Kurs kitesurfingu pomysłem na prezent
Święta Bożego Narodzenia, urodziny, rocznice…w ciągu roku pojawia się wiele okazji do wręczania naszym bliskim podarunków. Prezenty już dawno przestały być formą drobnego upominku....
Słowackie Tatry Zachodnie - Tatry Rohackie
Przejście kondycyjne najtrudniejszym szlakiem Tatr Zachodnich, zwanym "Orla Percią Tatr Zachodnich"
Przejście kondycyjne w Słowackich Tatrach Zachodnich to impreza dla osób, które wybierają się w Alpy lub inne góry Europy i planują przejścia głównie trasami długimi i trudnymi. Szczególnie polecamy go osobom, które wybierają się na wysokogórskie tury alpejskie. Przejście kondycyjne prowadzone jest przez doświadczonych przewodników. Program utworzono tak, aby trasy były wymagające, odpowiednio długie, z istotnymi różnicami wysokości.
Dodatkową trudnością są ekspozycje i sztuczne ubezpieczenia na grani pomiędzy Skrzyniarkami a Rohaczem Płaczliwym i Rohaczem Ostrym.
Atuty:
Trudności:
Trasy długie, wielogodzinne, z wyjściem na grań główną Tatr, zaplanowane intensywnie, jak zwykle na przejściach kondycyjnych, warianty długie wymagają dobrej kondycji fizycznej, niezbędne są składane kijki, trasy miejscami są ubezpieczone łańcuchami i klamrami.
Schroniska:
brak na trasie
Przewodnicy:
przewodnik tatrzański
Mapy i literatura:
Compass: Tatry Polskie i Słowackie, 1:50 000
1 dzień: Przyjazd uczestników w rejon Zakopanego
Spotkanie wieczorne w Zakopanem. Omówienie planów na następne dni, decyzja w sprawie ekwipunku.
Uwaga:
należy pamiętać, że w czerwcu, pomimo prawie letniej pogody na nizinach, w Tatrach bywa różnie.
W czerwcu 2018 roku, podczas przejścia przez Rohacze, padał śnieg.
2 dzień: Rohacze – Orla Perć Słowackich Tatr Zachodnich
Przejazd na Słowację, do miejscowości Zuberec i do Doliny Rohackiej. Pozostawienie rzeczy w miejscu zakwaterowania.
Przejazd do Doliny Rohackiej. Przejście do Tatliakowej Chaty i dalej, na Rokoń, Wołowiec i Jamnicką Przełęcz.
Wejście na Rohacz Ostry (2084 m n.p.m.) i Rohacz Płaczliwy (2126 m n.p.m.) od strony Jamnickiej Przełęczy.
Zejście na Smutną Przełęcz. Zejście Doliną Smutną do Tatliakowej Chaty.
Trasa jest eksponowana, ubezpieczona. Jest to najtrudniejszy, znakowany szlak w Tatrach Zachodnich.
Czas przejścia: ok. 8-9 godz Suma podejść: ok. 1200 m Odległość: ok. 12 km.
3 dzień: Pod Spaloną (1044 m n.p.m.) - Tatliakowa Chata - Banówka (2178 m n.p.m.) - Adamcula - Pod Spaloną
Śniadanie.
Przejście do Tatliakowej Chaty ( 1373 m n.p.m.) w Dolinie Rohackiej i dalej na Smutną Przełęcz.
Przejście ze Smutnej Przełęczy (1963 m n.p.m.) eksponowaną granią (sztuczne ubezpieczenia) na Trzy Kopy, Hrubą Kopę (2166 m n.p.m.), Banówkę (2178 m n.p.m.) i Banikowską Przełęcz.
Zejście doliną Spaloną do Polany Adamcula i na Zwierówkę.
Czas przejścia ok. 9 godz. Suma podejść ok. 1200 m.
Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.
4 dzień: Dolina Zuberska – Wielki Salatyn – Spalona – Adamcula
Śniadanie. Przejście pod kolejkę linową.
Wjazd kolejką i dojście do szlaku na Skrajny Salatyn i Brestową (1902 m n.p.m.).
Zejście na Salatyńską Przełęcz. Wejście na Wielki Salatyn (2050 m n.p.m.), następnie imponującą Granią Skrzyniarek (łańcuchy), ponad Doliną Zadnią Salatyńską na Spaloną (2084 m n.p.m.)
i dalej na Pachoł (2166 m n.p.m.).
Zejście przez Banikowską Przełęcz do Doliny Spalonej i na Adamculę.
Czas przejścia: ok. 6 godzin. Suma podejść ok. 800 m. Odległość: ok. 12 km
Powrót do Zakopanego busem ok. godz. 17.00
Cena zawiera:
przewodnik tatrzański podczas całej imprezy, 1 nocleg w Zakopanem lub okolicy, 2 noclegi w Dolinie Zuberskiej, pokoje według dostępności, głównie 2,3,4 - osobowe z łazienkami, możliwość konsultacji z profesjonalnym przewodnikiem, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, ubezpieczenie KL i NNW.
Cena nie zawiera:
Wyżywienia, transportu z Zakopanego do Zuberca (koszty uzależnione od ilości osób), orientacyjnie ok. 35,00 zł w jedną stronę.
Schronisko proponuje śniadania w cenie ok. 10 euro i kolacje w cenie ok. 12 euro
Trekking realizowany jest wczesnym latem, w okresie, gdy warunki na szlakach mogą być zróżnicowane. W związku z tym trasa przejścia może być zmieniona.
Decyzję o zmianach podejmuje przewodnik na podstawie analizy komunikatów TOPR , TPN i TANAP. Podstawowym wyznacznikiem jest bezpieczeństwo uczestników.
Noclegi i wyżywienie:
Noclegi w Dolinie Zuberskiej, pokoje według dostępności, łazienki na korytarzu.
Wyżywienie we własnym zakresie.
Sprzęt:
Należy mieć plecak (orientacyjnie ok. 10 – 20 l.), dobre buty, kijki, czołówkę, odzież zabezpieczającą przed wiatrem, deszczem, słońcem, okulary przeciwsłoneczne.
Apteczka:
Każdy uczestnik trekkingu w górach powinien posiadać mała, podręczną apteczkę. Zalecamy, aby zabrać plastry na otarcia naskórka i pęcherze, środki opatrunkowe (bandaż elastyczny, wyjałowiona gaza), leki, które uczestnik zażywa na co dzień – zalecone przez lekarza i inne specyfiki, z których korzysta i wie, że są bezpieczne.
Święta Bożego Narodzenia, urodziny, rocznice…w ciągu roku pojawia się wiele okazji do wręczania naszym bliskim podarunków. Prezenty już dawno przestały być formą drobnego upominku....
Każda dyscyplina sportu, niezależnie od stopnia popularności ma swój najbardziej prestiżowy turniej, który motywuje sportowców do przekraczania granic wytrzymałości, zarówno tej fizycznej, jak i...
Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Tatry - Orlą percią Tatr Zachodnich pochodzą od biura Apter, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowacja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.