Fotowyprawa - Południowa strona Alp

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
8 dni3 250 + 300EURO

O wyprawie

Fotowyprawa - Południowa strona Alp

 • Obserwacje niedźwiedzi w Słowenii
 • Podpatrywanie koziorożców alpejskich i świstaków
 • Obserwacje sępów płowych, żołn i wrończyków
 • Plenery fotograficzne wśród alpejskich krajobrazów
 • Spacery alpejskimi ścieżkami

Alpy są najdłuższym pasmem górskim w Europie, rozciągają się łukiem na długości ponad 1200 km od wybrzeży Morza Śródziemnego po Bałkany i Nizinę Węgierską. Te niedostępne góry tworzą przyrodniczą barierę miedzy południem a północą i przez lata z tym się kojarzyły, jako obszar nieprzystępny i zagrażający życiu śmiałka który by ruszył, aby go pokonać. Potem, od XIX wieku nastał czas wędrówek górskich i rozbudowy ośrodków narciarskich.

Dziś te góry nie mają już dla nas tej aury niedostępności… ale czy na pewno? Ruszamy w Alpy, żeby “poszukać ich dzikości” oraz ostoi dziewiczej przyrody. Zobaczymy miejsca, gdzie swoje rewiry wciąż mają wilki i niedźwiedzie, przespacerujemy się po górskich halach wypatrując koziorożców alpejskich i świstaków, będziemy obserwować sępy płowe. O świcie będziemy podziwiać najwspanialsze panoramy a po południu obserwować życie przyrody w dolinach. To wszytko po południowej stronie Alp.

Zapraszamy na wyjazd przyrodniczy, ale szczególny, na fotowyprawę przyrodniczą. Wyjazd prowadzony przez fotografa Piotra Skrzypca, znawcę tamych rejonów, autora przewodników i instrukotra fotografii. Jego znajomość terenu, zamiłowaine przyrodnicze oraz wiedza o fotografii pomogą nam żeby "być we właściwym miejscu o właściwej porze".

Program

Dzień 1 Przelot do Słowenii, spacer nad jeziorem Bled

Przylot na lotnisko Ljubljana Brnik i transfer do hotelu w okolicy Bledu. Wieczorem udamy się na spacer południowym brzegiem Jeziora Bledzkiego, gdzie czekają na nas widoki okalających taflę wody gór, malowniczego kościoła na wyspie oraz miejscowego zamku.

Dzień 2 Alpejskie panoramy i zielone wąwozy

Poranek z widokiem najbardziej charakterystycznego krajobrazu Słowenii. Podziwianie alpejskich panoram i fotografowanie kościołów na wzgórzach - dziś kościół św. Primusa we wsi Jamnik. Po śniadaniu spacer po wąwozie Vintgar – fotografia krajobrazowa i obserwacje przyrodnicze (pluszcze). Wieczorem plener przy kościele św Anny z Alpami Kamnickimi w tle.

Dzień 3 Narcyzowe góry i niedźwiedzie

Wschód słońca będziemy podziwiać na bezkresnych łanach narcyzów na szczycie Golicy w Karawankach. Po śniadaniu przejazd na płaskowyż Bloke i wczesnym popołudniem trwająca do wieczora “sesja niedźwiedziowa” w czatowni /opcja/.

Dzień 4 Wąwóz Rakov Škocjan oraz popołudniowe obserwacje niedźwiedzi

Niezbyt wczesnym rankiem będziemy fotografować podziemną rzekę w wąwozie Rakov Škocjan i podziwiać bogactwo rzeźby krasowej i roślin, w tym m.in. łany języcznika zwyczajnego. Dla chętnych fotografowanie głuszców w wolierze /opcja, 50 €/. Wczesnym popołudniem jedziemy na drugą sesję z niedźwiedziami – w czatowni spędzimy czas do późnego wieczora /opcja/.

Dzień 5 Żołny, ptactwo brodzące i alpejskie krajobrazy

Przejazd przez Triest do Włoch, tam będziemy obserwować zwyczaje godowe żołn oraz ptaki brodzące i błotne. Ciekawostką tego rejonu są też białe konie sprowadzone z dalekiego Camargue. Wieczór spędzimy na jednej z przełęczy alpejskich fotografując górski krajobraz i obserwując wieszczki.

Dzień 6 Obserwacje sępów oraz fotografowanie panoram alpejskich

Pierwszą połowę dnia spędzimy z majestatycznymi sępami płowymi krążącymi nad doliną Tilmentu. Po południu krótki spacer do wodospadu Fontanon di Goriuda.

Dzień 7 Wśród koziorożców i alpejskich jezior

Wycieczka piesza w Alpy Julijskie. Będziemy wypatrywać koziorożców i świstaków. Przejazd do Słowenii z przystankami nad malowniczymi jeziorami alpejskimi oraz w kompleksie skoczni narciarskich na Planicy. Wieczorem udamy się ponownie do Bledu, gdzie spędzimy wieczór fotografując urokliwe alpejskie jezioro z jednej z wysoko położonych “miejscówek”.

Dzień 8 Krajobrazy i wodospady. Powrót do kraju

Poranek z najbardziej typowym elementem słoweńskiego krajobrazu: fotografowanie kościołów na wzgórzach – Św. Tomasz oraz zagubiony wśród pól kościół Św. Urszuli. Po śniadaniu wyjazd na wodospad Peričnik. Transfer na lotnisko i odlot do kraju w godzinach popołudniowych.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transport: przelot Warszawa - Ljubljana -Warszawa
 • Transfery na miejscu minibusem 
 • Zakwaterowanie: 2-3-osobowe pokoje
 • Wyżywienie: śniadania
 • Opiekę przewodnika-przyrodnika
 • Wstępy do wąwozu Vindgar i Peričnik oraz czatowni na obserwaje ptaków
 • Ubezpieczenie: KL do 20 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składki: TFG - 10 PLN, TFP - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wstępu do czatowni na obserwacje niedźwiedzi 310 EUR
 • Wyżywienia poza wymionionym
 • Wydatków osobistych

Liczba uczestników: 8 - 16 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1500 PLN

Pierwsza część ceny: 3350 PLN płatna do 30 dni przed wyjazdem, opłata za czatownię /dla zainteresowanych/ płatna na 30 dni przed wyjazdem po kursie sprzedaży EUR mBanku na to samo konto lub w walucie EUR na konto EUR.  Kwotę 300 EUR, będące częścią ceny wyjazdu, należy zabrać na wyjazd w gotówce.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Fotowyprawa - Południowa strona Alp pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, Dzika przyroda, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.