Majówka w Gruzji 2024

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
11 dni7 490
BRAK WOLNYCH MIEJSC | GRUPA I
11 dni7 490
GRUPA II

O wyprawie

Majówka w Gruzji 2024

 • Wiosenna Swanetia - zielone serce Wielkiego Kaukazu
 • Domowe supry - kaukaska lokalna kuchnia i przysmaki w cenie
 • Wieże obronne odległej kaukaskiej wioski Uszguli (UNESCO)
 • Degustacje win w winiarskim regionie Kachetia
 • Zwiedzanie Tbilisi - między wielowiekową historią, a współczesnością
 • Klasztory (UNESCO): Mccheta, Gelati, Bagrati i inne

Majówka w Gruzji! Zapraszamy na wiosenną wycieczkę do Gruzji, wypełnioną gruzińską przyrodą, wspaniałymi zabytkami, suprami z toastami, spotkaniami z mieszkańcami i najpiękniejszymi gruzińskimi tradycjami!

W programie Majówki w Gruzji jest między innymi dwudniowa wycieczka do Swanetii - wysokogórskiego regionu Wielkiego Kaukazu, z najwyżej położoną wioską - Uszguli (UNESCO), gdzie klimat tradycyjnych kamiennych wież obronnych cofnie nas do średniowiecza, a ośnieżone szczyty okolicznych gór zaproszą na piękny spacer.

Zwiedzimy Imeretię oraz Kachetię - ciekawy winiarski region słynący z łagodnego klimatu i wyśmienitego wina, którego napijemy się podczas degustacji i zwiedzania lokalnych winnic. Program wycieczki Majówka w Gruzji obfituje w spacery, trekkingi i aktywne zwiedzanie zabytków klasy zero i miejsc szczególnie wartych zobaczenia. Będziemy zatem w skalnych miastach: Uplyscyche i Wardzia, zobaczymy kompleksy klasztorne i miejsca kultu religijnego: Gelati, Dawid Garedża, Mccheta (Sweti Cchoweli), Signagi (Bodbe). Odetchniemy nad Morzem Czarnym i na stepie w Udabno.

Podróż w małej grupie i współpraca z lokalnymi mieszkańcami pozwalają na poznanie prawdziwej Gruzji i jej pięknych tradycji. Nie zabraknie więc supry z tamadą, wielowątkowych toastów, domowego wina i czaczy, rozmów z gościnnymi mieszkańcami i najlepszych, domowych specjałów kaukaskiej kuchni: chinkali, szaszłyów, bakłażanów czy chaczapuri.

Wycieczka do Gruzji w maju to ciepło południowego słońca, budząca się zieleń, zapach świeżej trawy i wspomnienie pięknej zimy w wyższych partiach gór. 

Zapraszamy do Gruzji na Majówkę !

Program

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI, MAJÓWKA W GRUZJI 2023

DZIEŃ 1

Bezpośredni przelot do Gruzji. Krótki przejazd do agroturystyki w wiosce Gelati. Noc spędzimy w gruzińskiej wiosce u lokalnych gospodarzy. Domowa kolacja typu supra, koncert tradycyjnej muzyki i oczywiście mnóstwo wina ze słynnymi gruzińskimi toastami.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zwiedzanie kompleksu klasztornego Gelati, z grobem najsłynniejszego króla Gruzji - Dawida Budowniczego. Niedaleko odnajdziemy też przepiękny, mały klasztor zbudowany na skale - Mocameta. Odwiedzimy historyczne centrum Kutaisi, gdzie zrobimy zakupy na kolorowym i gwarnym targu. Po południu jedziemy do serca Wysokiego Kaukazu. Po drodze zatrzymamy się nad jeziorem Dżwari i rzeką Enguri, z jedną z najwyższych tam łukowych na świecie. Wieczorem dojazd do Górnej Swanetii (UNESCO), z charakterystycznymi średniowiecznymi wieżami obronnymi. Zakwaterowanie w Mestii u swańskich gospodarzy i pyszna, tradycyjna kolacja.

DZIEŃ 3

Jedynie samochody terenowe umożliwią nam lepsze poznanie gór Kaukazu. Dojedziemy nimi przez typowe swańskie wioski, obok wczesnochrześcijańskich kościołów, aż do najwyżej położonej wioski Europy - Uszguli (UNESCO). W tym malowniczym miejscu czas się zatrzymał i wciąż czuć średniowieczną atmosferę. Spędzimy tu całe popołudnie na spacerach po labiryntach z kamiennych wież i pójdziemy na przyjemny spacer do podnóża najwyższej gruzińskiej góry - Szchary (5193 m n.p.m.). Wieczorem możliwy spacer wąskimi uliczkami Mestii oraz wizyta w tradycyjnej swańskiej wieży.

DZIEŃ 4

Ruszamy w drogę nad Morze Czarne. W Batumi będzie możliwość odwiedzenia słynnego ogrodu botanicznego lub odpoczynek na plaży. Pod wieczór spacer po mieście przepychu, mocno kontrastującym z dotychczas poznaną Gruzją. Przejdziemy się po nowoczesnym bulwarze i historycznej starówce, zobaczymy między innymi futurystyczny McDonald's i Wieżę Alfabetyczną.

DZIEŃ 5

Ruszamy w dalszą drogę do regionu Samcche-Dżawachetia. Zatrzymamy się w słynnym uzdrowisku Bordżomi i w jednym z najciekawszych zabytków Gruzji - skalnym mieście Wardzia (UNESCO). Wieczorem dotrzemy nad kanion rzeki Mtkwari.

DZIEŃ 6

W drodze do stolicy zobaczymy Gori - miejsce urodzenia Stalina - oraz skalne miasto Uplyscyche. Zatrzymamy się na wzgórzu, u zbiegu dwóch rzek - Aragwi oraz Mtkwari, gdzie wyrasta monastyr Dżwari z VI wieku. Jest to miejsce, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo. Pospacerujemy po ślicznym miasteczku Mccheta - religijnym centrum kraju z katedrą Sweti Cchoweli (UNESCO). Wieczorem dotrzemy do Tbilisi. 

DZIEŃ 7

Całodzienne zwiedzanie gruzińskiej stolicy - Tbilisi. Poznamy oficjalne oblicze miasta i lokalne zakamarki, schowane przed turystami. Odwiedzimy starą fabrykę przerobioną na centrum kultury i targ staroci na Suchym Moście. Pójdziemy na spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta do pomnika Matki Gruzji, z którego rozpościera się niesamowita panorama na miasto, do słynnych tbiliskich łaźni oraz po gwarnej Alei Rustaweli. Wieczorem wybierzemy się na tradycyjną gruzińską kolację.

DZIEŃ 8

Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy obok twierdzy Ananuri, usytuowanej nad sztucznym jeziorem utworzonym na rzece Aragwi. Przejedziemy przez Gudauri, piękny zimowy kurort narciarski. Zatrzymamy się przy kolorowym pomniku przedstawiającym na mozaice średniowieczną królową Tamarę, w towarzystwie traktorów i Jurija Gagarina. Następnie udamy się pod wygasły wulkan Kazbek (5033 m n.p.m.) - świętą górę, do której, według legendy, przykuty był Prometeusz. Podjedziemy do klasztoru Cminda Sameba, malowniczo położonego u podnóża Kazbeku, skąd rozpościera się panorama na Wąwóz Darialski. Możliwy spacer do wodospadu Gweleti. Powrót do Tbilisi.

DZIEŃ 9

Podróż przez winiarski region - Kachetię. Zwiedzanie rozpoczniemy w przepięknym miasteczku Signagi i w klasztorze Bodbe z grobem Św. Nino. Odwiedzimy również wytwórnię wina zbudowaną w dawnej średniowiecznej twierdzy, na degustację trunków z najlepszych gruzińskich szczepów - takich jak saperawi lub cinandali. Wieczorem dojedziemy do Wąwozu Pankisi, usytuowanego u podnóża Kaukazu w dolinie rzeki Alazani. Żyje tam muzułmańska społeczność Kistów. Podczas kolacji spróbujemy specjałów kuchni czeczeńskiej.

DZIEŃ 10

Wczesnym rankiem wyruszamy do stolicy Kachetii - Telawi, po drodze odwiedzając słynną katedrę Alawerdi. W Telawi przejdziemy się po lokalnym targu, gdzie kupimy między innymi pyszne czurczchele i kachetyjski olej słonecznikowy. Kierujemy się na południe - przez przełęcz Gombori dojedziemy do pięknie położonego kompleksu klasztornego - Dawid Garedża, położonego niedaleko granicy z Azerbejdżanem. Na odpoczynek (lub wyśmienitą zabawę) zatrzymamy się w niezwykłej wiosce w środku stepu w Udabno, w kultowym dla Polaków miejscu w Gruzji - Oasis Club, prowadzonym przez przesympatyczną polską rodzinę - Kingę i Ksawerego.

DZIEŃ 11

Z Udabno udamy się z powrotem do zachodniej Gruzji. Przejazd do Kutaisi i wylot do Polski. 

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI MAJÓWKA W GRUZJI:

 • bilet lotniczy w dwie strony z wszystkim opłatami
 • bagaż podręczny i nadawany (rejestrowany) zgodnie z limitem linii lotniczych
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • transport klimatyzowanym minibusem
 • jednodniowa wycieczka samochodami terenowymi do Uszguli
 • zakwaterowanie: 5x w domach u miejscowych gospodarzy, 5x pensjonat / hotel (Tbilisi, Batumi, Udabno)
 • wyżywienie - w cenie wycieczki wliczone śniadanie i obiadokolacja (z wyjątkiem obiadokolacji w Tbilisi 3x i Batumi 1x)
 • koncert zespołu gruzińskiego - koncert tradycyjnej muzyki
 • pakiety informacyjne
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • obiadokolacje w Tbilisi (3x) oraz Batumi (1x); przekąski w ciągu dnia nie ujęte w programie
 • testy na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)

WYDATKI FAKULTATYWNE:

 • dopłata do pokoju jednoosobowego na cały wyjazd: 1500 PLN/os. (z wyłączeniem gwarancji jedynki w Udabno oraz Wardzi)
 • opłaty za wstęp do płatnych zabytków / muzeów

ZAKWATEROWANIE W GRUZJI:

Podczas wyjazdu będziemy zakwaterowani w domach gruzińskich gospodarzy, które zostały przystosowane do przyjmowania zagranicznych turystów, w pensjonatach oraz w hotelu. W guesthousach i pensjonatach pokoje są zwykle dwu- i trzyosobowe, choć istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach wieloosobowych. Łazienka i toaleta wspólna dla kilku pokoi (5x).

WYŻYWIENIE W GRUZJI:

W cenie wycieczki zapewnione jest każdego dnia śniadanie i obiadokolacja (z wyłączeniem obiadokolacji w Tbilisi i Batumi). Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri). W Tbilisi i Batumi wyżywienie jest indywidualne. Pilot oczywiście zarekomenduje najlepsze miejsce na kolację, a w zwyczaju Barents.pl są wspólne wyjścia (dla chętnych)

TRANSPORT LOKALNY W GRUZJI:

Podczas całej wycieczki poruszamy się komfortowym minibus z lokalnym, sprawdzonym kierowcą. Na trasie Mestia - Uszguli korzystamy z samochodów terenowych 4x4, przez przełęcz Goderdzi przejeżdżamy marszrutką (jeśli dotyczy).

POGODA W GRUZJI:

Maj jest bardzo korzystnym miesiącem, zwłaszcza dla osób nie lubiących upałów. Temperatura na zachodzie kraju wynosi ok. 20°C i spada wraz ze wzrostem wysokości. W górach Wielkiego Kaukazu w nocy temperatura może spaść poniżej 10°C. Na górskich zboczach może wciąż zalegać śnieg.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 8, maksymalnie 15/16.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Majówka w Gruzji 2024 pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Gruzja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.