Wschodnie wybrzeże USA

Formy aktywności
Wyżywienie
we własnym zakresie

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

WSCHODNIE WYBRZEŻE USA

Podczas tej podróży poznasz największe atrakcje wschodniego wybrzeża USA. Zanurzysz się w fascynującej atmosferze Nowego Jorku, obejrzysz z bliska Niagarę, a na Półwyspie Floryda zobaczysz, jak pracują policjanci z Miami.
Już same nazwy budzą dreszcz emocji: Nowy Jork, Niagara, Orlando i Dinseyland, Waszyngton, Filadelfia i Boston. A do tego wizyta w Parku Narodowym Everglades słynącym z lasów namorzynowych, wycieczka „łodzią powietrzną”, przejazd wspaniałym 7 Miles Bridge na Key West, wizyta na Przylądku Canaveral i w centrum NASA.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • świetną trasę i bogaty program zwiedzania
 • Miami, Nowy Jork i Boston
 • krajobrazy wodospadu Niagara i Parku Narodowego Everglades

Program

1 DZIEŃ PRZYLOT DO MIAMI

Przelot do Miami. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

2 DZIEŃ KEY WEST: NAJDALEJ NA POŁUDNIE

Poranny spacer po plaży Miami Beach, następnie przejazd malowniczą drogą US 1 (w tym słynnym 7 Miles Bridge) na Key West. Na trasie zatrzymamy się w kilku punktach widokowych. W Key West spacer słynną Duval Street z licznymi pubami i restauracjami. Odwiedzimy najdalej na południe wysunięty punkt USA. Chętni mogą zwiedzić dom Ernesta Hemingwaya lub wypocząć na plaży. Przejazd na nocleg w okolicy Parku Everglades.

3 DZIEŃ EVERGLADES: ALIGATORY, WYCIECZKA ŁODZIĄ NAPĘDZANĄ ŚMIGŁEM

Odwiedzimy największe lasy namorzynowe Ameryki, królestwo aligatorów i ptactwa wodnego, Park Narodowy Everglades. Zobaczymy Ernest Coe Visitor Center, następnie pójdziemy na spacer po Anhinga Trail - nieco ponad kilometrowym szlaku, który wije się pośród mokradeł. Podczas spaceru będziemy obserwować bogatą florę i faunę tego regionu.
Następnie przejazd samochodem i wycieczka łodzią napędzaną śmigłem po mokradłach. Przejazd na nocleg.

4 DZIEŃ CAPE CANAVERAL: CENTRUM LOTÓW KOSMICZNYCH NASA - DAYTONA BEACH

Jedziemy na przylądek Canaveral i zwiedzamy centrum lotów kosmicznych NASA im. Kennedy`ego. Następnie przejazd do Daytona Beach i odpoczynek na plaży.

5-6 DZIEŃ ORLANDO: PARKI ROZRYWKI

Czas na szaleństwa w okolicznych parkach rozrywki. Do wyboru macie Disney's Magic Kingdom (pierwszy na świecie Disney World), Universal Studios (park rozrywki o tematyce przewodniej znanych hollywódzkich filmów), Universal Island of Adventure (szalone rollercostery i inne podnoszące poziom adrenaliny we krwi atrakcje), Legoland (największy na świecie) i dużo innych.
Znajdzie się również czas wolny na zakupy, spacery i relaks.
Spokojnie - nie musicie się decydować teraz. Nasz pilot/pilotka pomoże Wam zorganizować czas na miejscu. :)

7 DZIEŃ WASZYNGTON: ZWIEDZANIE

Przelot  do Waszyngtonu. Dziś dzień spędzimy w samym centrum miasta. Podejdziemy pod Kapitol - Budynek Kongresu oraz pod Biały Dom. Zobaczymy również górujący nad miastem wysoki na 169 metrów obelisk – Washington Monument. Wejdziemy do jednego ze świetnych muzeów Waszyngtonu - do wyboru np. Smithsonian National Air and Space Museum, Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich czy do jednej z licznych galerii sztuki.

8 DZIEŃ WIZYTA U AMISZÓW - FILADELFIA

Dzisiaj odwiedzimy społeczność amerykańskich Amiszów w okolicach Lancaster. Jest to najstarsza osada Amiszów, nadal zamieszkana przez kilka tysięcy ludzi. Oprócz zapoznania się z ich stylem życia będziemy mieli możliwość zrobić zakupy w ich sklepiku z ręcznie wytwarzanymi produktami.
Następnie przejazd i zwiedzanie Filadelfii - kolebki Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy Independence Hall, w którym podpisano Deklarację Niepodległości i Konstytucję USA oraz Dzwon Wolności.

9 DZIEŃ NOWY JORK: MANHATTAN, TIMES SQUARE

Przyjazd do Nowego Jorku. Zaczynamy zwiedzanie Wielkiego Jabłka! Udamy się m.in. w okolice centrum Manhattanu - zahaczymy Piątą Aleję, przespacerujemy się w kierunku Centrum Rockefellera, gdzie chętni będą mogli wjechać na punkt widokowy. Wejdziemy na moment do katedry Świętego Patryka. Zobaczymy również najsłynniejsze drapacze chmur Ameryki – Empire State Building oraz Chrysler Building. Dzień zakończymy na tłumnym Times Square.

10 DZIEŃ NOWY JORK: STATUA WOLNOŚCI, WALL STREET, GROUND ZERO, BROOKLYN BRIDGE

Płyniemy w rejs do Liberty Island, na której znajduje się Statua Wolności. Stąd rozpościera się świetny widok na Manhattan. Kolejnym promem dotrzemy do Wyspy Ellis. To tutaj dopływali imigranci marzący o Nowym Świecie, dopełniali formalności i byli poddawani kwarantannie, o czym więcej dowiemy się ze znajdującego się na wyspie Muzeum Emigracji. Po rejsie przejdziemy się w kierunku Wall Street, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć słynnego Byka z Wall Street. Podejdziemy także zobaczyć pomnik w strefie Ground Zero, gdzie niegdyś stały wieże World Trade Center. Dziś jest to najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych (symboliczne 1776 stóp wysokości - rok ogłoszenia Deklaracji Niepodległości). Chętni będą mieli możliwość wjechać na najwyżej położony taras widokowy w Nowym Jorku. Podczas spaceru zobaczymy również słynne nowojorskie mosty – Queensboro Bridge, Manhattan Bridge oraz Brooklyn Bridge.

11 DZIEŃ NOWY JORK: CENTRAL PARK, MUZEA

Udamy się na spacer w kierunku Central Parku. Chętni będą mieli czas na przechadzkę malowniczymi alejkami lub na wizytę w jednym ze wspaniałych muzeów Nowego Jorku (takich jak Muzeum Guggenheima, Sztuki Nowoczesnej, Metropolitan Museum, czy Muzeum Historii Naturalnej lub Figur Woskowych Madame Tussauds).
Po południu przejazd w kierunku Bostonu.

12 DZIEŃ BOSTON: SZLAK WOLNOŚCI - UNIWERSYTET HARVARDA

Kontynuacja przejazdu do Bostonu. Zwiedzimy stare miasto ze Szlakiem Wolności - State House, Park Street Church, Old South Meeting House, Old State House - miejsce odczytania Deklaracji Niepodległości.
Odwiedzimy też pobliskie Cambridge i najlepszy uniwersytet świata - Uniwersytet Harvarda. Był to pierwszy uniwersytet założony na terenie kolonii brytyjskiej w Ameryce Północnej. Jest też najbogatszą uczelnią świata.
Nocleg w okolicach Bostonu.

13 DZIEŃ WODOSPAD NIAGARA

Odwiedzamy jeden z najpiękniejszych wodospadów świata: Niagara Falls. Tylko jedna kaskada ma 53 metry wysokości i szerokość prawie 800 metrów, a swoim przepływem wody przewyższa wodospady Wiktorii oraz same Iguazu. Spacerujemy wzdłuż wodospadu podziwiając jego majestat z kilku punktów widokowych. Chętni mogą popłynąć w rejs statkiem Maid of The Mist pod samą "ścianę wody" (koszt od ok. 20 USD), lub wejść na punkt widokowy po amerykańskiej stronie wodospadu.

14 DZIEŃ PRZEJAZD DO NOWEGO JORKU

Wracamy do Nowego Jorku. Po południu czas wolny na zakupy lub relaks przed lotem powrotnym.

15-16 DZIEŃ POWRÓT

Transfer na lotnisko i wylot.

Warunki

Cena obejmuje

 • bilety lotnicze główne na trasie Warszawa - Miami, Nowy Jork - Warszawa
 • bilet lotniczy wewnętrzny na trasie Orlando - Waszyngton
 • transport samochodem na całej trasie wg programu
 • 14 noclegów w pokojach 2-os. z łazienkami
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 280 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1 000 PLN

Wizy - USA

Od 11.11.2019 Obywatele Polski nie potrzebują wizy, wystarczy zarejestrować się w ESTA - Electronic System for Travel Authorization (KLIK>) i opłacić kartą kredytową lub debetową opłatę 14 USD. Czas oczekiwania to ok. 72h. ESTA jest ważna 2 lata lub do wygaśnięcia paszportu (jeśli wygasa szybciej niż za 2 lata).

Paszport powinien być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty podróży.

W przypadku gdy nie przysługuje Wam prawo skorzystania z ESTA, należy ubiegać się o wizę. Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o wizę do USA znajdziesz TUTAJ

O wizę w sposób tradycyjny należy się ubiegać m.in. jeśli odbywało się karę więzienia, jedzie się do USA w celu innym niż wyjazd biznesowy lub turystyczny, przebywało się w Iranie przez dłuższy czas (wtedy najlepiej skontaktować się z ambasadą i zapytać o postępowanie) lub gdy wcześniej odmówiono Wam wizy.

Jeśli posiadacie w swoim paszporcie ważną wizę, nie potrzebujecie rejestrować się w ESTA.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Wschodnie wybrzeże USA pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Stany Zjednoczone. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu we własnym zakresie. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.