Antyczne Wyspy Sarońskie – rejs w Grecji

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
8 dni2 899
Ostatnie wolne miejsca !!!

O wyprawie

Antyczne Wyspy Sarońskie – rejs w Grecji

Nasze wyjazdy swoją kameralną formułą przypominają wakacje ze znajomymi (a nie obóz studencki): wakacje idealne dla osób bez grupy jak i singli. Nie masz z kim jechać? Jedź z nami!

Wakacyjny rejs z pozytywną ekipą singli po wodach Zatoki Sarońskiej. Siedem dni na luksusowym jachcie ze zwiedzaniem pięknie położonych miejscowości. Termin w samum środku sezony to pewna słoneczna pogoda oraz ciepła woda w morzu. Jest to jeden z najlepszych akwenów dla tych, którzy po raz pierwszy będą na jachcie, lecz i stare morskie wilki znajdą tu coś dla siebie! Hydra – najpiękniejszy kurort regionu oczaruje wąskimi uliczkami, po których “kursują” osiołki zamiast samochodów, ukryta rybacka wioska Vathi, monumentalny amfiteatr w Epidauros, poznawanie smaków kuchni śródziemnomorskiej to gwarancja niesamowitego urlopu. Dobra muzyka, polska obsługa, nowe znajomości, gwarantowana pogoda, mnóstwo śmiechu i zabawy!

Rejs dla osób bez doświadczenia żeglarskiego, nastawionych na odpoczynek, poranki przy kawie w nabrzeżnych kawiarenkach i integrujące wieczory z pysznymi rybami i tańcami. Po co jechać do hotelu i codziennie widzieć tą samą plażę? Na rejsie każdego dnia zwiedza się nowe miejsca!

Co zyskujesz ?

 • nowych znajomych
 • oszczędność - brak dopłat za bycie w pojedynkę
 • towarzystwo na następne wyjazdy

Czego się spodziewać ?

Duży ok 15m luksusowy jacht morski na 10 osób, wyposażony w 2 łazienki (prysznice, umywalki, wc), kuchnie z pełnym wyposażeniem (lodówki, kuchenki, zlewozmywak, naczynia itp.).

Dzień na jachcie zaczyna się od wspólnego przygotowania śniadania lub skorzystania z jednej z uroczych knajpek. Następnie podczas 4-6 h żeglugi można się opalać na pokładzie, uczyć rzemiosła od sternika, pływać i nurkować na postojach w najpiękniejszych zatoczkach. Zazwyczaj przygotowuje się też lunch czy obiad wg upodobań załogi.  Załoga odpowiada za swoje wyżywienie jak również dba o posiłki sternika. Po dopłynięciu do portu docelowego można przygotować kolację albo skosztować w tawernie prawdziwych greckich specjałów.  Wino, śmiech i taniec to nieodzowne elementy wieczorów z załogą!

Pilot, który przez ostatnie lata prowadził rejsy dla singli na wodach: Morza Karaibskiego, Tajlandii, Chorwacji, Grecji i Włoch we flotach 1-17 jachtów.

Wiek: 35-55 lat

Program

Dzień 1 Przyjazd do mariny w Atenach

Ok. godziny 16 spotkanie w marinie w Atenach. Rekomendujemy transport samolotem – lot z Warszawy w obie strony obecnie w cenie 700-800 zł (pomagamy w zakupie biletów). Wybranie skarbnika jachtu i wspólne zakupy żywnościowo/napojowe już rano. Wieczorna integracja w knajpce z owocami morza i panoramicznym widokiem na całą marinę.

Dzień 2-7 Rejs po Zatoce Sarońskiej (Poros, Hydra, Vathi, Epidauros, Egina)

Zaraz po śniadaniu i zakupach odbędzie się krótkie szkolenie z bezpieczeństwa na jachcie i wypłynięcie w kierunku Poros. Sześć dni żeglowania, pływania, zwiedzania, zabawy i smakowitej kuchni. Trasa skonstruowana jest w taki sposób aby każde odwiedzone miejsce oferowało inne wrażenia. Hydra ukaże nam kręte wąskie uliczki dawnego prężnego portu kupieckiego, ciekawostką jest brak transportu kołowego, zarówno ludzie jak i towary przewożeni są na osiołkach, będziemy mieli też okazję odwiedzić ulubioną tawernę Sofii Loren. Poros to przede wszystkim widok ze wzgórza kościelnego, gdzie można zrobić unikalne zdjęcia z panoramą wysp. Vathi jest maleńką wioską rybacką i kilkoma wyśmienitymi knajpkami oraz plażą gdzie można zobaczyć z bliska jeżowce. Epidauros słynie przede wszystkim z antycznego amfiteatru a Egina z wielu maleńkich sklepików jak na pchlim targu, nieprzebranej ilości knajpek, świetnych owoców, orzeszków piniowych i kilku klubów. Dnia siódmego powrót do mariny w Atenach i ostatni nocleg na jachcie.

Dzień 8 Marina w Atenach

Opuszczenie jachtu i obranie kierunku na lotnisko.

Warunki

Początek i zakończenie imprezy:

Ateny - Grecja

Cena zawiera:

 • miejsce w kabinie 2-osobowej
 • polskiego sternika
 • opiekę polskiego pilota
 • organizację czasu wolnego: zwiedzanie, zapoznanie, integrację, wspólne wyjścia
 • pościel i ręczniki
 • ubezpieczenie
 • opinię z rejsu PZŻ pozwalającą o ubieganie się o patenty żeglarskie

Dodatkowe koszty:

 • dojazd na miejsce (pomożemy Ci wybrać odpowiedni lot z Polski, obecnie ceny z Warszawy ok. 700-800 zł)
 • składka jachtowa (wyżywienie, kaucja, sprzątanie, paliwo, opłaty za porty) - 200-250 EUR

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Antyczne Wyspy Sarońskie – rejs w Grecji pochodzą od biura TripLab, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Grecja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.