Soma Bay KITE

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
All Inclusive

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Soma Bay, znana wśród miłośników kite i windsurfingu miejscowość położona jest 35 km na południe od Hurghady. To otoczone z trzech stron morzem miejsce oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w Egipcie, co sprawia, że jest to również doskonałe miejsce na wypoczynek, z dala od zgiełku i hałasu. Długa, piaszczysta plaża zachęca do kąpieli, nurkowie mogą podziwiać tu fascynujący podwodny świat, a pasjonaci windsurfingu i ktiesurfin.

Spot w Soma Bay oferuje doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu na każdym poziomie umiejętności. Jest to spot najczęściej polecane dla osób dopiero zaczynających swą przygodę z deską. Jednak równie chętnie przyjeżdżają tu doświadczeni wind- i kitesurferzy. Znajdują się tu dwa spoty: przy hotelu Palm Royale Soma Bay 5* oraz przy hotelu Caribbean World Soma Bay 5*.

W zatoce pod hotelem Palm Royale woda jest płaska, oddzielona od otwartego morza mielizną. a wiatr wieje ukośnie od brzegu co uniemożliwia dryfowanie i nie znosi na otwarty akwen. Stwarza to doskonałe warunki do nauki. Po wypłynięciu na otwarte morze spotkać można niewielką  falkę, do 1,5 m wysokości, która nadaje się do skoków.

Spot ten  jest idealny również do uprawiania kitesurfingu. To miejsce jest bardziej odsłonięte i wiatr jest nieco lepszy niż na spocie obok, przy hotelu Caribbean World 5*. Spot pod Palm Royalem, przez wielu uważany jest za najlepszy w Egipcie. Pod hotelem znajduje się niemiecka baza wind- i kitesurfingowa Surf Motion. Spot pod hotelem Caribbean World oferuje warunki do niemal każdego rodzaju windsurfingu oraz kitesurfingu na poziomie zaawansowanym. Znajduje się w małej zatoce zamkniętej po zawietrznej stronie z płaską wodą w odległości 200-300 m od brzegu.

Rano wieje w kierunku side offshore i czasem wiatr bywa porywisty. Przed południem kierunek wiatru zmienia się na wiatr wiejący wzdłuż brzegu (side shore) i zostaje mniej więcej na tym samym poziomie. Pierwsze 5-10 m płytszej wody ułatwia nam stanie na wodzie i start, a 100 m dalej znajduje się obszar płytkiej wody umożliwiający naukę nowych manewrów oraz poprawę umiejętności. Nie jest to miejsce polecane początkującym kitesurferom. Nauka prowadzona jest w lagunie o wymiarach ok. 200 x 300 m. Kursanci dowożeni są tam motorówką kiedy tylko chcą – transport trwa jedyne 5 min. 

Bazy w pobliżu:

Surf Motion Soma Bay,Planet Allsports

Program

Spot pod hotelem Palm Royale jest miejscem typowo surferskim, zawsze znajdziecie miejsce na leżaku
przy basenie, bez wstawania o 5:00 rano :-)


Po zakończeniu zajęć czas na relaks, a więc widzimy się przy basenie i pool barze...
Wieczorem kolacje tematyczne i spotkania przy drinku oraz shishy :-)

Dodatkowe atrakcje, program animacyjny, konkursy, nagrody od naszych partnerów
i sponsorów, integracja ( wspólne kolacje, drinki :-) oraz oczywiście video-analiza.
Opcjonalnie( za dopłatą) - wyjazd na nurkowanie, do wake parku, Hurghady.

Warunki

Termin imprezy: 19.09.2021 - 26.09.2021

19.09.2021 Warszawa lub Katowice - Hurghada
26.09.2021 Hurghada - Warszawa lub Katowice

Możliwe również wyloty z KTW oraz pobyty 10 i 14 dniowe ( wycena na zapytanie)
Ceny na wyloty z innych miast mogą być różne od podanych w tabeli poniżej.

Cennik:

9-26.09.2021 Sentido Palm Royale 5*/All Incl/
ceny od:

Cena za os. w pok. dwuosobowym superior

3189 PLN

Cena za os. w pok. jednoosobowym superior

3943 PLN

Szkolenie kitesurfingowe
z naszym instruktorem- 2 os/10 h (sprzęt w cenie)

1400 PLN

Szkolenie kitesurfingowe indywidualne z naszym
instruktorem-1 os/10 h ( sprzęt w cenie)

1900 PLN

Lekcja 1:1 z z instruktorem/1 h ( sprzęt w cenie)

200 PLN

Wypożyczenie kompletu sprzętu kite/ 1 tydz

1200 PLN

Pobyt, cena zawiera:

  • przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu
  • 7 noclegów w hotelu Palm Royale
  • wyżywienie-all incl
  • transfery osób: lotnisko-hotel-lotnisko
  • ubezpieczenie podstawowe
  • TFG i TFP

Cena nie zawiera

  • ubezpieczenia sportów wysokiego ryzyka - zalecane przy uprawianiu kitesurfingu
  • wizy egipskiej 25$
  • korzystania z bazy kitesurfingowej /beach use & rescue/1 tydz- 100 EUR

UWAGA! Z dniem 1 września 2020 r. wszyscy Podróżni udający się do Egiptu (HRG, SSH, RMF) zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu PCR z wynikiem negatywnym. Test powinien być wykonany 72 godziny przed planowanym lotem do Egiptu. Alternatywą dla Turystów nieposiadających zaświadczenia wykonania testu PCR jest możliwość poddania się badaniom w kierunku covid-19 na lotnisku (HRG, SSH, RMF) po przylocie do Egiptu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Soma Bay KITE pochodzą od biura FunSurf, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Egipt. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu All Inclusive. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kitesurfing, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.