Rafting Austria Salza + Enns 5 dni

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
brak
TerminCena
5 dni1 499
5 dni1 499
28 dni1 499

O wyprawie

Salza i ENNS - raj dla miłośników raftingu i kajaków górskich

Szmaragdowa i przejrzysta woda rzeki Salza, oszałamiające widoki parku narodowego Gesause podczas spływu rzeką Enns, dużo emocji, czyli przepis na udany przedłużony wakacyjny weekend!

W pigułce:

 • 3 różne odcinki rzekami Salza i Enns
 • wodospady Wasserlochklamm i kanion Bruckgraben
 • 4 noclegi na fajnym, górskim kempingu z pełną infrastrukturą, barem i restauracją
 • rafting na poziomie WW II – WW III
 • gwarantowana adrenalina
 • możliwy także dla początkujących i nastolatków od 12 roku życia
 • impreza przy ognisku, a czasem i gitarowy bonus od instruktorów;)
 • polska, profesjonalna kadra kajakarzy i ratowników
 • dojazd własny, busem z Katowic lub z Wiednia
 • tylko 5 h jazdy od polskiej granicy
 • opcja samolotu! z Gdańska i Warszawy (oferujemy transfery z  i na lotnisko)
 • umiejętność pływania wpław obowiązkowa

"Bardzo dobra organizacja i przyjazne środowisko. Jechałem z M-CANOE pierwszy raz z niemałymi obawami w paru kwestiach. Na miejscu okazało się jednak, że wszystko jest zapewnione w formie jeszcze lepszej niż się spodziewałem. Wyjazd pełen atrakcji, wspaniała przygoda!" Dawid

Program

DZIEŃ 1 - przyjazd do Austrii

Każdorazowo w środę spotykamy się na kempingu w Austrii (patrz niżej namiary GPS i mapka). Osoby, które korzystają z naszego dojazdu z Katowic bądź transferu z Wiednia, zabieramy z umówionych miejsc i godzin (patrz sekcja dojazd). Po przybyciu na miejsce rozpakowujemy się, rozbijamy namioty i rozpoczynamy ognisko integracyjne:)

DZIEŃ 2 - rafting rzeką Salzą

Zbieramy się ok godz. 9:30 i przydzielamy Wam kompletny sprzęt indywidualny, tj: długa piankę neoprenową 3mm, obuwie neoprenowe, kamizelkę asekuracyjną, kask i worek wodoszczelny. Dysponujemy łódkami 2-3-4 osobowymi, które będą przydzielone przez organizatora w oparciu o zapisy i względy bezpieczeństwa. Kiedy wszystko gotowe, ruszamy na pierwszy odcinek górskiej przygody. Po kąpieli inaugarycjnej i komisyjnym stwierdzeniu, że woda rzeczywiśćie ma 10 stopni;), wsłuchujemy się w 20-minutowe szkolenie z techniki pływania i zagadnień bezpieczeństwa.  W spływie rzeką górską wziąć mogą udział jedynie osoby posiadające umiejętność pływania wpław. Pytania? Jeśli nie, to ruszamy! Salza rozkręca się bardzo szybko i już za zakrętem pierwsze bystrza, fale i mokre pianki. Dziś bawimy się, ale i ćwiczymy - dla chętnych próbne wywrotki. Ostatnie 45 minut tego odcinka to prawdziwa gratka z dwoma miejscami WW III.  Spływ kończymy ok godz. 16:00. Wieczorem integracja przy ognisku.

DZIEŃ 3 - park narodowy Gesause i rzeka Enns

Dziś emocjonujący dzień pełen atrakcji! Rano przemieszczamy się kilkanaście kilometrów w stronę parku narodowego Gesause. Wysokie na ponad 2500 m szczyty zdają się tutaj wyrastać wprost z doliny ( i rzeczywiście tak jest, ponieważ wysokości względne niektóry ścian przekraczają grubo 1 km) . Zaczynamy od krótkiego zwiedzania bardzo trudnego odcinka rzeki górskiej (WW V), po czym rozpoczynam spływ tuż poniżej:) Na początku rzeka nie dostarcza zbyt wielu emocji, jednak wszystko rekompensują widoki na potężne ściany masywu Hochtor. Po kilkunastu minutach płynięcia, przybijamy do brzegu w ściśle okreslonym miejscu, by zwiedzić na mokro kanion Bruckgraben (ujście kanionu to ścisły rezerwat). Już po chwili przeciskać się będziemy wąskim korytarzem kanionu, w krajobrazie jakby nie z tej planety. Po powrocie ruszamy dalej rzeką, a ta rozkręca się z każdym kilometrem, by uraczyć nas długim na 500 metrów bystrzem pełnym fal i przeszkód.

DZIEŃ 4 - wodospady Wasserlochklamm i kanion rzeki Salzy

Sobotę rozpoczniemy od pieszej wycieczki wąwozem Wasserloch (10:00-13:00; to atrakcyjny widokowo, dobrze przygotowany, acz stromy szlak wiodący przez liczne wodne kaskady i wodospady, miejscami usprawniony drewnianymi mostkami i schodami. Wspiąć można się aż na sam szczyt, skąd roztacza się przecudny widok na całą dolinę. Po powrocie warto zjeść lunch w knajpie nad rzeką. Po południu ok. 15:00 wsiądziemy w łódki i spłyniemy wprost do naszego kempingu, a po drodze fenomenalny, tajemniczy i dziki kanion Salzy. Wieczorem impreza pożegnalna.

DZIEŃ 5 - powrót do domu

Ok godz. 12:30 nasze busiki wyruszą w stronę Polski. Po 2 - 2,5 h będa w Wiedniu. Zdarza nam się wyjechać wcześniej i dzięi temu dotrzeć do Katowic np. na 19:30, ale jest to rzadkość, dlatego trzeba przygotować się na możliwość dojazdu także w godzinach 21:00-22:00.

Warunki

W cenie:

 • 3 dni spływu górską rzeką Salza i Enns
 • kanion Bruckgraben (zwiedzanie w piankach)
 • 4 noclegi na kempingu (namiot własne) z łazienkami i polową kuchnią (szczegóły poniżej)
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe, sprzęt asekuracyjny
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (z klauzulą sportów wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • opcjonalnego wypożyczenia namiotu 2 os. (100 zł) lub 4-os (200 zł)
 • wstępu na Wodospady Wasserlochklamm (7 euro)
 • dojazdu z Katowic i z powrotem (płatny dodatkowo + 500 zł)
 • transferu z Wiednia i z powrotem (płatny dodatkowo +400 zł)
 • wyżywienia (do zamówienia na miejscu we własnym zakresie w barze na kempingu: śniadanie 8 euro, obiad 12-15 euro)

Noclegi

Nocujemy na w miejscowości PALFAU, w obiekcie Camping Saggraben - kameralnym, zielonym, górskim kempingu, położonym z dala od wszelkich innych zabudowań, tuż nad rzeką Salzą. Obiekt dysponuje budynkiem głównym z restauracją (wifi), nowoczesnymi, czystymi sanitariatami oraz miejscem na ognisko. UWAGA: w Austrii jest także miejscowość Saggraben - to nie o nią chodzi - zwróćcie uwagę przy uruchamianiu nawigacji.

Namioty, śpiwory i karimaty nalezy mieć własne. Można także wypożyczyć od nas namioty 2 osobowy (100 zł za 4 noce) lub 4-osobowy (200 zł za 4 noce); wystarczy zaznaczyć to w formularzu zgłoszeniowym.

Od 2019 roku kemping uległ znacznemu powiększeniu i znajduje się ok 200 metrów dalej budynku głównego (restauracji). Jadąc  od strony Wiednia / Czech mijamy restaurację i szukamy kolejnego zjazdu 200 m dalej.

UWAGA: jeśli chcecie nocować we własnym zakresie w okolicznych apartamentach, można zaznaczyć w formularzu "nocleg własny" co skutkuje naliczeniem 200 zł zniżki.

Małe campery do 3,5 tony goszczą u nas w normalnej cenie, bez dopłaty.

Wyżywienie

Na terenie kempingu działa czynna do późna restauracja (bar do 0:00, kuchnia do ok. 21:30). Serwuje ona bufet śniadaniowy w cenie ok. 8 euro oraz dania kuchni europejskiej w cenie od 8 euro (pizza) do 15 euro (np. żeberka). Zupy dostępne są w cenach od 3,5 euro.

Od siebie dodajemy przestronny namiot cateringowy ze stołami i ławami oraz czteropalnikową kuchenkę i czajnik elektryczny do wyłącznego użycia przez naszą grupę. W przypadku grup 30 - osobowych, musimy ubzroić  sie w cierpliwość, gdyż nie wszyscy będa mogli skorzystać w jednym czasie z oferowanych przez nas udogodnień. Najlepsza opcja to zawsze śniadanie na kempie i obiad w knajpie! :) Ceny są przyzwoite, jedzenie tam serwowane też.

Najbliższy minimarket spożywczy znajduje się ok. 5 km od kempingu i standardowo odwiedzamy go w sobotę po południu, po pływaniu. Warto więc zaopatrzyć się jeszcze w Polsce w artykuły na śniadanie i coś na pływanie (np. baton muesli, owoc). 

Woda kranowa na kempingu pochodzi z czystych źródeł górskich i jest stuprocentowo zdatna do picia, założymy się, że lepsza niż w 90% butelkowanych;)

Dojazd

DOJAZD BUSEM Z KATOWIC

Nasze busy odjeżdżają z Katowic każdorazowo w środę o godz. 12:00 z okolic dworca PKS Katowice ul. Gliwicka 20. Szczegóły odnośnie transportu przyjdą na podany w umowie adres mailowy na 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu. W bezpośredniej okolicy istnieje możliwość pozostawienia własnego samochodu na parkingu strzeżonym albo na ulicy (także poza strefą płatnego parkowania). Opcje dodatkowo płatnego dojazdu (+500 zł) wybieramy w formularzu zgłoszeniowym na daną imprezę.

DOJAZD BUSEM Z WIEDNIA

Do stolicy Austrii można dojechać flixbusem, pociągiem lub dolecieć samolotem*. W każdym przypadku możliwy odbiór przez naszego busa w środy, w godzinach 16:00-17:00 i odwiezienie z powrotem do Wiednia na godzinę ok. 15:00 - 16:00 w niedzielę. Możliwość transportu z Wiednia należy każdorazowo zgłosić i potwierdzić u nas mailowo: biuro@m-canoe.pl. Opcję dodatkowo płatnego dojazdu (+400 zł) wybieramy w formularzu zgłoszeniowym na daną imprezę. 

*polecamy rezerwację z wyprzedzeniem 60-dniowym, wówczas bilet w jedną stronę np. Warszawa - Wiedeń potrafi kosztować 20-25 euro, analogicznie z przelotami.

DOJAZD WŁASNY

Istnieje możliwość dojazdu własnym transportem. Parking na kempingu nieodpłatny. Osoby przybywające do nas własnymi pojazdami powinni liczyć się z koniecznością dojeżdżania własnym samochodem na start odcinków (w przypadku braku miejsc w naszych busach); po zakończonym etapie na wodzie podwozimy kierowców prywatnych aut do ich samochodów.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting Austria Salza + Enns 5 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.