Spływ kajakowy Litwa: Zopsia/ Biała Hańcza - DLA SINGLI

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Spływ kajakowy Litwa: Zopsia/ Biała Hańcza
Zapraszamy na litewską rzekę Białą Hańczę. Zbadamy te dziewicze tereny od podszewki. Malownicze i puste szlaki wodne przecinające duże kompleksy leśne.

 • Ogromne kompleksy leśne w których mieszka ledwie 20 os/ km2
 • Cisza i spokój – pełna kontemplacja natury zamiast walki z tłumem
 • Litewskie specjały na ogniskowym menu oraz po spływie (podane do stołu)
 • Miejsca biwakowe nad samą rzeką i jeziorami z możliwością kąpieli – tuż obok pensjonatu na naszą wyłączność (nocleg w kwaterze nad jeziorem – dla chętnych)
 • Możliwość nabycia słynnych chlebów, garmażerki i nalewek litewskich
 • Dojazd na miejsce busem, transfery bagażu na miejsca biwakowe
 • Partner/ka do kajaka dwuosobowego
 • Łatwa trasa nie wymagająca doświadczenia w kajakowaniu
 • Najlepsze rozeznanie w terenie Organizatorów (znamy każdy krzak)

Przedłużony weekend – kajaki na Litwie
Tereny naszych pn-wsch sąsiadów to kajakowe eldorado. Można tu odnaleźć jeszcze ciszę i spokój w przepaśnych kompleksach leśnych. Nie ma za wielu turystów jest więc bardzo spokojnie.

Wody są tu krystalicznie czyste ponieważ na całym szlaku jest tylko jedna wieś – Kopciowo, brak pól uprawnych i zanieczyszczeń z nich płynących. Po drodze mamy możliwość skorzystania z sauny, bani ruskiej i innych fajnych atrakcji (jak zjeżdżalnie) we wspomnianej miejscowości, która widać, że po części żyje z turystyki kajakowej i jest zwrócona w kierunku rzeki, a nie plecami do niej!

Otoczenie jezior i rzeki to w 90% las, wysokie brzegi oraz fantastyczne widoki tworzą obraz spływu doskonałego! Na sam koniec dla chętnych odcinek przełomowy, gdzie płynąc w głębokim leśnym jarze rzeka na odcinku 4 km pokonuje różnicę wysokości 10 metrów!

Ilość uczestników: 30

 

Program

Opis spływu na Litwie – Biała Hańcza

Rzeka Biała Hańcza (Baltoj Ancia) to bardzo urokliwy strumień prawie w całości płynący przez na teren Wiejsiejskiego Parku Regionalnego. Rzeka meandruje między prastarym drzewostanem porastającym piaszczyste wydmy i grzędy polodowcowe tworząc po swej drodze urokliwe śródleśne jeziora rynnowe, nad którymi można w spokoju i ciszy biwakować.

Po drodze ciekawostka – miasto Kopciowo (Kapčiamiestis) z grobem Emilii Plater (z zachowaną oryginalną drewnianą zabudową). Spływ typu full-service. Ważne bagaże (namioty, ciepłe ubrania, śpiwory) jadą busem do miejsc noclegu. Na pokład zabierane są tylko ulubione napoje, aparaty i bagaż podręczny (w przezroczystych, wodoodpornych workach Coleman, które zapewnione są przez organizatora)

Gęstość zaludnienia na tych obszarach jest o wiele mniejsza niż na Warmii czy Mazurach przez co cały spływ to obcowanie z dziką naturą, cisza i spokój niespotykane już prawie w Polsce. Specjały kuchni dziukijskiej oparte na ziemniakach (bliny, kartacze, placki) cieszyć będą podniebienie!

Kończymy spływna granicy litewsko-białoruskiej (na rzece Niemen) w miejscu gdzie zatrzymał się czas
W przypadku wcześniejszego finiszu etapów możliwy przejazd do AquaParku w pobliskich Druskiennikach!

Odcinek: Veisiejai – Jezdas – Kapciamestis – Volskai – Baltoj Ancia. Około 35 km w 3 dni. Po drodze jeziora: zaporowe Baltoji Ancis, Uosis.

 

 

Warunki

Świadczenia w cenie:

 • Przejazd w 2 strony autokarem. (W-wa-Litwa-W-wa),
 • transfery na start spływu i z finiszu trzech rzek (ponad 100km),
 • transport i odbiór sprzętu, kajaki turystyczne, kamizelki asekuracyjne, wiosła – lekkie/ aluminiowe,
 • dowóz rzeczy i ewentualnych zakupów na miejsca noclegów
 • worek wodoodporny (Coleman przezroczysty 1 na kajak),
 • wynajem najlepszych kajaków polietylenowych (Sprinter/ Walker lub Vista)
 • mapki szlaku na każdym kajaku, omówienie etapów spływu
 • gitarzysta, śpiewniki, pamiątkowe przypinki / koszulki spływowe
 • strefa chill-out – jezioro, bania, maskotki spływowe na których można się relaksować

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia,
 • opcjonalnego ubezpieczenia KL, NNW, OC Signal Iduna

Transport własny
Zniżka 50 zł / os – dojazd na Litwę, parking w Kapciamestis, transfer spływ – samochód dodatkowo płatny.

Noclegi podczas spływu kajakowego

Podstawowa opcja cenowa to namioty, biwak (1 na cały spływ, z dostępem do WC, sauny, prysznica, kuchni) lub w opcji za 
dopłatą miejsce na kwaterze. 

* Zachwycające położenie nad jeziorem Uosis
* Panoramiczna, przeszklona antresola podwórkowa na wypadek niepogody
* Duża wiata grillowo-biesiadna
* Teren odgrodzony od reszty świata – nie ma sąsiadów tylko my i woda

Nasza kwatera służąca za bazę wypadową to dwupoziomowy pensjonat, który mamy na zupełną wyłączność. Znajduje się w nim kuchnia, salon z nagłośnieniem, taras widokowy, pomost nad jeziorem, wiata oraz WC, litewska bania i sauna!
Pokoje duże, wielosobowe. Kilka łazienek (WC), prysznic na mniej więcej 10-15 osób – standard na pewno nie hotelowy, ale jak na spływy kajakowe to jest – jakby nie było – wersal.

Gastronomia
Około 12:30 w Karczmie Litewskiej w Sejnach obiad – mix regionalny – kartacz, blin litewski, soczewiak i zestaw surówek oraz do wyboru: zupa rosół z kołdunami (na baraninie) za 35 zł lub chłodnik litewski (jedzony z ciepłymi ziemniakami) za 30 zł + kompot i nalewka spirytusowa na “odchodne”. Płatne u pilota w busie.

Grupy
Ten wyjazd jest typowo singlowy, co oznacza, że można ze sobą zabrać co najwyżej jednego znajomego. Indywidualny charakter wyjazdu sprzyja integracji i dzięki temu wszyscy czują się o wiele lepiej niż w przypadku podgrupek.

Przydatny ekwipunek wyjazdowy
Kurtka przeciwdeszczowa (sztormiak), spodnie przeciwdeszczowe, latarka, przynajmniej dwie pary butów na gumowej, elastycznej podeszwie, ciepłe ubranie (bawełniane), nakrycie głowy (czapka z daszkiem), okulary przeciwsłoneczne z filtrem, krem do opalania z dużym filtrem UV, klapki pod prysznic, śpiwór, poduszka, strój kąpielowy, dowód osobisty lub inny dokument tożsamości oraz dobry humor. Wszystko należy zapakować w miękką torbę lub plecak (bez stelaża).

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Spływ kajakowy Litwa: Zopsia/ Biała Hańcza - DLA SINGLI pochodzą od biura One Fun, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Litwa. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.