PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU
Dostępne terminy i ceny:

+ 1950 USD

Najbardziej malownicze góry świata i jeden z najpiękniejszych wodospadów świata w jednej wyprawie! Czeka Was trekking szlakiem wiodącym nad Lago Torre i dalej do obozu bazowego śmiałków planujących zdobyć Cerro Torre, podejście do obozu bazowego pod Fitz Roy i do Laguny de Los Tres, oraz trekking pod majestatyczne wieże Torres del Paine (genialne widoki gwarantowane!).

Zobaczycie również słynny lodowiec Perito Moreno, postawicie stopę na Ziemi Ognistej i spędzicie niezapomniane noce w Buenos Aires i Rio de Janeiro.

W programie:

Trekking pod Cerro Torre

Trekking pod Fitz Roy i do Laguny de los Tres

Trekking pod Torres del Paine

Wodospady Iguazu od strony argentyńskiej i brazylijskiej

Lodowce Perito Moreno oraz Ventisquero Negro

Przejazd Rutą 40

Jaskinia Rąk

Buenos Aires, Rio de Janeiro, Colonia del Sacramento

Ushuaia i Ziemia Ognista

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU

Dzień 1 - Wylot z Polski
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

Dzień 2 - BUENOS AIRES
Buenos Aires – Paryż Ameryki Południowej. Tutaj nikt nie będzie chciał odpoczywać! Wszak jesteśmy w „boskim Buenos" :-) Zaczniemy od centrum: Avenida Nueve de Julio - największa ulica Ameryki Południowej. Następnie Plaza de Congreso oraz dom prezydenta - Casa Rosada. Na pewno nie przeoczymy Avenida la Forida, miejsca, gdzie można na żywo zobaczyć tradycyjne tango, odwiedzić liczne sklepy i restauracje. Wieczór to czas na zrzucenie ubrań podróżnika i przyodzianie czegoś bardziej odpowiedniego – przecież chcemy wtopić się w elegancki tłum jednej z najbardziej kulturalnych stolic świata. Wino, tango i czego dusza zapragnie.

Dzień 3 - SAN CARLOS DE BARILOCHE
Przelot do San Carlos de Bariloche. Spacer po mieście nazywanym często stolicą "patagońskiej Szwajcarii". Wjazd kolejką linową na szczyt Cerro Catedral. Dla chętnych zejście ze szczytu na piechotę.

Dzień 4 - SAN CARLOS DE BARILOCHE - CZARNY LODOWIEC
Wraz z lokalnym przewodnikiem, jedziemy do Parku Narodowego Nahuel Huapi (w języku miejscowych Indian "wyspa jaguarów"). Zobaczymy m.in. jezioro Mascardi, lodowiec Ventisquero Negro – czarny lodowiec. Podziwiamy osobliwą naturę niespotykaną w żadnej innej części świata. Zobaczymy także malownicze wodospady: las Nalcas i los Alerces. W ramach regeneracji sił po powrocie, udajemy się na degustacje do lokalnych, słynnych na całą Argentynę „fabryk czekolady”, gdzie wypicie gorącej czekolady to wręcz rytuał. Pobyt w Patagonii będzie również okazją do spróbowania lokalnych win, których jak twierdzą sprzedawcy, nie sprzedaje się nigdzie na północ od Bariloche.

Dzień 5 - LEGENDARNA DROGA RUTA 40
„Bo to droga jest celem” - przejazd przez patagońskie pustkowia słynną drogą nr 40. Jej przebycie to pragnienie każdego podróżnika. W argentyńskich sklepikach sprzedaje się mnóstwo różnego rodzaju gadżetów związanych z tą drogą: miniaturki znaków, oznaczających wjazd na słynną szosę, kubeczki z magiczną „40-tką”, koszulki, długopisy, breloczki itd. Na nocleg zatrzymujemy się w miejscowości Perito Moreno.

Dzień 6 - JASKINIA RĄK
Kontynuujemy przejazd malowniczą Rutą 40 przez krajobrazy Patagonii.
Wycieczka i krótki trekking do Jaskini Rąk.
Cueva de las Manos, czyli Jaskinia Rąk wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się niedaleko miejscowości Perito Moreno, w samym sercu Patagonii. Ściany groty pokryte są zagadkowymi malowidłami zwierząt i ludzkich dłoni. Uznaje się, że malowidła powstały od 9 do 13 tys. lat temu i są najstarszymi śladami człowieka w Ameryce Południowej. Wycieczka odbywa się siódmego dnia wyprawy i jest rozszerzeniem przejazdu autobusem drogą Ruta 40. Zwiedzanie połączone jest z krótkim trekkingiem przepięknym i malowniczym kanionem, na zboczach którego odkryto groty z malowidłami. Po drodze spotkamy tylko stada guanako, strusie nandu i flamingi, a z góry obserwowani jesteśmy przez majestatycznie krążące kondory.
Wieczorem wyjazd do El Chalten (nocny przejazd) – małego miasteczka, mekki wspinaczy i pieszych turystów. Zakwaterowanie w pensjonacie.

Dzień 7 - TREKKING FITZ ROY lub CERRO TORRE
Całodzienny trekking. Do wyboru dwie trasy:

OPCJA PIERWSZA - szlak wiodący nad Lago Torre i do obozu bazowego dla śmiałków marzących o zdobyciu legendarnego Cerro Torre (3128 m n.p.m) rozsławionego przez W. Herzoga w filmie „Krzyk Kamienia” (ok. 6 godzin). (Ten trekking można odbyć też 9 dnia wyprawy)
DRUGA OPCJA - to odrobinę trudniejsze podejście do obozu bazowego pod Cerro Fitz Roy i Laguny de Los Tres – punkt widokowy (całodzienny trekking ok. 8 godz. marszu). Nocujemy w pensjonacie w El Chalten. (Ten trekking jest możliwy tylko w tym dniu)

Dzień 8 - EL CALAFATE
Odpoczynek po trudach poprzedniego dnia, lub, dla chętnych, trekking nad Lago Torre i do obozu pod Cerro Torre. Wieczorem przejazd do El Calafate. Spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 - LODOWIEC PERITO MORENO
Po śniadaniu, wyjeżdżamy do Parku Narodowego Los Glaciares. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska - „kruszenia” się lodowca, a dźwięk, który się wydobywa podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. Celem szczegółowego oglądu lodowca przepłyniemy statkiem u jego podnóża.

Po południu możliwość spaceru na Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

Dzień 10 - PUERTO NATALES - CHILE
Kolejne pieczątki w paszporcie. Jedziemy do Puerto Natales – bazy wypadowej do kolejnej z największych atrakcji Patagonii. Wieczorem spacerujemy po mieście i koniecznie próbujemy owoców morza!

Dzień 11 - TORRES DEL PAINE
Jedziemy do Parku Narodowego Torres del Paine - jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii. Po drodze zwiedzamy jaskinię Cueva del Milodon, gdzie odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego. Chętni udadzą się na kilkugodzinny trekking pod majestatyczne wieże Paine.

Dzień 12 - TORRES DEL PAINE
Kolejny dzień przeznaczony na zwiedzanie malowniczego parku narodowego Torres del Paine.

Dzień 13 - PUNTA ARENAS- PINGWINY W SENO OTWAY
Jedziemy do Punta Arenas, miasta, z którego na południe wyruszali już tylko prawdziwi eksploratorzy. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku, wynajmujemy busa i jedziemy do Seno Otway - miejsca znanego z dużej kolonii pingwinów Magellana. Po drodze będziemy mogli spotkać przedstawicieli fauny patagońskiej m.in. guanako, strusie nandu i pancerniki. Wracamy do Punta Arenas i żegnamy się z Chile.

Dzień 14 - CIEŚNINA MAGELLANA – USHUAIA
Wielki dzień! Wjeżdżamy na słynną Tierra del Fuego, czyli Ziemię Ognistą. Następnie promem przez Cieśninę Magellana i dalej do Ushuaia. Wieczorem eksplorujemy najdalej na południe wysunięte miasto na świecie.

Dzień 15 - PARK NARODOWY ZIEMI OGNISTEJ
Jedziemy do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Najdalej wysunięty na południe park narodowy na świecie kusi swoją urodą, niezwykłym spokojem i pięknem. Udamy się na spacer wzdłuż brzegu jeziora Roca. Z pragnącymi zobaczyć widok morza ze szczytu Cerro Guanaco, wybieramy się na trekking. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 16 - ZIEMIA OGNISTA - KANAŁ BEAGLE
Po śniadaniu, czas udać się nieco bardziej na południe, czyli na krótki rejs po Kanale Beagle. Podczas rejsu będzie można zejść na niektóre wysepki, aby móc podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Następnie wybierzemy się na krótki trekking po wyspie, na której pozostały ślady po pierwszych mieszkańcach Ziemi Ognistej - Indianach Yahgan.

Dzień 17 - BUENOS AIRES
Wylot do Buenos Aires, gdzie odwiedzamy znane dzielnice Buenos Aires – Recoleta lub La Boca słynącą z niepowtarzalnego klimatu i stadionu Boca Juniors (tam swoją karierę rozpoczynał Maradona!). Wieczorem dla chętnych możliwość Tango Show w jednym z klubów w stolicy (koszt ok. 60-100 USD).

Dzień 18 - BUENOS AIRES - URUGWAJ
Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Po południu wycieczka promem do Urugwaju po jednej z najszerszych rzek świata (La Plata) do Colonia de Sacramento. Zwiedzanie przepięknej kolonialnej zabudowy urokliwego miasteczka. Wieczornym promem, wracamy do Buenos Aires.

Dzień 19 - WODOSPADY IGUAZU
Rano przelot do Puerto Iguazu – miasteczka na północy Argentyny. Jedziemy do Parku Narodowego Iguazú, aby podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody - ogromne wodospady Iguazu. Mimo panującego upału musimy przygotować coś przeciwdeszczowego i odpowiednią osłonę na aparat – kropelki wody pochodzące z wielkiego wodospadu dostają się wszędzie. Mamy cały dzień na spokojne eksplorowanie tego olbrzymiego parku. Dla chętnych wycieczka motorówką pod wodospad, przejażdżka ciężaróką po dżungli (ok. 60 USD). Wieczorem wracamy do miasteczka. Nocleg w hotelu.

Dzień 20 - WODOSPADY IGUAZU
Aby zobaczyć drugą stronę wodospadów, musimy przekroczyć granicę. Jedziemy do Foz de Iguaçu - miejscowości znajdującej na brazylijskim brzegu rzeki Iguazú. Tutaj zobaczymy drugie oblicze wodospadów – widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty bardziej suche. Dla spragnionych widoku z góry, możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 150 USD). Jak nam będzie mało, to w drodze powrotnej chętni mogą odwiedzić fantastyczny park ptaków występujących tylko w Ameryce Południowej. Wracamy do Argentyny do Puerto Iguazu.

Dzień 21 - RIO DE JANEIRO
Przelot do Rio de Janeiro. Wieczorem spacer po mieście niekończącej się zabawy i wszechobecnej muzyki.

Dzień 22 - RIO DE JANEIRO
Cały dzień zwiedzamy Rio de Janeiro, a szczególnie jego dwa najważniejsze wzgórza: Wzgórze Corcovado ze słynnym posągiem Chrystusa Odkupiciela oraz wzgórze Pao de Açúcar - Głowy Cukru. Jak starczy nam sił (w tym upale wszystko może się zdarzyć), odwiedzimy też monumentalną katedrę Metropolitana oraz historyczne centrum dawnej stolicy Brazylii. Opcjonalnie: lekcja samby w dzielnicy Copacabana (1h) połączonej w dalszej części wieczoru z praktyką z instruktorami w słynnych klubach rozrywkowej dzielnicy Rio (ok. 70-100 USD). Nocleg w hotelu.

Dzień 23 - RIO DE JANEIRO – PLAŻA
Copacabana, Ipanema, Leblon – do wyboru do koloru, czyli spędzamy czas jak prawdziwi Cariocas (mieszkańcy Rio) odpoczywając na jednej ze słynnych plaż. Pijemy sok prosto ze świeżego kokosa, gramy w piłkę plażową, walczymy z wysokimi falami... Dla tych co wolą piłkę w prawdziwym wydaniu, wizyta na kiedyś największym stadionie świata – Maracanie. Nocleg w hotelu.

Dzień 24-25 Powrót
Wspólna podróż powrotna do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze: Warszawa - Buenos Aires // Rio de Janeiro – Warszawa
 • bilety lotnicze (wraz z opłatami lotniskowymi) na trasach: Buenos Aires – Bariloche, Ushuaia - Buenos Aires, Buenos Aires – Iguazu, Iguazu – Rio de Janeiro
 • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • bilety autobusowe na trasie RUTA 40: Bariloche - Perito Moreno - El Chalten - El Calafate
 • bilety autobusowe na trasie El Calafate - Puerto Natales, Puerto Natales - Punto Arenas, Punto Arenas - Ushuaia
 • bilety promowe Buenos Aires - Colonia de Sacramento - Buenos Aires
 • wycieczki do Parków Narodowych: Bariloche, El Calafate, Jaskinia rąk, Puerto Natales, Ushuaia
 • Iguazu – transport do/z wodospadów, na/z lotniska
 • rejs po kanale Beagle
 • 19 noclegów w hotelach w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
 • 2 noclegi w hostelach na trasie RUTA 40 (Perito Moreno i El Chalten)
 • transfery z/na lotniska

 CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: taxi itp. - ok. 190 USD
 • wyżywienia: ok. 20 - 30 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych:

Rafting - Spływ rwącą rzeką w pontonach

Koszt około 170 USD.

Mini Trekking - Spacer po lodowcu

UWAGA! Wykup tej atrakcji należy zgłosić wcześniej do biura. W podstawowym programie rezerwujemy standardową wycieczkę do Perito Moreno. Warunek uczestnictwa w dodatkowym minitrekkingu to dobra sprawność fizyczna oraz wiek 10-65 lat.

Koszt około 170 USD.

Tango Show 

Koszt około 80-100 USD.

Lot helikopterem nad Iguazu

Koszt około 150 USD.

Lekcja samby w Rio de Janeiro

Koszt około 70-100 USD.


ZAKWATEROWANIE

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2-3os. z łazienkami. Na trasie Ruty 40 dwa noclegi w hostelach.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy. Informacje o cenach: ARGENTYNA>> CHILE>> BRAZYLIA>>

TRANSPORT

Cztery przeloty lokalne na trasach Buenos Aires – Bariloche, Ushuaia - Buenos Aires, Buenos Aires – Iguazu oraz Iguazu – Rio de Janeiro. Na dłuższych przejazdach korzystamy  z autobusów pierwszej klasy - wygodne z toaletą, dvd i klimatyzacją. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami. Do Urugwaju płyniemy promem. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu.

TREKKING

W programie trzy dłuższe trekkingi: trekking pod Cerro Torre, trekking pod Fitz Roy i do Laguny de los Tres oraz trekking pod Torres del Paine. Poziom trudności: umiarkowany (kilkugodzinne trasy).

Booking.com

PRZEZ PATAGONIĘ DO IGUAZU to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA POŁUDNIOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.