Rafting HARD TYROL 5 dni

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
6 dni2 899

O wyprawie

Rafting HARD TYROL 5 dni

Tyrol to propozycja dla prawidziwych łowców adrenaliny: potężne lodowcowe rzeki tworzą naturalny rollercoaster dla amatorów raftingu, a atrakcje dodatkowe nie pozwalają stygnąć popołudniami.

W pigułce:

 • Ekstremalny rafting - potężne tyrolskie rzeki lodowcowe
 • tylko dla doświadczonych i dobrych pływaków
 • apartamenty z widokiem na góry
 • pyszne śniadania
 • area 47 - park wodny z adrenaliną
 • alpine coaster - zjazd 6 km z 1500 m n.p.m.
 • wodospady Wellerbrucke,
 • ognisko na początek i na zakończenie wyjazdu:)

"Genialny wyjazd (Rafting Tyrol Hard) z dużą domieszką adrenaliny. Polecam ludziom szukającym niespotykanych wrażeń. Genialna kadra, pełen profesjonalizm instruktorów, a przy tym bardzo swobodna, przyjacielska atmosfera. Program wyjazdu bardzo fajnie wyważony. Super lokalizacja, malownicze góry na wyciągnięcie ręki. Zdecydowanie polecam!" Piotrek

Program

Dzień 1 - ŚRODA  - przejazd DO Tyrolu

Jeśli podróżujecie busem z nami, to wyjazd jest w środę o godz. 7:45 z Dworca PKS w Katowicach.  Jeśli podróżujecie własnymi autami, możecie spotkać się z nami na miejscu w Tyrolu, adres noclegów wyślemy wam 7 dni przed wyjazdem. Na miejscu jesteśmy ok godz. 19:00, kwaterunek, spotkanie integracyjne.

Dzień 2 -  CZWARTEK  - rafting Imster Schlucht i wodospady Wellerbrucke

 Od rana wydajemy sprzęt i ruszamy nad rzekę! Jest to jedna z najsławniejszych tyrolskich sekcji raftingowych - Imster Schlucht. To idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z potężnymi lodowocymi rzekami. Na początku jest czas na naukę niezbędnych manewrów, a nurt nabiera mocy stopniowo, częstując nas od połowy odcinka długimi i mocnymi bystrzami. Pozostanie w łódce zdecydowanie nie oznacza, że wyjdziemy z tej przygody suchą stopą;). Maksymalna trudność: WW III. Po pływaniu odwiedzimy jeszcze wodospady Wellerbrucke i park wodny Area 47.

Dzień 3 - PIĄTEK - Tosens Schlucht LUB SANNA

Rozkręceni? ;) Pora więc zmierzyć się z jeszcze większą wodą! Przed nami dzisiaj aż 2 odcinki, jeden po drugim. Pierwszy, posłuży nam do dalszych ćwiczeń na wodzie, gdyż drugi przynosi nam po raz pierwszy trudność WW IV. Tosens Schlucht otwiera się kilkusetmetrowym odcinkiem nieustającej białej wody, z licznymi i potężnymi falami oraz kamieniami, które musimy wyminąć. Kilka minut spokoju i znowu się zacznie. W drodze na odcinek pokonamy przełęcz (1700 m n.p.m.), z której rozciąga się wspaniały widok na okoliczne szczyty i lodowce. Jako alternatywę w przypadku niemożności płynięcie Tosensa (hydrologia, zamknięcie odcinka z uwagi na prace budowlane) mierzymy się z rzeką Sanną, wąską, bardzo regularną rzeką, o trudności WW III-IV, z licznymi kataraktami. Bez przygód skończymy temat w 1,5 h. Wywrotki jednak będą nas kosztować dużo więcej czasu;)

Dzień 4 - SOBOTA - Szwajcaria i Scouler Schlucht

Austria pokazała nam już co potrafi, teraz czas na Szwajcarię. Pozostając w tym samym bazowym campingu, wyruszamy na podbój niedalekich krajów.

Raftingowo uraczy nas dziś Scouler Schlucht, o odmiennym charakterze, wąski, o większym spadku, z większą ilością przeszkód. Wody może nie będzie tu aż tak dużo, ale za to jest co omijać! Bardzo przyjemne pływanie, wzdłuży narciarskich i uzdrowiskowych rejonów miejscowości Scoul.

Popołudnie spędzamy w wagoniku najdłuższego, naturalnego rollercastera w Alpach! Połączony bilet pozwala na wjazd na górę (1450 m n.p.m.) wyciągiem krzesełkowym i ponad sześciokilometrowy zjazd wagonikiem alpine coastera:).

Dzień 5 - NIEDZIELA

Przed nami długa droga, warto więc wyjechać do Polski już koło godz. 8:00, by zameldować się na Śląsku ok 19:00.

Warunki

W cenie:

 • 4 noclegi w domkach/pokojach
 • 4 x śniadania
 • 3 x rafting
 • nowoczesne kanadyjki i minirafty pneumatyczne oraz sprzęt asekuracyjny
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • wstępu do Parku Area 47 (15 euro) 
 • biletu na Alpine coaster (16 euro)
 • dojazdu (płatny dodatkowo + 600 zł (z Katowic) lub +500 zł (z Wiednia))
 • wyżywienia prócz śniadań (aneksy kuchenne i restauracje)

Noclegi

W Tyrolu nocujemy w apartamentach lub pokojach z dostępem do aneksu kuchennego wyposażonego we wszystkie niezbędne akcesoria do przygotowania posiłków, a także WiFi. Wybrane przez nas obiekty gwarantują wspaniałe widoki na góry, przyjemne i zielone otoczenie.

Dojazd

Kup bilet na lot Wizzairem z Warszawy do Wiednia (w niedzielę) i z powrotem (w następną niedzielę), a my zapewnimy Ci transfer lotniskowy w obie strony (+300 zł). Jeśli jesteś z Katowic wsiądź do naszego busika w środę rano (+450 zł) lub - jeśli jesteś z Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Łodzi sprawdź połączenie Flixbusa, a my odbierzemy Cię z dworca autobusowego w Wiedniu (+300 zł).

NA RAFTING BUSEM Z KATOWIC

Spotykamy się w niedzielę o godz. 7:30 na Dworcu PKS w Katowicach, wyjazd 7:45. Na miejscu  jesteśmy o godz. 20:00.  Powrót w niedzielę do Katowic ok godz. 20:00

TRANSFER Z DWORCA AUTOBUSOWEGO w WIEDNIU

Większość flixbusów z Polski przyjeżdża na Vienna International Busterminal Wien Erdberg (Bus Terminal VIB)

Zapytaj o możliwość odbioru ze stolicy Austrii.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Rafting HARD TYROL 5 dni pochodzą od biura M-canoe, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.