Kanioning Włochy 7 dni

Kanioning Włochy 7 dni

Przygoda życia w stromych i ciasnych kanionach włoskiego rejonu Chiusaforte! Kompletny sprzęt. 

Doświadczeni instruktorzy = bezpieczeństwo!

Kanioning to stosunkowo nowa, interdyscyplinarna dziedzina wodno-wspinaczkowa. Naturalne kaniony tworzą specjalne szlaki, którego pokonuje się z przewodnikiem / instruktorem i specjalistycznym sprzętem. Skoki, zjazdy linowe, ślizgawki (tzw. tobogany) i wiele innych atrakcji oraz monumentalne formy przyrodnicze. Oto czym jest kanioning. Każdy wraca zachwycony.

W pigułce:

 • 6 noclegów na kempingach lub w domkach / pokojach
 • 5 pełnych dni aktywności, w tym min. 4 wyprawy kanoningowe
 • kompletny sprzęt
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów wspinaczki 
 • rejon Chiusaforte - malownicze włoskie Dolomity

Szczegóły w zakładce PROGRAM. 

M-canoe nie sprzedaje wakacji, lecz zaprasza do przygody i zaraża pasją! Dużo frajdy, pięknych widoków, adrenaliny, można w kilka dni kompletnie oderwać się od rzeczywistości. Polecam!


PROGRAM:

DZIEŃ 1 - NIEDZIELA - PRZEJAZD W REJON WŁOSKIEGO CHIUSAFORTE, ROZBICIE NAMIOTÓW NA KEMPINGU

Wyjazd z Dworca PKS w Katowicach o godz. 09:00. Przejazd malowniczymi górskimi trasami. Dojazd na miejsce ok. godz. 21:00. Spotykamy się w rejonie Chiusaforte - przepięknej krainie z wyraźnie już alpejskim i górzystym krajobrazem, wzbogaconym o liczne tutaj szmaragdowe jeziora. Nasz Camping leży nad jednym z takich jezior - górskim jeziorem Lago di Cavazzo, w pobliżu miejscowości Alesso. Spędzimy tutaj najbliższe sześć nocy - camping ma więc charakter stacjonarny. Będzie to dobra baza wypadowa do okolicznych kanionów. Rankiem i wieczorami będzie można zażywać kąpieli w jeziorze, możliwe jest też nurkowanie. My przyjechaliśmy tutaj jednak głównie na canyoning.
 
DZIEŃ 2 - SZKOLENIE PODSTAWOWE I KANION BRUSSINE
 
Punktualnie o 11:00 robimy pierwszą zbiórkę, podczas której dokonamy przywitań i podstawowych wyjaśnień co, gdzie, dlaczego. Następnie rozdamy sprzęt i wyruszymy na nasz pierwszy szlak - kanion Brussine. Przed wejściem do kanionu obowiązkowy instruktaż oraz wytyczne spod znaku safety first. A zatem... do dziury!:) Wieczorem część artystyczna, czyli popisy wokalne wyznaczonych na ochotników.;)
 
DZIEŃ 3 - KANION SIMON I POPOŁUDNIOWE ZWIEDZANIE MIASTECZKA
 
Nasza dzisiejsza kanionigowa destynacja - kanion Simon. Po emocjach wodno-skałkowych chętni będą mogli pozwiedzać sobie urocze miasteczko. Po wszystkim wracamy na camping i wyznaczamy innego ochotnika.
 
DZIEŃ 4-5 - KOLEJNE KANIONY W ZALEZNOŚCI OD POGODY
 
Mieliśmy już rozruch, zmierzyliśmy się z dwoma bardzo ciekawymi kanionami. Dwa kolejne zostaną wybrane na miejscu - gdyż ich atrakcyjność, a także bezpieczeństwo zależy od stanu wody, który potrafi zmienić się z dnia na dzień. Jedno jest pewne: po drodze liczne wodospady, które trzeba pokonywać zjazdami na linach. Będzie sie działo!

DZIEŃ 6 - NA POŻEGNANIE ZJAZD Z 20- METROWEGO WODOSPADU

Choć kanion na dziś nieco łatwiejszy, niż w dniu poprzednim, zbieramy się także dość wcześnie - ok. 9:00. Spodziewamy się bowiem znowu raczej dłuższej niż krótszej wyprawy. Naszym celem jest kanion, z blisko 20 metrowym wodospadem.  Uwijamy się sprawnie, by w miarę wcześnie powrócić na biwak. Dziś w końcu noc kapitańska, czyli świętowanie udanego wyjazdu. Wyśpimy się jutro.;)
 
DZIEŃ 7 - POWRÓT DO KRAJU

Rano ok. godz. 10:00 wyruszamy w drogę powrotną do Polski. Szacowany czas przyjazdu do katowic 22:00.
 
*wymienione w Programie kaniony stanowią pierwszy wybór i mogą ulec zmiane w związku z warunkami hydrologicznymi i atmosferycznymi, których nie można do końca przewidzieć

**uczestników dzielimy na 2 grupy: podczas gdy jednak pokonuje trasę kanionu, inna ma możliwość zwiedzania pobliskich zabytków, robienia zakupów, czynienia pieszych wycieczek, kąpieli w jeziorze lub nurkowania. Podczas, gdy aktwyność w kanionach trwać będzie od 3 do 5 h, pozostała część dnia będzie równie wypełniona:)

W cenie:

 • 6 noclegów (namioty własne; pokoje / domki za dopłatą)
 • minimum 4  kaniony ze sprzętem i obstawą
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • możliwość zwiedzania okolicznych zabytków architektury i przyrody
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dodatkowych opcji noclegowych
 • dojazdu (płatny dodatkowo + 350 zł)
 • wyżywienia (szczegóły w zakładce noclegi)

Kanioning Włochy 7 dni to wyprawa organizowana przez biuro podróży M-canoe. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kanioning, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.