Niedźwiedzie i rosomaki w wiosennej tajdze - fotowyprawa

Formy aktywności
Wyżywienie
szczegóły w warunkach
TerminCena
5 dni5 450

O wyprawie

Niedźwiedzie i rosomaki w wiosennej tajdze - fotowyprawa

Jednym z nielicznych miejsc w Europie, w których można być prawie pewnym spotkania z niedźwiedziem brunatnym oraz rosomakiem – i gdzie można te drapieżniki obserwować i fotografować zarówno bezpiecznie, jak i bez potrzeby wielomiesięcznych przygotowań – jest tajga w północnej Finlandii. 

Zdjęcia znane z publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach i magazynach – takich jak GEO, National Geographic, Terre Sauvage czy BBC Wildlife, na których widać dzikie niedźwiedzie brunatne, rosomaki tundrowe i wilki szare były wykonane właśnie tam – w fińskiej tajdze.

Jako że miejsce położone jest daleko na północy Europy, pod kołem podbiegunowym, gdzie dzień jest długi, a las przerzedzony, panują tu doskonałe warunki oświetleniowe. Dookoła znajdują się liczne bajorka i mokradła, roślinność runa jest już soczyście zielona, a księżycowa poświata przegląda się w lustrach wodnych – wszystko to sprawia, że zdjęcia wykonane podczas jasnych majowych nocy zyskują jedyny w swoim rodzaju klimat.

Fotografowanie niedźwiedzi i rosomaków (a jeśli dopisze nam szczęście – również wilków) prowadzimy z czatowni, w których spędzamy całą noc. Do samej czatowni wchodzimy po południu (około 17:00), a wychodzimy dopiero rano (około 7:00). Dzięki temu nie płoszymy zwierząt i mamy możliwość obserwacji oraz fotografowania ich naturalnych zachowań i zwyczajów.

W planowanym terminie wyjazdu wschód słońca przypada na 3:30 rano, a zachód ma miejsce około 23:00.

Program

Dzień 1 Przelot do Oulu i fotografowanie ptaków tajgi

Popołudniowy przelot z Warszawy do Helsinek, a następnie do Oulu. Transfer do miejsca docelowego naszych plenerów, tuż pod granicą z Rosją. Zakwaterowanie w pensjonacie, posiłek, a wieczorem fotografowanie z podchodu lub wyjście do czatowni, z której bedziemy fotografować przede wszystkim ptaki tajgi.

Dzień 2-4 Fotografowanie rosomaków i niedźwiedzi

Śniadanie, wędrówki po okolicy (poza strefą czatowni) i fotografowanie z podchodu. Możliwy dostęp do fińskiej sauny oraz wypożyczenie łodzi. Czas wolny na drzemkę w ciągu dnia, aby zebrać siły na długą noc w czatowni.
Po obiedzie przejście do czatowni, w której spędzimy czas od popołudnia do rana, wypatrując rosomaków, niedźwiedzi i wilków.

Dzień 5 Powrót do Polski

Powrót z czatowni, śniadanie. Transfer do Oulu, przelot do Warszawy.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Transfery samochodowe na miejscu 
 • Zakwaterowanie: w pensjonacie i noclegi w czatowni
 • Wyżywienie: śniadania, obiady i przekąski wraz z napojami do czatowni
 • Możliwość korzystania z sauny 
 • Możliwość korzystania z łodzi wiosłowej
 • Opiekę polskiego pilota
 • Profesjonalne doradztwo fotograficzne podczas sesji plenerowych
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP 
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Bilet lotniczy na trasie Warszawa-Oulu-Warszawa (ok. 1700 PLN)
 • Ewentualne dodatkowe wyżywienie
 • Wydatki osobiste

Liczba uczestników: 7 - 10 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 1500 PLN

*Bilet lotniczy można wykupić dopiero po potwierdzeniu wyjazdu - samodzielnie lub za naszym pośrednictwem.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Niedźwiedzie i rosomaki w wiosennej tajdze - fotowyprawa pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Finlandia. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.