PATAGONIA, TANGO I PINGWINY

PATAGONIA, TANGO I PINGWINY
Dostępne terminy i ceny:

+ 1790 USD

Ekscytująca wyprawa przez Argentynę i Chile - od Buenos Aires do Ziemi Ognistej. Spotkasz się z pingwinami i pancernikami, przepłyniesz cieśninę Magellana, spłyniesz rzeką na pontonie i pokonasz legendarną Rutę 40.

Czekają na Ciebie też trekkingi niezwykle malowniczymi trasami: szlakiem wiodącym nad Lago Torre i dalej do obozu bazowego śmiałków planujących zdobyć Cerro Torre, podejście do obozu bazowego pod Fitz Roy i do Laguny de Los Tres, oraz trekking pod majestatyczne wieże Torres del Paine (genialne widoki gwarantowane!).

W programie:

Trekking pod Cerro Torre

Trekking pod Fitz Roy i do Laguny de los Tres

Trekking pod Torres del Paine

Lodowce Perito Moreno oraz Ventisquero Negro

Przejazd Rutą 40

Jaskinia Rąk

Buenos Aires

Ushuaia i Ziemia Ognista

PATAGONIA, TANGO I PINGWINY

1 dzień - Wylot i przylot do Argentyny
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Argentyny.

2 dzień - BUENOS AIRES
Buenos Aires – Paryż Ameryki Południowej. Tutaj nikt nie będzie chciał odpoczywać! Wszak jesteśmy w „boskim” Buenos. Zwiedzamy centrum: Avenida Nueve de Julio - największą ulicę Ameryki Południowej. Następnie Plaza de Congreso oraz dom prezydenta - Casa Rosada. Na pewno nie przeoczymy Avenida la Forida, miejsca gdzie można na żywo zobaczyć tradycyjne tango i odwiedzić liczne sklepy i restauracje. Wieczór to czas na zrzucenie ubrań podróżnika i przyodzianie czegoś bardziej odpowiedniego – przecież chcemy wtopić się w elegancki tłum jednej z najbardziej kulturalnych stolic świata. Wino, tango i czego dusza zapragnie.

3 dzień - SAN CARLOS DE BARILOCHE
Przelot do San Carlosde Bariloche. Spacer po mieście nazywanym często stolicą "patagońskiej Szwajcarii".
Wjadą kolejką linową na szczyt Cerro Catedral. Dla chętnych zejście ze szczytu na piechotę.

4 dzień - CZARNY LODOWIEC
Wraz z lokalnym przewodnikiem, jedziemy do Parku Narodowego Nahuel Huapi (w języku miejscowych Indian "wyspa jaguarów") Zobaczymy m.in. jezioro Mascardi, lodowiec Ventisquero Negro – czarny lodowiec. Podziwiamy osobliwą naturę niespotykaną w żadnej innej części świata. Malownicze wodospady las Nalcas i los Alerces.
W ramach regeneracji sił po powrocie, udajemy się na degustacje do lokalnych, słynnych na całą Argentynę „fabryk czekolady”, gdzie wypicie gorącej czekolady to wręcz rytuał. Pobyt w Patagonii będzie również okazją do spróbowania lokalnych win, których jak twierdzą sprzedawcy, nie sprzedaje się nigdzie na północ od Bariloche.

5 dzień - RUTA 40 – DROGA LEGENDA
„Bo to droga jest celem” - przejazd przez patagońskie pustkowia słynną drogą nr 40. Jej przebycie to pragnienie każdego podróżnika, dlatego w argentyńskich sklepikach sprzedaje się mnóstwo różnego rodzaju gadżetów związanych z tą drogą: miniaturki znaków, oznaczających wjazd na słynną szosę, kubeczki z magiczną „40-tką”, koszulki, długopisy, breloczki itd. Na nocleg zatrzymujemy się w miejscowości Perito Moreno.

6 dzień - Jaskinia Rąk
Wycieczka i krótki trekking do Jaskini Rąk.
Cueva de las Manos, czyli Jaskinia Rąk wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się niedaleko miejscowości Perito Moreno, w samym sercu Patagonii. Ściany groty pokryte są zagadkowymi malowidłami zwierząt i ludzkich dłoni. Uznaje się, że malowidła powstały od 9 do 13 tys. lat temu i są najstarszymi śladami człowieka w Ameryce Południowej. Wycieczka odbywa się siódmego dnia wyprawy i jest rozszerzeniem przejazdu autobusem drogą Ruta 40. Zwiedzanie połączone jest z krótkim trekkingiem przepięknym i malowniczym kanionem na zboczach, którego odkryto groty z malowidłami. Po drodze spotkamy tylko stada guanako, strusie nandu i flamingi, a z góry obserwowani jesteśmy przez majestatycznie krążące kondory.
Wieczorem nocny przejazd do El Chalten – małego miasteczka, mekki wspinaczy i pieszych turystów. Zakwaterowanie w pensjonacie.

7 dzień - TREKKING CERRO TORRE lub FITZ ROY
Całodzienny trekking. Do wyboru dwie trasy:

OPCJA PIERWSZA - szlak wiodący nad Lago Torre i do obozu bazowego dla śmiałków marzących o zdobyciu legendarnego Cerro Torre (3128 m n.p.m) rozsławionego przez W. Herzoga w filmie „Krzyk Kamienia” (ok. 6 godzin). (Ten trekking można odbyć też 9 dnia wyprawy)
DRUGA OPCJA - to odrobinę trudniejsze podejście do obozu bazowego pod Cerro Fitz Roy i Laguny de Los Tres – punkt widokowy (całodzienny trekking ok. 8 godz. marszu). Nocujemy w pensjonacie w El Chalten. (Ten trekking jest możliwy tylko w tym dniu)

8 dzień - TREKKING - CALAFATE
Odpoczynek po trudach poprzedniego dnia, lub, dla chętnych, trekking nad Lago Torre i do obozu pod Cerro Torre. Wieczorem przejazd do El Calafate. Spacer po mieście - zobaczymy Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

9 dzień - LODOWIEC PERITO MORENO
Po śniadaniu, wyjeżdżamy do Parku Narodowego Los Glaciares. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie, największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska - „kruszenia” się lodowca, a dźwięk, który się wydobywa podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. Celem szczegółowego oglądu lodowca przepłyniemy statkiem u jego podnóża.

Po południu możliwość spaceru na Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

10 dzień - PUERTO NATALES
Kolejne pieczątki w paszporcie. Jedziemy do Puerto Natales – bazy wypadowej do kolejnej z największych atrakcji Patagonii. Wieczorem spacerujemy po mieście i koniecznie próbujemy owoców morza!

11 dzień - TORRES DEL PAINE
Jedziemy do Parku Narodowego Torres del Paine - jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii. Po drodze zwiedzamy jaskinię Cueva del Milodon, gdzie odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego. Chętni udadzą się na kilkugodzinny trekking pod majestatyczne wieże Paine.

12 dzień - TORRES DEL PAINE
Kolejny dzień przeznaczony na zwiedzanie malowniczego parku narodowego Torres del Paine.

13 dzień - PUNTA ARENAS - PINGWINY W SENO OTWAY
Jedziemy do Punta Arenas, miasta z którego na południe wyruszali już tylko prawdziwi eksploratorzy. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku, wynajmujemy busa i jedziemy do Seno Otway - miejsca znanego z dużej koloni pingwinów Magellana. Po drodze będziemy mogli spotkać przedstawicieli fauny patagońskiej m.in. guanako, strusie nandu i pancerniki. Wracamy do Punta Arenas i praktycznie żegnamy się z Chile.

14 dzień - CIEŚNINA MAGELLANA – USHUAIA
Wielki dzień! Wjeżdżamy na słynną Tierra del Fuego, czyli Ziemię Ognistą. Następnie promem przez Cieśninę Magellana i dalej do Ushuaia. Wieczorem, eksplorujemy najdalej na południe wysunięte miasto na świecie.

15 dzień - PARK NARODOWY ZIEMI OGNISTEJ
Jedziemy do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Może wydawać się zwyczajny, ale najdalej wysunięty na południe Park Narodowy na świecie kusi swoją urodą, niezwykłym spokojem i pięknem. Udamy się na spacer wzdłuż brzegu jeziora Roca. Z pragnącymi zobaczyć widok morza ze szczytu Cerro Guanaco, wybieramy się na trekking. Nocleg w Ushuaia.

16 dzień - KANAŁ BEAGLE
Po śniadaniu, czas udać się nieco bardziej na południe, czyli na krótki rejs po Kanale Beagle. Podczas rejsu będzie można zejść na niektóre wysepki, aby móc podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Następnie wybierzemy się na krótki trekking po wyspie, na której pozostały ślady po pierwszych mieszkańcach Ziemi Ognistej - Indianach Yahgan.

17 dzień - BUENOS AIRES
Wylot do Buenos Aires, gdzie odwiedzamy znane dzielnice Buenos Aires – Recoleta lub La Boca słynącą z niepowtarzalnego klimatu i stadionu Boca Juniors (tam swoją karierę rozpoczynał Maradona!).

18 dzień - BUENOS AIRES - URUGWAJ
Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Po południu wycieczka promem do Urugwaju po jednej z najszerszych rzek świata (La Plata) do Colonia de Sacramento (zwiedzanie przepięknej kolonialnej zabudowy urokliwego miasteczka i wieczornym promem, wracamy do Buenos Aires.

19-20 dzień - Powrót
Wylot z Argentyny i przylot do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

 CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze: Warszawa - Buenos Aires // Buenos Aires – Warszawa

 • bilety lotnicze (wraz z opłatami lotniskowymi) na trasach: Buenos Aires – Bariloche, Ushuaia - Buenos Aires

 • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

 • opiekę pilota Kiribati Club (do 19 dnia)

 • bilety autobusowe na trasie RUTA 40: Bariloche-Perito Moreno - El Chalten - El Calafate

 • bilet autobusowe na trasie  El Calafate - Puerto Natales , Puerto Natales - Punta Arenas, Punta Arenas - Ushuaia

 • bilety autobusowe na trasie Punta Arenas - Ushuaia

 • bilety promowe Buenos Aires - Colonia de Sacramento - Buenos Aires

 • wycieczki do Parków Narodowych: Bariloche, El Calafate, Puerto Natales, Ushuaia

 • rejs po kanale Beagle

 • 14 noclegów w hotelach w pokojach 2-3 osobowych

 • 2 noclegi w hostelach na trasie RUTA 40 (Perito Moreno i El Chalten)

 CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi itp.) - ok. 110 USD

 • wyżywienia: ok. 20 - 30 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych:

Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach

Koszt około 150 USD.

Mini Trekking - Spacer po lodowcu

UWAGA! Wykup tej atrakcji należy zgłosić wcześniej do biura. W podstawowym programie rezerwujemy standardową wycieczkę do Perito Moreno. Warunek uczestnictwa w dodatkowym minitrekkingu to dobra sprawność fizyczna oraz wiek 10-65 lat.

Koszt około 170 USD.


ZAKWATEROWANIE

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje z łazienkami. 2 noclegi w hostelach na trasie Ruty 40.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy. Informacje o cenach: ARGENTYNA>> CHILE>> URUGWAJ>>

TRANSPORT

Dwa przeloty wewnętrzne na trasach Buenos Aires – Bariloche oraz Ushuaia - Buenos Aires. Na dłuższych przejazdach korzystamy  z autobusów pierwszej klasy - wygodne z toaletą, dvd i klimatyzacją. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami. Do Urugwaju płyniemy promem. Na wszystkie wycieczki zabieramy tylko bagaż podręczny, bagaż główny zostaje w hotelu.

TREKKING

W programie trzy dłuższe trekkingi: trekking pod Cerro Torre, trekking pod Fitz Roy i do Laguny de los Tres oraz trekking pod Torres del Paine. Poziom trudności: umiarkowany (kilkugodzinne trasy).

Booking.com

PATAGONIA, TANGO I PINGWINY to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA POŁUDNIOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.