Obóz jeździecki dla dorosłych - Pierwsze Szlify

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
pełne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Obóz jeździecki dla dorosłych - Poziom Pierwsze Szlify

Jeśli marzysz o rajdach konnych, ale jeszcze nie czujesz się wystarczająco pewnie w siodle – to jest idealne rozwiązanie! Zapraszamy na Lisowczykowy obóz szkoleniowo-rekreacyjny. Będziemy intensywnie trenować jazdę konną, podnosić umiejętności, poszerzać wiedzę o koniach i wszystkim, co z nimi związane. Nastawiamy się na praktyczne umiejętności przydatne w terenie! Dodatkowo zaplanowane są zajęcia z woltyżerki, wypady w teren, pławienie koni w stawie, pony games – a przede wszystkim dużo dobrej zabawy!

Obóz szkoleniowo-rekreacyjny przeznaczony jest dla jeźdźców na poziomie Pierwsze Szlify – czyli tych, którzy swobodnie stępują i kłusują, często mają też są sobą pierwsze galopy. Będziemy poprawiać równowagę w siodle, szlifować pozycję jeździecką, pracować nad skutecznym powodowaniem koniem. Nastawiamy się na indywidualny tok szkoleniowy. Na placu może jeździć pod opieką trenera do trzech osób, ale każdy pracuje z koniem samodzielnie (nie ma zastępów).

Południowa Wielkopolska to wymarzone okolice do jazdy konnej. Tereny są mocno zalesione, a drogi okazują się przede wszystkim piaszczyste, przyjazne dla końskich nóg. Krajobraz zmienia się jak w kalejdoskopie, kiedy kluczymy między pobliskim stawem Szperek, kwitnącymi łąkami, rezerwatami przyrody i sielskimi wioskami. Dawniej ziemie te należały do książąt Radziwiłłów, a jeszcze wcześniej prowadził tędy legendarny Bursztynowy Szlak.

Nasza kwatera szkoleniowa mieści się na skraju lasu. Oprócz koni mieszkają tutaj inne zwierzęta: wielbłądy, orientalne bydło, daniele, owce, małpy i wiele innych. Zapewniona jest pełna infrastruktura jeździecka, w tym 2 hale. Konie w stadzie są zróżnicowane: od wielkich ślązaków, przez hanowery, trakeny i konie ukraińskie, po tinkery i niezwykle dzielne kuce sportowe.

Nasza trenerka, Kasia Cichosz, to wieloletnia pasjonatka jeździectwa i instruktorka sportu, która południową Wielkopolskę zna jak własną kieszeń. Szkolenie poprowadzi razem ze swoją doświadczoną ekipą instruktorską. Program treningowy będzie dopasowany do indywidualnych umiejętności i potrzeb. Dbamy o bezpieczeństwo koni i jeźdźców.

Sprzęt jeździecki

W Wielkopolsce jeździmy w siodłach angielskich. Ogłowia są tradycyjne, używamy również wędzidła.

W miarę możliwości (pogoda, gzy) i chęci treningi sportowe będziemy przeplatać jazdą terenową. Wówczas cenne rzeczy (dokumenty, pieniądze, telefon) warto trzymać przy sobie, np. w nerkach.

Podstawowe informacje:

 • ilość dni: 7 dni
 • dni w siodle: 7
 • wielkość grupy: 10
 • standard: polska gościnność (pod dachem i przy stole)
 • bagaż: bez limitu kg
 • wyżywienie: lokalna kuchnia, dostępna opcja wegetariańska
 • umiejętności: stęp, kłus, pierwsze galopy

Program

Dzień 1 Przybycie chorągwi

Nasz obóz odbywa się w miejscowości Niedźwiedź, niedaleko Ostrzeszowa. Towarzysze przybywają między godziną 15:00 i 17:00 do jedynej w swoim rodzaju agroturystyki. Miejsce to jest domem prawie 600 zwierząt: koni, psów, bydła, wielbłądów, owiec, małp, ptactwa, nutrii i wielu innych. Wiele zwierząt pochodzi z interwencji, niektóre zostały ocalone z laboratoriów. Po zainstalowaniu się w domkach i zwiedzaniu obiektu, następuje spotkanie organizacyjne i przydział koni pod opiekę. Wieczorem przewidziana jest kolacja i ognisko.

Dzień 2 Trening rekreacyjny + zapoznanie ze sprzętem jeździeckim

Śniadanie zaplanowane jest na godzinę 8:30, ale wszystkie osoby chętne zapraszamy już o 7:00 do stajni na wspólne karmienie naszych rumaków. Następnie każdy czyści i siodła swojego konia, a potem ruszamy na plac. Trenujemy indywidualnie, w parach lub trójkach, ale nigdy nie jeździmy w zastępie. Pracujemy indywidualnie ze swoim koniem. O 14:00 zaplanowany jest obiad, a następnie wracamy na ujeżdżalnię. Łącznie każdy jeździec spędzi na treningu sportowym co najmniej 3 godziny. Czas wolny można spędzić z książką na hamaku, łowiąc ryby (dostępne są stawy z karasiami) czy rozpieszczając zwierzęta gospodarskie (na przykład podkarmiając świnkę Pepę ;)). Jazdę na placu kończymy około 18:00, następnie zaplanowane jest zapoznanie ze sprzętem jeździeckim w teorii i praktyce. Porozmawiamy o zastosowaniu różnego rodzaju sprzętu, obalimy mity, nauczymy się go konserwować. Wieczorem ruszamy na wspólną kolację.

Dzień 3 Trening rekreacyjny + woltyżerka

Rozkład dnia jest podobny. Około 8:30 jemy śniadanie, następnie ruszamy na treningi. Jazdy konne na placu trwają do 18:00, około 14:00 przewidziana jest przerwa obiadowa. Następnie zaplanowane są zajęcia z woltyżerki, a wieczorem – kolacja i wspólna impreza.

Dzień 4 Trening rekreacyjny + pławienie koni

Rozkład dnia jest podobny. Około 8:30 jemy śniadanie, następnie ruszamy na treningi. Jazdy konne na placu trwają do 18:00, około 14:00 przewidziana jest przerwa obiadowa. Następnie ruszamy nad staw, będziemy pławić i kąpać konie. Wieczorem zaplanowana jest, oczywiście, kolacja i impreza.

Dzień 5 Trening rekreacyjny + woltyżerka

Rozkład dnia jest podobny. Około 8:30 jemy śniadanie, następnie ruszamy na treningi. Jazdy konne na placu trwają do 18:00, około 14:00 przewidziana jest przerwa obiadowa. Następnie zaplanowane są zajęcia z woltyżerki, a wieczorem – kolacja i impreza.

Dzień 6 Trening rekreacyjny + pony games

Rozkład dnia jest podobny. Około 8:30 jemy śniadanie, następnie ruszamy na treningi. W połowie dnia przewidziany jest obiad. Późnym popołudniem zaplanowane są pony games, czyli gry i zabawy w siodle (również na dużych koniach). Wieczorem czeka na nas impreza pożegnalna.

Dzień 7 Ostatnia jazda i droga do domu

Po śniadaniu ostatni raz wskakujemy w siodła. Zależnie od pogody i chęci, ruszamy na 3 godziny w teren lub organizujemy 1,5 godziny treningu rekreacyjnego. O 14:00 czeka na chorągiew ostatni obiad, a następnie wszyscy ruszają w drogę powrotną do domu.

Organizator może zmodyfikować program w zależności od warunków pogodowych oraz umiejętności jeździeckich grupy. Jeśli pozwoli na to pogoda i będzie chęć wśród uczestników, część jazd na placu zastąpimy wypadami terenowymi.

Warunki

W cenie rajdu:

 • Noclegi w całorocznych domkach 
 • Pełne wyżywienie w trakcie obozu
 • Treningi jeździeckie w wymiarze 16,5 godzin
 • Zajęcia z woltyżerki
 • Pławienie koni
 • Zajęcia teoretyczne i praktyczne na temat sprzętu jeździeckiego
 • Pony games, czyli gry i zabawy jeździeckie
 • Koń z pełnym rzędem jeździeckim

Dodatkowe koszty:

 • Dojazd (najlepiej samochodem, ale możliwa jest także podróż środkami komunikacji publicznej)
 • Opcjonalnie: ubezpieczenie turystyczne uwzględniające sporty wysokiego ryzyka (od 21 zł)
 • Wydatki własne (dodatkowe przekąski podczas popasów, dodatkowy alkohol itp.)

Noclegi i wyżywienie

Standard naszej kwatery w Wielkopolsce jest dość komfortowy (jak na rajdy i obozy konne). Wszystkie noce spędzamy w bungalowach, w 2-, 3- i 4-osobowych pokojach z łóżkami piętrowymi. Trzeba zabrać swój śpiwór i ręcznik. Mamy dostęp do łazienek z ciepłą wodą, elektryczności i innymi cywilizacyjnych udogodnień. Dodatkowo do naszej dyspozycji jest świetlica z jadalnią. Bungalowy otoczone są przez wybiegi dla zwierząt, zatem zamiast budzika obudzi nas rżenie koni lub… ryk wielbłąda.

Zapewnione jest pełne wyżywienie, czyli 3 posiłki dziennie. Stołujemy się w agroturystyce, przy czym niektóre kolacje zostaną przyrządzone na grillu lub ognisku. W ramach wyżywienia przewidziane są degustacyjne ilości alkoholu. Amatorzy mocniejszych wrażeń w większych ilościach powinni dodatkowo zaopatrzyć się w ulubione trunki.

Co należy zabrać?

Obóz ma charakter stacjonarny. Wszystkie rzeczy bezpiecznie przechowujemy w swoich pokojach.

 • dowód osobisty
 • gotówka
 • sprzęt elektroniczny, np. aparat fotograficzny
 • krem przeciwsłoneczny
 • spray na komary i kleszcze
 • nakrycie głowy chroniące od słońca
 • kask
 • sprzęt jeździecki (sztyblety, rękawiczki itp.)
 • płaszcz przeciwdeszczowy
 • śpiwór i ręcznik

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Obóz jeździecki dla dorosłych - Pierwsze Szlify pochodzą od biura Lisowczycy, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu pełne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Konie, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.