Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu

Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu

Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu

• Pożegnanie zimy w najdzikszym pasmie górskim Karpat
• Dwa dni na nartach w kurortach Zakarpacia a na koniec rosyjska bania
• Ciekawy alternatywny program dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach
• Wizyta we Lwowie i piwo w Teatrze Prawda z widokiem na rynek
• Impreza końcowa w byłej kwaterze żandarmerii czechosłowackiej
• Niezwykła architektura rusińskiego pogranicza i styku kultur

Dzikie ukraińskie Karpaty zapraszają Was na Sylwestra! Nocować, jeść i świętować będziemy w czeskiej gospodzie we wsi Kołoczawa w samym sercu ukraińskich Karpat. Przygotowaliśmy dla Was dwa wyjścia w góry, historyczne centrum Lwowa i Sylwester na końcu świata pośród zimnego śniegu, lecz w gorącej atmosferze. Domowa, lokalna ukraińska kuchnia i gorąca atmosfera gwarantowana! Będziemy wędrować po bajkowych szlakach Zakarpacia, pić rozgrzewającą palenkę i nabierzemy sił w ruskiej bani. Wieczorami czeka nas integracja w gospodzie, gdzie przy dźwiękach gitar spotkają się Polacy, Ukraińcy, Słowacy i Czesi.

DZIEŃ 1 (środa, 13.02.)
Wyjazd z Krakowa w godzinach popołudniowych. Przejazd do Lwowa. Dojazd w godzinach wieczornych. Piwo za wolną Ukrainę w ogromnym kompleksie Piwnego Teatru "Prawda". Kolacja przysmaków w "Banderowskiej Kryjówce", gruzińskim bistro lub "Masońskiej" restauracji (płatna we własnym zakresie). Nocleg w hostelu.

DZIEŃ 2 (czwartek, 14.02.)
Tradycyjne ukraińskie śniadanie i poranny spacer po lwowskie starówce. Po południu odjazd do Pylypca -najważniejszego kurortu narciarskiego Zakarpacia. Przy dobrej pogodzie po drodze zobaczymy piękną panoramę Połoniny Borżawa. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja powitalna (płatna we własnym zakresie)

DZIEŃ 3 (piątek, 15.02.)
Całodzienna jazda na nartach w kurorcie Pylypec-Podobowec, jednym z najbardziej prężnych ośrodków narciarskich ukraińskich Karpat. Alternatywny program dla nie narciarzy - spacer na połoninę Pereviz (10 km), wizyta w schronisku dla niedźwiedzi z depresją i spacer dookoła Sinevirskiego jeziora (2 km).

DZIEŃ 4 (sobota, 16.02.)
Kontynuacja szusowania. Późnym popołudniem, wsiądziemy do autokaru i udamy się do wsi Kołoczawa. Zakwaterowanie w byłej stanicy czeschosłowackiej żandarmerii. Pożegnalna kolacja i impreza do białego rana. Dla chętnych możliwość skorzystania z tradycyjnej ruskiej bani "U Babuszki".

DZIEŃ 5 (niedziela, 17.02.)
Poranny spacer po zimowej Kołoczawie i dla morsów - odświeżająca kąpiel w rzece. Odjazd około południa, pożegnanie z Ukrainą i powrót do Krakowa późnym wieczorem.

Cena zawiera:

• przejazd w dwie strony komfortowym minibusem lub autokarem

• zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych we Lwowie i Kołoczawie (1* w hostelu we Lwowie, 3* w pensjonacie w Kołoczawie)

• zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w Pylypcu

• śniadanie we Lwowie, śniadania w Pylypcu, w Kołoczawie dwa posiłki dziennie

• opiekę doświadczonego pilota i przewodnika

• mapy i materiały informacyjne

• ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 EUR

• gwarancję ubezpieczeniową biura podróży

ZAKWATEROWANIE:
Będziemy spać w pokojach wieloosobowych - jeden nocleg we Lwowie i trzy noclegi w Kołoczawie. Dopłata do pokoju 2-osobowego wynosi 200 zł za osobę cały okres trwania wycieczki.

WYŻYWIENIE:
Przysmaki kuchni ukraińskiej we Lwowie i kuchnia czesko-austro-węgierska w Kołoczawie to tradycyjne, domowe potrawy. W cenę wchodzi śniadanie we Lwowie i dwa posiłki dziennie w Kołoczawie (śniadania i kolacje). Jest również opcja dla wegetarian, taką potrzebę należy zgłosić z wyprzedzeniem.

TRANSPORT:
Będziemy poruszać się komfortowym autokarem lub minibusem, w zależności od ilości chętnych.

GRUPA:
Tym razem zabawimy się i odpoczniemy w dużym gronie, minimalna ilość osób to 25.

WYJAZD:
Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest KRAKÓW (miejsce wyjazdu parking przed muzeum-fabryką Emalia Oskara Schindlera).

Pożegnanie zimy na ukraińskim Zakarpaciu to wyprawa organizowana przez biuro podróży Barents. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Ukraina. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Inne, Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.