Kitesurfing w Soma Bay

Kraje
Formy aktywności
Wyżywienie
All Inclusive

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Salam alejkum !!!

Zapraszamy Was do Egiptu, a dokładniej do Soma Bay, gdzie spędzicie niezapomniany kitesurfingowy tydzień pod okiem polskich instruktorów FunSurf w bazie Surf Motion. Ciepła woda, palmy, stały wiatr i my!!! Soma Bay to idealne miejsce na pierwsze kroki, kontynuację szkolenia oraz podnoszenie swoich umiejętności,  jak również freestyle'owy progres. Na miejscu czeka Cię masa atrakcji - losowania nagród od naszych partnerów, video analiza ze szkolenia, foto relacja z wyjazdu i pamiątkowe zdjęcia z pływania. Tak, tak wiemy, że każdy chce się mieć czym pochwalić, a w szczególności jak zrobi pierwszy skok na kite. Dodatkowo, zaplanujemy wspólne kolacje, integrację i relaks :). Dajemy gwarancję, że Soma Bay to świetny spot na kite i zapewniamy, że na 99,9% zakochasz się w tym miejscu, tak samo jak my!

SZKOLENIA FUNSURF KITE TEAM

Zajmą się Wami doświadczeni instruktorzy z pasją, bardzo dobrze przygotowani pod względem merytorycznych, technicznym i psychologicznym, posiadający aktualne uprawnienia oraz bardzo duże doświadczenie w nauczaniu kitesurfingu. Przemawiają za nimi setki, a często tysiące godzin szkoleniowych! Zapewniamy, że nasi instruktorzy czerpią radość z przekazywania ich własnej ,,zajawki”!
Szkolimy na każdym poziomie, osoby w różnym wieku, osoby z predyspozycjami, jak i osoby które potrzebują trochę więcej czasu na adaptację. Obiecujemy szybki progres, ciekawe, przyjemne, intensywne i bezpieczne zajęcia!
Kitesurfing z naszymi instruktorami to prawdziwa przyjemność – sprawdź nasz Kitesurfingowy Team na wodzie!
W zależności od wykupionego kursu i prognozowanych warunków wiatrowych grafik szkolenia ustalamy na miejscu po Waszym przylocie. Grafik dostosowujemy do prognozy wiatrowej i  tabeli pływów, tak by wybrać najbardziej optymalne warunki.  Dostępne opcje szkolenia 1:1 (jeden instruktor jeden kursant) lub 1:2  (jeden instruktor dwóch kursantów). Opcje 1:3 i 1:4 są również możliwe, ale nie są przez nas rekomendowane - o szczegóły i ewentualną wycenę zapytaj telefonicznie lub mailowo. 

MIEJSCE / SPOT

Spot w Soma Bay, przy bazie Surf Motion (znajdujący się 100 m od hotelu Palm Royale) oferuje doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu na każdym poziomie umiejętności, jest to spot polecany dla osób zaczynających swoją przygodę z kitesurfingiem, jak i osób doskonalących swoje umiejętności. Równie chętnie przyjeżdżają tu doświadczeni kitesurferzy, którzy chcą zrobić progres.  Dodatkowym atutem tego spotu jest termiczny wiatr, który w stosunku do prognozy wieje zwykle 2-3 węzły mocniej.
W zatoce gdzie będziemy pływać znajduje się płaska i płytka woda o szmaragdowym :) kolorze, oddzielona od otwartego morza mielizną. Wiatr wieje ukośnie do brzegu co uniemożliwia dryfowanie, a w przypadkach trudniejszych okoliczności :) np. utracona deska, splątanie kitę nie znosi na otwarty akwen. Dodatkowo bardzo szybko i sprawnie działa rescue, do dyspozycji są dwie motorówki - wystarczy podnieść rękę i w kilkanaście sekund motorówka jest do naszej dyspozycji. Istnieje tez opcja dla osób bardziej zaawansowanych - po wypłynięciu na otwarte morze można skorzystać z niewielką falką od kilkunastu centymetrów do nawet 1,5 m wysokości, która doskonale nadaje się do skoków. 

Kitesurfingowy spot w Soma Bay na którym będziemy szkolić,  przez wielu uważany jest za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu w Egipcie.

Spot jest miejscem typowo surferskim - jest oddalony od hotelu o ok. 100 m. Nie zaglądają tutaj osoby nie zainteresowane wiatrem i kitem - przez co nie spotkamy tutaj przypadkowych osób. Na spocie jeśli będziecie chcieli się zrelaksować między sesjami na wodzie lub po prostu będziecie mieli ochotę na opalanie to zawsze znajdziecie miejsce na leżaku. Dodatkowo w bazie w zacienionym chill room'ie możecie z pozycji siedzącej podziwiać innych użytkowników spotu, możecie zostawić plecak, klapki itd. W bazie można zakupić zimne napoje, niestety nie ma nic do jedzenia :), ale nie zapominajmy, że w razie wystąpienia potrzeby kalorycznego zaspokojenia :) hotel jest oddalony o ok. 100 m. Wśród innych korzystających ze spotu panuje super przyjazna atmosfera, można doświadczyć dużo przyjaznych spojrzeń i uśmiechu oraz wzajemnej życzliwości. Język polski jest jednym z wielu jaki można tam usłyszeć. Klimat iście surferski, znając kilka spotów na całym świecie, można nawet powiedzieć, że surferski+ :).

SPRZĘT

Pływamy na najnowszym sprzęcie topowych firm: F-ONE, DUOTONE, NOBILE. Sprzęt dobieramy do każdego poziomu zaawansowania i do aktualnie panujących warunków wietrznych. 

Program

Spot pod hotelem Palm Royale jest miejscem typowo surferskim, zawsze znajdziecie miejsce na leżaku
przy basenie, bez wstawania o 5:00 rano :-)


Po zakończeniu zajęć czas na relaks, a więc widzimy się przy basenie i pool barze...
Wieczorem kolacje tematyczne i spotkania przy drinku oraz shishy :-)

Dodatkowe atrakcje, program animacyjny, konkursy, nagrody od naszych partnerów
i sponsorów, integracja ( wspólne kolacje, drinki :-) oraz oczywiście video-analiza.
Opcjonalnie( za dopłatą) - wyjazd na nurkowanie, do wake parku, Hurghady.

Warunki

Termin imprezy: 

Możliwe również wyloty z KTW oraz pobyty 10 i 14 dniowe ( wycena na zapytanie)
Ceny na wyloty z innych miast mogą być różne od podanych w tabeli poniżej.

CENNIK Hotel Sentido Palm Royale 5* + lot. Szkolenie. Wypożyczenie sprzętu.

Cena za os. w pokoju dwuosobowym superior, all inclusive, lot w obie strony - cena głowna wyjazdu PLN/os.
 
Cena za os. w pokoju jednoosobowym superior, all inclusive, lot w obie strony - od 4479 PLN
 
Szkolenie kitesurfingowe z naszym instruktorem - 2 os./10 h (w cenie: sprzęt kite + trapez + kask) - 1400 PLN/os
Cena nie zawiera:
- Rescue (asekuracja z motorówki) - opłata dodatkowa uiszczana w bazie 90 euro/tydzień dla naszych kursantów. NORMALNA CENA  w bazie 100 euro/6 dni
- Wypożyczenia pianki - opłata dodatkowa w bazie 50 euro/6 dni

Szkolenie kitesurfingowe indywidualne z naszym instruktorem - 1 os./10 h (w cenie: sprzęt kite + trapez + kask) - 1900 PLN/os
Cena nie zawiera:
- Rescue (asekuracja z motorówki) - opłata dodatkowa uiszczana w bazie 90 euro/tydzień dla naszych kursantów. NORMALNA CENA  w bazie 100 euro/6 dni
- Wypożyczenia pianki - opłata dodatkowa w bazie 50 euro/6 dni

Lekcja 1:1 z instruktorem 1 h (w cenie: sprzęt kite + trapez + kask) - 200 PLN

Wypożyczenie kompletu sprzętu kite: deska, bar, latawiec (Duotone/F-one), trapez, kask /6 dni - 1200 PLN
Cena nie zawiera:
- Rescue (asekuracja z motorówki) - opłata dodatkowa uiszczana w bazie 90 euro/tydzień dla naszych kursantów. NORMALNA CENA  w bazie 100 euro/6 dni
- Wypożyczenia pianki - opłata dodatkowa w bazie 50 euro/6 dni

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie. Ceny na poszczególne terminy i miejsca wylotu mogą się różnić od cen podanych powyżej. Jeśli jesteś zainteresowany/a tym wyjazdem, prosimy o wypełnienie formularza (na dole strony), a my bardzo szybko prześlemy aktualną ofertę i wszelkie niezbędne informacje.

Pobyt, cena zawiera:

  • przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu
  • 7 noclegów w hotelu Palm Royalewyżywienie - opcja All Incl
  • transfery osób: lotnisko-hotel-lotnisko
  • ubezpieczenie podstawowe
  • opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) i TFP (Turystyczny Fundusz Pomocowy)

Pobyt, cena nie zawiera:

  • opłaty za wizę egipską (wizę kupuje się po przylocie na lotnisku - opłata 25 usd)

ZAKWATEROWANI

HOTEL SENTIDO PALM ROYALE SOMA BAY 5*
Ten wysokiej klasy hotel to idealne miejsce na wymarzony urlop! Zlokalizowany jest tuż przy długiej, piaszczystej plaży, a przed budynkiem rozprzestrzenia się palmowy, zielony ogród. Lazurowe morze, odkryte baseny, komfortowe i przestronne pokoje, atrakcyjne centrum SPA, bogate zaplecze sportowe (kitesurfing, windsurfing, nurkowanie i inne) to gwarancja udanego wyjazdu w niepowtarzalnej atmosferze.

Na terenie hotelu znajduje się 5 restauracji, 7 barów, centrum SPA, 2 baseny odkryte i 1 kryty. Dzięki położeniu przy samym kite spocie i bazie, hotel ten jest perfekcyjny dla kitesurferów. Przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta o długości 1200m z bezpłatnymi leżakami, parasolami, ręcznikami oraz dostępem do baru.

Dodatkowe informacje:

jeśli posiadasz swój własny sprzęt kitesurfingowy - możesz go zostawiać w przechowalni w bazie Surf Motion. Opłata za przechowalnię sprzętu kitesurfingowego 6 dni (komplet: 1 deska + 3 kite'y) + rescue (nie można wykupić tylko przechowalni bez rescue) + startowanie i lądowanie latawców wynosi 100 euro/6 dni. Jeśli zgłosisz nam chęć przechowywania własnego sprzętu kitesurfingowego podczas dokonywania rezerwacji na wyjazd, wtedy jako zgłoszony klient FunSurf zapłacisz za przechowalnię + rescue + lądowanie i startowanie latawców 90 euro/6 dni  (płatne w bazie Surf Motion na miejscu). 

UWAGA - SPRAWDŹ PASZPORT!
W przypadku wjazdu do Egiptu konieczny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź dokładnie datę ważności swojego paszportu. Znane są nam przypadki, że osoby pakujące się na wyjazd, kilka godzin przed wylotem orientowały się, że mają nieważny paszport. Wiąże się to z szukaniem na własną rękę osoby, która chciałyby polecieć na ten wyjazd, z dodatkowymi opłatami za zmianę osoby na bilecie lotniczym. A jeśli tak operacja się nie uda dochodzi do utraty całej kwoty, która została wpłacona za dany wyjazd. 

UWAGI DOT. SZCZEPIEŃ:
Osoby będące w pełni zaszczepione na co najmniej 14 dni przed wylotem do Egiptu nie mają obowiązku przedstawiać negatywnego wyniku testu RT-PCR. Muszą one posiadać zaświadczenie zaszczepienia, które  zawiera informację o rodzaju szczepionki, ilości przyjętych dawek, dacie przyjęcia ostatniej dawki oraz kod QR. Zaświadczenie przyjęcia szczepionki pobierzesz z Internetowego Konta Pacjenta zakładka Certyfikaty - Pobierz kod QR. Należy je pobrać będąc w Polsce, gdyż logowanie na Konto Pacjenta będąc już w Egipcie, wiąże się z opłatami miejscowego operatora telefonii komórkowej - dot. transmisji danych. 

Wszyscy Podróżni nie spełniający powyższego warunku, udający się do Egiptu (HRG, SSH, RMF) zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym (przetłumaczonym na język angielski lub język arabski). Test powinien być wykonany 72 godziny przed planowanym przylotem do Egiptu.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Kitesurfing w Soma Bay pochodzą od biura FunSurf, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Egipt. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu All Inclusive. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kitesurfing, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.