Mierzeja Wiślana – rejs na koniec wakacji

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
własne
TerminCena
5 dni999
żagle dla singli!!!

O wyprawie

Mierzeja Wiślana – rejs na koniec wakacji

Nasze wyjazdy swoją kameralną formułą przypominają wakacje ze znajomymi (a nie obóz studencki): wakacje idealne dla osób bez grupy jak i singli. Nie masz z kim jechać? Jedź z nami!

Rejs po obu stronach Mierzei Wiślanej to niezapomniana przygoda dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Mierzeja Wiślana to wyjątkowy pas ziemi oddzielający Zalew Wiślany od Morza Bałtyckiego, tworząc jednocześnie jeden z największych w Europie systemów lagunowych. Taki rejs to fascynująca podróż przez malowniczy region Polski, który obejmuje tereny nadwiślańskie między Gdańskiem a Elblągiem. To obszar bogaty w historię, kulturę i piękną przyrodę, często nazywany „polską Holandią”. Podczas rejsu można podziwiać urokliwe krajobrazy, mijając wiejskie osady, zabytkowe kościoły, drewniane młyny i inne interesujące miejsca. Natomiast bałtyckie kurorty jak Krynica Morska czy Kąty Rybackie pozwolą cieszyć się piaszczystymi plażami i spacerować po wydmach. Podróżując po tych terenach, można również delektować się lokalną kuchnią, próbując tradycyjnych potraw i wyrobów regionalnych. Frombork czy Tolkmicko to południowe wybrzeże Zalewu, pamiątki po Mikołaju Koperniku i Krzyżakach. Rejs po Żuławach Wiślanych to nie tylko podróż przez piękne krajobrazy, ale także okazja do poznania historii i kultury tego fascynującego regionu Polski!

Czego się spodziewać?

Jednostki o podwyższonym standardzie. Jachty żaglowe 27 ft  mieszczące 8 osób, wyposażone w aneksy kuchenne z pełnym wyposażeniem (kuchenki, zlewozmywak, naczynia itp.), łazienki (umywalki, wc morskie). Wszystkie łodzie świetnie utrzymane!

Nasza podróż zacznie się od zbiórki w Warszawie i wspólnego przejazdu autokarem. Po drodze zatrzymamy się na zrobienie zakupów jedzenia i picia na cały rejs. Dzień na jachcie zaczyna się od wspólnego przygotowania śniadania i kubka aromatycznej kawy. Podczas 4-6 h żeglugi można się opalać na pokładzie, uczyć rzemiosła od sternika, pływać na postojach w najpiękniejszych zatoczkach. Zazwyczaj załoga przygotowuje lunch czy obiad wg własnych upodobań. Nie wprowadzamy grafików, nie zmuszamy – zawsze znajdą się pasjonaci sztuki kulinarnej! Załoga odpowiada za swoje wyżywienie jak również posiłki sternika. Po dopłynięciu do portu docelowego można przygotować kolację albo skosztować w tawernie miejscowych specjałów. Wybraliśmy najlepsze porty jak i dziką plażę z miejscem na ognisko. Wino, śmiech i taniec to nieodzowne elementy wspólnych wieczorów!

Pilot, który przez ostatnie lata prowadził rejsy dla singli na wodach: Morza Karaibskiego, Tajlandii, Chorwacji, Grecji i Włoch we flotach 1-17 jachtów.

Co zyskujesz ?

 • nowych znajomych
 • oszczędność - brak dopłat za bycie w pojedynkę
 • towarzystwo na następne wyjazdy

Program

 

Dzień 1 Warszawa-Tolkmicko-Krynica Morska

Ok. godziny 8 odjazd autokaru z Warszawy. Podczas przejazdu wybór skarbnika jachtu i wspólne zakupy żywnościowo/napojowe w supermarkecie. Przyjazd do Tolkmicka ok. godz. 13. Zakwaterowanie na jachtach, wypłynięcie w kierunku Krynicy Morskiej. Wieczorna integracja w knajpce, karaoke, dyskoteka, w zależności od humorów!

Dzień 2 Krynica Morska-Dzika Plaża

Po smacznym śniadaniu żegluga Zalewem Wiślanym w kierunku tajemniczej Dzikiej Plaży! Chętni będą mogli zapoznać się z rzemiosłem żeglarskim, szukający wypoczynku będą opalać się na pokładzie i cieszyć widokami. Po dopłynięciu będzie można skorzystać z piaszczystej plaży, udać się na romantyczny spacer na zachód słońca nad Bałtykiem i usłyszeć niezmącone cywilizacją dźwięki przyrody. Wieczór spędzimy przy wspólnym ognisku integracyjnym.

Dzień 3 Dzika Plaża-Frombork-Kąty Rybackie

Tego dnia udamy będziemy intensywnie pływać po Zalewie i udamy się do Fromborka. Frombork jest najbardziej znany jako miejsce, w którym przebywał i pracował Mikołaj Kopernik, słynny polski astronom. Podczas spaceru można zobaczyć wiele ciekawych obiektów. Znajduje się tam dawna rezydencja Kopernika, zespół katedralny oraz obserwatorium astronomiczne. Zwiedzając te miejsca, można zgłębić wiedzę o jego życiu, pracy i odkryciach, które miały ogromny wpływ na rozwój nauki. W drugiej połowie dnia popłyniemy na sam zachodni skraj Zalewu Wiślanego, czyli do Kątów Rybackich. Ta miejscowość to typowe, malownicze miasteczko nadmorskie, gdzie rybołówstwo odgrywało i nadal odgrywa istotną rolę w życiu społeczności. Podczas spaceru można zobaczyć kolorowe, drewniane domki rybackie, odwiedzać i obserwować pracę rybaków. To także świetna okazja do spróbowania świeżych, lokalnych przysmaków rybnych, które często są specjalnością tych regionów.

Dzień 4 Kąty Rybackie-Przekop Mierzei (Zatoka Gdańska)-Suchacz

Z samego rano wypływamy z Kątów Rybackich tak aby przed południem być na przekopie mierzei i wypłynąć na Morze Bałtyckie. Będzie czas na niecodzienny widok na Mierzeję, karmienie mew i czas na kąpiel w morzu. Po kilku godzinach wracamy na Zalew Wiślany i kierujemy się do portu w Suchaczu. Wieczorem rozpalimy ognisko i pośpiewamy szanty! Chętni będą mogli skorzystać z relaksu i odnowy w  saunie, balii, jacuzzi.

Dzień 5 Suchacz-Tolkmicko-Warszawa

Po śniadaniu ostatnie chwile na opalanie i pamiątkowe zdjęcia podczas płynięcia do Tolkmicka. Pakowanie, zdanie jachtów. Ok godz. 16 wyjazd w stronę Warszawy. Powrót do stolicy ok. godz. 21.

Warunki

Początek i zakończenie

Warszawa Plac Bankowy

Cena zawiera

 • 1 miejsce na jachcie żaglowym 27ft
 • transport Warszawa-Tplkmicko-Warszawa
 • doświadczonego sternika
 • opiekę pilota
 • organizację czasu wolnego: zwiedzanie, zapoznanie, integrację, wspólne wyjścia
 • ubezpieczenie NNW 10.000 zł
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowe koszty

 • składka jachtowa (sprzątanie+wc, opłaty za porty, jedzenie) - 250 PLN
 • kaucja zwrotna 200 PLN

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Mierzeja Wiślana – rejs na koniec wakacji pochodzą od biura TripLab, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Polska. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.