Trekkingi na Azorach

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
10 dni5 990
10 dni5 990
10 dni5 990

O wyprawie

Azory: São Miguel - trekkingi w krainie zieleni i wulkanów

 • Trekkingi przez bujne lasy deszczowe
 • Wędrówki po stożkach wulkanów - Sete Cidades i Lagoa do Fogo
 • Ukryte wodospady, plaże i naturalne baseny oceaniczne
 • Nocna wizyta w gorących źródłach Furnas
 • Degustacja w jedynej w Europie plantacji herbaty
 • Słodkie ananasy, desery z marakui i owoce morza

Trekking na Azorach! Zapraszamy na aktywną wycieczkę na Azory, na najbardziej zieloną wyspę archipelagu - São Miguel. Wyspy rzucone na środek Oceanu Atlantyckiego przyciągają łagodnym, idealnym do trekkingów klimatem. Azory to spokojna prowincjonalna atmosfera, brak tłumów i pośpiechu, życzliwość mieszkańców i wyśmienita kuchnia.

Azory poznamy podczas trekkingów na lekko - czyli bez konieczności noszenia bagażu. Nocujemy przez cały pobyt w głównym mieście São Miguel - Ponta Delgada. Po wyspie poruszamy się busem. Obejdziemy wulkaniczne jeziora Lagoa da Fogo oraz te najsłynniejsze przy Sete Cidades, wejdziemy na najwyższy szczyt Pico da Vara, wybierzemy się na trekking wzdłuż oceanu przy Ribeira Quente oraz przez bujne lasy wawrzynowe w Faial da Terra.

Wyspa São Miguel to bujna zieleń, wygasłe wulkany wypełnione jeziorami, wysokie klify i wszechobecny ocean, wodospady schowane w lasach deszczowych, źródła termalne, czarne piaski plaż i oceaniczne baseny. São Miguel to plantacje herbaty i ananasów!

Zapraszamy na wycieczkę na Azory, zapraszamy na trekking na Azory, zapraszamy na São Miguel!

Program

WYCIECZKA NA AZORY, RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1-2

Wylot z Warszawy lub Berlina. Przelot z przesiadką na Azory. Lądujemy w Ponta Delgada, na wyspie São Miguel. Spacer po Ponta Delgada, największym mieście Azorów i stolicy wyspy São Miguel. Zobaczymy unikatową wyspiarską odmianę starej portugalskiej architektury, zajrzymy do ogrodów botanicznych oraz do wnętrza ziemi - lawowego tunelu pod miastem. Na deser spróbujemy aromatycznych azorskich ananasów prosto z plantacji! Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

Dystans: 6 km

DZIEŃ 3

Trekkingi wśród wygasłych wulkanów i zachodnie wybrzeże. Okolica Sete Cidades to kwintesencja wyspy São Miguel - pójdziemy szczytem wulkanicznego stożka, zobaczymy ocean z obu stron wyspy i jeziora wypełniające kalderę. Na skalistym zachodnim wybrzeżu odwiedzimy pole lawowe Ponta da Ferraria, oraz, przy sprzyjających pływach, wykąpiemy się w naturalnych oceanicznych basenach termalnych.

Dystans: 12 km + 4 km

DZIEŃ 4

Trekking wokół kalderowego jeziora Lagoa do Fogo z jego stromymi zboczami i pięknie usytuowaną plażą. Kilkunastokilometrowa trasa poprowadzi przez deszczowy las, wzdłuż lewad, brzegiem jeziora i szczytem wygasłego wulkanu. Wieczorem kolacja nad schowaną w skałach zatoką Caloura.

Dystans: 17 km

DZIEŃ 5

Na północne wybrzeże pojedziemy przez słynące ze źródeł termalnych Furnas. Wizyta w Parque Terra Nostra z termalnym SPA na świeżym powietrzu i degustacja cozido, potrawy przygotowywanej w gorącej od aktywności wulkanicznej ziemi. Zwiedzanie jedynej w Europie plantacji herbaty Cha Gorreana, którą w XIX wieku pomagali zakładać chińscy mistrzowie. Następnie trekking wśród bujnego lasu, ukrytego wodospadu, oraz wśród pól na szczycie wysokich klifów. Odpoczynek na ukrytej pod wysokimi skałami plaży Praia dos Moinhos.

Dystans: 4 km + 6 km

DZIEŃ 6

Wyprawa w masyw Serra da Tronqueira to najbardziej wymagający ze wszystkich trekkingów. Celem tego dnia będzie zdobycie Pico da Vara (1103 m n.p.m.), najwyższego szczytu wyspy São Miguel. Z grzbietu masywu rozpościerają się piękne widoki na Atlantyk. W zależności od czasu odpoczynek na największej plaży na São Miguel w Ribeira Grande i wizyta w wytwórni likierów.

Dystans: 16 km

DZIEŃ 7

Ruszamy do Faial da Terra na kilkugodzinną trasę przez gęsty las deszczowy do dwóch wodospadów schowanych pośród drzew. Dla odważnych kąpiel w zimnych wodach pod wodospadem Salto do Cagarrão.Wizyta w opuszczonej wiosce Sanguinho. Obiad w wiejskiej knajpce i wieczór w zewnętrznych basenach termalnych, zbudowanych wokół strumienia, wśród palm i bujnych zarośli.

Dystans: 14 km

DZIEŃ 8

Zwiedzamy południowe i wschodnie wybrzeże. Zaczniemy od Villa Franca do Campo, pierwszej stolicy São Miguel z kaplicą Ermida de Nossa Senhora da Paz, położoną na szczycie wzgórza. Spróbujemy miejscowego słodkiego specjału queijada da vila. W sezonie nawigacyjnym* popłyniemy do laguny wewnątrz wyspy Ilhéu de Vila Franca do Campo. W regionie Nordeste zobaczamy wysokie klify charakterystyczne dla tej części wyspy, wpisaną w skały wioskę rybackę i porzuconą osadę. Pożegnalna kolacja.

* Sezon nawigacyjny trwa od połowy czerwca do połowy października.

Dystans: 5 km

DZIEŃ 9-10

Wylot do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacery uliczkami artystycznej dzielnicy Bairro Alto i najstarszej - Alfama, wycieczka na promenadę wzdłuż ujścia Tagu do wieży Belem, wizyta w niezwykłym muzeum azulejos, czyli zdobionych ceramicznych płytek. Nocne życie Lizbony i wieczór z fado przy szklance słodkiego wina moscatel. Następnego dnia przelot do Warszawy/Berlina.

* Program zwiedzania Lizbony uzależniony jest od aktualnych restrykcji covidowych i może ulec zmianie, a nawet zostać odwołany.

Warunki

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI NA AZORY:

 • bilet lotniczy z Warszawy/Berlina w dwie strony z wszystkimi opłatami
 • bagaż nadawany i podręczny zgodnie z limitami wagowymi linii lotniczych
 • zakwaterowanie w hotelu o standardzie 3/4* w Ponta Delgada
 • lokalny transport busem na Azorach wg programu
 • częściowe wyżywienie (śniadania)
 • zakwaterowanie w hotelu w Lizbonie (jeżeli dotyczy)
 • transport z/na lotnisko w Lizbonie (jeżeli dotyczy)
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • pakiety informacyjne i mapy
 • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) za każdą osobę
 • ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

WE WŁASNYM ZAKRESIE:

 • wyżywienie (poza śniadaniami)
 • degustacja cozido - 15 EUR
 • bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie - około 30 EUR
 • komunikacja publiczna w Lizbonie (jeżeli dotyczy)
 • test na obecność Covid-19 (jeżeli dotyczy)*

* koszt testu na Azorach - około 90 EUR

ZAKWATEROWANIE:

Przez cały pobyt nocujemy w jednym miejscu w Ponta Delgada, w pensjonacie/hotelu o standardzie min. 3*. Dla chętnych istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego (1000 PLN osoba/pobyt).

WYŻYWIENIE:

W cenie jest śniadanie każdego dnia. Na lunche i kolacje pilot będzie wskazywał ciekawe miejsca. Ceny są nieco wyższe niż w Polsce.

TRANSPORT:

Podczas wycieczki będziemy przemieszczać się minibusem / busem / autem (w zależności od liczebności grupy). Może się zdarzyć, że w razie potrzeby skorzystamy z komunikacji publicznej lub taksówki.

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna liczba osób na wycieczce wynosi 6, maksymalna 16.

POGODA:

Na Azorach panuje łagodny klimat, optymalny do trekkingów. Zimą średnie temperatury wynoszą 16-19°C. W cieplejsze dni w miastach ponad 20°C. W wyższych partiach gór temperatura może spaść do 10°C. Możliwy przelotny deszcz - rzadko pada cały dzień.

Wiosną i wczesną jesienią średnia temperatura wzrasta o kilka stopni, rzadziej pada. Dni programu mogą być zamieniane kolejnością aby dostosować się do aktualnych prognoz pogody.

WYLOT:

Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Warszawa - lotnisko Chopina lub Berlin (w zalezności od terminu i rozkładu lotów). Dla klientów mieszkających za granicą możemy zorganizować (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie.

INNE:

Dni i punkty programu wyjazdu mogą się zmienić w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Trekkingi na Azorach pochodzą od biura Barents, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Portugalia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.