcie lotniczym, trzeba okazać bilet powrotny. Na przejściach granicznych wizy nie są wydawane.

Koszt wizy jednokrotnej to 80 EUR
Koszt wizy multiple to 130 EUR

Opłata za pośrednictwo 250 PLN (przy wyjazdach grupowych min. 7 uczestników)
W przypadku wyjazdów indywidualnych (mniej niż 7 uczestników) koszt pośrednictwa wynosi 600 PLN/os.


ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Rejs po oceanie - Mola Mola (Walvis Bay)

Koszt ok. 50 EUR

Wycieczka w poszukiwaniu "Little Five"

Poszukiwanie pustynnej małej piątki, koszt ok. 60 EUR

Wycieczka do malowideł naskalnych

Koszt ok. 15 EUR

Bushmen walk

Koszt ok. 25 EUR

Nocne safari

Game drive w poszukiwaniu zwierząt, koszt ok. 25-50 EUR

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Pod niebem Namibii pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Namibia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.